Nasza Lista XII

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Robert »

tadzio3 pisze:Dlaczego od razu wywracać wszystko do góry nogami? Ja pisałem o ewetualnych zmianach po tym jak Grycek sam o to zapytał. A takie zmiany np mogłyby upraszczać, a nie udziwniać.
Przeszło tyle edycji - można popisać o swoich przemyśleniach na temat Naszej Listy - co się sprawdziło, co nie, co się znudziło, czego oczekujemy od kolejnych.
Nie zakładaj, że zmiany muszą iść w kierunku gorszym, bardziej skomplikowanym, udziwnionym.
Tak, tylko dlaczego od razu luźne komentarze, przemyślenia i opinie dotyczące wyników muszą się wiązać od razu ze zmianami... Po co komplikować coś, co jest jak się wydaje dość prostym mechanizmem. Można próbować różnych formuł, ale wyniki i tak będą zawsze przybierać kształt, jaki nadadzą im głosujący. Zawsze też można poprzestać tylko na ułożeniu wyników na podstawie oddanych głosów. Ale gdzie emocje :)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XII

Post autor: kajman »

Moim zdaniem propozycje zmian można złożyć, a jeżeli spodobają się większości to można byłoby je wprowadzić, jeżeli nie, to je odrzucimy.
Jak dla mnie część propozycji brzmi sensownie, w tym także ta Artura, tylko ma ona (jak mi się zdaje) jedną wadę, o której potem, kiedy coś przeanalizuję.
Sam zastanawiałem się nad zastąpieniem sztywnej drabinki czymś bardziej elastycznym. Ale to też może nie w tej chwili, a na razie w skrócie to tyle, że chciałbym premiować dobrą postawę w rundzie pucharowej.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Grycek »

Może się tak zdarzyć, że nie będzie mnie przy komputerze o 22:00. Wyniki umieszczę, jak wrócę do domu.

Wyniki będą jeszcze dziś - najpóźniej o 24:00.
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Nasza Lista XII

Post autor: kamil_snk »

Ludzie narzekają (ja też), więc jestem ciekaw kto głosuje tak, że wygrywają utwory nielubiane ;) Co do propozycji zmian - można przedyskutować, najbardziej podoba mi się zwiększenie ilości głosów w eliminacjach i jakieś ogólne pomysły z rozstawieniami i "szczęśliwymi przegranymi" w pierwszej rundzie. Choć może to zbyt skomplikowane będzie, ale wg mnie całkiem niezłym pomysłem by było, aby utwór wygrywający wysokim stosunkiem głosów (dajmy na to 50-10) miał z tego większą korzyść, niż utwór wygrywający 31-30. Odnosząc się do frekwencji - zwiększyłbym czas głosowania do 3 dni w fazie pucharowej, i nie chodzi tu o walkę utwórów, a o to, że nie każdy codziennie zagląda na forum (z różnych względów). Gryckowi chwała za podjęcie się przeprowadzenia takiej zabawy i osobiście staram się to w pewien sposób uszanować głosując do końca nawet, jeśli zostały średnie (ale nie koszmarne) moim zdaniem utwory, a faworyci odpadli. Choć właściwie to rozumiem ewentualne zniechęcenie. I jeszcze takie moje spostrzeżenie - frekwencja pewnie byłaby wyższa, gdyby głosowanie polegało na paru kliknięciach myszką. Chociaż z drugiej strony - nie wiem czy to byłoby na plus.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Nivo »

I jeszcze takie moje spostrzeżenie - frekwencja pewnie byłaby wyższa, gdyby głosowanie polegało na paru kliknięciach myszką. Chociaż z drugiej strony - nie wiem czy to byłoby na plus.
To mi przypomina pewną gryckową rzecz...

Natomiast w kwestii systemu, to się jeszcze doszkoliłem i to się nazywa:
http://en.wikipedia.org/wiki/Double-eli ... tournament

każdy utwór ma dwie szanse i cały czas może wygrać, to pozwoli ominąć jakieś nieszczęśliwe parowania.
myślę, że to mogłoby zastąpić obecne głosowanie na całe top16 i dać nieco więcej emocji oraz zamieszania.
jest jeszcze kilka zalet tego systemu i ma wiele wspólnych z proponowanym z turnieju 4SK (który mógłby być kłopotliwy w detalach).

Myślę, że trzebaby założyć osobny wątek na takie dyskusje, jak to już kiedyś bywało przed niektórymi edycjami.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Miszon »

Poszło. 5:3. Bez większych starć, raczej łatwe wybory.
Ale kompletnie nie mam pojęcia, co może wygrać.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XII

Post autor: kajman »

Pomysł kamila_snk w zasadzie pokrywa się z moją propozycją wyżej. A rozwiązanie jest bardzo proste. Do punktów z eliminacji doliczamy przewagę z pierwszej rundy i tworzymy drabinkę w kolejnej rundzie (w przypadku remisu decyduje większa ilość punktów w eliminacjach). Przy czym tutaj wskazane jest zwiększyć pulę punktową za eliminacje na 15 najlepszych utworów, żeby były większe różnice punktowe. Po kolejnej rundzie doliczamy przewagę z kolejnego pojedynku i tak do końca.
Nivo, propozycja nie jest zła tylko to co najmniej runda więcej do rozegrania. No i od razu wiadomo po dogrywce, kto przegrał pierwszy pojedynek (następne chyba też).
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XII

Post autor: kajman »

Dogrywka zadecydowała o zwycięstwie lewicy 4:3.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Yacy »

czytając posty powyżej, mam nadzieję, że system pozostanie bez zmian :-)
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Grycek »

Chyba wyrobię się do 22:00
Nivo pisze:
I jeszcze takie moje spostrzeżenie - frekwencja pewnie byłaby wyższa, gdyby głosowanie polegało na paru kliknięciach myszką. Chociaż z drugiej strony - nie wiem czy to byłoby na plus.
To mi przypomina pewną gryckową rzecz...
Kiedyś zacząłem pisać stronę do oddawania głosów na NL, ale jakoś zabrakło mi zapału, żeby ją skończyć.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Grycek »

raz. Bitcrush - All At Once It Was Erased vs. Mostly Autumn - Mother Nature
dwa. If These Trees Could Talk - Barren Lands of the Modern Dinosaur vs. Sunlight Ascending - Out Of This Place II

trzy. Alt-J - Taro vs. Sóley - Pretty Face
cztery. Loreena McKennitt - The old ways vs. Pallas - Blood & Roses

pięć. 032 - Bez Haje vs. Who Cares - Holy Water
sześć. Glen Hansard - Bird of Sorrow vs. Romantycy Lekkich Obyczajów - Poznajmy się

siedem. Joanna Vorbrodt - 5.48 Magiczna godzina powrotów vs. Tune - Masquerade
osiem. Kipelov - Ya Svoboden vs. Oberschlesien - Richter
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Grycek »

Głosowało 35 osób

O 1 miejsce. Mostly Autumn - Mother Nature vs. Sunlight Ascending - Out Of This Place II
O 3 miejsce. Bitcrush - All At Once It Was Erased vs. If These Trees Could Talk - Barren Lands of the Modern Dinosaur
O 5 miejsce. Alt-J - Taro vs. Pallas - Blood & Roses
O 7 miejsce. Loreena McKennitt - The old ways vs. Sóley - Pretty Face
O 9 miejsce. 032 - Bez Haje vs. Romantycy Lekkich Obyczajów - Poznajmy się
O 11 miejsce. Glen Hansard - Bird of Sorrow vs. Who Cares - Holy Water
O 13 miejsce. Joanna Vorbrodt - 5.48 Magiczna godzina powrotów vs. Kipelov - Ya Svoboden
O 15 miejsce. Oberschlesien - Richter vs. Tune - Masquerade


Czas głosowania do 18 I 2013 do godz. 22:00
Głosy wysyłamy na maila: nl.naszalista@gmail.com
Tytuł maila: Nasza Lista - runda VI - nick_z_forum
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Yacy »

zagłosowane

5:2
i już. :-)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XII

Post autor: kajman »

Celność 5:2 przy czym raz, kiedy decydowała dogrywka.
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Nasza Lista XII

Post autor: rafal92 »

Ja już też zagłosowałem, u mnie 6:2 :) a celność w poprzedniej rundzie to 62,5% więc całkiem nieźle.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Miszon »

No proszę - tylko w 1 przypadku nie po mojej myśli! Ale... akurat w tym mi najbardziej zależało...
Teraz nie będzie tak łatwo wybrać w większości par, więc czeka mnie odsłuch. Na pewno w parze 1, 2, 5 i 8. A może i w innych.
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: ADDY »

Grycek pisze: O 15 miejsce. Oberschlesien - Richter vs. Tune - Masquerade
:D Czyżby powtórka z MBTM? ;-)
Oprócz tej pary i pary walczącej o 11. miejsce wybory bardzo proste.
Ale dzisiaj już chyba nie będę miał głowy do głosowania.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XII

Post autor: kajman »

W jednaj z par moi giganci: 1 contra 5, w innej dwa najsłabsze utwory jakie jeszcze walczą czyli 44 i 62. W innych parach czekają mnie dwie dogrywki.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Robert »

ADDY pisze:
Grycek pisze: O 15 miejsce. Oberschlesien - Richter vs. Tune - Masquerade
Oprócz tej pary i pary walczącej o 11. miejsce wybory bardzo proste.
Ja miałem tylko lekkie zawahanie przy parze walczącej o 1 miejsce, a reszta... :)
Para, którą wymieniłeś to moja czwórka i piątka. A taki jeden niekomercyjny gniot jest wyżej nawet od mojego numeru jeden :) Przechodzenie rund przez ten "utwór" to dla mnie fenomen 8)
Yacy pisze:czytając posty powyżej, mam nadzieję, że system pozostanie bez zmian :)
Ja też :)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XII

Post autor: kajman »

Robert pisze:A taki jeden niekomercyjny gniot jest wyżej nawet od mojego numeru jeden :)
Tak sobie myślę, czy nie piszesz o moim numerze 1. Dla mnie to dziwne, że nie walczy o miejsce 1. Chociaż możesz myśleć o zupełnie czymś innym. Dla mnie gnioty skończyły się po drugiej rundzie pucharów.
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: ADDY »

2 - 5
I wyszło mi, że najlepszą z par jest para walcząca o 1. miejsce, bo suma miejsc utworów wg mojej kolejności to 29. Czyli nie jest najgorzej
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: konwicki1980 »

3:5
Mój numer jeden walczy o miejsce 1. Tylko czy wygra. :)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XII

Post autor: kajman »

ADDY pisze:I wyszło mi, że najlepszą z par jest para walcząca o 1. miejsce, bo suma miejsc utworów wg mojej kolejności to 29. Czyli nie jest najgorzej
No to ja chyba jestem tutaj bardziej majnstrimowy, bo u mnie w pierwszej parze suma to 18, a jeszcze jedną parę (pisałem wyżej) cenię znacznie bardziej.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Yacy »

gdyby zamiast o 11, 13 i 15 walczyły te utwory o pozycje 1, 3 i 5 byłby to idealny układ!. :-)
nawet gdyby zamiast JV był inny utwór :-P
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XII

Post autor: jollyroger72 »

Jakoś się zmobilizowałem na rundę finałową i zagłosowałem we wszystkich parach :?
Wynik: 2 : 5

Dziękuję 8)
ODPOWIEDZ