Nasza Lista XII

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XII

Post autor: kajman »

Grycek pisze:Szkoda, że tak mało osób głosowało :(
Wyjątkowo mi zależy na wynikach, a jakoś tak strasznie jestem rozkojarzony, że zapominam o głosowaniu. No ale teraz postaram się zmobilizować.
W półfinale moje numery 4, 11, 14, 25 czyli świetnie. :D Tylko jakoś tak strasznie maj'n'strimowo wypadam. :evil:
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XII

Post autor: kajman »

romec pisze:1. Dla zapominalskich polecam głosować od razu przy oglądaniu wyników - toż to 10 minut zajmuje (od 1/8 raczej już się kojarzy kawałki, wie które się lubi - ewentualnie 1 czy 2 dogrywki i po sprawie).
2. Odnośnie pomysłów ulepszenia formuły - mnie nie przeszkadzałoby głosować do samego końca na więcej utworów (czyli drabinki przegranych, grand finały i tego typu sprawy).
3. Zwiększenie ilości głosów w eliminacjach uważam za dobry pomysł (mimo, że problemu niezadowolenia pewnie w żadnym stopniu by nie rozwiązał). Prawie każdy dorzuca utwory, które nie zmieściły się w TOP11 - głosowanie na TOP15 czy TOP18 na pewno by nie zaszkodził :)
1. Tylko u mnie wygląda to tak, że albo odsłuchuję płyty do topu na Sebastosie albo piosenki z układanej swojej listy i dogrywki zostawiam na później.
2. Na początku było niechętne nastawienie sporej części osób nawet do pojedynków przegranych w top16. Więc rozszerzanie raczej by nie przeszło.
3. Może w pewnym sensie by rozwiązał. Bo wtedy utwory, które są skrajne i podobają się tylko 2-3 osobom mogłyby odpaść, a te, które są na niższych miejscach, ale podobają się większej ilości osób mogłyby wejść do fazy pucharowej. Tylko wtedy osoby o skrajnych gustach mogłyby być niezadowolone już po eliminacjach, a nie dopiero po pierwszej rundzie.
Geephard pisze:Ale dla mnie nie do przyjęcia jest zmuszanie kogoś do kontynuowania zabawy tylko dlatego żeby okazać należny szacunek, w momencie kiedy utwory biorące udział w zabawie nie budzą żadnych emocji. I nie sądzę żeby ktoś odmawiał głosowania w ramach jakiegoś protestu.
Wszystko zależy od nastawienia i osobowości. Niektórych przestaje pasjonować walka, jeżeli nie ma jego faworytów. A dla mnie jedną z największych emocji w którejś rundzie było to czy mój numer 62 (który jest całkiem przyzwoity) wykopie mój nr 83 (którego nie znoszę).
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista XII

Post autor: ku3a »

Nivo pisze:To dlatego, że fani post-rocka to dobrzy cisi ludzie. ;) Głosowało 35, a pomarudziło z 5.
to dla równowagi napiszę, że ja wcześniej też się nie odzywałem, a mi się wyniki nie podobają.

ale prowadzenie plebiscytu przez Grycka nie ma tu nic do rzeczy, ono jest perfekcyjne!
Robert pisze:Mogę się tylko podpisać pod tym co napisał Geephard.
ja też
kajman pisze:2. Na początku było niechętne nastawienie sporej części osób nawet do pojedynków przegranych w top16. Więc rozszerzanie raczej by nie przeszło.
mi np. jest kompletnie wszystko jedno czy coś będzie na miejscu 9. czy na 16., więc tym bardziej byłoby mi wszystko jedno co jest na dalszych pozycjach.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Geephard »

kajman pisze:3. Może w pewnym sensie by rozwiązał. Bo wtedy utwory, które są skrajne i podobają się tylko 2-3 osobom mogłyby odpaść, a te, które są na niższych miejscach, ale podobają się większej ilości osób mogłyby wejść do fazy pucharowej. Tylko wtedy osoby o skrajnych gustach mogłyby być niezadowolone już po eliminacjach, a nie dopiero po pierwszej rundzie.
No tak, ale największe niezadowolenie ujawniło się w dalszych rundach. Na rozstrzygnięcia po eliminacjach nikt znacząco nie narzekał. Dlatego wydaje mi się, że Twój post raczej pokazuje, że nie warto nic zmieniać i lepiej zostawić jak jest.
kajman pisze:
Geephard pisze:Ale dla mnie nie do przyjęcia jest zmuszanie kogoś do kontynuowania zabawy tylko dlatego żeby okazać należny szacunek, w momencie kiedy utwory biorące udział w zabawie nie budzą żadnych emocji. I nie sądzę żeby ktoś odmawiał głosowania w ramach jakiegoś protestu.
Wszystko zależy od nastawienia i osobowości. Niektórych przestaje pasjonować walka, jeżeli nie ma jego faworytów. A dla mnie jedną z największych emocji w którejś rundzie było to czy mój numer 62 (który jest całkiem przyzwoity) wykopie mój nr 83 (którego nie znoszę ) .
Zgadzam się. Różnica polega też na tym, że Ty ustawiłeś sobie pozycjami cały zestaw, a ja na przykład tylko pierwszą 18. Raczej trudno kogoś zmuszać od emocjonowania się tym, co go już nie emocjonuje :)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Neo01 »

Jestem za rozszerzeniem liczby głosów, do 14-15 - myślę że to w miarę rozsądna i bezbolesna opcja, aby może trochę uatrakcyjnić i bardziej zobiektywizować zabawę :)
Natomiast pomysł z drugą szansą dla utworu odpadającego w 1. rundzie był już zdaje się prezentowany - jeśli to nie sprawiłoby wielu problemów technicznych, to też można by spróbować, ale tu aż tak dużym entuzjastą nie jestem.

Poza tym, mnie tam wyniki baardzo się podobają, bo w grze są moje numery 1 i 2 (oraz 12), wśród których zresztą będzie uczestnik finału 8) .
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Miszon »

Yacy pisze:
Miszon pisze:Ja powiem szczerze, ze nie sadzilem, ze jest tak krotki termin, bo planowalem jutro glosowac.
(mogę się mylić, ale chyba raczej nie)
od zawsze w dalszych rundach Grycek daje krótkie terminy i bardzo dobrze :-) Poza tym oglądając wyniki widać do kiedy jest termin :roll:
Więc to raczej wina mojej rzadkiej bytności na forum. Tzn. rzadszej niż dawniej.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Yacy »

napisałeś posta tuż po poście Grycka, opisując wyniki ... no to - teoretycznie - powinieneś spojrzeć na termin. gdybyś był zainteresowany ;-)
dlatego napisałem wcześniejszego posta, bo zdziwiłem się, że mogłeś tak sądzić.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4960
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Artur »

Może by wymyślić coś na wzór Turnieju Czterech Skoczni, tam jest 50 zawodników ustawionych w pary. Do następnej rundy przechodzi zwycięzca plus 5 lucky loserów, czyli 5 skoczków, którzy uzyskali najlepsze wyniki z przegranych. Może coś takiego zaaplikować do NL, tylko nie wiem jak a myśleć mi się teraz nie chce bo się przejadłem na obiad :)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: tadzio3 »

Yacy pisze:obawiam się, ze dla mnie to najsłabsza edycja ever!
Moim zdaniem to taka średnia edycja posiadająca kilka świetnych kawałków, które zapamiętam na długo. Może nawet jedna z lepszych
Yacy pisze:mam gotowe podsumowanie 11 edycji
Jak ma ono wyglądać?
Grycek pisze:Chciałem się Was spytać, jak poprawić atrakcyjność Naszej Listy?
Myślę, że powinniśmy o tym popisać po zakończeniu tej edycji. Ja mam w głowie jakieś rozwiązania, co nie oznacza, że ta mi się nie podoba.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Miszon »

Yacy pisze:napisałeś posta tuż po poście Grycka, opisując wyniki ... no to - teoretycznie - powinieneś spojrzeć na termin. gdybyś był zainteresowany ;-)
dlatego napisałem wcześniejszego posta, bo zdziwiłem się, że mogłeś tak sądzić.
Tak, ale spojrzałem tylko wtedy i potem zapomniałem tego terminu.
tadzio3 pisze:Moim zdaniem to taka średnia edycja posiadająca kilka świetnych kawałków, które zapamiętam na długo. Może nawet jedna z lepszych
Zgadzam się. Jakbym wywalił to co odstaje i w ten sposób wziął pod uwagę tyle kawałków, ile brało udział w tych mniej popularnych edycjach, to bym rzekł że chyba tylko nr 4 był lepszy.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Yacy »

tadzio3 pisze:
Yacy pisze:mam gotowe podsumowanie 11 edycji
Jak ma ono wyglądać?
żeby było jasne - chodzi o moje głosy :-)
procedura podsumowania jest bardzo prosta: moich 11 głosów uplasowało się na pewnych pozycjach w NL. biorę pod uwagę 32 miejsca. wszystko co poniżej "zajmuje" pozycję 33 :-) średnia i już. chodzi o jakiś przybliżony pogląd.
Awatar użytkownika
Julia
Posty: 1331
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Julia »

ku3a pisze:
Nivo pisze:To dlatego, że fani post-rocka to dobrzy cisi ludzie. ;) Głosowało 35, a pomarudziło z 5.
to dla równowagi napiszę, że ja wcześniej też się nie odzywałem, a mi się wyniki nie podobają.
:D
Mi może nie tyle wyniki się nie podobają (są takie, jak zagłosowaliśmy, nie traktuję tego jako dobre czy złe), ale po prostu bardzo dużej części utworów z tej edycji zupełnie nie byłam w stanie słuchać; to zależy od mojego chwilowego, powiedzmy, "nastroju muzycznego". Ale. Co to ma do rzeczy i nad czym tu marudzić :D . Kwestia, że jakieś utwory odpadły, jakieś są wyżej a inne niżej, tak naprawdę nic dla mnie nie zmienia. Każdy po przesłuchaniu zestawu zauważył coś, co polubił. Jeśli udało mi się zapoznać kogoś z fajnym utworem, to super. I wystarczy :D. Dlatego trochę nie rozumiem kwestii niezadowolenia z wyników. Wyniki mnie interesują, ale jako ciekawostka, na którą lubię sobie popatrzeć, bo to miłe oderwanie się na chwilę od nudnej roboty np., ale raczej nie jakieś ogromne emocje w stylu "o nie, mój kawałek został wzgardzony" :mrgreen: . Zresztą nie sądzę, żeby ktokolwiek z uczestniczących naprawdę czuł się szalenie niezadowolony czy oburzony, komentarze "negatywne" wynikają po prostu z naturalnego odniesienia do własnego gustu. Straszne banały tu posypałam, ale powiedzmy, że zabieram głos jako ta nie niezadowolona :D Rozumiem, że dla niektórych ważna może być kwestia większego "zobiektywizowania" wyników, tzn. żeby lepiej oddawały rzeczywiste gusta uczestników zabawy (jakkolwiek to rozumieć), a co za tym idzie ewentualne zmiany w systemie głosowania, ale to już nie moja broszka, więc nie mam ani żadnych pomysłów ani w ogóle takiej potrzeby :D .
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Yacy »

Julia pisze: Dlatego trochę nie rozumiem kwestii niezadowolenia z wyników. Wyniki mnie interesują, ale jako ciekawostka, na którą lubię sobie popatrzeć, bo to miłe oderwanie się na chwilę od nudnej roboty np., ale raczej nie jakieś ogromne emocje w stylu "o nie, mój kawałek został wzgardzony" :mrgreen: .
no cóż lista to lista. i tak jak na LP3 lubię jak moje ulubione są wyżej niż niżej, to na NL też bym chciał podobnie ;-)
Awatar użytkownika
Julia
Posty: 1331
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Julia »

Jasne, rozumiem, mówię tylko po prostu, że żadnej tragedii przecież nie ma, a sam aspekt poznania nowych utworów liczy się bardziej niż ich kolejność (przynajmniej dla mnie) :wink:
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Robert »

tadzio3 pisze:Myślę, że powinniśmy o tym popisać po zakończeniu tej edycji. Ja mam w głowie jakieś rozwiązania, co nie oznacza, że ta mi się nie podoba.
Tak, tak, najlepiej wywróćmy wszystko do góry nogami... Zróbmy np. fazę zasadniczą i play-offy, a potem jeszcze może baraże do conajmniej dziesięciu głosów przewagi. Podzielmy jeszcze wszystkie głosy przez pół i zacznijmy rozgrywkę tylko wśród najlepszych. Możemy jeszcze wymyślić, że jak jakiś utwór z pary wygrywa conajmniej 10-15 glosami zostaje rozstawiony w następnej rundzie. A prowadzący edycję osobiście po uprzednim podaniu numeru telefonu na PW będzie osobiście przypominał o terminie głosowania. A po następnej edycji wróćmy znowu do poprzedniej. Ręce opadają...
Przy okazji wielkie podziękowania dla Grycka za kawał dobrej roboty.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XII

Post autor: jollyroger72 »

Robert pisze:
tadzio3 pisze:Myślę, że powinniśmy o tym popisać po zakończeniu tej edycji. Ja mam w głowie jakieś rozwiązania, co nie oznacza, że ta mi się nie podoba.
Tak, tak, najlepiej wywróćmy wszystko do góry nogami... Zróbmy np. fazę zasadniczą i play-offy, a potem jeszcze może baraże do conajmniej dziesięciu głosów przewagi. Podzielmy jeszcze wszystkie głosy przez pół i zacznijmy rozgrywkę tylko wśród najlepszych. Możemy jeszcze wymyślić, że jak jakiś utwór z pary wygrywa conajmniej 10-15 glosami zostaje rozstawiony w następnej rundzie. A prowadzący edycję osobiście po uprzednim podaniu numeru telefonu na PW będzie osobiście przypominał o terminie głosowania. A po następnej edycji wróćmy znowu do poprzedniej. Ręce opadają...
Przy okazji wielkie podziękowania dla Grycka za kawał dobrej roboty.
To może LIGA MISTRZÓW? :wink:
Zwycięzcy dwunastu edycji NL spotykają się w edycji specjalnej :mrgreen:
Fajny pomysł :lol:
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Robert »

jollyroger72 pisze:
Robert pisze:
tadzio3 pisze:Myślę, że powinniśmy o tym popisać po zakończeniu tej edycji. Ja mam w głowie jakieś rozwiązania, co nie oznacza, że ta mi się nie podoba.
Tak, tak, najlepiej wywróćmy wszystko do góry nogami... Zróbmy np. fazę zasadniczą i play-offy, a potem jeszcze może baraże do conajmniej dziesięciu głosów przewagi. Podzielmy jeszcze wszystkie głosy przez pół i zacznijmy rozgrywkę tylko wśród najlepszych. Możemy jeszcze wymyślić, że jak jakiś utwór z pary wygrywa conajmniej 10-15 glosami zostaje rozstawiony w następnej rundzie. A prowadzący edycję osobiście po uprzednim podaniu numeru telefonu na PW będzie osobiście przypominał o terminie głosowania. A po następnej edycji wróćmy znowu do poprzedniej. Ręce opadają...
Przy okazji wielkie podziękowania dla Grycka za kawał dobrej roboty.
To może LIGA MISTRZÓW? :wink:
Zwycięzcy dwunastu edycji NL spotykają się w edycji specjalnej :mrgreen:
Fajny pomysł :lol:
Czemu nie :) Po oddaniu głosów dzielimy utwory na dwie szóstki. Potem głosujemy jeszcze raz na dolną i górną połówkę. Dwie najlepsze z dołu wchodzą do gry i postają pary barażowe 1/4. Dalej już normalnie. Ale można oczywiście dowolnie udziwniać system :)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Yacy »

jollyroger72 pisze:To może LIGA MISTRZÓW? :wink: :
znów?

http://forum.lp3.pl/viewtopic.php?p=984 ... 64e#p98442

:mrgreen:
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XII

Post autor: jollyroger72 »

Yacy pisze:
jollyroger72 pisze:To może LIGA MISTRZÓW? :wink: :
znów?
Nie wiedziałem, że już coś podobnego było...
Ale widzę, że tam brały udział wszystkie utwory :arrow: tutaj byłaby tylko (parszywa) :mrgreen: dwunastka - zwycięzcy poszczególnych edycji :P
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XII

Post autor: TomaszBr »

Tylko że to było cztery lata temu ;)
Ja to bym prędzej proponował po cztery czołowe z każdej edycji :)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XII

Post autor: jollyroger72 »

TomaszBr pisze:Ja to bym prędzej proponował po cztery czołowe z każdej edycji :)
Może być i tak :!:

Za - gło - so - wa - łem.
Wyniki:
jeden-dwa - 0 : 0 :oops:
trzy-cztery - 0 : 0 :oops:
pięć-sześć - 0 : 2 :mrgreen:
siedem-osiem - 0 : 0 :oops:

Tak wyszło... :know:
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XII

Post autor: Nivo »

Ja to bym prędzej proponował po cztery czołowe z każdej edycji :)
Takie pomysły już były. Ale to lepiej wyjdzie jak poczekamy na jakąś równą edycję (np. 16).

Jolly, zwykle nie piszemy wyników, które jednoznacznie albo niemal jednoznacznie pokazują na co głosowaliśmy. :wink: (ale możesz spokojnie napisać 2:0 dla jednej ze stron, nawet jeżeli dowolna osoba, która odrobinę czyta Twoje posty będzie wiedziała, która to strona)
Nie ma obaw, wszystkie głosy są upubliczniane na koniec zabawy, można wtedy do woli komentować.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XII

Post autor: jollyroger72 »

Nivo pisze: Jolly, zwykle nie piszemy wyników, które jednoznacznie albo niemal jednoznacznie pokazują na co głosowaliśmy.
Ok. przyjąłem do wiadomości :|
Nivo pisze:Nie ma obaw, wszystkie głosy są upubliczniane na koniec zabawy, można wtedy do woli komentować.
Nie ma co komentować :) Ale to tylko moje skromne zdanie...
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: tadzio3 »

Robert pisze:Tak, tak, najlepiej wywróćmy wszystko do góry nogami... Dlaczego od razu wywracać wszystko do góry nogami? Ja pisałem o ewetualnych zmianach po tym jak Grycek sam o to zapytał. A takie zmiany np mogłyby upraszczać, a nie udziwniać.
Przeszło tyle edycji - można popisać o swoich przemyśleniach na temat Naszej Listy - co się sprawdziło, co nie, co się znudziło, czego oczekujemy od kolejnych.
Nie zakładaj, że zmiany muszą iść w kierunku gorszym, bardziej skomplikowanym, udziwnionym.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista XII

Post autor: tadzio3 »

TomaszBr pisze:Tylko że to było cztery lata temu ;)
Ja to bym prędzej proponował po cztery czołowe z każdej edycji :)
A ja bym proponował zrobić taką edycję po tej, która się kończy - za kilkanaście tygodni z 8 z każdej edycji. Z pewnością przyjemnością będzie przypomnienie naszych ulubionych utworów, a niektórym poznanie ich. Niewiele było osób, które brały udział we wszystkich edycjach.
ODPOWIEDZ