Nasza Lista XI

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista XI

Post autor: krzysiek83 »

bear pisze:moje propozycje:
:mrgreen:
bear pisze:postaram się tym razem nie wyświadczyć dziewczynom niedźwiedziej przysługi i nie pomylić wersji.
:P
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: uzi »

o, jak się cieszę, że ktoś zgłasza NMH :)
bear pisze:The Fallen Rag - Last Christmas
wygrałeś.
kajman
Posty: 64226
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XI

Post autor: kajman »

bear pisze:2. Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - Kolory miasta
postaram się tym razem nie wyświadczyć dziewczynom niedźwiedziej przysługi i nie pomylić wersji.
To pewnie będzie ta, ktorą ja uważam za gorszą.
Awatar użytkownika
PaTToN
Posty: 3069
Rejestracja: sob maja 02, 2009 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Nasza Lista XI

Post autor: PaTToN »

Andy - Fajki i alkohol
Nr 4 z podsumowania 100 notowań mojej listy, temat nieobcy wielu forowiczom :wink:

Plagiat 199 - Banał
Jeśli by patrzeć na moje podsumowanie to powinny być tu "Czarne loki" ale z racji gościa jest "Banał"

My Riot - Sam przeciwko wszystkim
Taka świeżynka
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista XI

Post autor: ku3a »

no to mi ułatwiłeś wybór, bo w mojej piątce utworów był "Proces" Plagiatu. zostały mi 4 do wyboru ;-)
Awatar użytkownika
mara
Posty: 2615
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 7:29 pm
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy /Pod Warszawą

Re: Nasza Lista XI

Post autor: mara »

bear pisze:3. The Fallen Rag - Last Christmas
To jest prog-psychodelic-punk rock jednocześnie piosenka aktorska i grunge! A jaki patronat medialny!
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XI

Post autor: TomaszBr »

1. The Notwist - Trashing Days
Połączenie indie rocku i elektroniki, klimatyczne i intrygujące. Zasłyszane gdzieś w Trójce.
2. Manchester Orchestra - Virgin
Musiałem losować, bo tyle miałem propozycji. Drugim losem jest Virgin, czyli dobrze znany niektórym utwór.
3. Sunday Munich - Going Back
Trzecia propozycja miała być jakąś jazzowo-eksperymentalną przygrywką, ale ostatecznie padło na nie jazzowy, ale faktycznie eksperymentalny zespół Sunday Munich, który jakiś czas temu mnie chwycił i urzekł. Ciężko było zdecydować się na konkretny utwór, padło na Going Back (pewnie potem będę żałował, że nie wybrałem któregoś innego), ale mam nadzieję, że komuś się spodoba i pozna więcej utworów.
Ostatnio zmieniony pn gru 26, 2011 3:26 pm przez TomaszBr, łącznie zmieniany 1 raz.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Grycek »

1. Amarok - Fieldmour I
Rzadko proponuję polskie zespoły. Zespół swoją nazwę zaczerpnął z tytułu płyty Mike'a Oldfielda. Nieprzypadkowo. Ich muzyka garściami czerpie z dokonań Oldfielda. Muzycy mieli okazję wydać swoje płyty z towarzystwem Colina Bassa znanego z zespołu Camel oraz z Mariuszem Dudą (Riverside), który śpiewał na ich ostatniej płycie. Niestety wydali tylko trzy płyty i słuch o nich zaginął.

2. Peter Broderick - And It's Alright
Artysta, który poznałem dzięki koleżance z wymiany studenckiej. Mam nawet jechać na jego koncert do Kolonii. "Have you ever felt inner peace?".

3. Moon Safari - In The Countryside
Jako ostatni utwór, wybieram utwór, do którego pasuje określenie "happy progressive rock". Szwedzki progresywny zespół inspirujący się Yesami.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista XI

Post autor: krzysiek83 »

PaTToN pisze: temat nieobcy wielu forowiczom :wink:
Sam zespół też nieobcy i całkiem sympatyczny :wink:
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Nasza Lista XI

Post autor: kamil_snk »

Więc i ja. Ciekawe czy komukolwiek wpadnie w ucho? ;)

1. Van Canto - Water Fire Heaven Earth
Czyli a capella power metal. Czterech wokalistów, wokalistka oraz perkusista. Moje odkrycie 2011 roku.
2. Eluveitie - Inis Mona
Folk metal ze Szwajcarii - nieco podobne do zgłaszanego przeze mnie rok temu In Extremo.
3. Sonata Arctica - The Misery
Zdziwiłem się, że tego zespołu jeszcze nikt nie zgłosił w żadnej z dotychczasowych edycji. To tak, żeby nie było zbyt "agresywnie" w tym moim zestawie (bo w kolejce czekało jeszcze kilka zespołów z Niemiec - tych bardziej metalowych. Poczekają na lepsze czasy ;)
kajman
Posty: 64226
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XI

Post autor: kajman »

kamil_snk pisze:Czyli a capella power metal. Czterech wokalistów, wokalistka oraz perkusista.
Jak perkusja to już chyba nie jest a capella.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista XI

Post autor: krzysiek83 »

Fajnie, że Van Canto się pojawia. Sonata Arctica to zasłużona kapela, dobrze że się pojawia chociaż na sukcesy bym nie liczył. :wink:
kamil_snk
Posty: 2101
Rejestracja: pt sty 02, 2009 7:27 pm
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów

Re: Nasza Lista XI

Post autor: kamil_snk »

kajman pisze:Jak perkusja to już chyba nie jest a capella.
Tak podaje The Metal Archives oraz Wikipedia. Choć mogli wziąć ze dwóch beatbokserów (chyba dobrze odmieniłem?) i wtedy wątpliwości by nie było ;)
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista XI

Post autor: krzysiek83 »

Perkusja jest, jak najbardziej. I dobrze, że jest, bez niej to by się kupy nie trzymało :P
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: tadzio3 »

Neo01 pisze: 3. Korpikllani - Tequila
A tutaj absolutne odkrycie mijającego rocku i jedna z ulubionych płyt AD 2011. Ognisty folk-metal z mroźnej Finlandii, tutaj akurat w bardzo południowej propozycji :) .
Grupę znam już od prawie 5 lat, ale cieszę się, że ktoś jeszcze ją odkrywa. Zespół śpiewał już o wódce, teraz czas na inny trunek ;)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22031
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Yacy »

no to czas na moje propozycje. nic odkrywczego. po prostu jedne z najlepszych utworów ostatnich miesięcy. a że nie były aż tak słyszalne w eterze, więc pozwalam sobie je tutaj zaproponować.

The Unthanks - Gan To The Kye wymieniłem za pozwoleniem Prowadzącego na nowszy model.

Franka De Mille - Gare Du Nord
Właśnie z zestawu został usunięty inny utwór z płyty Franki.
Pewnie raptem kilka osób znało tamten utwór, a moją propozycję jeszcze mniej... No to teraz kilka osób go pozna. Może niekoniecznie polubi, ale ... to nie ma znaczenia :-P

Kari Amirian - The Winter Is Back
Propozycja najmłodsza pochodzi z Polski.
W zestawie jest jej pierwszy singel, ale nawet tu na Forum nie ma zwolenników. :-( Nic to ja proponuję inny utwór, więc może ktoś się skusi ;-) A jeśli nie to ... :mrgreen:

Hipgnosis - Relusion
Jednak pojawia się druga propozycja z Polski.
Zespół z Krakowa i właściwie tylko tyle o sobie piszą ;-) Ten utwór to świeżynka, płyta ukazała się w grudniu. I dlatego aby nie musieli przeleżeć "na półce" do kolejnej NL wymieniłem moją propozycję :-)
Ostatnio zmieniony czw sty 05, 2012 11:48 pm przez Yacy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Kertoip »

TomaszBr pisze:2. Manchester Orchestra - Virgin
... wygrałeś. przynajmniej u mnie :P
bear pisze:3. The Fallen Rag - Last Christmas
... Ty też wygrałeś.
bear pisze:niewiele wiem o tym zespole, poza tym że są z Piotrkowa i nieźle dają czadu.
nie znam ich, jacyś izraelici pewnie.
kajman
Posty: 64226
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XI

Post autor: kajman »

Yacy pisze:Kari Amirian - The Winter Is Back
Propozycja najmłodsza pochodzi z Polski.
W zestawie jest jej pierwszy singel, ale nawet tu na Forum nie ma zwolenników. :-( Nic to ja proponuję inny utwór, więc może ktoś się skusi ;-) A jeśli nie to ... :mrgreen:
No to ja mam takie pytanie. Czy jeżeli przed zakończeniem terminu zgłoszeń singielek wejdzie do poczekalni to trzeba będzie wymienić tego wykonawcę na innego czy nie, bo decyduje moment zgłoszenia?
Napiszę tylko tyle, że wolę ten utwór niż tamten. Poza tym znam wszystkie zgłoszone przez Ciebie utwory. Te z zestawu także. A tak ogólnie to znam niewiele z propozycji poza kompletem z zestawu beara.
Kertoip pisze:
bear pisze:niewiele wiem o tym zespole, poza tym że są z Piotrkowa i nieźle dają czadu.
nie znam ich, jacyś izraelici pewnie.
No chyba nie, bo mycek nie noszą i pejsów się też nie dopatrzyłem. Raczej jacyś Indianie.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22031
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Yacy »

kajman pisze:
Yacy pisze:Kari Amirian - The Winter Is Back
No to ja mam takie pytanie. Czy jeżeli przed zakończeniem terminu zgłoszeń singielek wejdzie do poczekalni to trzeba będzie wymienić tego wykonawcę na innego czy nie, bo decyduje moment zgłoszenia?
zanim zgłosiem zerknąłem 8) do ALP3 nie było jej tam, więc nie widzę problemu.
a tak poważnie to myślę, że nie ma takiego zagrożenia...
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Kertoip »

kajman pisze:No chyba nie, bo mycek nie noszą i pejsów się też nie dopatrzyłem. Raczej jacyś Indianie.
a Indianie noszą długie, ciemnoniebieskie szlafroki w gwiazdki i zielone koszulki TPN25?
kajman
Posty: 64226
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XI

Post autor: kajman »

Kertoip pisze:
kajman pisze:No chyba nie, bo mycek nie noszą i pejsów się też nie dopatrzyłem. Raczej jacyś Indianie.
a Indianie noszą długie, ciemnoniebieskie szlafroki w gwiazdki i zielone koszulki TPN25?
Oczywiście że tak. Przynajmniej plemiona tatrzańskie, szczególnie Rysów i Giewontów.
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: uzi »

Kertoip pisze:a Indianie noszą długie, ciemnoniebieskie szlafroki w gwiazdki i zielone koszulki TPN25?
chyba tak, bo brzmi bardzo indie.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Neo01 »

Osobiście uważam że zgłaszanie utworów wykonawców którzy obecnie znajdują się w zestawie do głosowania na LPP3 wypacza ideę Naszej Listy. Podobnie z utworami które całkiem niedawno w nim się znajdowały. Jeśli takich propozycji będzie więcej, to pewnie nie będę z przyjemnością oddawał się tej zabawie...
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22031
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Yacy »

Neo01 pisze:Osobiście uważam że zgłaszanie utworów wykonawców którzy obecnie znajdują się w zestawie do głosowania na LPP3 wypacza ideę Naszej Listy.
a napisz czy znasz utwory, które są lub były w zestawie, tych wykonawców, których zgłosiłem?
wg mnie cała trójka jest MAŁO znana.

cóż ... zawsze masz prawo nie przesłuchać moich propozycji.
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Nasza Lista XI

Post autor: bear »

Neo01 pisze:Osobiście uważam że zgłaszanie utworów wykonawców którzy obecnie znajdują się w zestawie do głosowania na LPP3 wypacza ideę Naszej Listy. Podobnie z utworami które całkiem niedawno w nim się znajdowały. Jeśli takich propozycji będzie więcej, to pewnie nie będę z przyjemnością oddawał się tej zabawie...
i to pisze ktoś, kto zgłasza Haydamaky... :roll: dla mnie to duże większe obejście regulaminu i wypaczenie sensu zabawy.
ODPOWIEDZ