Nasza Lista XI

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Nivo »

Yacy pisze:
kajman pisze:A z zupełnie prywatnej beczki to moim zdaniem powinno być tak, że wykonawca może pojawić się w NL tylko jeden raz, bo skoro już był (czasem nawet daleko zaszedł) to już jest znany, a tylu nieznanych czeka jeszcze w kolejce.
myślę, że przed kolejną NL można rozpisać ankietę. Zdecydowanie popieram Twoje zdanie! ;-)
Mnie pomysł nie przekonuje o tyle, że osobiście przekonał mnie do przynajmniej zespołu drugi wrzucony utwór (konkretnie Crippled Black Phoenix) i to by była dla mnie duża strata. Przykładów, że drugi utwór zespołu uważam po prostu za lepszy jest dużo.
Zdarza się też, że zespół gra bardzo różnorodną muzykę - np. 4 utwory The Gathering z NL są odległe od siebie nawet brzmieniowo.
W dodatku do tej pory nie ma sytuacji, w której ktoś wrzuca n-ty utwór danego zespołu na to samo kopyto, co faktycznie sprawiłoby, że NL byłyby wtórne, czego raczej nie chcemy.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XI

Post autor: kajman »

No ja sobie ostatnio (w tym dzisiaj) myślałem, że może warto o to zawalczyć chociaż może nie w tak drastycznej formie. Pomyślałem, że można byłoby np. ograniczyć do dwóch zgłoszeń pod warunkiem, że byłby on zgłaszany przez inną osobę.
Natomiast za ostrym cięciem z kolei przekonywałby mnie argument, że wykonawca, którego utwór był w Naszej Liście jest przez to być może lepiej poznany niż wykonawca, który miał utwór w poczekalni LP3 kilkanaście lat temu przez tydzień lub jakiś utwór z zestawu do TWC (przyznam się, że nazwy/nazwiska niektórych wykonawców kompletnie mi nic nie mówią).
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista XI

Post autor: abd3mz »

Niestety, z powodu braku czasu tym razem bez mojego udziału.
Życzę wszystkim dobrej zabawy. :-)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Gary »

Jak wyżej niestety.
Awatar użytkownika
mixplusik
Posty: 213
Rejestracja: sob lut 06, 2010 9:17 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: mixplusik »

Ja mam pytanie: czy można zgłaszać solowe utwory wykonawcy będącego członkiem zespołu, który miał utwór na LP3?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Robinson »

Ja również tym razem z przykrością odpuszczam.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XI

Post autor: kajman »

abd3mz pisze:Niestety, z powodu braku czasu tym razem bez mojego udziału.
Gary pisze:Jak wyżej niestety.
Robinson pisze:Ja również tym razem z przykrością odpuszczam.
E tam, co to będzie za zabawa bez Was. :evil: :evil: :evil:
mixplusik pisze:Ja mam pytanie: czy można zgłaszać solowe utwory wykonawcy będącego członkiem zespołu, który miał utwór na LP3?
Tak, w drugą stronę (zespół, którego członek miał utwór na LP3) zresztą też.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Yacy »

czyżby jednak za szybko ta edycja ...
szkoda :-(
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasza Lista XI

Post autor: neon.ka »

Noemi pisze:Z mojej strony takie 3 ;)
O, cześć. Jak fajnie, że akurat do tego tematu trafiłaś na początek. :-) Dobrej zabawy z nami Ci życzę. :-)
Nivo pisze:
Yacy pisze:
kajman pisze:A z zupełnie prywatnej beczki to moim zdaniem powinno być tak, że wykonawca może pojawić się w NL tylko jeden raz, bo skoro już był (czasem nawet daleko zaszedł) to już jest znany, a tylu nieznanych czeka jeszcze w kolejce.
myślę, że przed kolejną NL można rozpisać ankietę. Zdecydowanie popieram Twoje zdanie! ;-)
Mnie pomysł nie przekonuje o tyle, że osobiście przekonał mnie do przynajmniej zespołu drugi wrzucony utwór (konkretnie Crippled Black Phoenix) i to by była dla mnie duża strata. Przykładów, że drugi utwór zespołu uważam po prostu za lepszy jest dużo.
Zdarza się też, że zespół gra bardzo różnorodną muzykę - np. 4 utwory The Gathering z NL są odległe od siebie nawet brzmieniowo.
Zgadzam się w pełni z Nivo! Zwłaszcza z jego drugim argumentem.
kajman pisze:Pomyślałem, że można byłoby np. ograniczyć do dwóch zgłoszeń pod warunkiem, że byłby on zgłaszany przez inną osobę.
Za to z tym się zupełnie nie zgadzam. Jakiś zespół może być znany tylko jednej osobie, pierwszy zgłoszony przez nią utwór może nie zachęcić do poznania go, wtedy nie będzie miał kto zgłosić innej jego piosenki, a być może właśnie inna stylistyka kolejnej propozycji [o czym pisał Nivo] taką okazję by stworzyła. [ja np. mam na myśli pewien konkretny przykład, gdzie nie sądzę, by ktoś tu ten zespół znał oprócz mnie. A gra on różnie].

Moje propozycje na tą edycję [wyszło na to, że sami polscy wykonawcy]:

1. Waldemar Śmiałkowski - Nie chcę takich dni
[z kręgu poezji śpiewanej - swoją drogą z tego kręgu mam obstawionych kandydatów na 4 kolejne edycje ;-) ].
2. Paula & Karol - Change, I Know
[zespół poznany na Off-festivalu, mieliśmy też okazję spotkać go na jednym ze zlotów, gdy przygotowywał się do off-sesji, a my robiliśmy sobie grupowe zdjęcie w Studiu im. Agnieszki Osieckiej].
3. Manitou - Zbawiony
[tekst mojego ulubionego poety ks. Jana Twardowskiego].
Awatar użytkownika
mixplusik
Posty: 213
Rejestracja: sob lut 06, 2010 9:17 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: mixplusik »

To ja z kolei po norwesku:

Ane Brun – Words (2011)
Już od dłuższego czasu zdarzało mi się usłyszeć piosenki tejże pani, ale dopiero jej nowy album mnie wciągnął. Niektórzy mogą jej głos kojarzyć z "New Blood" Petera Gabriela, gdzie zastępuje Kate Bush na "Don't Give Up".

Sivert Høyem – Under Administration (2011)
Były wokalista zespołu Madrugada, bliski przyjaciel Ane Brun, podobnie wciągnęła mnie dopiero jego nowa płyta. Utwór z albumu "Long Slow Distance" (wydanego tydzień po płycie Ane; ich albumy przez kilka tygodni zmieniały się na szczycie norweskiej listy sprzedaży).

Susanne Sundfør – It's All Gone Tomorrow (2010)
Ten kawałek to dziwny stwór, nigdy czegoś takiego jeszcze nie słyszałem (właściwie mógłbym tak określić cały jej album). Z płyty "The Brothel", drugiego najlepiej sprzedającego się krążka roku 2010 w Norwegii.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Miszon »

Cocodraże - Kebab morderca - skoro ostatnio ludzie piszą, że ten kawałek jest genialny, to wypadałoby go szerzej zaprezentować. Ludzie znad morza, słychać że im rozkołysało mózgi :-P . Powiem tyle: mniam! ;-)
Justin Currie - The Way That It Falls - ładny tekst i spokojny klimacik. Wokalista dawniej śpiewający w zespole Del Amitri od jakiegoś czasu nagrywa solowo. To z jego drugiej płyty, jeden z moich ulubionych kawałków z roku 2010.
Ostatnio zmieniony czw sty 05, 2012 1:10 am przez Miszon, łącznie zmieniany 2 razy.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XI

Post autor: kajman »

neon.ka pisze:Mnie pomysł nie przekonuje o tyle, że osobiście przekonał mnie do przynajmniej zespołu drugi wrzucony utwór (konkretnie Crippled Black Phoenix) i to by była dla mnie duża strata. Przykładów, że drugi utwór zespołu uważam po prostu za lepszy jest dużo.
A ja mógłbym podać przykłady, że wykonawca, który miał jeden utwór na liście to był on niereprezentatywny dla danego wykonawcy i wykonawca do tego jest mało znany i być może przez wiele osób nie jest kojarzony. Uważam, że sytuacja jest całkiem podobna.
mixplusik pisze:Ane Brun – Words
Miszon pisze:Ane Brun & Teitur - Rubber & Soul
Zdaje mi się, że może być tylko jeden utwór jednego wykonawcy.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Kertoip »

łe... jak to bez abd3mza, Garego i Robinsona...?
no nic, trudno się mówi i płynie się dalej...

ja tym razem w całości po polsku...

Kabanos - Czerwona musztarda
grupa pięciu uroczych jegomości w sile wieku śpiewającym o dziewczynce która ma czerwoną musztardę na brodzie... też nie wiem o co chodzi ale jest super :P o to chodzi w tej muzyce. jakoże ostatnia ich płyta jest już niektórym znana to proponuję mega-hit z pierwszej płyty.
jeśli nie byłeś na ich koncercie to wyjdź z domu już teraz! być może właśnie grają pod Twoim domem.

Lakescape - Warsaw
lubicie electro, dubstep i ostre syntetyczne brzmienia? jeśli tak to proszę bardzo, słuchajcie najlepszego jednoosobowego projektu elektronicznego jaki istnieje w tym smutnym kraju. słyszałem plotki na mieście że twórca jest Hindusem pochodzącym z Uzbekistanu... albo Uzbekiem pochodzącym z Hindulandii... nieważne. na chwilę obecną przebywa w niemieckim mieście Warschau.

Trupa Trupa - Revolution
"we're gonna make a revolution today!" - i chyba wszystko jasne. za każdym razem trzęsie trzewiami, umysłem i mózgiem. jedna z lepszych polskich płyt roku minionego.


całość trwa niecałe 12 minut, ale za to fajne rzeczy to są :P
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista XI

Post autor: ku3a »

Kertoip pisze:całość trwa niecałe 12 minut, ale za to fajne rzeczy to są :P
dzięki Ci, dobry człowieku 8)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Miszon »

Zmieniłem Ane Brun żeby się nie dublowała, na kawałek co prawda nie w moim TW, ale też ładny :-) . Z trzecim kawałkiem jeszcze się zastanowię, bo może wybiorę jakiś inny ich (Mute).
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista XI

Post autor: ku3a »

Moja trójka musiała wyglądać jakoś tak. Nie po to w swojej audycji promuję różne rzeczy, żeby kolejną okazję do promocji przegapić ;-). Zdaję sobie sprawę, że przez to kilka osób będzie te utwory znać, no ale trudno. Ponadto trzeci z nich niektórzy mogą znać skądinąd - też trudno ;-).
I to właściwie cały opis do zgłoszonych przeze mnie utworów. Pozostaje tylko podać co wybrałem:

Experience - That Day

5 Litrów Czerwieni - To ja dzwonię

Qube - Nothing
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Aro »

Anekdoten - Sad Rain
Jak dobrze pamiętam zespół pochodzi ze Szwecji grający progresywnego rocka. Nawiązują do tradycji gatunku z lat 70.

Apple Bells - Bosa w deszczu
Zespół powstał jeszcze w latach 90. A teraz przyszedł czas na ich debiut.

Puscifer - Green Valley
Każdy robi to na co mu sumienie pozwala .
Maynard James Keenan bardzo często pozwala sobie na skok w bok .
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Miszon »

No i trzecia propozycja, ostatecznie wybrałem również Mute, ale bez trąbki i coś mniej radiowego (prawie 8 minut):

Mute - 3/4 - młody wiekiem, lecz nie stażem zespół z Warszawy. W dodatku po przejściach (w 2009 dwóch członków zginęło w wypadku samochodowym). To z płyty "Bliżej końca" z zeszłego roku.

pukpukpuk----Zapraszamy----pukpukpuk----do reklamy
Kebab morderca zespołu Cocodraże, a także inny kawałek Mute - Autoterapia (a także propozycje ku3y: 5 Litrów Czerwieni i Experience) biorą udział w plebiscycie na Przebój Roku Radia Orbit. Głosujemy tutaj: http://www.radioorbit.pl/index.php?opti ... &Itemid=67
pukpukpuk----Koniec reklamy----
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: adameria »

puk, puk, puk
A o Love Story zapomniałeś. :mrgreen: :wink:
puk, puk, puk
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Miszon »

A faktycznie :-) .
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista XI

Post autor: krzysiek83 »

Ja też odpuszczam jedenastą edycję zabawy.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Kertoip »

krzysiek83 pisze:Ja też odpuszczam jedenastą edycję zabawy.
łeee, słabo.
SŁABO?! :P
ku3a pisze:dzięki Ci, dobry człowieku 8)
spoko :P ej, Kuba, oszukujesz, wszystkie Twoje propozycje były u mnie na liście :lol:
Aro, ładny zestaw :D
Awatar użytkownika
albarn
Posty: 4147
Rejestracja: śr sie 12, 2009 10:17 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosna 2007
Lokalizacja: Kruszwica
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: albarn »

Zooey Deschanel - Hey Girl
Aktorka i piosenkarka, znana z duetu She & Him, tym razem solo w piosence w klimacie lat 60., promującej jej najnowszy serial.
Russian Red - The Sun The Trees
Słoneczny, bezpretensjonalny przebój hiszpańskiej piosenkarki indiepopowej.
The Boys Next Door - After a Fashion
Nazwa tego zespołu dla wielu może być anonimowa, ale na pewno znacie wszyscy lidera tej australijskiej formacji postpunkowej. Gdy dodam, że przekształciła się w kultową grupę The Birthday Party, to... powinno być już jasne :wink:
Ostatnio zmieniony czw sty 05, 2012 10:36 pm przez albarn, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
hawk73
Posty: 100
Rejestracja: pt paź 29, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasza Lista XI

Post autor: hawk73 »

Tim Hecker - Hatred Of Music I
Glitch, ambient, noise - tako rzecze Wikipedia, a dla mnie chyba największe odkrycie ubiegłego roku.

Lambchop - Your Fucking Sunny Day
Kilkunastoosobowy zespół z Nashville grający alt. country. Utwór z 1997 roku, lekki i przyjemny.

Fucked Up - Turn The Season
Ubiegłoroczna "świeżynka" z trzeciej płyty tej hardcore punkowej, kanadyjskiej grupy.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Yacy »

Dzięki Nivo. :-)

post z propozycjami wyedytowałem, ale napiszę też w nowym, aby było to jednoznaczne.

The Unthanks - Gan To The Kye wymieniłem za pozwoleniem Prowadzącego na nowszy model.

Hipgnosis - Relusion
Jednak pojawia się druga propozycja z Polski.
Zespół z Krakowa i właściwie tylko tyle o sobie piszą ;-) Ten utwór to świeżynka, płyta ukazała się w grudniu. I dlatego aby nie musieli przeleżeć "na półce" do kolejnej NL wymieniłem moją propozycję :-)
ODPOWIEDZ