Nasza Lista XI

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4969
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Artur »

Do kiedy można zgłaszać propozycje?
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Neo01 »

No cóż, to mamy odmienne zdania. O tym duecie z Voo Voo trochę zapomniałem, jednak jak dla mnie Haydamaky solo to zupełnie coś innego. Ale ok, nic już nie mówię.
A propozycje, Yacy, wszystkie przesłucham (oprócz tych które znam, w tym z LP3, bo takiego sensu nie widzę).
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XI

Post autor: kajman »

W wielu sytuacjach można napisać, że coś wypacza ideę listy, ale to wszystko jest subiektywne i nie widzę sensu, żeby kruszyć o to kopie. Dla jednego to jest znane, dla drugiego coś innego. Sorry, nie sądzę, żeby wszyscy znali wszystkie utwory z zestawu (a co dopiero coś więcej z repertuaru tych wykonawców). Tak samo jestem w stanie zrozumieć zgłoszenie Haydamaków, bo jednak to co było na liście (podobno, piszę tak, bo jeszcze nie sprawdzałem) nie jest dla nich reprezentatywne (nota bene bałem się w poprzedniej edycji czy mój wykonawca nie zostanie zakwestionowany). Co więcej, są w propozycjach wykonawcy dużo bardziej znani niż ci, którzy tutaj wzbudzili kontrowersje. A jeżeli nawet nie ma, to będą, bo mam zamiar zgłosić utwory dwóch wykonawców, ktorych można uznać za klasykow. Jednak być może są osoby, którzy ich twórczości nie znają, a uważam, że warto ją poznać.
A z zupełnie prywatnej beczki to moim zdaniem powinno być tak, że wykonawca może pojawić się w NL tylko jeden raz, bo skoro już był (czasem nawet daleko zaszedł) to już jest znany, a tylu nieznanych czeka jeszcze w kolejce.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Neo01 »

W większości zgadzam się z tym co napisał kajman. Nie zamierzam już kruszyć kopii, wyraziłem tylko swoje odczucia; nie chciałem też nikogo urazić...
A co do końcowej propozycji jestem za.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Yacy »

kajman pisze:A z zupełnie prywatnej beczki to moim zdaniem powinno być tak, że wykonawca może pojawić się w NL tylko jeden raz, bo skoro już był (czasem nawet daleko zaszedł) to już jest znany, a tylu nieznanych czeka jeszcze w kolejce.
myślę, że przed kolejną NL można rozpisać ankietę. Zdecydowanie popieram Twoje zdanie! ;-)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: tadzio3 »

To ja tak na szybko:

Karolina Cicha - Czarne plamy są białe
Zabili Mi Żółwia - Discopatia
Atmasfera - Nama Om
Ostatnio zmieniony czw gru 29, 2011 12:10 am przez tadzio3, łącznie zmieniany 1 raz.
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XI

Post autor: kajman »

tadzio3 pisze:To ja tak na szybko:
Cochise - Letter from hell
To zwolnij, bo chyba nie można zgłaszać utworu wykonawcy zgłoszonego przez kogoś innego, a tymczasem Martyr już go zgłosiła.
Pamiętam bo znam zespół, a Twoja propozycja była blisko mojej listy.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: tadzio3 »

Tak też myślałem, że jak na szybko bez patrzenia na innych gdzieś coś zdubluję.
Szkoda, że nie ma na bieżąco wklejanych naszych propozycji w jednym poście.
A więc zamiast Cochise Zabili Mi Żółwia
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XI

Post autor: kajman »

Czyli wielki wódz przeżył, a biedne stworzonko nie żyje. :cry:
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XI

Post autor: kajman »

Przyznam się, że nie przeglądałem ściąg, więc może się okazać, że pierwszy lub drugi utwór nie spełnia warunkow, ale jeżerli mnie pamięć nie myli to nie powinno być problemów.

Bułat Okudżawa - Aleksandr Siergiejewicz Puszkin
Trochę już chyba zapomniany klasyk piosenki poetyckiej, w l. 60-tych i 70-tych w Polsce postać kultowa.

Mahavishnu Orchestra - Vision Is A Naked Sword
Klasyk jazzrocka ze swojej trzeciej płyty (mojej ulubionej). Miał być krótszy utwor, ale ten jednak mnie najbardziej przekonał.

Brylantowe Spinki - Piosenka zaangażowana
Tutaj mniej znana perełka. Blues z samych korzeni bluesa w polskim wydaniu. Skrajnie oszczędna aranżacja i tekst oddający realia PRL-u. Mocna rzecz.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasza Lista XI

Post autor: stavanger »

3 "świeżynki" z 2011r.

City And Colour - Weightless

Ten - Love Song

Paradise Oskar - Da Da Dam
rafal92
Posty: 1924
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 5:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2010 r.
Lokalizacja: Szklarska Poręba

Re: Nasza Lista XI

Post autor: rafal92 »

Glen Hansard & Marketa Irglova - Lies
Duet irlandzko-czeski, którego słucham bardzo często od paru lat i wciąż nie może mi się znudzić. Sam utwór pochodzi z soundtracku do filmu 'Once' z 2006 r.
Tall Tree 6ft Man - Tears And Laughter
Utwór angielskiego artysty Jonathana Czerwika zamieszczony na jego debiutanckiej płycie z 2007 roku. Słychać wpływy wczesnych Pink Floyd’ów.
Black Rebel Motorcycle Club – Feel It Now
BRMC jest amerykańską grupą specjalizującą się w rocku alternatywnym. ‘Feel it now’ to utwór, który nie zmieścił się na albumie Howl i został wydany jako dodatek w 2006 roku.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4969
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Artur »

Moje propozycje:
Neulander - Sex, God + Mony
Strasznie zostaje w głowie po przesłuchaniu
Radical Face - Welcome Home
Piosenka z reklamy Nikona
The Pogues - Dirty Old Town
Za opis niech wystarczy komentarz do teledysku na youtube "Best drinkin song ever.-FACT"
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Robert »

1. Vienna Circle - Stars of May
Rock z Wysp Brytysjkich w pełnym tego słowa znaczeniu... Odkryłem ich dość późno, choć niektórym osobom na forum pewnie są znani od dłuższego czasu, bo początki zespołu sięgają 2006 roku... Cieszę się, że dotrze do większego grona osób, bo obok takich produkcji nie można przechodzić obok...

2. Agnes Obel - Riverside
Piekny głos z Danii. Nie muszę nic pisać...

3. Tides From Nebula - These days, glory days
Według mnie na chwilę obecną jeden z nielicznych polskich wykonawców, o których można śmiało napisać - klasa światowa... Trudno wybrać jedną, reprezentatywną kompozycję, ale koniecznie wysłuchać do ostatniego brzmienia dla zobrazowania całości... Genialnej całości, sygnowanej dodatkowo przez Zbigniewa Preisnera.
kajman
Posty: 64156
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XI

Post autor: kajman »

Artur pisze:Piosenka z reklamy Nikona
A kto to jest?
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11814
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: adameria »

W kolejności alfabetycznej moje polskie propozycje:

1. Empire - Endless Fight
Kiedy we wrześniu poszedłem na koncert "3miasto Atakuje", to po usłyszeniu wokalistki tego zespołu buty mi spadły. Moje objawienie roku 2011.

2. Love Story - Talitha Kum
Zespół odkryłem prawie rok temu. Tak się powinno robić muzykę i to nie tylko tzw. "chrześcijańską" (auć, wolę pojęcie CCM).

3. Zwiastun - Biały Obłok
Przed Oxami, Arkami, Tymkami, Tegiedami, Niulajfami byli oni... Znaczy się prekursorzy tzw. "sceny chrześcijańskiej" (auć, wolę pojęcie CCM). Nagranie pochodzi z 1990 roku z kasety o tym samym tytule. Jeden z pierwszych zespołów, który nie śpiewał tzw. piosenki oazowej, z drugiej strony nie był to gospel czy muzyka chóralna, ale na miarę możliwości profesjonalna muzyka... no właśnie - jaka?
A to mój dłuższy opis popełniony 2 lata temu.
Noemi
Posty: 14
Rejestracja: pt gru 30, 2011 3:34 pm

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Noemi »

Z mojej strony takie 3 ;)

So Called - You are never alone
Keb' Mo' - Shave Yo' Legs
Antony & The Johnsons - Sing For Me
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4969
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Artur »

kajman pisze:
Artur pisze:Piosenka z reklamy Nikona
A kto to jest?
Fotograf
Awatar użytkownika
Julia
Posty: 1331
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Julia »

Miałam sporo wątpliwości, na który z pomysłów się zdecydować, ale niektórzy trochę ułatwili mi sprawę, bo z dziesięć zaproponowanych do tej pory zespołów sama bym chętnie wrzuciła :D .
Więc...

Dry The River - No Rest

Moje odkrycie roku. Ale zdecydowanie polecam raczej wersje koncertowe ich utworów. Najlepiej na żywo, najlepiej w pierwszym rzędzie :D

Sleepy Sun - Marina

Zespół z San Franciszko, płyta z roku 2010. Gitarrry, harmoszka, a właściwie nawet i rytmy z zupełnie innego niż Ameryka kontynentu się pojawiają... :mrgreen: .

We Made God - Gizmo

Islandia, ale chyba trochę inna, niż ta, która jest nam znana z utworów Sigurków np.
Ostatnio zmieniony sob gru 31, 2011 12:06 am przez Julia, łącznie zmieniany 1 raz.
detektyw
Posty: 1608
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 1:38 pm
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: Nasza Lista XI

Post autor: detektyw »

moje propozycje:
Rebel Meets Rebel - Rebel Meets Rebel
jednorazowy projekt w którego skład wchodzili muzycy Pantery i muzyk country David Allan Coe jako wokalista, łączący muzykę country i heavy metal
Baroness - A Horse Called Golgotha
mało znany w Polsce amerykański zespół grający progresywny metal, utwór pochodzi z jednej z moich ulubionych płyt 2009 roku
Ahimsa - Dziewiąty
to polska grupa sceny niezależnej, poza działalnością muzyczną brali udział również w demonstracjach i pikietach przeciw corridzie oraz w akcjach antyfutrzarskich, propagowali zdrowy, zgodny z naturą styl życia. Z zespołem współpracowali m.in. Kasia Nosowska, Lipa, Kayah
Vinyl84
Posty: 815
Rejestracja: pn maja 22, 2006 8:58 pm

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Vinyl84 »

Do kiedy można zgłaszać propozycje? :)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Yacy »

Nivo w pierwszym poście pisze:III. W jaki sposób zgłaszamy utwory do zabawy?
(...)
* Zgłoszenia przyjmuję do 7 stycznia godz. 22:00
:)
Vinyl84
Posty: 815
Rejestracja: pn maja 22, 2006 8:58 pm

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Vinyl84 »

Postanowiłem się przyłączyć do zabawy. Choć nie liczę na żaden sukces.
Altered Images - Faithless - grupa niemal całkowicie nieznana. A szkoda, bo moim zdaniem jest to fajna muzyka :). Utwór pochodzi z płyty Happy Birthday.
Maciej Zembaty - Miłości nie zostawiaj mnie - co tu dużo mówić legenda Trójki. Utwór moim zdaniem genialny. Czemu nie był na LP3 nie mam zielonego pojęcia.
Żywiołak - Moskwa - utwór z nowej płyty, które zbiera różne recenzje. Moim zdaniem płyta jest świetna. A utwór Moskwa chyba najlepszy z płyty
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista XI

Post autor: ku3a »

mi się niestety nowy Żywiołak nie podoba, szczególnie w zestawieniu z "Nową Ex-tradycją".
ale zobaczymy jak się będzie słuchało utworu w oderwaniu od płyty :-).
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista XI

Post autor: Neo01 »

Ja zastanawiałem się nad wrzuceniem innego Żywiołaka, konkretnie bonusu z "Nowej Mix-Tradycji" ;) . Zaraz przesłucham sobie tego nowego, bo jeszcze nie znam.
Edit: po pierwszych dźwiękach powiem że całkiem nieźle, a na pewno bardziej przystępnie gra :)
ODPOWIEDZ