Nasza Lista X

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Nasza Lista X

Post autor: Grycek »

Regulamin pisze: I. Ideą zabawy pt. "Nasza Lista"(nikt do tej pory nie wymyślił lepszej nazwy) jest możliwość podzielenia się nagraniami mało znanych lub zapomnianych zespołów.

II. Jakie utwory można zgłaszać?
  • Uczestnik zabawy wybiera 2(zwycięzca poprzedniej edycji 3) utwory wykonawców, którzy nie mają utworu na Liście do głosowania na Top Wszech Czasów/Polski Top Wszech Czasów oraz nigdy nie mieli utworu na LP3, Topie Wszech Czasów, Polskim Topie Wszech Czasów
  • Wszystkich tych wykonawców możemy znaleźć w jednym pliku:
    http://chomikuj.pl/adam_gr/Nasza+Lista/wykonawcy.txt
  • nie można także umieszczać utworów, które już były w poprzednich edycjach Naszej Listy(zespoły można). Można to sprawdzić tutaj:
    http://chomikuj.pl/adam_gr/Nasza+Lista
III. W jaki sposób zgłaszamy utwory do zabawy?
  • Aby zgłosić utwór do zabawy, należy wysłać na adres nl.naszalista@gmail.com zgłoszenie
  • W mailu należy umieścić tytuły utworów, wykonawców oraz odnośniki do stron, z których można pobrać dane utwory. Można też napisać krótki komentarz do każdego utworu.
  • Zgłaszanie utworów jest tajne. Nie można pisać na forum, że zgłosiło się dany utwór.
  • Zgłoszenia przyjmuję do 28 października godz. 22:00
IV. I co dalej?
  • 28 października prowadzący umieszcza na forum odnośniki do propozycji
  • następuje pierwsza faza, czyli eliminacje trwająca do 18.11.2010 do godz. 22:00 (z możliwością przedłużenia)
  • po zakończeniu eliminacji odbywają się fazy pucharowe, do których awansują 64 utwory z eliminacji
--------------------------------------------------------

Głosować w eliminacjach i fazie pucharowej może każdy zarejestrowany forowicz nawet jeśli nie umieścił żadnej propozycji.

V. Regulamin Eliminacji:
  • Oddajemy głosy na 11 utworów poprzez wysłanie maila na adres nl.naszalista@gmail.com
  • Utwory będą otrzymywały punkty według klucza:
    1 miejsce -12 pkt.
    2 -10pkt
    3- 8pkt
    4- 7pkt
    5- 6pkt
    6- 5pkt
    7- 4pkt
    8- 3pkt
    9- 2pkt
    10-1pkt
    11-0pkt (patrz 3.f)
  • O pozycji utworu w rundzie eliminacyjnej będą decydować:
    a) większa liczba punktów
    b) większa liczba oddających głosy
    c) czy osoba, która zaproponowała utwór głosowała, czy nie
    d) najwyższe miejsce uzyskane przez piosenkę u któregokolwiek z głosujących
    e) największa liczba najwyższych pozycji
    f) większa liczba 11. miejsc
    g) mniejsze odchylenie standardowe głosów
    h) kolejność alfabetyczna wykonawców
  • Odbiór głosu będę potwierdzał mailowo
  • Nie wolno głosować na własne utwory.
Szczegółowe wyniki eliminacji i faz pucharowych zostaną udostępnione po zakończeniu konkursu.

V. Faza Pucharowa
  • Oddajemy głosy na co najwyżej jeden utwór z każdej pary.
  • Nie wolno głosować na utwory w parze ,w której znajduje się utwór zaproponowany przez siebie. (Chyba, że oba utwory jednej osoby spotkają się w tej samej parze)
  • Do następnej fazy przechodzi utwór, który zdobył więcej głosów. W przypadku remisu wygrywa utwór, który miał wyższą pozycję w eliminacjach.
  • ???????????Po 1/8 finału będzie możliwość głosowania na utwory , które przegrały w swoich pojedynkach.
Format głosów pisze: Ważny komunikat
1.
Komentarze powinny się znajdować w wierszach, w których nie ma głosu. Prosiłbym, żeby nie głosować, tak:
1. Abc - Taki utwór //naprawdę dobry utwór
tylko tak:
1. Abc - Taki utwór
naprawdę dobry utwór
albo
naprawdę dobry utwór
1. Abc - Taki utwór
2.
Głos powinien mieć format "pozycja. nazwa zespołu - nazwa utworu", gdzie pozycja to liczba dziesiętna. W dalszych rundach zamiast liczby dziesiętnej należy wstawić znaki, które podałem przy wynikach z poprzedniej rundy (np. mała litera, duża litera, liczba rzymska). Ważne jest, żeby po numerze pozycji wstawić kropkę. Nazwę zespołu i tytuł utworu najlepiej skopiować z pierwszej strony tematu lub z arkusza kalkulacyjnego dołączonego do paczki z utworami (do znalezienia na chomiku). Głosy nie muszą być podane w kolejności. Można podawać miejsca od 11. do 1.

Oto parę przykładów:
Dobry głos

1. Muariolanza - Po Drugiej Stronie Przemszy
W początkowej fazie drażni perkusja, wokal też brzmi przeciętnie, ale utwór rozkręca się i w drugiej części jest rewelacyjny. Myślę, że to może być zwycięzca tej edycji.
2. Guillemots - Sao Paulo
I znowu jazz, tym razem w wersji balladowej. Piękna, spokojna muzyka.
3. Anouar Brahem/John Surman/Dave Holland - Kashf
Gorące brazylijskie rytmy zawsze na mnie działały, a jeżeli wykonuje je sam mistrz...
Zły głos (komentarze w tym samym wierszu co głosy)

Moja wyjsciowa jedenastka wyglada tak:
1. Farben Lehre - Corrida (owszem, znalem wczesniej, ale to rewelacyjny kawalek i po prostu najbardziej mi sie podoba ze wszystkich)
2. Deadbolt - It Was You (tak powinien dla mnie brzmiec męski glos! i jakies takie gorzkie emocje przepelniają te kilka minut, rewelacja!)
3. Rodrigo y Gabriela - Stairway To Heaven (gratulacje dla Bodeczka za zwyciestwo w tej edycji NL :mrgreen: )
Zły głos(komentarze w tym samym wierszu co głosy i brak kropki po pozycji)
01 Johnny Cash - Hurt - zdecydowany nr 1 !!! Utwór w oryginale ma dla mnie bardzo dużą wartość, uwielbiam też wykonanie Casha, choć jak dla mnie jest trochę gorsze ;)
02 Muariolanza - Po Drugiej Stronie Przemszy - RE-WE-LA-CJA!
03 Guillemots - Sao Paulo - p. komentarz do miejsca 2. ;)
--------------------------------
UWAGA!
Tytuł maila z głosami powinien mieć format:
Nasza Lista - runda - nick_z_forum
np.
Nasza Lista - eliminacje - Grycek
Nasza Lista - runda I - Grycek
...
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista X

Post autor: Grycek »

  • 2 Foot Yard - Crisis
    Wyjątkowy interesujący i piękny wokal, skrzypce, wiolonczela.. i inne pułapki
  • Abigails Ghost - Waiting Room
    Młody amerykański zespół grający muzykę, którą fani Stevena Wilsona nie powinni być zawiedzeni
  • Aghora - Dual Alchemy
    Projekt Santiago Doblesa. Metal techniczny w pełnej krasie.
  • Aphex Twin - Icct Hedral (Philip Glass Orchestration)
    W orkiestracji mistrza utworów łatwych i przyjemnych, król współczesnej muzyki elektronicznej
  • Bajka - The Bellman's Speech
    Zwodnicza nazwa, bo nie chodzi tu o polska bajkę, ale o imię artystki - w obu znaczeniach tak niezwykłe, jak jej głos.
  • Brendan Perry - Babylon
    rok 2010. część najnowszego albumu wokalisty i lidera pewnego słynnego zespołu. mroczny klimat, niesamowita muzyka i do tego jego powalający głos.
  • Bruno Schulz - Połącz, Rozłącz, Zapomnij
  • Corruption - Freaky Friday
    Zasłyszane na koncercie. Podobno legenda polskiego stoner metalu.
    Utwór wciągający, choć na żywo brzmi lepiej
  • CryoShell - No More Words
  • Czeremszyna - Cwite teren
    Folk z Podlasia śpiewany w języku kresów (pogranicza polsko-białoruskiego). Ballada, która wzięła mnie za serducho i długo nie puszczała :).
  • David Minasian - Summer's End
    Producent płyt Camel nagrał solowy album. Do współpracy zaprosił lidera grupy - Andrew Latimera. W utworze, który proponuję słychać jego gitarę.
  • Dirty Granny Tales - Didi's Show
    Przedstawiciele nurtu o wiele mówiącej nazwie 'dark cabaret', frapują zestawieniem dwóch, skrajnie różnych wokali. Niepokojące, zwłaszcza w połączeniu z animacją do znalezienia na jutjubie.
  • Distemper - Тайна
    Jeden z najbardziej znanych rosyjskich zespołów punkowych. W swojej muzyce Distemper łączy hardcore punka z elementami ska i reggae. Muzykę kapeli wyróżnia zastosowanie instrumentów dętych.
  • Equilibrium - Mana
    Proszę nie zrażać się długością, lecz wysłuchać do końca. Warto :)
  • Excalion - The Shroud
    I pomyśleć, że ten utwory po raz pierwszy usłyszałem w radiu tunezyjskim.
  • Eyes of 99 - Together
  • Five Finger Death Punch - Bad Company
    Cover zrobiony z szacunkiem, ale i z głową. Ile trzeba - tyle pozostawione bez zmian, a ile trzeba - tyle zmienione ;-). Przynajmniej jak dla mnie. Jesienią czasem trzeba trochę przygrzać, żeby się ogrzać.
  • Foje - Pasiimk mane
    Foje (pol. "foyer") uważany jest za największy zespół w historii litewskiego rocka. Jego muzyka to mieszanka nowej fali, synthpopu i rocka gotyckiego. W 1997 zawiesił działalnośc. Piosenka "Pasiimk mane" pochodzi z 1993.
  • Fyfe Dangerfield - She's Always A Woman
  • Galahad - Hindsight 2 - A Very Clever Guy Indeed
    Brytyjski zespół rockowy istniejący od 1985. Początkowo jeden z przedstawicieli ruchu rocka neoprogresywnego i naśladowców stylu Marillion. W późniejszych latach (od płyty Following Ghosts) grupa odchodziła od pierwotnych wzorców, ku bardziej nowoczesnemu brzmieniu.
  • In Extremo - AI Vis Lo Lop
    Utwór w języku okcytańskim, jeden z pierwszych tego zespołu, ale w nowej wersji.
  • iNNi - Msza niedzielna
  • Iona - White Sands
    Długo się wahałem nad drugą propozycją. A gdy już wybrałem zespół, to jeszcze dłużej rozważałem który utwór wybrać. Kto lubi flet, temu na pewno się spodoba. A kto nie lubi - to będzie ledwie 3 i pół minuty katorgi :wink:
  • Jeremy Messersmith - A Girl, A Boy, and A Graveyard
    skoro się spodobało Tobie (i nie tylko tobie z tego co wiem) to może...? Na pewno wchodzi w głowę
  • Junior Boys - Teach Me How to Fight
  • Karen Elson - The Ghost Who Walks
    Żona Jacka White'a postanowiła nagrać płytę. Wyszło całkiem nieźle.
  • La Vela Puerca - El Viejo
  • Lali Puna - Everything Is Always
  • Lamb - Gabriel
  • Laura Marling - Night Terror
    Trudno uwierzyć, ze to piosenka napisana i nagrana przez 17-latkę.
    Ciekawy tekst, dobry głos i chwytające za serce smyczki.
  • Łąki Łan - Big Baton
    Totalny odlot, banda dziwadeł przebrana za mieszkańców łąk. Cudownie nonsensowny tekst z funkowymi klimatami, po prostu nastrojopolepszacz pierwszej klasy. I pierwszy wykonawca na tę literą w historii NL!
  • Mando diao - Crystal
  • Marit Larsen - If A Song Could Get Me You
  • McDonald And Giles - Is She Waiting
    Rozstali się z Frippem i nagrali własną płytę. Jednak muzyka z niej nie do końca się broni i dlatego zamiast Birdmana pojawia się utwór o 19 minut krótszy (niektorzy odetchną z ulgą)
  • Miriam Makeba - Mbube
    Najbardziej znana wokalistka afrykańska (także ze względów pozamuzycznych) zwana Mama Afryka w najbardziej znanym songu stworzonym w jej kraju (znanym bardziej pod dwoma innymi tytułami)
  • Mew - Comforting Sounds
  • Mikrofony Kaniony - Chłopcy
    Czas utworu :-)... Jest rok 1986, Jarocin, Mikrofony Kaniony są jednym z laureatów festiwalu. Wówczas prawdziwe zjawisko artystyczne. "Ten utwór zarejestrowano na zwykłym kaseciaku w jednym rzucie całej kapeli". Zamiast gitar - dęciaki. Ich nazw nawet nie potrafię wymienić. Zespół pochodził z Lubina. Niedawno nastąpiła nawet reaktywacja.
  • Ministry - Lay Lady Lay
  • Moderat - Rusty Nails
    czyli kooperacja: Modeselektor + Apparat.
  • Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - Góry moje w nieskończoność zaklęte
    Dwie prześlicznie wyglądające i równie pięknie śpiewające dziewczyny z gitarami, w swych piosenkach w magiczny sposób opowiadające nie tylko o górach, ale też o wielu innych równie ważnych rzeczach.
  • Nick Drake - River Man
  • Nightwish - Bye Bye Beautiful
    Takie utwory grają w lokalnym radiu Worcester w Massachusetts.
  • Oi Va Voi - Look Down
  • Opeth - To Bid You Farewell
    Utwory Opeth zazwyczaj składają się z ostrego łojenia death metalowego i fragmentów, które są przepięknymi perełkami. Ten utwór jest w całości perełką. Szkoda, że Opeth nie nagrywa więcej takich utworów.
  • Orange the Juice - Hope
  • O.S.T.R. feat. DJ Decks - Łoj
    Myślę że najwyższy czas na trochę hip-hopu na NL ;). Polski guru tego gatunku, czyli Ostry, w kompozycji myślę że lekkostrawnej nawet dla tych, którzy nie gustują w takiej stylisyce :).
  • Ox - Jedenasty
    Jeden z najdziwniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Do mocnych dźwięków dochodzą mocne słowa. Mix ściany gitarowej i elektronicznej. Nie ma tu drogi na skróty, a z drugiej strony jest to prawdziwa niezależność i alternatywa. Muzycy nawet niespecjalnie zabiegali o wydawcę. A to jest utwór z pierwszego materiału i wydaje się być "przebojem".
  • Phantogram - Mouthful Of Diamonds
  • Poets of the Fall - War
  • Premiata Forneria Marconi - Impressioni Di Settembre
    Włoski zespół grający trochę w stylu ELP. Mocno promowany przez Greg'a Lake'a.
  • Professor Fate (feat.Kris G.Rygg) - Limbo
  • Poza Ciszą - List od św. Pawła
    czyli minimax.pl II (bo z jedynki już proponowałem). Znany tekst, ładny wokal, standardowy aranż.
  • Prin' La La' - Naves que dan vueltas a un balón
  • Quicksilver Messenger Service - What About Me
    Amerykańska grupa grająca psychodeliczny rock i acid rock związana z ruchem hippisowskim. Powstała w 1965.
  • Queens Of The Stone Age - 3`s & 7`s
  • Raw Material - Sun Good
    Stopniowana dramaturgia, przepiękny klimat, wzruszenie i niezwykłe emocje. Pytanie tylko, ile osób się o tym przekona ???
  • Rebekka Bakken - Powder Room Collapse
    Norweski jazz w kobiecym wydaniu.
  • Schody - Tylko płaszcz
    Zesopół z Michałowa. Mam nadzieję, że kariera stoi przed nimi otworem. Byłem na koncercie, to wiem jak się dobrze ludzie bawią. Ciekawe jak odbiorą to forowicze.
  • Siergiej Rachmaninow - Andante Sostenuto
    może i dość odważnym posunięciem jest wstawienie na Naszą Listę części neoromantycznego koncertu fortepianowego, ale jednak to kawał dobrej muzyki (nie zapominajmy, że autor zmarł w Beverly Hills) i skoro Sleepy Shores mogło się pojawić w naszej zabawie, to nie widzę powodu, dla którego Rachmaninow nie może
    Wykonanie: Vladimir Ashkenazy i Concertgebouw Orchestra Amsterdam, dyr. Bernard Haitink
  • The Analogs - Co warte jest życie
  • The Association - Windy
  • The Dead Weather - Hustle and Cuss
  • The Domino State - We Must Not Shut Ourselves Away
    Gitarowe granie z bardzo przebojowym refrenem. Brzmią trochę jak połączenie Coldplay z White Lies.
  • The Flaming Lips - Speak To Me / Breathe
    rok 2009. miało nie być coverów w tej zabawie z mojej strony, ale... to w sumie nie jest cover tylko własna interpretacja. i całą płytę "Dark Side of the Moon" przedstawili w swoim klimacie. porąbane, połamane dźwięki i wokale jakby nie z tego świata, a co najważniejsze nie jest plagiatem oryginału, całkowity kontrast pomiędzy wersją Flamingów a oryginałem sprzed 37 lat.
    w polu wykonawca winien być dopisek "And Stardeath & White Dwarfs feat. Henry Rollins & Peaches" ale na potrzeby NL lepiej skrócić
  • The Swell Season - Low Rising
    Jedna z moich propozycji jest "jesienna". Od obejrzenia "Once" staram się śledzić poczynania duetu. Szkoda, że przy okazji ich dwóch niedawnych koncertów w Polsce nic nie weszło do zestawu do głosowania na LP3.
  • Throll - Nie budź mnie
  • Tomahawk - Rape This Day
  • Turin Brakes - Radio Silence
    Utwór na początku opiera się głównie na brzmieniu gitary akustycznej z ciekawym motywem. Kiedy wydaje się, że utwór się kończy, panowie z Turin Brakes zaskakują piorunującą końcówką. Dlatego polecam przesłuchać od pierwszej do ostatniej nuty.
  • TV on the Radio - DLZ
  • UnSun - Clinic For Dolls
    Polski melodyjny metal z żeńskim głosem. Pierwsza liga. Tak piszą o nich w Teraz Rocku.
  • Zayazd - Katyń 1940 (ostatni list)
  • Zeraphine - Whiteout
  • Ляпис Трубецкой - Капитал
    a bardziej na nasze Lyapis Trubetskoy - Capital
    Grupa z Białorusi. Także byłem na ich koncercie. Nie znając tego zespołu od razu stałem się ich fanem. Na scenie wulkan energii i humoru. Takiego zespołu w Polsce nie ma.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista X

Post autor: Grycek »

I. Abigails Ghost - Waiting Room vs. Prin' La La' - Naves que dan vueltas a un balón 17:6
II. Brendan Perry - Babylon vs. Oi Va Voi - Look Down 17:10
III. Czeremszyna - Cwite teren vs. Rebekka Bakken - Powder Room Collapse 10:16
IV. David Minasian - Summer's End vs. Ministry - Lay Lady Lay 17:11
V. Five Finger Death Punch - Bad Company vs. McDonald And Giles - Is She Waiting 15:10
VI. Fyfe Dangerfield - She's Always A Woman vs. The Dead Weather - Hustle and Cuss 6:21
VII. Galahad - Hindsight 2 - A Very Clever Guy Indeed vs. Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - Góry Moje w nieskończoność zaklęte 12:13
VIII. Jeremy Messersmith - A Girl, A Boy, and A Graveyard vs. Laura Marling - Night Terror 12:14
IX. Junior Boys - Teach Me How to Fight vs. Opeth - To Bid You Farewell 7:18
X. Karen Elson - The Ghost Who Walks vs. The Flaming Lips - Speak To Me / Breathe 16:8
XI. Lamb - Gabriel vs. Moderat - Rusty Nails 15:8
XII. Mando diao - Crystal vs. Zeraphine - Whiteout 15:11
XIII. Mew - Comforting Sounds vs. Tomahawk - Rape This Day 18:8
XIV. Poets of the Fall - War vs. UnSun - Clinic For Dolls 15:8
XV. Poza Ciszą - List od św. Pawła vs. The Swell Season - Low Rising 12:13
XVI. The Domino State - We Must Not Shut Ourselves Away vs. Ляпис Трубецкой - Капитал 15:9


-----------------------------------------------------------

A. Abigails Ghost - Waiting Room vs. Mando diao - Crystal 10:13
B. Brendan Perry - Babylon vs. Opeth - To Bid You Farewell 11:12
C. David Minasian - Summer's End vs. Lamb - Gabriel 14:9
D. Five Finger Death Punch - Bad Company vs. Laura Marling - Night Terror 10:13
E. Karen Elson - The Ghost Who Walks vs. Poets of the Fall - War 13:10
F. Mew - Comforting Sounds vs. The Domino State - We Must Not Shut Ourselves Away 16:7
G. Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - Góry Moje w nieskończoność zaklęte vs. Rebekka Bakken - Powder Room Collapse 13:12
H. The Dead Weather - Hustle and Cuss vs. The Swell Season - Low Rising 17:6


-----------------------------------------------------------

a. David Minasian - Summer's End vs. Opeth - To Bid You Farewell 13:14
b. Karen Elson - The Ghost Who Walks vs. Mando diao - Crystal 16:8
c. Laura Marling - Night Terror vs. The Dead Weather - Hustle and Cuss 12:15
d. Mew - Comforting Sounds vs. Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - Góry Moje w nieskończoność zaklęte 14:13


e. Abigails Ghost - Waiting Room vs. Poets of the Fall - War 13:13
f. Brendan Perry - Babylon vs. Lamb - Gabriel 13:12
g. Five Finger Death Punch - Bad Company vs. The Swell Season - Low Rising 15:11
h. Rebekka Bakken - Powder Room Collapse vs. The Domino State - We Must Not Shut Ourselves Away 17:7


-----------------------------------------------------------

raz. Karen Elson - The Ghost Who Walks vs. Mew - Comforting Sounds 9:14
dwa. Opeth - To Bid You Farewell vs. The Dead Weather - Hustle and Cuss 13:11

trzy. Mando diao - Crystal vs. Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - Góry Moje w nieskończoność zaklęte 10:12
cztery. David Minasian - Summer's End vs. Laura Marling - Night Terror 11:10

pięć. Brendan Perry - Babylon vs. Five Finger Death Punch - Bad Company 15:9
sześć. Poets of the Fall - War vs. Rebekka Bakken - Powder Room Collapse 7:13

siedem. Abigails Ghost - Waiting Room vs. The Domino State - We Must Not Shut Ourselves Away 12:10
osiem. Lamb - Gabriel vs. The Swell Season - Low Rising 11:9


-----------------------------------------------------------

O 1 miejsce. Mew - Comforting Sounds vs. Opeth - To Bid You Farewell 15:9
O 3 miejsce. Karen Elson - The Ghost Who Walks vs. The Dead Weather - Hustle and Cuss 10:13
O 5 miejsce. David Minasian - Summer's End vs. Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - Góry Moje w nieskończoność zaklęte 12:11
O 7 miejsce. Laura Marling - Night Terror vs. Mando diao - Crystal 14:8
O 9 miejsce. Brendan Perry - Babylon vs. Rebekka Bakken - Powder Room Collapse 10:14
O 11 miejsce. Five Finger Death Punch - Bad Company vs. Poets of the Fall - War 13:9
O 13 miejsce. Abigails Ghost - Waiting Room vs. Lamb - Gabriel 12:11
O 15 miejsce. The Domino State - We Must Not Shut Ourselves Away vs. The Swell Season - Low Rising 8:13


-----------------------------------------------------------


(pozycja. pozycja_eliminacje. zespół - utwór [różnica między eliminacjami, a ostatecznym wynikiem] {liczba punktów} <kto_zgłaszał>)
1.1. Mew - Comforting Sounds[0]{117 pkt.} <uzi>
2.7. Opeth - To Bid You Farewell[+5]{55 pkt.} <Grycek>
3.3. The Dead Weather - Hustle and Cuss[0]{79 pkt.} <Gary>
4.4. Karen Elson - The Ghost Who Walks[0]{73 pkt.} <Yacy>
5.2. David Minasian - Summer's End[-3]{84 pkt.} <Yacy>
6.9. Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - Góry Moje w nieskończoność zaklęte[+3]{51 pkt.} <bear>
7.27. Laura Marling - Night Terror[+20]{31 pkt.} <mixplusik>
8.28. Mando diao - Crystal[+20]{30 pkt.} <Geephard>
9.8. Rebekka Bakken - Powder Room Collapse[-1]{52 pkt.} <maarit>
10.10. Brendan Perry - Babylon[0]{46 pkt.} <Kertoip>
11.11. Five Finger Death Punch - Bad Company[0]{45 pkt.} <ku3a>
12.13. Poets of the Fall - War[+1]{42 pkt.} <stavanger>
13.44. Abigails Ghost - Waiting Room[+31]{17 pkt.} <Nivo>
14.18. Lamb - Gabriel[+4]{39 pkt.} <neon.ka>
15.14. The Swell Season - Low Rising[-1]{41 pkt.} <ku3a>
16.49. The Domino State - We Must Not Shut Ourselves Away[+33]{13 pkt.} <michal91d>

17.6. Jeremy Messersmith - A Girl, A Boy, and A Graveyard[-11]{57 pkt.} <Miszon>
18.15. Moderat - Rusty Nails[-3]{41 pkt.} <ksch>
19.17. Ляпис Трубецкой - Капитал[-2]{40 pkt.} <tadzio3>
20.19. Poza Ciszą - List od św. Pawła[-1]{38 pkt.} <Miszon>
21.20. UnSun - Clinic For Dolls[-1]{37 pkt.} <Yacy>
22.24. Galahad - Hindsight 2 - A Very Clever Guy Indeed[+2]{33 pkt.} <Robinson>
23.25. Czeremszyna - Cwite teren[+2]{32 pkt.} <neo01>
24.26. Junior Boys - Teach Me How to Fight[+2]{32 pkt.} <saferłel>
25.29. The Flaming Lips - Speak To Me / Breathe[+4]{30 pkt.} <Kertoip>
26.30. Fyfe Dangerfield - She's Always A Woman[+4]{27 pkt.} <Artur>
27.32. Tomahawk - Rape This Day[+5]{26 pkt.} <detektyw>
28.34. Ministry - Lay Lady Lay[+6]{26 pkt.} <detektyw>
29.42. Oi Va Voi - Look Down[+13]{19 pkt.} <piotreklp3>
30.43. McDonald And Giles - Is She Waiting[+13]{18 pkt.} <kajman>
31.53. Prin' La La' - Naves que dan vueltas a un balón[+22]{12 pkt.} <Artur>
32.60. Zeraphine - Whiteout[+28]{10 pkt.} <krzysiek83>
33.5. Raw Material - Sun Good[-28]{61 pkt.} <Aro>
34.12. Equilibrium - Mana[-22]{44 pkt.} <kamil_snk>
35.16. Nick Drake - River Man[-19]{41 pkt.} <saferłel>
36.21. Queens Of The Stone Age - 3`s & 7`s[-15]{35 pkt.} <uzi>
37.22. Corruption - Freaky Friday[-15]{35 pkt.} <retry2>
38.23. Phantogram - Mouthful Of Diamonds[-15]{35 pkt.} <Łucek>
39.31. Orange the Juice - Hope[-8]{27 pkt.} <abd3mz>
40.33. Miriam Makeba - Mbube[-7]{26 pkt.} <kajman>
41.35. Lali Puna - Everything Is Always[-6]{24 pkt.} <neon.ka>
42.36. iNNi - Msza niedzielna[-6]{24 pkt.} <abd3mz>
43.37. CryoShell - No More Words[-6]{23 pkt.} <Gary>
44.38. Marit Larsen - If A Song Could Get Me You[-6]{22 pkt.} <Geephard>
45.39. Łąki Łan - Big Baton[-6]{21 pkt.} <iqh>
46.40. Ox - Jedenasty[-6]{21 pkt.} <adameria>
47.41. TV on the Radio - DLZ[-6]{20 pkt.} <furbul>
48.45. Schody - Tylko płaszcz[-3]{17 pkt.} <tadzio3>
49.46. Foje - Pasiimk mane[-3]{17 pkt.} <albarn>
50.47. Quicksilver Messenger Service - What About Me[-3]{16 pkt.} <Robinson>
51.48. In Extremo - AI Vis Lo Lop[-3]{15 pkt.} <kamil_snk>
52.50. Distemper - Тайна[-2]{13 pkt.} <albarn>
53.51. Mikrofony Kaniony - Chłopcy[-2]{13 pkt.} <adameria>
54.52. Aphex Twin - Icct Hedral (Philip Glass Orchestration)[-2]{13 pkt.} <retry2>
55.54. Zayazd - Katyń 1940 (ostatni list)[-1]{11 pkt.} <Łucek>
56.55. La Vela Puerca - El Viejo[-1]{11 pkt.} <piotreklp3>
57.56. Premiata Forneria Marconi - Impressioni Di Settembre[-1]{11 pkt.} <Grycek>
58.57. Excalion - The Shroud[-1]{11 pkt.} <dominik_fi>
59.58. Bruno Schulz - Połącz, Rozłącz, Zapomnij[-1]{10 pkt.} <stavanger>
60.59. The Analogs - Co warte jest życie[-1]{10 pkt.} <PaTToN>
61.61. 2 Foot Yard - Crisis[0]{10 pkt.} <Aro>
62.62. Aghora - Dual Alchemy[0]{9 pkt.} <Nivo>
63.63. Turin Brakes - Radio Silence[0]{7 pkt.} <michal91d>
64.64. Nightwish - Bye Bye Beautiful[0]{7 pkt.} <dominik_fi>

65.65. Professor Fate (feat.Kris G.Rygg) – Limbo[0]{6 pkt.} <krzysiek83>
66.66. Throll - Nie budź mnie[0]{5 pkt.} <PaTToN>
67.67. Bajka - The Bellman's Speech[0]{4 pkt.} <maarit>
68.68. Dirty Granny Tales - Didi's Show[0]{2 pkt.} <iqh>
69.69. O.S.T.R. feat. DJ Decks – Łoj[0]{1 pkt.} <neo01>
70.70. Siergiej Rachmaninow - Andante Sostenuto[0]{1 pkt.} <ksch>
71.71. Eyes of 99 – Together[0]{0 pkt.} <mixplusik>
72.72. The Association – Windy[0]{0 pkt.} <furbul>
73.73. Iona - White Sands[0]{0 pkt.} <bear>
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista X

Post autor: Grycek »

Nareszcie kolejna edycja plebiscytu "Nasza Lista"(nikt do tej pory nie wymyślił lepszej nazwy).
Zabawa jest podobna do "Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3" (w sumie, to tamta zabawa jest podobna do "Naszej Listy"). Różnicą jest to, ze każdy uczestnik może zgłosić zaproponowany przez siebie utwór(z pewnymi ograniczeniami opisanymi w regulaminie).
Nowością w tej edycji jest to, że zgłaszanie utworów jest tajne (nie piszemy na forum, jakie utwory zgłosiliśmy).
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista X

Post autor: Grycek »

Utwory zgłosiły na razie 4 osoby. Uzupełniłem wykaz utworów.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista X

Post autor: kajman »

Już widzę, co mi się nie podoba: brak komentarzy do utworów.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista X

Post autor: krzysiek83 »

Nie kojarzę żadnego więc jeszcze ciężko komentować ;) Może Opeth mi się spodoba :)
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista X

Post autor: Grycek »

kajman pisze:Już widzę, co mi się nie podoba: brak komentarzy do utworów.
Komentarze na razie dała jedna osoba, ale nie wkleiłem ich. Zrobię to później.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista X

Post autor: Neo01 »

Mam pytanie, bo chciałbym się upewnić. Można zgłosić wykonawcę który był na lp3 tylko w duecie /kooperacji/ (i raczej nie ma szans żeby zaistniał solo)?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista X

Post autor: Yacy »

kajman pisze:Już widzę, co mi się nie podoba: brak komentarzy do utworów.
też mi tego brakuje... i jakoś tak pusto w temacie... absolutnie nie czuję, że już coś ruszyło...
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4955
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista X

Post autor: Artur »

Ja też mam wrażenie takiej jakiejś pustki w temacie dlatego mam propozycje aby pisać komentarze do swoich zgłoszonych propozycji ale nie podawać których utworów one dotyczą, oczywiście musiały by być to taki komentarz aby wprost nie wynikała z niego odpowiedź. Taki komentarz zagadka i mamy dodatkową zabawę. Jest też jeden warunek aby aż do końca zgłaszania Grycek nie podawał zgłoszonych wykonawców, za to każdy zgłaszający pisze komentarz/zagadkę na forum. Na koniec mamy listę utworów zgłoszonych i można się pobawić w dopasowywanie komentarzy do nich. Z góry dziękuje za krytykę. Z tym podawaniem wcześniej wykonawców wynika tylko to że zanim ruszy zabawa na upartego już można sobie sprawdzić w internecie co to za utwór.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista X

Post autor: Miszon »

A ja serio w ogóle nie wiem dlaczego zgłoszenia są ukryte :know: .
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9754
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista X

Post autor: tadzio3 »

Miszon pisze:A ja serio w ogóle nie wiem dlaczego zgłoszenia są ukryte :know: .
Ja również.
Właśnie to samo miałem napisać. Nie widzę sensu w tym, ale oczywiście się podporządkuję regulaminowi
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista X

Post autor: Grycek »

Miszon pisze:A ja serio w ogóle nie wiem dlaczego zgłoszenia są ukryte :know: .
To trzeba było się wypowiedzieć w sąsiednim temacie!!! Jak podliczałem głosy, to chyba tylko jedna osoba była przeciwko tajnemu zgłaszaniu.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista X

Post autor: kajman »

Grycek pisze:
Miszon pisze:A ja serio w ogóle nie wiem dlaczego zgłoszenia są ukryte :know: .
To trzeba było się wypowiedzieć w sąsiednim temacie!!! Jak podliczałem głosy, to chyba tylko jedna osoba była przeciwko tajnemu zgłaszaniu.
Jeżeli jedna to byłem ja.
Natomiast uważam, że powinno się publikować tutaj komentarze dotyczące utworów o ile nie zdradzają tożsamości zgłaszającego. Tzn. jak ktoś wyśle z komentarzem, to Grycek to wkleja (może kilka komentarzy w jednym poście).
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista X

Post autor: Grycek »

kajman pisze:
Grycek pisze:To trzeba było się wypowiedzieć w sąsiednim temacie!!! Jak podliczałem głosy, to chyba tylko jedna osoba była przeciwko tajnemu zgłaszaniu.
Jeżeli jedna to byłem ja.
Natomiast uważam, że powinno się publikować tutaj komentarze dotyczące utworów o ile nie zdradzają tożsamości zgłaszającego. Tzn. jak ktoś wyśle z komentarzem, to Grycek to wkleja (może kilka komentarzy w jednym poście).
Tylko, że praktycznie nikt na razie nie napisał żadnego komentarza do utworu, który zgłasza :/. Może wprowadzic wymóg napisania komentarza?
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4955
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista X

Post autor: Artur »

Bo komentarze powinno się pisać od razu tutaj, po co je przeklejać.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista X

Post autor: Yacy »

nie wiem jak można pisać, że cieszę się z pojawiających się utworów, bo jeśli tak napiszę to będzie wiadomo, że nie ja to zgłosiłem... nie wiem czy tajne jest tylko to co zgłaszamy czy też to czego nie zgłaszamy... :roll:

w każdym razie lecę na poszukiwania całych krążków ;-)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista X

Post autor: kajman »

Artur pisze:Bo komentarze powinno się pisać od razu tutaj, po co je przeklejać.
Nie zgadzam się. Mi chodzi o komentarze informujące lub polecające dane utwory.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista X

Post autor: Grycek »

Na stan obecny utwory zgłosiło siedem osób. Uzupełniłem listę.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista X

Post autor: Grycek »

Już dziewięć osób zgłosiło swoje utwory.
Zachęcam do zachęcania jeszcze niezachęconych użytkowników forum.
Dobra forma reklamy może być umieszczenie odnośnika do tego tematu w podpisie(pod postem).
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista X

Post autor: Grycek »

Na stan obecny propozycje zgłosiło 12 osób.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista X

Post autor: Yacy »

Odnalazłem płytę z zieloną okładką wykonawcy, który tu został zgłoszony. Miałem to kiedyś na kasecie, ale to było na studiach i nie mam pojęcia czy ją jeszcze potem miałem, czy w ogóle przetrwała tamten okres. Graliśmy to całymi nocami!!! Może jest w domu rodzinnym, albo głęboko schowana pod setkami innych kaset 2 metry ode mnie :-P Nie ma znaczenia! Przypomnienie tamtej muzyki, tamtych chwil, tamtych wzruszeń bezcenne!!! Utworu zgłoszonego jeszcze nie znam, ale pewnie jutro postaram sie poznać. Tylko komu ja mam podziękować za to przypomnienie??? Na odpowiedź muszę poczekać jeszcze parę długich tygodni... nawet nie mam podejrzeń... a może mam... :-P
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Nasza Lista X

Post autor: bear »

Yacy pisze:nawet nie mam podejrzeń... a może mam...
przez chwilę pomyślałem, że może chodzić o mnie, ale sprawdziłem dokładnie dyskografię pewnego zespołu i nie znalazłem żadnej zielonej okładki, jedna jest co najwyżej zielonkawa...
więc szukaj dalej :P
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista X

Post autor: kajman »

Ja się zastanawiam czy nie lepiej byłoby dorzucać utwory nie alfabetycznie a chronologicznie, albo alfabetycznie ale w każdym kolejnym pakiecie, bo już trzeci lub czwarty raz czytam te same nazwy, te same piosenki i po raz drugi te same komentarze. Teraz pół biedy, ale jak będę 20 raz czytał, że zgłoszono Hustle and cuss... :STOP:
ODPOWIEDZ