Nasza Lista 10?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Geephard »

Gary pisze: Mianowicie utwory, które przeszły do rundy pucharowej zachowywałyby połowę punktów z rundy eliminacyjnej, a każdy 1 głos w rundzie pucharowej wart byłby np. 10 pkt.
Wtedy np. przy punktacji z eliminacji 120:20, na utwór niżej notowany w eliminacjach musiałoby zagłosować 6 osób więcej, aby przeszedł do następnej rundy.
Uzasadnienie: dawałoby to szansę utworom z może dużym elektoratem negatywnym, ale za to z dużym współczynnikiem liczby osób, którzy dany utwór wysoko umieszczają w swojej hierarchii.
Wiem, że to może skomplikowane, ale tylko pozornie. No i jest to tylko propozycja, która i tak nie znajdzie dużego poparcia. :wink:
Kiedyś stwierdzono apropo skoków narciarskich i liczenia dodatkowych punktów za wiatr, że im bardziej skomplikowane zasady tym bardziej cierpi na tym widowisko sportowe, w tym przypadku muzyczne. Jak dla mnie przekombinowane.
A jeśli chodzi o niesprawiedliwość rund pucharowych to moim zdaniem takiej nie ma, zakładając, że plebiscyt ma wyłonić jedną najlepszą piosenkę, a nie np. 10 w kolejności od pierwszej do dziesiątej. Bo w tym pierwszym przypadku niezależnie od par po drodze to i tak wygra ten utwór który największej ilości ludzi się podoba albo przynajmniej nie przeszkadza oraz mniejsza liczba osób go nienawidzi. A jeśli w wynikach oczekuje się tego drugiego przypadku to i tak nie ma lepszej metody głosowania, jak poprostu wytypowanie 10 utworów.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Gary »

Problem w tym, że to wcale nie jest skomplikowane, a tym bardziej proste i logiczne są zasady współczynnika wiatru w skokach narciarskich.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Grycek »

Geephard pisze: A jeśli chodzi o niesprawiedliwość rund pucharowych to moim zdaniem takiej nie ma, zakładając, że plebiscyt ma wyłonić jedną najlepszą piosenkę, a nie np. 10 w kolejności od pierwszej do dziesiątej. Bo w tym pierwszym przypadku niezależnie od par po drodze to i tak wygra ten utwór który największej ilości ludzi się podoba albo przynajmniej nie przeszkadza oraz mniejsza liczba osób go nienawidzi. A jeśli w wynikach oczekuje się tego drugiego przypadku to i tak nie ma lepszej metody głosowania, jak poprostu wytypowanie 10 utworów.
Z tym, że zawsze wyłaniany jest najlepszy utwór, to nie do końca prawda. Gdyby utwory były liczbami, to taka metoda wyłoniłaby najlepszy utwór (największą liczbę). Niestety albo stety piosenki nie tworzą porządku (może nie być zachowana przechodniość, czy słaba antysymetryczność). :D

Jak według mnie wyglądałoby tajne zgłaszanie utworów. Po prostu użytkownicy wysyłaliby mi utwory wraz z opisem/komentarzem, a ja bym publikował na forum informację, że ten i ten utwór został zgłoszony wraz z takim komentarzem. Nie pisałbym kto zgłasza ten utwór.

Na edycję polską, czy coverową patrzę trochę mniej przychylnie. To jakby normalna edycja z większymi ograniczeniami. Z tego można by wywnioskować, że poziom takiej edycji byłby gorszy, niż normalnej.

Podsumowanie może być, ale obawiam się, że nie będzie za dużo chętnych. Edycję specjalną "listową" można by zorganizować po NL 10 .
Gary pisze:Mianowicie utwory, które przeszły do rundy pucharowej zachowywałyby połowę punktów z rundy eliminacyjnej, a każdy 1 głos w rundzie pucharowej wart byłby np. 10 pkt.
Wtedy np. przy punktacji z eliminacji 120:20, na utwór niżej notowany w eliminacjach musiałoby zagłosować 6 osób więcej, aby przeszedł do następnej rundy.
Uzasadnienie: dawałoby to szansę utworom z może dużym elektoratem negatywnym, ale za to z dużym współczynnikiem liczby osób, którzy dany utwór wysoko umieszczają w swojej hierarchii.
Wiem, że to może skomplikowane, ale tylko pozornie. No i jest to tylko propozycja, która i tak nie znajdzie dużego poparcia
Muszę to przemyśleć. W ostatniej edycji nie wygrał nr 1 eliminacji, ponieważ parę osób, które głosowały na ten utwór, nie głosowało w fazie pucharowej.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Geephard »

Gary pisze:Problem w tym, że to wcale nie jest skomplikowane, a tym bardziej proste i logiczne są zasady współczynnika wiatru w skokach narciarskich.
Może są proste i logiczne, ale jak tego nie było osobnik oglądający skoczka widział jak daleko ów skoczył i wiedział mniej więcej jak mu poszło, teraz musi czekać aż komputer przetworzy dane i dopiero wie jaki ten skok był. To samo odnośnie piosenek. Jak jest para, to ta która zdobędzie więcej głosów przechodzi, bez zastanawiania się jak wynik z kwalifikacji wpłynie na dalsze losy.
Grycek pisze:Z tym, że zawsze wyłaniany jest najlepszy utwór, to nie do końca prawda. Gdyby utwory były liczbami, to taka metoda wyłoniłaby najlepszy utwór (największą liczbę). Niestety albo stety piosenki nie tworzą porządku (może nie być zachowana przechodniość, czy słaba antysymetryczność).
Zależy co kto ma na myśli pisząc najlepszy. Mi chodzi o to, że taki utwór który wygra jest tym, który ma najwięcej zwolenników i najmniej przeciwników, czyli jest wyważony... bo w końcu pokonał wszystkich po drodze. W sportach drużynowych używa się również rozgrywek pucharowych, co nie zawsze jest uczciwe, bo drużyna może odpaść z powodu jednego słabszego dnia (dlatego bardziej sprawiedliwe są rozgrywki ligowe). W przypadku piosenek tego problemu nie ma, bo raczej to czy piosenka podoba się czy nie większości nie zależy od dnia :)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Robinson »

Grycek pisze:Na edycję polską, czy coverową patrzę trochę mniej przychylnie. To jakby normalna edycja z większymi ograniczeniami. Z tego można by wywnioskować, że poziom takiej edycji byłby gorszy, niż normalnej.
Dlatego mam nadzieję, że nieco przychylniej popatrzysz na moją propozycję, która w myśl powyższej zasady podwyższa poziom edycji. :)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: abd3mz »

Grycek pisze:Na edycję polską, czy coverową patrzę trochę mniej przychylnie. To jakby normalna edycja z większymi ograniczeniami. Z tego można by wywnioskować, że poziom takiej edycji byłby gorszy, niż normalnej.
Może tak, może nie. Obiektywnie się tego nie da stwierdzić. Nawet jeśli by tak było to czy to znaczy, że nie było sensu robić Polskiego Topu WC? Albo Topu Republiki?
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Łucek »

po pierwsze: w końcu, czekam z niecierpliwością na NL od dłuższego czasu :!: :D
po drugie przychylam się do większości głosów: edycja specjalna (podsumowująca) po NL10, teraz normalna, po 2 utwory, tajne zgłaszanie, zaczynamy jak się topy pokończą i kontynuujemy listę jeszcze długo (aż braknie kawałków do zgłaszania 8)) :!:
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: ku3a »

nie zauważyłem, żeby większość osób była za edycją podsumowującą :-)
Aro
Posty: 6077
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Aro »

1. Po Niemenie i Zlocie. 4 razy w roku czyli co kwartał.
2. zdecydowanie tajne .
Grycek pisze:Jak według mnie wyglądałoby tajne zgłaszanie utworów. Po prostu użytkownicy wysyłaliby mi utwory wraz z opisem/komentarzem, a ja bym publikował na forum informację, że ten i ten utwór został zgłoszony wraz z takim komentarzem. Nie pisałbym kto zgłasza ten utwór.
Dokładnie. O ile nie jest to dla Ciebie problem. :) A jeśli zdarzy się sytuacja kiedy dwie osoby zgłoszą tego samego wykonawcę to ta druga będzie musiała wymienić propozycję. Przynajmniej warto sprawdzić choć raz te zasadę w nowej edycji. :wink:
3. Stare reguły.
4. ja jestem za 3., z zwycięzca poprzedniej NL proponuje 4. :wink:
5. Bawić się . :D
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Grycek »

Mam do Was małą prośbę. Postanowiłem, że napiszę sobie program, który automatycznie będzie automatycznie podliczał głosy z maila (jeszcze nie zacząłem, ale muszę coś sprawdzić). Kto może niech wyśle wyimaginowane głosy pod adres nl.naszalista [at] gmail.com. Najlepiej, żeby to były jakieś 'udziwnione" maile (kolory, pogrubienia, html, dziwne kodowanie, polskie znaki, cyrylica? ,....).
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Kertoip »

tu też się wypowiem jeśli mi wolno:

1. grudzień, nie wcześniej. najlepiej to w ogóle styczeń ;)
2. zasadniczo zgłaszanie jawne mi nie przeszkadzało, ale z tajnym można by spróbować. zatem wybieram tajne zgłaszanie propozycji
3. zmiany reguł oznaczają więcej spraw do ogarnięcia więc obstaję przy regułach w wersji classic.
4. po dwa.
5. bawić się, a jakże!
6. może to co kolega Adameria zaproponował, czyli podsumowanie 10 edycji ale to jeszcze... ;)
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: uzi »

1. po zlocie byłoby dopsz.
2. jestem tak ciekawska i chciałabym wiedzieć kto co zgłasza, że głosuję na tajne.
3. ledwo ogarnęłam obecne zasady, więc zmian bym już chyba nie załapała :P
4. dwa. nie dużo, nie mało, lecz w sam raz.
5. bawić się! <3
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: dominik_fi »

1. Jestem za tym, aby pobieranie zaczęło się od 29 (piątek) lub 30 (sobota) października. Jest to czas długiego weekendu niektórzy zaczną wyjeżdżać już na groby a to jest dobry moment, aby zostawić kompa włączonego, żeby utwory się pobierały. Rano włączy się pobieranie a wieczorem po powrocie już będzie wszystko pobrane.
Grycek pisze:2. Coś przypomina mi się, że była propozycja, żeby zgłaszanie utworów było tajne - nikt nie wie, kto dany utwór zgłosił. Jak jest wasza opinia wobec tego pomysłu?
Jestem za.
Grycek pisze:3. Inne zmiany. Czy trzymamy się starych reguł "Naszej Listy", czy wprowadzamy jakieś nowości (podział na grupy tak, jak na mundialu)?
W tym przypadku jestem za tym aby tylko utajnić zgłaszających a grypy wypróbować w następnej edycji NL.
Grycek pisze:4. Liczba zgłaszanych utworów. Każdy zgłasza po 2 utwory, czy może zmniejszymy tą liczbę do jednego utworu?
Wydaj mi się, że mamy sporo czasu na zabawę więc można zrobić finał zabawy np. w mikołajki. Może Trójka zagra zwycięski utwór na antenie :) Dlatego jestem za 2 utworami, a jak byłoby mało osób to nawet za trzema. Przecież nigdzie się nam nie spieszy.
Grycek pisze:5. Czy w ogóle bawić się w NL? Padały też głosy, że "Nasza Lista" nie dostarcza już takich emocji. Może po prostu skończyć przygodę z NL? Może to już nie ma sensu?
Dlatego utajnienie zgłaszających utwory byłoby ciekawe.
Grycek pisze:6. Czy macie jeszcze jakieś pomysły/propozycje?
Jak napisał Robinson edycja specjalna z podziałem na grupy.
A jak Miszon covery w tej specjalnej.
Co do podsumowującej edycji jestem przecież, sensem tej zabawy jest poznawanie nowych utworów, których nie było na TOPIE i LP3. Nie ma po co wracać do tego co już było. Jednak gdyby już miała być taka edycji to wybierać powinno się tylko utwory z pierwszej trójki każdej edycji.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Grycek »

Planuję rozpocząć zabawę w tą środę (13.10). Zgłaszanie trwałoby do 28/29 października, a następnie eliminacje potrwałyby jakieś 3/4 tygodnie. Może się jakoś wyrobimy przed świętami :D .
Zgłaszanie utworów będzie tajne. Tytuł utworu, wykonawcę oraz komentarz/opis wkleję zaraz po tym, jak otrzymam maila(jeżeli będę przy komputerze). Jeżeli jakiś wykonawca się powtórzy, to będzie się liczyło pierwsze poprawne zgłoszenie (z działającymi odnośnikami do utworów). Druga osoba będzie mogła w takim przypadku zmienić swoje zgłoszenie.
Innych zmian na razie nie wprowadzamy.


Są jakieś zastrzeżenia?
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Nivo »

żadnych :) obie ręce podniesione wysoko w uznaniu, poparciu i zadowoleniu

może tylko wysnuję propozycję, żeby nie robić tych wszystkich dodatkowych "o 15 miejsce", tylko skupić show na esencji jak w I edycji?
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4955
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Artur »

Działaj
ODPOWIEDZ