Nasza Lista 10?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Nasza Lista 10?

Post autor: Grycek »

Ostatnio parę osób męczy mnie, żeby zorganizować kolejną edycją NL. Jeżeli ktoś nie wie czym jest plebiscyt "Nasza Lista"(NL) - Nasza Lista - edycja nr 9.

Parę pytań organizacyjnych:
1. Kiedy zaczynamy? Nie orientuję się do końca w terminach topów i innych zabaw. Nie chcę też nikogo przeciążać. Luźnym terminem, który bym proponował, to połowa albo późny początek października . Zgłaszalibyśmy utwory przez jakieś 2/3 tygodnie. Faza eliminacji i przesłuchań zaczęłaby się z końcówką października, czyli po zakończeniu zabawy "Wybieramy Forumowy Utwór 1500 notowań LP3".

2. Coś przypomina mi się, że była propozycja, żeby zgłaszanie utworów było tajne - nikt nie wie, kto dany utwór zgłosił. Jak jest wasza opinia wobec tego pomysłu?

3. Inne zmiany. Czy trzymamy się starych reguł "Naszej Listy", czy wprowadzamy jakieś nowości (podział na grupy tak, jak na mundialu)?

4. Liczba zgłaszanych utworów. Każdy zgłasza po 2 utwory, czy może zmniejszymy tą liczbę do jednego utworu?

5. Czy w ogóle bawić się w NL? Padały też głosy, że "Nasza Lista" nie dostarcza już takich emocji. Może po prostu skończyć przygodę z NL? Może to już nie ma sensu?

6. Czy macie jeszcze jakieś pomysły/propozycje?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Robinson »

Grycek pisze:3. Inne zmiany. Czy trzymamy się starych reguł "Naszej Listy", czy wprowadzamy jakieś nowości (podział na grupy tak, jak na mundialu)?
Może podział na grupy wprowadzilibyśmy w jakiejś edycji specjalnej, której nawiasem mówiąc dawno nie było.
A sądzę, że byłoby wielu zwolenników powtórzenia takiej edycji specjalnej, która była ostatnio, czyli coś w stylu mało znane utwory wykonawców, którzy jednak zahaczyli o LP3 lub o TWC.
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: ku3a »

Grycek pisze:Ostatnio parę osób męczy mnie, żeby zorganizować kolejną edycją NL.
naprawdę nie tylko kajman? ;-)
Grycek pisze:1. Kiedy zaczynamy?
jak dla mnie - jak najpóźniej, bo ciągle mam przesyt wszystkich topów i plebiscytów ;-).
Grycek pisze:2. Coś przypomina mi się, że była propozycja, żeby zgłaszanie utworów było tajne - nikt nie wie, kto dany utwór zgłosił. Jak jest wasza opinia wobec tego pomysłu?
mi jest wszystko jedno
Grycek pisze:3. Inne zmiany. Czy trzymamy się starych reguł "Naszej Listy", czy wprowadzamy jakieś nowości (podział na grupy tak, jak na mundialu)?
stare zasady
Grycek pisze:4. Liczba zgłaszanych utworów. Każdy zgłasza po 2 utwory, czy może zmniejszymy tą liczbę do jednego utworu?
po 2
Grycek pisze:5. Czy w ogóle bawić się w NL? Padały też głosy, że "Nasza Lista" nie dostarcza już takich emocji. Może po prostu skończyć przygodę z NL? Może to już nie ma sensu?
bawić się ;-)

też chętnie bym zobaczył ponownie taką wspomnianą przez Robinsona edycję specjalną. może po dziesiątce?
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Neo01 »

1. W tej chwili trwa zarówno top Niemena, jak i wybór utworu wszech czasów Listy. Także myślę najwcześniej po ich zakończeniu. Kiedy? Mógłbym powiedzieć że wystarczy zajrzeć do odpowiednich wątków :wink: (lub trochę ruszyć głową), ale powiem że końcówka października byłaby myślę optymalna. Chyba powinniśmy się wyrobić przed Topem wszech czasów.
2. W zasadzie nie robi mi to większej różnicy, ale mogłoby być tajne, jeśli nie sprawiałoby zbytniego kłopotu.
3. Zgadzam się z jak Przedmówcą :P
4. Tu również mam podobne zdanie :)
5. Bawić się zdecydowanie! Ja już mam 4 propozycje :P
ku3a pisze:też chętnie bym zobaczył ponownie taką wspomnianą przez Robinsona edycję specjalną. może po dziesiątce?
Jak najbardziej za :)
Ostatnio zmieniony ndz wrz 19, 2010 9:00 pm przez Neo01, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Miszon »

1. Gdzieś za miesiąc.
2. obojętne
3. stare zasady
4. po 2 utwory
5. bawić, ale rzadko. raz na 4 miesiące idealnie.
6. może być specjalna po 10-tej. Nie wiem na jakich zasadach. Może covery tym razem (takie, które nie były na LPP3 i w TW)?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Yacy »

1.
Grycek pisze:Luźnym terminem, który bym proponował, to połowa albo późny początek października .
bardzo dobry termin :-)
2. czy tajne nie byłoby zbyt dużym problemem? Rozumiem, ze Ty byś w miarę szybko wklejał na forum zgłoszone utwory? Bo może się zdarzyć, że dwie osoby zgłoszą tego samego wykonawcę i wtedy trzeba wymieniać... Czy to nie za dużo zachodu? Tak czy siak dostosuję się.
3. STARE!!!
4. dwa
5. na pewno 10 edition. Potem np. wymiennie ze specjalnymi.
6. Propozycja Robinsona! :-)
Awatar użytkownika
PaTToN
Posty: 3069
Rejestracja: sob maja 02, 2009 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: PaTToN »

1. zaproponowany termin mi odpowiada
2. mogłaby być ciekawa zabawa, warto spróbować
3. stare zasady mi odpowiadają
4. dwa utwory, jeden to za mało
5. oczywiście że warto
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: abd3mz »

1. luty :P
2. jeżeli to nie sprawi problemów to jestem za tajnością.
3. stare zasady.
4. 2 utwory.
5. bawić, ale nie za często.
6. mi pomysł na specjalną edycję NL z utworami wykonawców, którzy byli na LP3 się nie podoba. ale za to pomysł z coverami przywitałbym z radością. Polską NL także.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Yacy »

abd3mz pisze: Polską NL także.
jak to miałoby wyglądać? Normalna edycja tylko z polskimi? czy jest jakiś "haczyk" ;-)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: abd3mz »

zaraz haczyk. :)
Normalna edycja tylko z polskimi wykonawcami. :)
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: bear »

Grycek pisze:Padały też głosy, że "Nasza Lista" nie dostarcza już takich emocji. Może po prostu skończyć przygodę z NL? Może to już nie ma sensu?
mam wrażenie, że pijesz do mnie, bo kiedyś chyba coś w podobnym tonie napisałem :wink: ale chodziło mi wtedy tylko o ostatnią edycją i sposób prezentacji wyników, gdy nic nie było wiadomo. Mam nadzieję, że takie eksperymenty zostaną zaniechane :wink:
jestem za starymi, przejrzystymi zasadami. I przeciwko tajnemu zgłaszaniu utworów.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: neon.ka »

1. Ja w terminarzu nie jestem dobrze zorientowana, oprę się na tym, co wybierze większość, bo na pewno nikt nie będzie chciał zbytniego obciążenia, więc co będzie wybrane, będzie dobrze.
2. Jestem za zgłaszaniem tajnym. Przynajmniej raz, zobaczylibyśmy jak to wtedy wygląda, i czy nam odpowiada.
3. Stare zasady, bez podziału na grupy.
4. Zgłaszamy po 2 utwory.
5. Bawić się, bawić!
6. Co do propozycji odmian NL, to może można by było zrobić np. duety? Za wykonawcami z Listy Trójkowej nie bardzo jestem, chyba żeby zrobić jakieś sztywne ograniczenie co do tego, ile mógł na LP3 zdziałać taki wykonawca... Żeby był rzeczywiście z małym dorobkiem...
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: krzysiek83 »

1. Co nagle to po diable. Jak najpóźniej.
2. Tajne/poufne.
3. Stare zasady - dobre zasady.
4. i 5. Bawmy się, ale rozważnie - nie za często. W związku z tym mogłyby pozostać dwa utwory.
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: ku3a »

abd3mz pisze:pomysł z coverami przywitałbym z radością
jak to miałoby wyglądać? Normalna edycja tylko z coverami? czy jest jakiś "haczyk" ;-)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: kajman »

1. Tak żeby od początku listopada zacząć fazę pucharową.
2. Jestem za jawnością. A jeżeli już tajnie to z natychmiastową prezentacją wykonawców i tytułów (z pominięciem zgłaszającego).
4. Ja cały czas jestem za 3 utworami.
Resztę pytań pomijam.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Neo01 »

6. Zmieniłem zdanie. Jestem za polską edycją NL. No ale to opiero w kolejnej edycji :).
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Robinson »

neon.ka pisze:6. Co do propozycji odmian NL, to może można by było zrobić np. duety? Za wykonawcami z Listy Trójkowej nie bardzo jestem, chyba żeby zrobić jakieś sztywne ograniczenie co do tego, ile mógł na LP3 zdziałać taki wykonawca... Żeby był rzeczywiście z małym dorobkiem...
Właśnie o czymś takim myślałem.
A co do zasad ograniczających, to mogłoby to być np. maximum 1 utwór w Top-20 w historii LP3, albo max 100 punktów we wszystkich utworach, które dany wykonawca miał na liście, albo brak wykonawcy w Top-100 w TWC, itp.
Przypominam, że taka edycja już się odbyła (ale bez sztywnych ograniczeń) i wydaje mi się, że była jedną z najlepszych edycji pod względem muzycznym. :)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: abd3mz »

ku3a pisze:jak to miałoby wyglądać? Normalna edycja tylko z coverami? czy jest jakiś "haczyk" ;-)
każdy nagrywałby cover utworu, który chciałby zgłosić. 8)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: adameria »

1. Po Zlocie. Do Zlotu jest Top Niemena i NL1500 (piszę skrótem, wiadomo o sssso choci).
2. Jestem za tajnym. Jednak jawne zgłaszanie mnie nie przeszkadza. "Są plusy dodatnie, są plusy ujemne"
czyli "Za a nawet przeciw".
3. Nie przeżyłem tylu NL by być związanym z jakimis zasadami. Będzie, co ma być.
Choć tworzenie wersji mundialowej może być ciekawe, ale trudne dla "komisji skrótacyjnej" ;-).
4. Nawet 2 to mało. Ale : DWA!
5. Bawić się, ale jak najrzadziej, bo to święto ma być.
6. NL11 mogłoby byc podsumowaniem dziesięciu. Moja propozycja: Bierzemy po 6 utworów z dotychczasowych
+ cztery utwory wybrane spośród dziesiątki numerów 7 (szybkie eliminacje). Potem już normalnie faza pucharowa.
Byłoby to połączenie NL, NL1500 i... Superjedynek ;-). Oj, to nienajlepsze skojarzenie jest :mrgreen: .
W ten sposób NL11 stałoby się SuperNL albo NL Grand Prix, a kolejna NL miałaby już normalny kształt
i ona byłaby faktycznie NL11. Osoby takie jak ja, miałyby okazję poznania, co było proponowane,
a Ci którzy wszystko znają i wiedzą - cofnęliby się w czasie. Zatem zamiast NL11 to SuperNL,
a dopiero potem NL11, już takie normalne. Mam nadzieję, że napisałem jasno...
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Neo01 »

Ciekawa propozycja, Adam. Jakby co jestem za :mrgreen: (tylko po 7 najwyższych miejsc, bo i tak jest głosowanie wstępne i coś może odpaść).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Yacy »

pomysł podsumowania NL był ponad już 2 lata temu ! ;-) http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?p=98442#p98442

myślę, że po 10 edycji udałoby się to sfinalizować ;-) a czemu nie miałoby być czołowych ósemek w eliminacjach? to byłoby 80 utworów, odpada 16 i jedziemy !
ale to jest pomysł najszybciej na wiosnę 2011 :-P
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: kajman »

Tak sobie myślę, że jak zrobimy edycję specjalną, a dopiero po niej normalną i jeżeli jak zwykle nie będziemy się (niestety) spieszyli to wyjdzie tak:
2010 - NL10
2011 - NL11
2012 - NL12
:lol:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Yacy »

całkiem dobry rozkład! :-P
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Neo01 »

Mnie też się widzi :)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasza Lista 10?

Post autor: Gary »

1. Początek grudnia na zgłaszanie, od początku nowego roku ruszamy z kopyta.
2. Neutralne.
3. Nowości? Czemu nie? (ale może lepiej w edycji specjalnej podsumowującej, bo łatwiej o rozstawionych)
4. 2
5. Tak. Bo można w razie czegoś zrobić sobie przerwę samemu, jak ja to dwukrotnie zrobiłem. :wink:
6. Brak.

EDIT: a w sumie to mam pomysł, który przyszedł mi na myśl przy dyskusji o sprawiedliwości rundy pucharowej, w trakcie omawiania zasad rundy specjalnej dot. naszej listy LP3. Wprawdzie tam nie zgłosiłem swojej propozycji, bo wpadłem na ten pomysł tuż po jej rozpoczęciu.
Mianowicie utwory, które przeszły do rundy pucharowej zachowywałyby połowę punktów z rundy eliminacyjnej, a każdy 1 głos w rundzie pucharowej wart byłby np. 10 pkt.
Wtedy np. przy punktacji z eliminacji 120:20, na utwór niżej notowany w eliminacjach musiałoby zagłosować 6 osób więcej, aby przeszedł do następnej rundy.
Uzasadnienie: dawałoby to szansę utworom z może dużym elektoratem negatywnym, ale za to z dużym współczynnikiem liczby osób, którzy dany utwór wysoko umieszczają w swojej hierarchii.
Wiem, że to może skomplikowane, ale tylko pozornie. No i jest to tylko propozycja, która i tak nie znajdzie dużego poparcia. :wink:
ODPOWIEDZ