Nasza Lista 8

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
PaTToN
Posty: 3069
Rejestracja: sob maja 02, 2009 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Nasza Lista 8

Post autor: PaTToN »

Profanacja - Pielgrzym
Porządny kawałek polskiego punka z mądrym tekstem. Słuchając tej piosenki jestem pewien że polski punk nie umiera i ma się dobrze :D

Strajk - Rzeczy niemożliwe
Podobnie jak w przypadku pierwszej piosenki. Tutaj w ucho szczególnie wpada świetna melodia

Kabaret Neo-nówka - Bociany
Niby niepozorna a jednak świetna piosenka. Rytm prosto z Jamajki humorystyczne słowa i świetne wykonanie wprawiają człowieka w dobry nastrój
Awatar użytkownika
Kaczy1993
Posty: 1123
Rejestracja: sob sty 17, 2009 8:01 pm
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Nasza Lista 8

Post autor: Kaczy1993 »

Ja oczywiście się piszę, ale utwory podam jutro albo pojutrze, bo właśnie przed chwilą wróciłem ze wsi, także nie chce mi się teraz robić selekcji :)
Awatar użytkownika
iqh
Posty: 781
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Tychovia/Cracovia

Re: Nasza Lista 8

Post autor: iqh »

abd3mz pisze:
iqh pisze:czy moralnie i prawnie właściwym
2. pewnie chodzi o regulamin NL.
Tak, tak, właśnie o to. Dzięki za odpowiedź, porozmyślam nad propozycjami.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8

Post autor: Miszon »

Dobra, jednak się decyduję. Ale wątpię abym zdążył i zagłosował. Oto propozycje:

Tym razem dwa utwory, które są moimi ulubionymi wersjami owych utworów (tak tak!):

Ben Folds - Golden slumbers - Ben już był w pierwszej edycji. Ponieważ pozostałe dwie propozycje moje już wracały do NL, to tym razem jego kolej. Co prawda miał być z innym utworem, ale to mój ulubiony kawałek w jego wykonaniu i dlatego to. Przy okazji - będzie fajnie kontrastować z zapowiadanymi półgodzinnymi długasami ;-)

Joe Anderson feat. Salma Hayek - Happiness is a warm gun - co tu dużo mówić - wszystko napisane w zdaniu ponad Benem.

edit:
trzeci utwór:

Vader - Sword of the witcher - czyli Vader w nieco łagodniejszym, rockowym i przebojowym wydaniu. Z naszego eksportowego hitu, który sprzedał się w ponad 1 milionie egzemplarzy na świecie :-)
Ostatnio zmieniony pt sie 28, 2009 11:46 am przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
iqh
Posty: 781
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Tychovia/Cracovia

Re: Nasza Lista 8

Post autor: iqh »

Dobra, chyba wymyśliłem. Tym razem postawię na:

The Coral Sea - Your Prisons Are Home (Firelight) - Pobrudzone post-rockiem gitarowe granie, niepokojący tekst i ciekawy głos wokalisty, który kojarzy mi się tylko pozytywnie (czyżby pachniał hatifnatami?). Jeden z moich ulubionych utworów ostatnimi czasy.
Kaizers Orchestra - Enden av November (Maskineri)- Z serii muzyki z dziwnym językiem: najbardziej chyba znany zespół rockowy z Norwegii. Ładne i w moim drugim języku^^. A i tak brzmi prawie jak po angielsku;]
- Njujorkczipy (Przedpisk) - Trochę ciężej i po polsku. Szalenie oryginalnie a jednocześnie zdatnie do słuchania. Nietrudno wywróżyć sukces temu zespołowi, z którego nazwą wszyscy i wszystko ma problemy (m.in. last nie chce ich skroblować).
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8

Post autor: uzi »

strasznie trudno wybrać tylko 3 utwory.
ale udało się. oto i one:

I Am Kloot - Cuckoo
jakiś czas temu miałam gigantyczną fazę na ten kawałek. moc sama w sobie.
a Klooty w tym roku wydają nowy album. czekam z niecierpliwością.

The National - Slow Show
zespół 'na czasie'. przede wszystkim z racji Offa. podobno dali koncert 10/10. bardzo żałuję, że mnie na nim nie było. a bootleg nie oddaje nawet w 0,1 tego, co się tam działo.
a samo Slow Show... dla mnie jeszcze bardziej na czasie. ;] piękny utwór, trudno się nie zakochać.

Piano Magic - You Can Never Get Lost (When You've Nowhere To Go)
kto twierdzi, że Tomcio Yorke i spółka grają muzykę depresyjną, ten nigdy nie słuchał Piano Magic.
nie wiem dlaczego to tutaj daję. w sumie nie chciałabym Was wpędzać w depresję. ale kurczę. nalezy im się kawałek miejsca na Naszej Liście.
Awatar użytkownika
iqh
Posty: 781
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Tychovia/Cracovia

Re: Nasza Lista 8

Post autor: iqh »

Czuję, że wszystkie propozycje uzi będą u mnie na podium.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8

Post autor: tadzio3 »

To już i ja nie będę czekał. Spośród wielu kawałków (ok 40) różnych wykonawców wybrałem w końcu trójkę, ale w dwóch przypadkach są to moje osobiste wielkie przeboje i jeden jeszcze wschodzący kawałek

Believe - You & Me - Przepiękny kawałek niedocenianego zespołu Mirosława Gila. Nowa płyta już wydana, ale nowy wokalista i trochę inna stylistyka (brak klawiszy) jeszcze mnie nie przekonała. A ten kawałek mnie po prostu zaczarował na długie miesiące

Blackmore's Night - Wish you Were Here - drugi mój wielki przebój sprzed kilku lat, który swego czasu był w zestawie do głosowania na LP3 (z resztą wtedy właśnie go poznałem). Zespół już od dłuższego czasu bardzo lubię, a ten cover mimo, że w dużo nie zmienionej wersji wyszedł przecudownie.

Korpiklaani - Vodka - No i na koniec coś z nowości. Z ostatniej płyty singiel promujący album. Zespół poznałem kilka miesięcy temu, a kilka tygodni temu miałem okazaję słyszeć go na Woodstocku :) Szkoda, ze tylko słyszeć, ale to już inna kwestia. W każdym razie świetny zespół ze swoistym powerem.
Miałem wrzucić ich duży przebój "Happy Little Boozer", który poznałem jako pierwszy, ale postawiłem na coś nowego. Mam nadzieję, że się spodoba, bo zespół warty uwagi :)
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4961
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista 8

Post autor: Artur »

tadzio3 pisze: Blackmore's Night - Wish you Were Here
a czy to Rednex w orginale wykonuje czy był jeszcze ktoś wcześniej ?
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista 8

Post autor: abd3mz »

Pink Floyd. :mrgreen: :lol:
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8

Post autor: tadzio3 »

Artur pisze:
tadzio3 pisze: Blackmore's Night - Wish you Were Here
a czy to Rednex w orginale wykonuje czy był jeszcze ktoś wcześniej ?
Tak, Rednex był oryginalnym wykonawcą tej piosenki.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista 8

Post autor: krzysiek83 »

tadzio3 pisze: Believe - You & Me
Blackmore's Night - Wish you Were Here
Korpiklaani - Vodka
Tym razem znam wszystkie propozycje Tadzia :D
Widzę, że metal jest (spodziewałem się :) ), ale taki bardziej folkowy ;)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8

Post autor: tadzio3 »

Miał być Vader, ale pomyślałem, że spróbuje wypromować coś nieznanego powszechnie
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista 8

Post autor: krzysiek83 »

tadzio3 pisze:Miał być Vader, ale pomyślałem, że spróbuje wypromować coś nieznanego powszechnie
Vader poza nazwą nie jest powszechnie znany ;)
Awatar użytkownika
marsvolta
Posty: 4039
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:01 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 721
Lokalizacja: Biały Dunajec, Kraków

Re: Nasza Lista 8

Post autor: marsvolta »

Nie wiem co wybrać? Jak sobie zrobiłem listę fajnych rzeczy, które warto byłoby wypromować to mi się zrobiło zamiast trzech trzydzieści, a na dodatek na niektórych płytach jest więcej fajnych utworów nie mówiąc już o tym, że niektórzy mają więcej płyt w swoim dorobku. Będzie ciężko. Chyba na koniec zrobię listę tych ciekawych propozycji i umieszczę ją na mycharts :D
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8

Post autor: tadzio3 »

krzysiek83 pisze:
tadzio3 pisze:Miał być Vader, ale pomyślałem, że spróbuje wypromować coś nieznanego powszechnie
Vader poza nazwą nie jest powszechnie znany ;)
No to może nastepnym razem cos wrzuce o ile przejdzie moją wstępną, ale długą selekcję :wink:
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista 8

Post autor: ku3a »

a czy Twoja selekcja odbywa się Twoją metodą? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4961
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista 8

Post autor: Artur »

krzysiek83 pisze:
tadzio3 pisze:Miał być Vader, ale pomyślałem, że spróbuje wypromować coś nieznanego powszechnie
Vader poza nazwą nie jest powszechnie znany ;)
zależy który :)
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4961
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista 8

Post autor: Artur »

Oj też miałem miezłą zagwostkę co wybrać, wkońcu zdecydowałem sie na niezłą mieszankę muzyczno-geograficzną
Niebo: Thomas Dybdahl - Everybody Knows - Norwegia - taka balladka
Między Niebem a Piekłem: Sportfreunde Stiller - Siehst Du Das Genauso? - Niemcy - niby indie rock
Piekło: Penumbra - The Last Bewitchment - Francja - metal gotycki z elementami metalu symfonicznego.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista 8

Post autor: krzysiek83 »

Artur pisze: Sportfreunde Stiller - Siehst Du Das Genauso?
Oj! Tych panów znam :) Mieli kiedyś piosenkę o Roque Santa Cruzie - obecnej gwieździe Man City - wtedy w Bayernie :D
Artur pisze: Penumbra - The Last Bewitchment - Francja - metal gotycki z elementami metalu symfonicznego.
Brzmi apetycznie :D
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasza Lista 8

Post autor: Gary »

Moje propozycje:


1. Letargia - A Consciência do Sistema
Całkiem niedawno się na to nadziałem. Zaintrygował mnie opis stylu: experimental, metal, reagge. Posłuchałem i mi się spodobało. Być może Wam spodoba się również. :) Zespół chyba brazylijski.

2. Palm Desert - 10 000 Miles Away
podobnie jak wyżej, niedawno poznany, całkiem niezły polski zespół z Wrocławia.

3. Tamara Kalinowska - Miejcie nadzieję
Utwór z tekstem mojego ulubionego poety Adama Asnyka, z jednego z moich ulubionych polskich filmów "Ostatni dzwonek" w interpretacji wokalistki z Piwnicy pod Baranami.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista 8

Post autor: kajman »

No ja na razie mam dwie propozycje:
1. 50-osobowy zespół grający mieszankę jazzrocka, progressive, awangardy na 13 skrzypiec, 11 saxofonów itd. W zestawie wielu znakomitych muzyków. No i pewne niektorzy się ucieszą, niektórzy wprost przeciwnie, bo to 21:35 (ale gdybym chciał wrzucić całość, to wyszłoby ponad 85 minut.
Centipede - Septober Energy - Part 1
2. W zasadzie planowałem, żeby nie pojawiał się u mnie żaden z wykonawów, którzy byli wcześniej. Ale niestety nie może być z powodów regulaminowych Skaldów, to będzie ich najpiękniejsza piosenka skomponowana do tekstu Szymborskiej.
Bez Jacka - Jaskółka
A trzecie to będzie albo coś Idiot Flesh albo Jade Warrior.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasza Lista 8

Post autor: stavanger »

Lunatic Soul - The Final Truth
Na listę już raczej nie wejdą, więc wrzucam największy hit mojej listy na przełomie 2008 i 2009r

Ryszard Sowiński - Złodzieje choinek
Doktor prawa ze specjalizacją prawo podatkowe, miałem przyjemność uczęszczać na jego wykłady - o jego działalności artystycznej dowiedziałem się już po egzaminie ;-)

Urban Trad - Sanomi
Po dzisiejszym meczu nie powinienem wrzucać nic belgijskiego, ale decyzja zapadła wcześniej :roll: :wink:
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasza Lista 8

Post autor: Gary »

stavanger pisze:Ryszard Sowiński - Złodzieje choinek
Doktor prawa ze specjalizacją prawo podatkowe, miałem przyjemność uczęszczać na jego wykłady - o jego działalności artystycznej dowiedziałem się już po egzaminie ;-)
Heh, ja z nim miałem na 2 roku Finanse Publiczne, a potem jeszcze coś na 4 albo 5 roku. :D
Równy gość.
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista 8

Post autor: krzysiek83 »

stavanger pisze:Lunatic Soul - The Final Truth
Grycek pisze: Xanadu - Wczorajsze Ślady
Taka ciekawostka. Młody Mariusz Duda(wokalista Riverside) śpiewający po polsku
A to heca :D
ODPOWIEDZ