Nasza Lista 8 ?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: dominik_fi »

Grycek możesz jeszcze dopisać na pierwszej stronie, że nie głosujemy na własne utwory ani na pary w których te utwory się znalazły.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Miszon »

Robinson pisze:W przypadku co najmniej 33 uczestników jestem zdecydowanie za 2 utworami.
No ja uważam, że już więcej niż 75-80 (max.) utworów to przesada.
Awatar użytkownika
marsvolta
Posty: 4039
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:01 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 721
Lokalizacja: Biały Dunajec, Kraków

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: marsvolta »

Świetnie, że zareklamowałeś na głosowniu na 1439. W innym wypadku mógłbym to przegapić :D

Oczywiście też zgłaszam się do tej edycji :!:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Yacy »

tak, 3 utwory, dłuższe eliminacje
:-)
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: krzysiek83 »

Robinson pisze:W przypadku co najmniej 33 uczestników jestem zdecydowanie za 2 utworami.
W przypadku nieco mniejszej ilości, dostosuję się do większości, ale też raczej byłbym za 2 utworami.
Zanosi się na to, że będzie minimum 30 uczestników tym razem (zakładam, że zgłoszą się wszyscy z ubiegłej edycji, a już mamy beniaminków: Yodę i Bear'a). Oby eliminacje były naprawdę długie ;)
Awatar użytkownika
Bodeczek
Posty: 1017
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Bodeczek »

Zgłaszam się z wielką przyjemnością. Jestem za pozostawieniem starych zasad - zgodnie z prawdą, że lepsze jest największym wrogiem dobrego. Dlatego 3 utwory nawet za zwiększonym czasem eliminacji.
Awatar użytkownika
iqh
Posty: 781
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Tychovia/Cracovia

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: iqh »

ja też, ja też, mnie też liczcie!
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Robinson »

Kiedy startujemy?
Po Topie Michaela Jacksona?
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: abd3mz »

Według mnie już, a deadline na zgłaszanie utworów gdzieś za dwa tygodnie.
Awatar użytkownika
PaTToN
Posty: 3069
Rejestracja: sob maja 02, 2009 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2007
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: PaTToN »

Ja również jestem za jak najszybszym rozpoczęciem listy (kandydatów mam już gotowych 8) )
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Grycek »

abd3mz pisze:Według mnie już, a deadline na zgłaszanie utworów gdzieś za dwa tygodnie.
O, dobry pomysł. To dzisiaj o 12 postaram się uruchomić nową edycję. Utwory można wrzucać przez dwa tygodnie.
Chętni będą mogli dalej się zgłaszać.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Kertoip »

Ja się zgłaszam.

EDIT: Zdecydowanie jestem za 3 utworami na głowę chociaż pewnie znowu ledwo się wyrobię z przesłuchaniem całości ;)
Grycek pisze: O, dobry pomysł. To dzisiaj o 12 postaram się uruchomić nową edycję. Utwory można wrzucać przez dwa tygodnie.
A głosować można przez miesiąc??? Bo ja 2.10 z Norwegii dopiero wracam więc nie wiem jak to będzie... Myślę że zdążę... Jeśli będzie tak jak w poprzedniej edycji, czyli miesiąc (chyba) to dobsz.

Jeszcze może Kaczy się zgłosi ale on będzie dostępny od 1 września chyba...
Ostatnio zmieniony wt sie 25, 2009 4:33 pm przez Kertoip, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: tadzio3 »

Jestem za 3 utworami, chociaż może przy dużej liczbie użytkowników proponowałby jakieś eliminacje? Bo fakt poznanie, a nie tylko beznamiętne przesłuchanie będzie trwac bardzo długo
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: tadzio3 »

To skoro napisałem o tych eliminacjach to przedstawię jak mogły by one wyglądać. Celem eliminacji jest tak naprawdę ogarnięcie tychże wszystkich utworów, ale też ograniczenie ich by już w zasadniczej rundzie było ich mniej. Jest to połączenie zwolenników 3 i 2 utworowych rozwiązań
Wiązało by się to z lekkim wydłużeniem Naszej Listy, ale z drugiej strony po poznaniu kawałków potem szybciej zleci nam tworzenie top 10 w rundzie zasadniczej, więc w gruncie rzeczy nie było by tak strasznie, a zabawa była by ciekawa. :)
Otóż proponował bym by w eliminacjach każdy z użytkowników po kolei ujawniał swoje 3 utwory, a my (pozostali, bądź też nie biorący udziału w zabawie jak to jest zwykle) wybieramy za pomocą ankiety (bądź innym sposobem) dwa najlepsze kawałki każdej osoby. W ten sposób od razu poznawalibyśmy powoli piosenki biorące udział w zabawie, ale by też ograniczyło się ilość piosenek.
Czasowo wyglądało by to tak, że co dwa dni zakładana była by nowa ankieta z propozycjami użytkownika i następowało by głosowanie.
Piosenki, które odpadły nie brały by udziału w dalszej zabawie, ale jako że nie dostały się do rundy zasadniczej, w przyszłości mogły by brać udział w przyszłych edycjach Naszej Listy.
Co wy na to? To taka moja propozycja godna rozważenia, albo modyfikacji. Zapewne jednak było by ciekawie. :)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Yacy »

ja jestem cały czas za 3 utworami z ew. przedłużeniem eliminacji, więc dodatkowe eliminacje uważam za niepotrzebne :-P
w przypadku osób, które były za 2 utworami, chodziło o ich brak czasu potrzebnego na przesłuchanie tego dodatkowego utworu. Ankieta czy inny sposób wyboru 2 utworów każdego użytkownika, wymusza również poznanie wszystkich utworów... Czyli nic to właściwie nie daje. Może poza tym, że byłaby dodatkowa zabawa ;-)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: tadzio3 »

Yacy pisze:Czyli nic to właściwie nie daje. Może poza tym, że byłaby dodatkowa zabawa ;-)
A o zabawę przecież tutaj chodzi :)
Zwolennicy 2 piosenek mówią też (tak jak trochę i ja) o tym, że nie są w stanie rzetelnie ocenić utworów przy wielkiej ilości. A brak czasu rozłożony na dłuższy okres poznawania po trochu zniweluje to uczucie :wink: Po za tym Ci, kórzy kompletnie nie mają czasu moga przeczekać eliminacje i zapoznać się z wygranymi utworami. Jednak myślę, że więszość by brała w nich udział.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: ku3a »

na pewno byłoby dużo emocji, ale strasznie by wydłużyło zabawę... :-)
Awatar użytkownika
uzi
Posty: 4132
Rejestracja: śr lip 16, 2008 11:28 pm
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: uzi »

można się jeszcze zapisać?... :roll: bo ja bym chętnie wzięła udział :)
[zgłosiłabym się już we czwartek, ale nie mogłam się zalogować na forum :evil:]

btw. kurczę, moim pierwszym pomysłem na propozycję do NL było Opposition, ale zobaczyłam na stronie lp3, że w '86 [ :lol: ] mieli kawałek na liście :shock: :( już nie jestem niezal i nie mogę się chwalić że znam coś, czego nikt nie zna :cry:
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Grycek »

uzi pisze:można się jeszcze zapisać?... :roll: bo ja bym chętnie wzięła udział :)
[zgłosiłabym się już we czwartek, ale nie mogłam się zalogować na forum :evil:]
Jasne :)
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: dominik_fi »

Tadzio zgłosił bardzo ciekawy sposób wyboru. Ale myślę, że najpierw dobrze byłoby go przetestować w NL {edycji specjalnej}. Wtedy jest mniej chętnych i niewiele utworów. Jak by to wypaliło w NL SE (Special Edition) to można wtedy próbować w NL 9.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: abd3mz »

Jak dla mnie sposób tadzia3 jest zbyt skomplikowany. Ile wtedy bawilibyśmy się w NL? Pół roku?
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Łucek »

ja od siebie dodam, że takie eliminacje byłyby niekorzystne dla "wymiataczy" NL, którzy zgłaszają 3 genialne kawałki (np. wszystkie wchodzące do półfinału - tak już bywało :) ), jeden z nich musiałby odpaść :?
wiem, że mógłby być jeszcze zgłoszony następnym razem, ale byłby już znany i, wg mnie, utraciłby swoją siłę przebicia...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Miszon »

A mam pytanie - jaki będzie czas trwania I rundy?
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: abd3mz »

Miszon pisze:A mam pytanie - jaki będzie czas trwania I rundy?
Tu jest wszystko: http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?f=8&t=3960
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:na pewno byłoby dużo emocji, ale strasznie by wydłużyło zabawę... :-)
Ale czy to minus? :wink:
dominik_fi pisze:Tadzio zgłosił bardzo ciekawy sposób wyboru. Ale myślę, że najpierw dobrze byłoby go przetestować w NL {edycji specjalnej}. Wtedy jest mniej chętnych i niewiele utworów.
Tylko, że jak jest mniej chętnych i utworów robienie eliminacji nie miało by sensu :wink:
abd3mz pisze:Jak dla mnie sposób tadzia3 jest zbyt skomplikowany. Ile wtedy bawilibyśmy się w NL? Pół roku?
Ja tu nie widze nic skomplikowanego. Wybór dwóch z trzech kawałków nie jest niczym skomplikowanym :wink: A czy by trwało długo? Zapewne gdzieś z miesiąc. Wszystko zależałoby od tego ile czasu będzie na głosowanie na propozycje użytkownika (można przecież ze dwóch na raz - 6 piosenek na przypuśćmy dwa dni to nie było by za dużo). Za to z pewnością łatwiej i szybciej trwała by runda zasadnicza :) A tak w ogóle eliminacje do piłkarskich mistrzostw trwają prawie dwa lata i nikt nie narzeka :lol:
A tak poważnie, to jest tylko moja luźna propozycja. Zmierzamy ku temu, że będzie bardzo dużo propozycji piosenkowych ze względu na ilość użytkowników i prędzej czy później staniemy z problemem co dalej. Zmniejszać, czy nie. Coraz częściej pada to pytanie. A mi zawsze jest szkoda zmniejszać, gdyż swoich propozycji mam zawsze dużo do wyboru. Z drugiej strony ilość piosenek spowoduje nierzetelną ocenę utworów, których z ograniczonego czasu mogę nie przesłuchać tyle razy ile bym chciał. A ja proponuję coś co jest jakims kompromisem. Widzę jednak, że pewnie się nie przyjmie...
ODPOWIEDZ