Nasza Lista 8 ?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Miszon »

Mnie ten pomysł się podoba.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: kajman »

tadzio3 pisze:
ku3a pisze:na pewno byłoby dużo emocji, ale strasznie by wydłużyło zabawę... :-)
Ale czy to minus? :wink:
Dla mnie zdecydowany. Mi zależy na jak najczęstszych i jak najkrotszych NL, bo dłuższa NL to później rozpoczęty kolejny top. A jeszcze tyle topów i tyle NL przed nami. Ja w NL jestem dopiero na literę H i zastanawiam się, za ile lat dojdę do końca alfabetu. Trzy piosenki bez dodatkowych kombinacji to najszybszy sposób, żeby do niego dojść.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Miszon »

No ale ponad 90 propozycji to na pewno nie oznacza jak najczęstszych i jak najkrótszych NL. Bo to same eliminacje z półtora miesiąca, a dalsze etapy z pół jeszcze, to daje 2 miechy. Krótsze i częstsze NL to NL z mniejszą ilością utworów.
Zresztą, teraz to i tak nie ma większego znaczenia, bo przed TW i świętami raczej dwóch NL nie zdążymy zrobić. Bo przecież po tej będzie trzeba chwilę odetchnąć.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9754
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: tadzio3 »

kajman pisze: Mi zależy na jak najczęstszych i jak najkrotszych NL, bo dłuższa NL to później rozpoczęty kolejny top.
A ja wolę iść w jakość a nie w ilość, tzn nie lubię hurtowo słuchac piosenek, o których szybko zapomnę, nawet jak mi isę spodobają. Po za tym więcej edycji w krótszym czasie powoduje trochę przesycenie formuły, a tak jest lekkie wyczekiwanie. I w takiej konwencji wydłużanie nie jest złe.
A topy moim zdaniem można swobodnie prowadzić w międzyczasie. Przynajmniej ja tak mam, że w wyborach topowych od razu wiem jakie piosenki będą w czołówce, dosłuchuję tylko po to by ustalić kolejność, ale to już iny temat.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: kajman »

Nawet jeżeli edycja z 3 piosenkam będzie trwała 2 tygodnie dłużej niż ta z dwoma piosenkami, to i tak czasowo się na tym traci, bo i tak 3 edycje po 2 piosenki będą trwały dłużej niż 2 edycje po 3 piosenki, a przerwy między kolejnymi edycjami będą takie same, więc wtedy strata czasowa rośnie.
Jak masz je zgrane, to zawsze może4sz do nich wrócić. A dla mnie 60 to tak samo hurtowe słuchanie jak 90. I tak zapamiętam góra 20, a resztę zawsze będę mógł znaleźć.
Wyczekiwanie nie jest lekkie. Ja po 2 tygodniach z wytęsknieniem czekam na kolejną edycję. Dla mnie mogłoby być z 5 edycji w ciągu roku.
I jeszcze jedna uwaga. Piosenki z miejsc 3 mogłyby zajść bardzo wysoko, a ta metoda spowoduje przedwczesne ich odrzucenie. W takiej sytuacji sprawiedliwe byłoby zrobienie dogrywki dla piosenek z miejsc 3, punktowanych np od 1-5, a 10% byłoby dołączane do zestawu miejsc 1 i 2. Tylko że to zajmowałoby jeszcze więcej czasu.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9754
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: tadzio3 »

kajman pisze:Nawet jeżeli edycja z 3 piosenkam będzie trwała 2 tygodnie dłużej niż ta z dwoma piosenkami, to i tak czasowo się na tym traci, bo i tak 3 edycje po 2 piosenki będą trwały dłużej niż 2 edycje po 3 piosenki, a przerwy między kolejnymi edycjami będą takie same, więc wtedy strata czasowa rośnie.
Ja rozumiem. Dlatego też w pewnym stopniu nie chcę by liczba proponowanych piosenek się zmniejszała, ale przy dużej ich ilości będzie coraz więcej głosów o redukcję
kajman pisze:Wyczekiwanie nie jest lekkie.
Hehe, mi też czasem tęskno :)
kajman pisze:I jeszcze jedna uwaga. Piosenki z miejsc 3 mogłyby zajść bardzo wysoko, a ta metoda spowoduje przedwczesne ich odrzucenie.
Mogłaby być, oczywiście. Ale gdyby weszła decyzja o tym, że będa tylko 2 kawałki, jednego w ogóle byśmy nie poznali, a ja proponowałem alterenatywę do tego. Po za tym kawałek, który odpadł w eliminacji mógłby być ponownie zgłoszony w kolejnych edycjach. I tak w NL liczy się przede wszystkim poznanie utworu, a takowy będzie już w jakiś spośb wypromowany. :)
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Łucek »

tadzio3 pisze:przy dużej ich ilości będzie coraz więcej głosów o redukcję
Wtedy można zrobić, niczym w sportach drużynowych, grupy, z których tylko część będzie przechodzić dalej

Zapanowanie nad całością będzie nietrudne a i przesłuchiwać na raz będziemy jedynie grupę (kilkanaście kawałków) :!:

Np. gdy liczba piosenek w eliminacjach przekroczy 100 robimy 10 grup, w każdej 6 najlepszych kawałków przechodzi dalej + 4 najlepsze z przegranych (potrzebne dodatkowe głosowanie nad przegranymi ze wszystkich grup, ale nie będzie tych kawałków dużo, a będą już znane) i mamy nasz skład 64 kawałków do systemu pucharowego...

jedyna kwestia to podział grup...
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Gary »

Jak? To proste. 10 pierwszych userów z poprzedniej edycji trafiają do pierwszego koszyka (ich utwory, które zgłoszą z nr 1). Potem tylko jakaś waza, kuleczki, w kuleczkach karteczki i losowanie transmitowane przez YouTube. :mrgreen:
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: neon.ka »

ja bardzo proszę, tylko bez żadnych grup...
Zdecydowanie uważam za niesprawiedliwe wszelkie rozgrywki sportowe, w których są eliminacje grupowe... i zawsze się wkurzam! [zwłaszcza, jak zawsze w siatkówce Polska trafia na Brazylię ;-)
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Łucek »

neon.ka pisze:Zdecydowanie uważam za niesprawiedliwe wszelkie rozgrywki sportowe, w których są eliminacje grupowe... i zawsze się wkurzam! [zwłaszcza, jak zawsze w siatkówce Polska trafia na Brazylię ;-)
a system pucharowy jest niby lepszy? zwłaszcza jak numer 1 i numer 2 trafiają na siebie w 1-32 :?: :wink:

przy założeniu, że jest jeszcze głosowanie międzygrupowe nie ma niesprawiedliwości wg mnie (nawet ci, co trafią do naprawdę mocnej grupy, jeszcze mają szanse)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Gary »

Zawsze jeszcze po rozgrywkach grupowych mogą być repasaże albo inny "lucky loosers". :P
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Robinson »

Kiedyś przyszło mi do głowy takie piłkarskie udziwnienie, że najpierw eliminacje i zabawa tak jak dotychczas, a gdy zostanie 32 utwory, to tworzy się 8 grup po 4 utwory i każdy gra z każdym w grupie. Potem 2 pierwsze utwory z każdej grupy przechodzą dalej i tak aż do finału.
Ale to chyba nadmierne udziwnianie i przedłużanie. :lol:
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: Gary »

To może zrobimy taką edycję specjalną z okazji Mistrzostw Świata w czerwcu? :mrgreen:
Tylko jak przeprowadzać będziemy konkurs rzutów karnych... :know:
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: krzysiek83 »

Robinson pisze:Kiedyś przyszło mi do głowy takie piłkarskie udziwnienie, że najpierw eliminacje i zabawa tak jak dotychczas, a gdy zostanie 32 utwory, to tworzy się 8 grup po 4 utwory i każdy gra z każdym w grupie. Potem 2 pierwsze utwory z każdej grupy przechodzą dalej i tak aż do finału.
Ale to chyba nadmierne udziwnianie i przedłużanie. :lol:
Mnie się takie piłkarskie pomysły szalenie podobają :)
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: krzysiek83 »

neon.ka pisze:ja bardzo proszę, tylko bez żadnych grup...
Zdecydowanie uważam za niesprawiedliwe wszelkie rozgrywki sportowe, w których są eliminacje grupowe...
Ideałem są rozgrywki Pucharu Anglii. Te najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie mają to do siebie, że drużyny grają ze sobą tylko jeden mecz, przegrywający odpada, a co najważniejsze nie ma systemu rozstawień - a więc we wczesnej fazie spotkać się mogą najlepsze drużyny :)
neon.ka pisze:[zwłaszcza, jak zawsze w siatkówce Polska trafia na Brazylię ;-)
Obawiasz się, że ktoś zgłosi Sepulturę, która rozgromi wszystkie polskie utwory w grupie? :lol: :mrgreen:
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9754
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: tadzio3 »

To wzorem Ligi Mistrzów zróbmy tabelę użytkowników. Ci którzy w poprzzednich edycjach mieli większe sukcesy wystaiwają większą ilość piosenek, a ci co co słabiej mniej :mrgreen:
A ja myślałem kiedyś nad takimi rozgrywkami typu knock-out, czyli co rundę normalne głosowania, a odpada jakaś tam liczba piosenek z najmniejszą ilością pkt. Ujawniane były by tylko te miejsca, które odpadają, co też było by ciekawe i nie było by już sytuacji w której spotkają się dwa świetne kawałki i któyś musi odpaść. A tak wypadałyby faktycznie najgorsi :)
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: krzysiek83 »

tadzio3 pisze:To wzorem Ligi Mistrzów zróbmy tabelę użytkowników. Ci którzy w poprzzednich edycjach mieli większe sukcesy wystaiwają większą ilość piosenek, a ci co co słabiej mniej :mrgreen:
Ty Hiszpania, ja... Polska :mrgreen:
Niesprawiedliwe :P
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9754
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista 8 ?

Post autor: tadzio3 »

krzysiek83 pisze: Ty Hiszpania, ja... Polska :mrgreen:
Niesprawiedliwe :P
Hehe, dlatego to by mi się podobało :mrgreen: :wink:
ODPOWIEDZ