Nasza Lista VII

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Bodeczek
Posty: 1017
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Bodeczek »

Ja na szczęście bez kłopotów sobie ściągnąłem - wszystkie utwory (85) i zaczynam odsłuchiwanie - to jest najlepszy moment z całej zabawy!!!! :D Jak z pudełkiem czekoladek ... (Rain Man)
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista VII

Post autor: ku3a »

Forrest Gump ;-)
Awatar użytkownika
Bodeczek
Posty: 1017
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Bodeczek »

oczywiście, że Forrest, ale gafa ... :oops:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Miszon »

Ja dziś ściągnąłem, właśnie zacząłem słuchać. Pierwsze dwa utwory - pozytywnie. Jeden bardzo (aczkolwiek to mnie nie zaskoczyło :) ).

A Advantage Lucy wyświetla mi tytuł jako: TÉšťčŠś-
Album i wydawcę za to jako same kwadraciki. Zresztą, tytuł też tak wyświetlał, ale skasowałem i teraz pokazuje to co wyżej. Dwa kwadraciki są też w tym pliku xls.
Awatar użytkownika
iqh
Posty: 781
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Tychovia/Cracovia

Re: Nasza Lista VII

Post autor: iqh »

tak myślałem, że to może być problem... przynajmniej advantage Lucy można odczytać
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasza Lista VII

Post autor: krzysiek83 »

Ja drugi dzień przesłuchuję materiał i jest koszmarnie...kiedy pomyślę, że trzeba będzie wybierać z tak świetnej grupy. Bardzo wysoki poziom.
To moja pierwsza NL ale poziom bardzo wysoki. :o
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Artur »

Zacząłem przesłuchania i pierwszą rzeczą, która mi się rzuciła w oczy to jak Adameks to zrobił, że trzy jego propozycje są obok siebie w pliku Exela, to jak trzy Tiny obok siebie na liście :)
Awatar użytkownika
iqh
Posty: 781
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Tychovia/Cracovia

Re: Nasza Lista VII

Post autor: iqh »

a ja w exelu już tradycyjnie figuruję jako igh-_-

q≠g

aha, jak widzę nie tylko w exelu
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista VII

Post autor: abd3mz »

Ja jestem już/dopiero po przesłuchaniu 28 utworów z NL i najpierw zrobię coś nierozsądnego:
Jeśli komuś przeszkadza słaba jakość Pussylickera - Frutti di Mare to tu jest znacznie lepsza: http://www.mediafire.com/?dynwmjt2xzy

Zdaje się, że w poprzednich edycjach już o tym pisałem, ale doszli nowi użytkownicy i mogą nie wiedzieć. Może dodamy do regulaminu, żeby wrzucać utwory tylko w mp3? [Chociażby dlatego, że niektóre odtwarzacze mają problemy z innymi plikami niż mp3.]
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista VII

Post autor: ku3a »

abd3mz pisze:Ja jestem już/dopiero po przesłuchaniu 28 utworów z NL i najpierw zrobię coś nierozsądnego:
Jeśli komuś przeszkadza słaba jakość Pussylickera - Frutti di Mare to tu jest znacznie lepsza: http://www.mediafire.com/?dynwmjt2xzy
ach, dzięki. zapomniałem, że mi o tym mówiłeś... :roll:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Miszon »

abd3mz pisze:Może dodamy do regulaminu, żeby wrzucać utwory tylko w mp3? [Chociażby dlatego, że niektóre odtwarzacze mają problemy z innymi plikami niż mp3.]
Nie przypominam sobie takiego obostrzenia. Ja często wrzucałem w .ogg i ostatnio nikt nie zgłaszał problemów. Chociaż faktycznie w .wma to lepiej byłoby nie. Chociaż już np. .ape albo .flac mogłyby być :) (na pewno odtwarzają je MAC-i, Linuxy chyba też).
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Nivo »

Linux przemieli wszystko, nawet .wma.
Ogg > Mp3 :)
Pod każdym względem oprócz rozpowszechnienia, co jest ostatnią rzeczą, która powinna ten format dyskwalifikować.
Awatar użytkownika
mcgrat
Posty: 296
Rejestracja: wt lip 31, 2007 8:34 pm
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasza Lista VII

Post autor: mcgrat »

jestem po pierwszym przesłuchaniu propozycji. Wiele propozycji nie trafia zupełnie w mój gust, choć wyłowiłem kilka, moim zdaniem perełek. cieszę się że mam co słuchać, bo poziom jest naprawdę dobry, jest w czym wybierać :D
Awatar użytkownika
Kaczy1993
Posty: 1123
Rejestracja: sob sty 17, 2009 8:01 pm
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Kaczy1993 »

Wg mnie to nie jest dobry pomysł, żeby zgłaszać covery takich znanych zespołów jak chociażby Abba, The Eagles czy Pet Shop Boys... To jest odkurzanie dobrych znanych utworów, a tu przecież chyba nie o to chodzi :roll: Ktoś może na to z sentymentu zagłosować tylko...
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Nasza Lista VII

Post autor: dominik_fi »

Nie jest to nic nowego. Praktycznie w każdej edycji są covery znanych wykonawców.
Staramy się wybierać utwory, które według nas warte są tego by poznała je szersza publiczność. Ideą zabawy jest promowanie mało znanych utworów.
Covery Marsh Mallows - La Isla Bonita i Carrion - Wonderful Life z wcześniejszych edycji słucham do dziś. Jak dla mnie są lepsze od oryginałów. Gdyby nie NL nie poznałbym ich nigdy.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista VII

Post autor: ku3a »

o tak! Marsh Mallows faktycznie był dobry, a Carrion naprawdę słucham do dziś! :-)
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Artur »

Kaczy1993 pisze:Wg mnie to nie jest dobry pomysł, żeby zgłaszać covery takich znanych zespołów jak chociażby Abba, The Eagles czy Pet Shop Boys... To jest odkurzanie dobrych znanych utworów, a tu przecież chyba nie o to chodzi :roll: Ktoś może na to z sentymentu zagłosować tylko...
a ja się z kolegą w zupełności zgadzam
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista VII

Post autor: abd3mz »

Kaczy1993 pisze:Wg mnie to nie jest dobry pomysł, żeby zgłaszać covery takich znanych zespołów jak chociażby Abba, The Eagles czy Pet Shop Boys... To jest odkurzanie dobrych znanych utworów, a tu przecież chyba nie o to chodzi :roll: Ktoś może na to z sentymentu zagłosować tylko...
Chyba w poprzedniej edycji zgłosiłem Smells Like Teen Spirit w wersji Możdżer/Danielsson/Fresco i chyba nikt, u kogo ten utwór jest w topie wszech czasów na niego nie zagłosował. 8) [Na szczęście zrobili to inni. :-P]
Jeżeli cover jest tak różny od oryginału to ja nie widzę przeszkód.

Kosa odkurzał przeboje...
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista VII

Post autor: ku3a »

ku3a pisze:Elephants - Rachael Yamagata
Lifeless - Stolen Babies
Pussylicker - Frutti di Mare
hmm, format głosowania ustalony był chyba tylko dla głosowania. może jednak faktycznie sensowniej by było w takim samym formacie podawać głosy już na etapie propozycji. w każdym razie dopiero teraz zauważyłem, że wszystkie moje propozycje w drugim poście wątku podane są odwrotnie niż reszta, tj. tytuł - wykonawca (czyli tak jak ja sam podałem...).

sorry... :roll:
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Grycek »

ku3a pisze: hmm, format głosowania ustalony był chyba tylko dla głosowania. może jednak faktycznie sensowniej by było w takim samym formacie podawać głosy już na etapie propozycji. w każdym razie dopiero teraz zauważyłem, że wszystkie moje propozycje w drugim poście wątku podane są odwrotnie niż reszta, tj. tytuł - wykonawca (czyli tak jak ja sam podałem...).

sorry... :roll:
Upss, już poprawiłem.
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Łucek »

dominik_fi pisze: [...] Carrion - Wonderful Life z wcześniejszych edycji słucham do dziś. Jak dla mnie są lepsze od oryginałów. Gdyby nie NL nie poznałbym ich nigdy.
ku3a pisze:Carrion naprawdę słucham do dziś! :-)
mam tak samo, nawet zapomniałem, że to dzięki NL go poznałem :P
abd3mz pisze: Jeżeli cover jest tak różny od oryginału to ja nie widzę przeszkód.
ja również
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Nivo »

Zostało ponad 2 i pół godziny i piosenki już się nie chcą usuwać...
Liczyłem na to :mrgreen:
Chociaż "NL VI" to to nie będzie jednak.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Artur »

No i zakończyłem pierwsze przesłuchanie całości, pozostały mi 42 utwory, czyli połowa plus jeden już odpadła. Mam jednego pewniaka do pierwszej dziesiątki, poziom moim zdaniem troszke słabszy niż bywało wcześniej.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista VII

Post autor: tadzio3 »

Poziom strasznie wyrównany, ale dzisiaj nastapiła ostra selekcja i 2/3 utworów już wyleciała
Awatar użytkownika
mcgrat
Posty: 296
Rejestracja: wt lip 31, 2007 8:34 pm
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasza Lista VII

Post autor: mcgrat »

po drugim przesłuchaniu zostało 35 utworów, 2 godziny 43 minuty muzyki czyli średnio 4 minuty 40 sekund na utwór.
przy drugim przesłuchaniu całkowicie zmieniłem zdanie o dwóch utworach, które miałem początkowo odrzucić. im lepiej się wsłuchuję tym bardziej jestem oczarowany niektórymi piosenkami.
ODPOWIEDZ