Nasza Lista VII

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista VII

Post autor: kajman »

Wiem, że to może wyglądać dziwnie, ale mam pytanie, czy jeszcze można zmienić utwór? Ja wiem, że to może wyglądać normalnie, ale ja nie chciałbym zmieniać swojego utworu (chociażby dlatego, że jeszcze ich nie zgłosiłem), a namówić kogoś do zmiany utworu. Sytuacja jest wyjątkowa, bo:
1. Ten utwór ma wiele wspólnego ze zgłoszonym poprzednio:
a) wykonuje go ten sam artysta
b) jest to cover utworu tego samego wykonawcy co zgłoszony
c) ma dodatkowy smaczek
2. Osoba, która go zgłosiła na 99,99% nie zna tego utworu, a ja sam znam go w całości od 9,5 minuty.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Gary »

A o jaki utwór chodzi? :)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista VII

Post autor: kajman »

Gary pisze:1. The Book of Knots - Pray
ad. 1 skoro są już zgłoszone goryle, to ja dołożę ich poboczny projekt, na dodatek z gościnnym udziałem Toma Waitsa.
Za taki też można (przynajmniej po części) uznać Faun Fables, więc i tutaj Goryle się mnożą. :D
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista VII

Post autor: kajman »

Gary pisze:A o jaki utwór chodzi? :)
Niezależnie od efektu negocjacji zdradzę jego tytuł po porozumieniu się z osobą go zgłaszającą, co być może uczynię dopiero w poniedziałek, chociaż PW wyślę za chwilę (ale osoba może być niedostępna netowo w weekend).
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Grycek »

Teraz sobie przypomniałem, że przecież tadzio3 może 4 utwory zgłosić(wygrał NL6).
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista VII

Post autor: tadzio3 »

Grycek pisze:Teraz sobie przypomniałem, że przecież tadzio3 może 4 utwory zgłosić(wygrał NL6).
A dzięki za przypomnienie :) Sam o tym zapo mniałem. Zapasu piosenek na NL mam na ok 10 edycji 8)
Za jakiś czas dodam 4 utwór
Adameks
Posty: 1121
Rejestracja: czw lut 15, 2007 7:05 pm

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Adameks »

Czas na mnie :D.

Overhead - Dawn
Fantastyczny koncert Finów na Festiwalu rocka progresywnego "progrock 2009" zmusił mnie do zapoznania się z ich dyskografią.

Pantera - Floods

a może by tak coś mocniejszego ?

Parachutes - Your Stories
i na koniec u mnie tradycyjnie, bo z krainy lodowców i gejzerów.
Awatar użytkownika
tsch
Posty: 2560
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 7:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasza Lista VII

Post autor: tsch »

Moje propozycje /Grycku, empetrójki podeślę Ci jutro - teraz po prostu nie dam rady.../:


Archangelica - Reflections
mój niedoszły zespół, w utworze ze swojego dema sprzed dwóch lat. debiutancki krążek jeszcze w 2009 ;-)

Strange Attractor - The Best Things Are Left Unspoken
trip-hop! nie wiem, czy to dobry utwór na NL - poczekamy, zobaczymy... ;-)

Akos - Minden Most Kezdodik El
na Liście pojawił się Akon, ale nie było Akosa. nazywany jest czasem "węgierskim Davem Gahanem", choć tutaj repertuar raczej nie-Dave'owy ;-)
Awatar użytkownika
marsvolta
Posty: 4039
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:01 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 721
Lokalizacja: Biały Dunajec, Kraków

Re: Nasza Lista VII

Post autor: marsvolta »

1.Melissa Auf Der Maur - Real a Lie

Z debiutu byłej basistki Smashing Pumpkins. Poznałem ten utwór już dość dawno temu. Włąściwie to w momęcie premiery. Wtedy grano to na okrągło na MTV2. Bardzo dobra płyta i wspaniały singiel. Warto poznać utwór, płytę i oczywiście Melissę, która jest bardzo orginalną i charyzmatyczną postacią.

2.Against Me! - White People For Peace

Against Me! to bardzo fajny zespół, który na początku czaepał bardzo dużo z folk rocka i punkowy kapel. Dla niektórych zsapół prawie kultowy, ale tak naprawdę dopiero płyta New Wave przyniosła im znaczącą popularność. Za konsoletą Butch Vig. I to właśnie lider Garbage pomógł im nagrać tak znakomity album. Odeswały się też głosy, że ten mariaż z dużą wytwórnią i takim producentem to w pewnym sensie zdrada punckowych korzeni. Ja jednak uważam takie stawianie sprawy na śmieszne. Jeżeli dostajesz szanse nagrania płyty zgościem, który nagrywał takie klasyki jak Nevermind, Nirvany czy Siamese Dream Smashing Pumpkins to nie możesz odmówić!

3.Anti-Flag - This Is The End (For You My Friend)

Ten zespół i piosenkę poznałem dzięki EASports (ile to już razy :D ) i grze NHL. Od razu się zainteresowałem, na dodatek recenzje ich płyt na allmusic były świetne więc posłuchałem sobie ich od razu. Potem dowiedziałem się od kolegi, który śpiewa w punkowej, że tak naprawdę to jeden z najlepszych zespołów amerykańskiej sceny alternatywnej. I w zasadzie są już legendą w swoim środowisku. Mam nadzieje, że i wam się spodoba!
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista VII

Post autor: abd3mz »

O. Anti-Flag poznałem dzięki Piotrowi Klattowi, który kilka razy grał ten utwór w nocy. To chyba też zaprzeczenie punkowych ideałów...
Już wiem u kogo się ten utwór pojawi na prywatnej liście. 8)
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Aro »

kajman pisze:
Gary pisze:A o jaki utwór chodzi? :)
Niezależnie od efektu negocjacji zdradzę jego tytuł po porozumieniu się z osobą go zgłaszającą, co być może uczynię dopiero w poniedziałek, chociaż PW wyślę za chwilę (ale osoba może być niedostępna netowo w weekend).
Zależnie od efektu negocjacji , pozwole sie jeszcze zapytac główno-dowodzącego czy w ogóle mozna wymienic utwór . Sytuacja jest jak najbardziej czysta , chodzi o wymianę utworu na inny tego samego wykonawcy :)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista VII

Post autor: ku3a »

marsvolta pisze:Warto poznać utwór, płytę i oczywiście Melissę, która jest bardzo orginalną i charyzmatyczną postacią.

ok, obiecuję, że jak ją spotkam w windzie czy w warzywniaku, to przynajmniej się przywitam ;-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Miszon »

Melissa Auf Der Maur
A ta pani już gościła w NL, także może nawet ją znasz. Przynajmniej muzycznie :). Chyba jedna z najsłynniejszych basistek lat 90-tych (Hole, Smaszujące Pumpkinsy jak zwykłem nazywać ten zespół ;) ).
Awatar użytkownika
Bodeczek
Posty: 1017
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Bodeczek »

Witam!
Kolejna edycja zapowiada się bardzo ciekawie, jak zwykle zresztą. Moje propozycje jak zwykle stare i nowe, filmowe, polskie i mam nadzieję, że znajda chociaż kilku zwolenników.
1. Gotye - Hearts A Mess
Właściwie nie wiem dlaczego ten utwór nie był na LP3 w ubiegłym roku - dlatego, że "wynalazł" go Niedźwiedź? Wiem, że wielu z Was zna ten kawałek z "zaprzyjaźnionego forum", ale w forum LP3 nie było o nim prawie wcale mowy. Jakby nie było to jeden z najlepszych kawałków ubiegłego roku. Utwór pochodzi z płyty "Like Drawing Blood".
2. Kryzys - Mam dość
Stali bywalcy zauważyli pewnie moje przywiązanie do "polskiej muzyki okołopunkowej" z początku lat 80-tych ... Staram się zawsze coś zaproponować młodszym ( :) ) kolegom. Ten utwór to wspomnienie prawie dzieciństwa ... Usłyszany z kaseciaka ze zdartej kasety w pociągu z Lublina do Katowic na jakiś koncert w Spodku ... To było niesamowite przeżycie ... Robił wrażenie w połączeniu z szarzyzną lat 80-tych. Nie jest to oczywiście wirtuozja muzyczna, ale ma klimat i wspomnienia ... (młodość :) ). Potem był już na płycie "Fala" ... ale widok przedziału w nocnym pociągu z młodziakami wsłuchanymi w stary kaseciak, marzącymi o lepszej przyszłości - bezcenne ...
3. Nouvelle Vague - In A Manner Of Speaking
Pochodzący z filmu "Mighty Heart" (Cena odwagi) cover wielkiego osobistego hitu z roku 1985 - zespołu Tuxedamoon. Może to efekt filmu, może starej wersji, ale lecący z "listą płac" kawałek zrobił na mnie piorunujące wrażenie ... Utwór pochodzi również z płyty "Nouvelle Vague I".

Czekam z niecierpliwością na propozycje koleżeństwa.
Ostatnio zmieniony wt mar 10, 2009 9:26 pm przez Bodeczek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
tsch
Posty: 2560
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 7:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasza Lista VII

Post autor: tsch »

aaach, Nouvelle Vague...! wiedziałem, że o czymś zapomnę, też ich miałem wystawić...
Gotye, jak miło ;-)


a tak w ogóle, myślałem nad wstawieniem pewnego zespołu, który nie kojarzy mi się najlepiej /choć utwór, który miałem wystawić, jest znakomity/; stwierdziłem jednak, że jest to grupa zbyt popularna - na koncert w Polsce zapewne przyjdą tłumy... ;-)
Awatar użytkownika
marsvolta
Posty: 4039
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:01 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 721
Lokalizacja: Biały Dunajec, Kraków

Re: Nasza Lista VII

Post autor: marsvolta »

Miszon pisze:A ta pani już gościła w NL, także może nawet ją znasz. Przynajmniej muzycznie :). Chyba jedna z najsłynniejszych basistek lat 90-tych (Hole, Smaszujące Pumpkinsy jak zwykłem nazywać ten zespół ;) ).
Dokładnie o to chodziło mi jak pisałem, że warto ją poznać :D
Miałem na mysli jej twórczosć :D Do powyższych mógłbym dodać jeszcze projekt Hand Of Doom i płytę Live In Los Angeles gdzie śpiewała piosenki Black Sabbath (na dodatek te najlepsze). A dodatkowo na koncercie pojawił się jeszcze niejaki Nick O. z QOTSA!
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Grycek »

Aro pisze: Zależnie od efektu negocjacji , pozwole sie jeszcze zapytac główno-dowodzącego czy w ogóle mozna wymienic utwór . Sytuacja jest jak najbardziej czysta , chodzi o wymianę utworu na inny tego samego wykonawcy :)
Jeszcze można wymienić.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Grycek »

krzysiek83 pisze: Zatem poczekam do następnej edycji :roll:
Zawsze mozesz zgłosić dwa utwory zamiast trzech, jeśli brakuje Ci propozycji.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista VII

Post autor: kajman »

1. W sprawie utworu to wprawdzie rozmawiałem z tą osobą, ale przynajmniej na razie nie zmienił, więc jeszcze się nie wsypuję.
2. Moje utwory będą. Co do polskiego jestem pewien, co do zagranicznych muszę wybrać w jednym przypadku z dwóch utworów wykonawcy, a w drugim z 12. Przy czym to uproszczenie, bo obydwaj Ci wykonawcy brani są pod uwagę w różnych konfiguracjach (w tym drugim najbardziej prawdopodobny skład skandynawsko-hinduski.
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Aro »

Grycek pisze:
Aro pisze: Zależnie od efektu negocjacji , pozwole sie jeszcze zapytac główno-dowodzącego czy w ogóle mozna wymienic utwór . Sytuacja jest jak najbardziej czysta , chodzi o wymianę utworu na inny tego samego wykonawcy :)
Jeszcze można wymienić.
Wielkie Dzieki :D
Posta z propozycjami wyedytowałem .
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista VII

Post autor: kajman »

Aro pisze:Wielkie Dzieki :D
Posta z propozycjami wyedytowałem .
Ja też się cieszę, bo trudno zaprzeczyć, że byłem, jak to się mówi, alkohol movens tej podmiany. A gwoli ścisłości, to w tytule utwory jest pisownia pejzaz (w wersji ściągniętej, którą poprawiłem było nawet pejazz :lol: , ale nie ma się co dziwić ludziom, którzy polskiego nie znają).
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista VII

Post autor: abd3mz »

W kwestii błędów:
Gotye - Heart's A Mess
Hearts - http://www.gotye.com/?page_id=35
Krysys - Mam dość
Chyba Kryzys? - http://www.rmb.art.pl/disco/comp.html
Awatar użytkownika
Kaczy1993
Posty: 1123
Rejestracja: sob sty 17, 2009 8:01 pm
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Kaczy1993 »

Ataxia - Dust
Projekt Johna Frusciante. Pierwszy utwór z pierwszej płyty. Wyśmienita wyśmienitość :D
Omar Rodriguez Lopez - Coma Pony
Z płyty z 2007 roku. Bardzo, bardzo progresywne utwory.
Shinedown - Call Me
Bardzo mnie zdziwił fakt, iż ku3a nie zgłosił tego zespołu :know: No to ja robię to za niego :wink: Ostatnio cała płyta mi bardzo podchodzi

Generalnie bardzo duży miałem problem z wyborem odpowiednich kawałków... Mogłem zagłosować na to żeby więcej utworów było :mrgreen:
retry2
Posty: 267
Rejestracja: wt sie 21, 2007 12:17 am
Lokalizacja: ???

Re: Nasza Lista VII

Post autor: retry2 »

Moje propozycje:

1.Trettioåriga Kriget - Ljuset - utwór szeroko znanego w pewnych kręgach szwedzkiego zespołu progresywnego. Dobre, proste granie.
2.Gong - Oily Way - najprzystępniejszy utwór z płyty Angels Egg, rodzaj eksperymentalnego muzycznego żartu (to nie jest ten Gong z listy!)
3.Kevin Ayers - Oleh Oleh Bandu Bandong - to też w zasadzie muzyczny żart, tym razem nieco zapomnianej legendy psychodelicznego rocka, członka zespołu Soft Machine, współpracującego potem m.in. z Syd'em Barrett'em . Mocno awangardowe
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista VII

Post autor: Nivo »

retry2 pisze:utwór [...] zespołu progresywnego. Dobre, proste granie.
:lol: po takiej zapowiedzi to mój faworyt
ODPOWIEDZ