Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Grycek »

Miszon pisze: Jak patrzę tak na pierwszy rzut oka, to znam (nie licząc moich 4) ok. 25 utworów.
Ja nie licząc swoich znam jakieś 10 utworów(i nie bedę na nie głosował mimo, że niektóre bardzo lubię).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Miszon »

Bijelo Dugme - Selma
I tu się pojawia problem, bo widzę że JEST w zestawie do głosowania na 15 Top Wszech Czasów...
I co z takim casusem?
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Gary »

W momencie, gdy zgłaszałem to nie było tego w zestawie, podobnie zresztą jak "Butelki z benzyną i kamienie".

Ale jakby co, to mogę zmienić. :)
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: ku3a »

moim zdaniem powinno przejść - tak jak napisał Gary, w momencie zgłaszania wymogi regulaminowe były spełnione.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: abd3mz »

Paremia lex retro non agit.
Awatar użytkownika
tsch
Posty: 2560
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 7:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: tsch »

abd3mz pisze:Paremia lex retro non agit.
Quidquid Latine dictum sit, altum videtur. ;-)

A jakby dodano któryś z tych utworów np. w trakcie I rundy, to co? Też trzeba byłoby zmieniać?
W ostatniej "zwyczajnej" edycji NL było Hatifnats, które też znajdowało się wówczas w zestawie i weszło na LP3 równolegle z NL - wtedy nikt nie robił z tego problemu, więc osobiście nie widzę powodu, dla którego ten problem miałby się pojawić tutaj.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Miszon »

No tak, ale to było już w trakcie, więc wiadomo że nie było powodu do zmiany w przypadku Hatifnats. A tu jeśli chodzi o CKOD to jeszcze na etapie zgłaszania, czyli przed startem tak naprawdę "fazy właściwej" NLS2. Selmę zauważyłem dziś, termin był do 9, także wydaje mi się, że też nie ma co zmieniać. Ale w razie czego wolałem napisać, tym bardziej że to chyba miła wiadomość dla zgłaszającego, że dodano do zestawu :).

Ogólnie po 30 utworach to widzę że są bardzo dobre propozycje, będzie cieżko wybrać. Jest tylko jedno ale - w dużych ilościach jest to dość monotonne, bo nonstop listopadowe klimaty i po pewnym czasie ucho przywyka do muzyki, bo mało co się wyróżnia, co jeszcze bardziej utrudnia ocenę. :roll:
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Łucek »

Miszon pisze:Ogólnie po 30 utworach to widzę że są bardzo dobre propozycje, będzie cieżko wybrać. Jest tylko jedno ale - w dużych ilościach jest to dość monotonne, bo nonstop listopadowe klimaty i po pewnym czasie ucho przywyka do muzyki, bo mało co się wyróżnia, co jeszcze bardziej utrudnia ocenę. :roll:
nic dodać nic ująć
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Grycek »

Ważny komunikat
Napisałem sobie program, który w jakimś stopniu podlicza mi głosy. Bardzo bym prosił, żeby głosy miały następujący format:
komentarz(1) komentarz
komentarz
pozycja. nazwa zespołu - tytuł utworu (2)
komentarz
komentarz
pozycja. nazwa zespołu - tytuł utworu
Ad.1
Komentarze powinny się znajdować w wierszach, w których nie ma głosu. Prosiłbym, żeby nie głosować, tak:
pozycja. nazwa zespołu - nazwa utworu komentarz
Ad.2
Głos powinien mieć format "pozycja. nazwa zespołu - nazwa utworu", gdzie pozycja to liczba dziesiętna. W dalszych rundach zamiast liczby dziesiętnej należy wstawić znaki, które podałem przy wynikach z poprzedniej rundy (np. mała litera, duża litera, liczba rzymska). Ważne jest, żeby po numerze pozycji wstawić kropkę. Nazwę zespołu i tytuł utworu najlepiej skopiować z pierwszej strony tematu lub z arkusza kalkulacyjnego dołączonego do paczki z utworami (do znalezienia na chomiku). Głosy nie muszą być podane w kolejności. Można podawać miejsca od 11. do 1. Prosiłbym o nie podawanie kilku miejsc jedenastych.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Miszon »

Tego fragmentu nie rozumiem szczerze mówiąc:
komentarz(1) komentarz
komentarz
pozycja. nazwa zespołu - tytuł utworu (2)
komentarz
komentarz
tzn. co znaczą te cyfry w nawiasach. I w ogóle.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Grycek »

Miszon pisze:Tego fragmentu nie rozumiem szczerze mówiąc:
komentarz(1) komentarz
komentarz
pozycja. nazwa zespołu - tytuł utworu (2)
komentarz
komentarz
tzn. co znaczą te cyfry w nawiasach. I w ogóle.
W sumie źle zrobiłem, że wstawiłem te cyfry. To są miejsca, których tyczą się adnotacje. Może podam więcej przykładów.
Dobry głos
kajman pisze:Pierwsze miejsce nie ulegało ani przez chwilę dyskusji, bo to utwór zdecydowanie najlepszy w zestawieniu pomomo fatalnego (szczególnie na początku) wokalu. Pokazuje po raz kolejny, że polski jazz jest w absolutnej czołówce światowej.
1. Muariolanza - Po Drugiej Stronie Przemszy
W początkowej fazie drażni perkusja, wokal też brzmi przeciętnie, ale utwór rozkręca się i w drugiej części jest rewelacyjny. Myślę, że to może być zwycięzca tej edycji.
2. Guillemots - Sao Paulo
I znowu jazz, tym razem w wersji balladowej. Piękna, spokojna muzyka.
3. Anouar Brahem/John Surman/Dave Holland - Kashf
Gorące brazylijskie rytmy zawsze na mnie działały, a jeżeli wykonuje je sam mistrz...
4. Sergio Mendes - Capoeira Do Brasil
Ta piosenka kiedyś rządziła na mojej liście. Mroczny nastrój i perfekcyjne wykonanie.
5. iLiKETRAiNS - Spencer Perceval
Jeden z najbardziej szalonych utworów w całym zestawie. Znakomite afrykańskie granie i przede wszystkim śpiewanie w polskim wykonaniu okraszone totalnie odlotowym textem.
6. Koala Band - Obalili Halba (Piosenka Misjonarzy)
To jeden z tych utworów, który żmudnie przebijał się do czołówki. Niepozorny, nie rzucający się od razu w uszy, ale znakomity.
7. !!! - Infinifold
Ten utwór nie miał szczęścia, bo patrząc na pozycję na mojej liście powinien być wyżej.
8. Sleepmakeswaves - One day you will teach me to let go of my fears
Ładnie zagrane i świetnie zaśpiewane celtyckie klimaty.
9. Eimear Quinn - The Voice
Piękne piano i interesujący wokal tworzą świetny klimat.
10. Mates Of State - Nature And The Wreck
Bardzo dobrze świadczy o tej edycji NL, że znakomita, gitarowa wersja Schodów nie łapie się nawet do 10.
11. Rodrigo y Gabriela - Stairway To Heaven

No i tak dodatkowo podam kolejnych 5 utwórów, które niewiele ustępowały poprzednim, ale nie udało im się załapać na punktowane miejsca:
12. Soomood - Loule el ness (Gdyby nie nasz fart)
13. Pétur Ben - Look In The Fire
14. 11 ADH Polana - Archanioły Śląskiej Ziemi
15. Katatonia - Unfurl
16. Farben Lehre - Corrida
Zły głos (komentarze w tym samym wierszu co głosy)
ku3a pisze:Czesc Grycek.
Musze sie spieszyc z glosami, bo za 3 dni wyjezdzam. Ciekawe czy ktos juz zaglosowal :-).
Moja wyjsciowa jedenastka wyglada tak:
1. Farben Lehre - Corrida (owszem, znalem wczesniej, ale to rewelacyjny kawalek i po prostu najbardziej mi sie podoba ze wszystkich)
2. Deadbolt - It Was You (tak powinien dla mnie brzmiec męski glos! i jakies takie gorzkie emocje przepelniają te kilka minut, rewelacja!)
3. Rodrigo y Gabriela - Stairway To Heaven (gratulacje dla Bodeczka za zwyciestwo w tej edycji NL :mrgreen: )
4. Lessdress - Who's Fucking Who? (i to znalem wczesniej, wciaz uwielbiam)
5. A Fine Frenzy - Almost Lover (taka perelka nie moze sie przebic na liscie Niedzwiedzia??)
6. Carrion - Wonderful Life (no i prosze, da sie? da sie! z takiej sobie, pretensjonalnej łzawej pioseneczki mozna zrobic cos wyjatkowego gdy tylko da sie troche czadu na perskusji i bardziej charyzmatyczny wokal)
7. Tezkej Pokondr - Zeton (za kazdym razem mnie to rozwala :mrgreen: )
8. Bugotak - Kujma
9. The Von Bondies - C'Mon C'Mon
10. Sabaton - 40-1
11. Believe - Needles In My Brain

A na ławce rezerwowych:
- The Dillinger Escape Plan - Mouth of Ghosts
- Mates Of State - Nature And The Wreck
- Band Of Horses - No One's Gonna Love You
- The Cooper Temple Clause - Blind Pilots
- Crippled Black Phoenix - When You're Gone
- The Album Leaf - Streamside

Pozdrawiam,
Kuba.
Zły głos(komentarze w tym samym wierszu co głosy i brak kropki po pozycji)
ksch pisze:01 Johnny Cash - Hurt - zdecydowany nr 1 !!! Utwór w oryginale ma dla mnie bardzo dużą wartość, uwielbiam też wykonanie Casha, choć jak dla mnie jest trochę gorsze ;)
02 Muariolanza - Po Drugiej Stronie Przemszy - RE-WE-LA-CJA!
03 Guillemots - Sao Paulo - p. komentarz do miejsca 2. ;)
04 Freak of Nature - Song of Mercy - to, że nie kupiłem tego albumu było zdecydowanym błędem...
05 The Mars Volta - Inertiatic ESP - jeden z najlepszych utworów Mars Volty
06 Kings Of Caramel - Dolphins in Wales - album z oryginalną oprawą graficzną :)
07 Katatonia - Unfurl
08 Soomood - Loule el ness (Gdyby nie nasz fart)
09 Band Of Horses - No One's Gonna Love You
10 Lessdress - Who's Fucking Who?
11 Hatifnats - Waking In The Dark
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: ku3a »

Grycek pisze:Zły głos (komentarze w tym samym wierszu co głosy)
ku3a pisze:Czesc Grycek.
(...)
przepraszam, to się więcej nie powtórzy :lol: .

z tych samych powodów mi tak zależy, aby przestrzegać tych kilku prostych zasad, które umieściłem w regulaminie forumowej...
Awatar użytkownika
Bodeczek
Posty: 1017
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Bodeczek »

retry2 pisze:Moje propozycje:

Goran Bregovic - This is a film - ze ścieżki dźwiękowej do filmu Emira Kusturicy "Arizona Dream", niezwykle zabawny tekst. A nieoczekiwanego wokalistę rozpozna pewnie większość forowiczów.
Mam pytanko, bo całego soundtracku nie znam, jak się ma "This Is A Film", do "In The Deathcar"? Jakoś nie mogę tu rozpoznać Iggy Popa ...
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: ku3a »

Grycek pisze:Napisałem sobie program, który w jakimś stopniu podlicza mi głosy. Bardzo bym prosił, żeby głosy miały następujący format:
(...)
Nazwę zespołu i tytuł utworu najlepiej skopiować z pierwszej strony tematu lub z arkusza kalkulacyjnego dołączonego do paczki z utworami (do znalezienia na chomiku).
a co jeśli jest błąd (literówka) w tytule? rozumiem, że powinno pójść z tym błędem.
bo jest:
Jeff Beck - 'Cause we've enden as lovers
a powinno być "...ended...".
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Grycek »

ku3a pisze:
Grycek pisze:Napisałem sobie program, który w jakimś stopniu podlicza mi głosy. Bardzo bym prosił, żeby głosy miały następujący format:
(...)
Nazwę zespołu i tytuł utworu najlepiej skopiować z pierwszej strony tematu lub z arkusza kalkulacyjnego dołączonego do paczki z utworami (do znalezienia na chomiku).
a co jeśli jest błąd (literówka) w tytule? rozumiem, że powinno pójść z tym błędem.
bo jest:
Jeff Beck - 'Cause we've enden as lovers
a powinno być "...ended...".
Już poprawiam. W takim przypadku program wyświetli mi komunikat, że nie znalazł tego utworu i wtedy dla tego utworu głos dopiszę ręcznie(resztę głosów poprawnie zliczy).
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: tadzio3 »

Dokałdniej poczytałem temat a więc trochę zacytuję :wink:
Nivo pisze: A Perfect Circle - The Noose
APC było na liście tylko dlatego, że zagrali cover Imagine? Kpina...
Racja niektóre zespoły na liście zostały ukazane w nietypowy sposób
Yacy pisze: 2. Closterkeller - Lunar - utwór z [chyba] najbardziej niedocenionej płytki zespołu. Świetna EP-ka, z której nic :shock: nie pojawiło się na lp3! Nie mam pojęcia czy ten singel jest szerzej znany, ale na pewno warty poznania ;-)
To był pierwszy utwór Closterkellera jaki usłyszałem. I dla mnie bardzo znany
neon.ka pisze: 2. Doves to znów spadek po programach u-zka, ale teraz już nie robi na mnie takiego wrażenia jak wtedy. niemniej jednak ten kawałek ma coś w sobie. a w ogóle to się zdziwiłam, że cokolwiek mieli na Liście.
Akurat jedyny ich utówór na liście "Black And White Town" doskonale pamiętam, brdzo polubilem i do dzisiaj mam w swojej playliście na komuterze w folderze "różne ulubione :)
Adameks pisze: Tom Waits - Christmas Card from a Hooker in Minneapolis - Dwa tygodnie w poczekalni, i to jeszcze nie solo, dyskwalifikowały Toma z normalnych edycji, chwała pomysłodawcy specjalniej :mrgreen:.
8) właśnie, czasem jakiś wykonawca ledwo zaznaczył swoją obecnosc na LP3 i niestety musiał byc pomijany przy wyborze piosenek do Naszej Listy
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Miszon »

ku3a pisze:
Grycek pisze:Napisałem sobie program, który w jakimś stopniu podlicza mi głosy. Bardzo bym prosił, żeby głosy miały następujący format:
(...)
Nazwę zespołu i tytuł utworu najlepiej skopiować z pierwszej strony tematu lub z arkusza kalkulacyjnego dołączonego do paczki z utworami (do znalezienia na chomiku).
a co jeśli jest błąd (literówka) w tytule? rozumiem, że powinno pójść z tym błędem.
bo jest:
Jeff Beck - 'Cause we've enden as lovers
a powinno być "...ended...".
Ups, faktycznie literówka.
Ale w spisie (i na opisie mp3 jest dobrze).CHyba ;).
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Grycek »

Trochę bieżących statystyk:
Głosowała 1 osoba na 11 utworów :D
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: kajman »

Grycek pisze:Trochę bieżących statystyk:
Głosowała 1 osoba na 11 utworów :D
Szybko. Ja nawet nie zdążyłem jeszcze nic ściągnąć. Obecnie robie sobie wolne miejsce na dysku.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: ku3a »

a ja jestem w połowie pierwszego przesłuchania...
przez weekend nie będzie mnie w domu...
oj ciężko będzie się wyrobić...
ale jak trzeba, to trzeba :-).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Yacy »

a ja mam pierwsze odrzuty w liczbie 14! Plus moje 3 to daje 50, które mają jeszcze szanse na wyjściową 11-stkę ;-) Chociaż 3 pozycje są już na 100% pewne.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Nivo »

W takim razie jestem drugą osobą która zagłosowała. Finalnej 11 odsłuchałem 13 razy.

Nie jest lekko. Zupełnie brakuje tu numerów podpadających pod nurt muzyki, której słucham na codzień, ale bardzo dobrych numerów nie brakuje, ba jest ich chyba więcej niż w normalnych NLach.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Miszon »

Ja mam za sobą całe przesłuchanie plus jeszcze fragmentarycznie troszkę. Ułatwiłem sobie pracę odsiewczą, ponieważ założyłem, że na znane mi utwory raczej nie będę głosować w eliminacjach, co oznacza że połowę (z moimi ok. 30) mam z głowy. W tym w ogóle sporo jest takich rzeczy któe po prostu mam na płytach czy kasetach. Także jeśli chodzi o walor poznawczy, to jest cienko w tej edycji. Ale i tak było kilka świetnych niespodzianek :).
Poziom bardzo dobry. I druga połowa alfabetu nie była już taka monotonna w nastrojach ;).

Większy problem będę miał, jak te znane mi utwory będą spotykać się w kolejnych rundach z nieznanymi lub ze sobą. No ale o to będę później sięmartwił. I tak nad kolejnością będę musiał się trochę pobiedzić, bo jest dość równa stawka.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: tadzio3 »

U mnie dziesiątka była juz w zasadzie ułozona, ale po kolejnym odsłuchaniu utworów nastąpią chyba zmiany. Też miałem na początku brać pod uwage tylko utowry, kórych nie znam, ale jednak szkoda byłoby mi gdyby kawałki, które cenię ospadły w eliminacjach. Ale te nieznane coraz bardziej mieszają
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Yacy »

a ja jednak pójdę na kompromis i będzie prawie pół na pół znane i dotąd nie znane. No "niestety" jest kilka znanych mi, którym nie potrafię się oprzeć ;-)
ODPOWIEDZ