Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Grycek »

Aro pisze: Genesis - The Musical Box
Ten utwór znam na pamięć :D
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: ku3a »

Aro pisze:Kazik Staszewski - Krzesło łaski
super, swego czasu było u mnie w dziesiątce :-)
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Artur »

Moje propozycje:
1. Midnight Oil - "River Runs Red" - utwór z płyty "Blue Sky Mining", która uważam za, no żeby nie przesadzić, bardzo dobrą, wybrałem akurat bardzo osobisty utwór dedykowany komuś kto niedawno obchodził swoje święto.
2. Robert Plant - "Ship Of Fools" - utwór do mnie trafił bardzo przypadkowo bo ściągałem piosenke Erasure pod tym samym tytułem i ktoś mnie poprostu oszukał umieszczając pod ta nazwą własnie to, nie żałuje.
3. Siekiera - "Czerwony pejzaż" - trochę nietypowy utwór jak na ten zespół, chociaż na płycie znajduje się jeszcze w podobnym klimacie "Nowa Aleksandria", a wszystko z najlepszej moim zdaniem polskiej płytu punkowej pn. "Nowa Aleksandria", no może "Legenda" Armii jest ciut lepsza.
Jeśli nie będzie przeciwwskazań niedługo umieszczę paczkę z tymi utworami w sieci.
Zastanawiałem sie jeszcze nad Ozzy Ozbornem - "Dreamer" i Clan of Xymox - "Eternally".
A wszystko to wstukiwałem przy moim najnowszym zakupie muzycznym tzn płycie z muzyką z filmu Janosik - rewelacja.
Ostatnio zmieniony śr lis 05, 2008 7:20 pm przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Robinson »

Artur pisze:3. Siekiera - "Nowa Aleksandria" - trochę nietypowy utwór jak na ten zespół, chociaż na płycie znajduje się jeszcze w podobnym klimacie "Czerwony pejzaż", a wszystko z najlepszej moim zdaniem polskiej płytu punkowej pn. "Nowa Aleksandria", no może "Legenda" Armii jest ciut lepsza.
A to można dawać utwory, które były na LP3?
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Artur »

Robinson pisze:
Artur pisze:3. Siekiera - "Nowa Aleksandria" - trochę nietypowy utwór jak na ten zespół, chociaż na płycie znajduje się jeszcze w podobnym klimacie "Czerwony pejzaż", a wszystko z najlepszej moim zdaniem polskiej płytu punkowej pn. "Nowa Aleksandria", no może "Legenda" Armii jest ciut lepsza.
A to można dawać utwory, które były na LP3?
Ale buba już zmieniam :oops:
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: stavanger »

Acid Drinkers - "Walkway To Heaven"
Ballada w wykonaniu Kwasożłopów ;-)
Płyta - The State of Mind Report, 1995r.


Gene Loves Jezebel - "Voice In The Dark"
Nie mogłem wrzucić wcześniej na NL, bo byli na liście z kawałkiem Desire w połowie lat 80, a ta piosenka pochodzi z innego, okresu działalności grupy, zamyka płytę Heavenly Body, wydaną w roku 1993.


Mirosław Czyżykiewicz - "Tańcz! - Parlando"
Płyta Ave, rok 1999
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Yacy »

Artur pisze:A wszystko to wstukiwałem przy moim najnowszym zakupie muzycznym tzn płycie z muzyką z filmu Janosik - rewelacja.
zgadza się - świetna!!! :-)
Adameks
Posty: 1121
Rejestracja: czw lut 15, 2007 7:05 pm

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Adameks »

Muzyka końca lata - Maria i Józef - Był żabi na liście, chociaż w poczekalni to dość długo, ale moim zdaniem ta piosenka jest dużo lepsza.

Tom Waits - Christmas Card from a Hooker in Minneapolis - Dwa tygodnie w poczekalni, i to jeszcze nie solo, dyskwalifikowały Toma z normalnych edycji, chwała pomysłodawcy specjalniej :mrgreen:.

The Sugarcubes - Fucking In Rythm And Sorrow - Pani Bjork (i nie tylko) w 1988r. Ze świetniej płyty, którą słucham i słucham i nasłuchać się nie mogę :D .
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Łucek »

Artur pisze:
neon.ka pisze:to moje propozycje będą takie:

3. Saybia - The Second You Sleep
No to teraz mam dylemat bo miałem zamiar wrzucić utwór tego zespołu, co prawda inny ale skoro jest już jeden....Nad Mylene Farmer tez się zastanawiałem, chciałem wrzucic ten z odpalanym silnikiem :) .
Ja miałem przygotowany Angel, szkoda, ze sie spóźniłem :?
no i T.rex też mi poleciał :?
muszę pokombinować...
Ostatnio zmieniony czw lis 06, 2008 12:32 am przez Łucek, łącznie zmieniany 1 raz.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Grycek »

Łucek pisze: 1.T Rex - Children of the Revolution
http://www2.polskieradio.pl/trojka/lp3/ ... e_top.aspx
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: ku3a »

Oj ostra była wewnętrzna walka o znalezienie się w pierwszej trójce ;-). W sumie dobrze, że Offspring został już wcześniej zgłoszony, bo miałbym jeszcze trudniej, bo 2 ich utwory byłyby poważnymi kandydatami :-).
Najtrudniej było się zdecydować czy dane utwory nie są przypadkiem zbyt znane. Znając jednak przypadki z wcześniejszych edycji, kiedy to niektórzy nie znali czegoś, co mi było od dawna doskonale znane, a z drugiej strony ja nie znałem czegoś, o czym inni pisali, że to nie ma szans, bo jest zbyt znane, uznałem, że trudno, puszczam to co jest, a najlepsze jury samo zadecyduje swoimi głosami ;-).

Moją trójkę stanowią:

Forum internetowe - Kult
Ach, wiem - Kult? Kult mało znany? Może lepiej jakiś utwór mniej znanej grupy? Ale co ja poradzę, że tak wiele nagrań Kultu uwielbiam. Ta dodatkowo, za każdym razem gdy jej słucham, przypomina mi o naszym forum i o toczonych przez nas czasem dyskusjach :-). Z płyty "Salon Recreativo", rok 2001.

7th Son - Reamonn
Och, jak ja uwielbiam ten kawałek! :-) Dodaje mi zawsze powera, a ma taki fantastyczny klimat i tak ładnie się rozkręca. Chyba najlepszy na rano, a może to tylko mi się tak wydaje, odkąd zasłuchiwałem się w nim po tym jak wyszła płyta, a ja słuchałem tego zaspany, czekając na przystanku na autobus do szkoły. Z płyty "Tuesday", rok 2000.

Not Enough - Van Halen
Każdy ma jakieś "swoje" piosenki, takie mocno kojarzące się z różnymi sytuacjami. Niektóre są zbyt osobiste, by w ten sposób je rozpowszechniać, ale ta akurat jest już u mnie po tej stronie granicy, która pozwala na wypuszczenie, by stanęła w szranki z innymi w Naszej Liście. Z płyty "Balance", rok 1995.

Jako ostatni z propozycji wypadł System Of A Down z pierwszej płyty. Ale może jeszcze kiedyś taka edycja specjalna zostanie powtórzona i jeszcze dostanie swoją szansę...
Awatar użytkownika
tsch
Posty: 2560
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 7:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: tsch »

Czas i na moje propozycje:

1. Nine Inch Nails - La Mer - początkowo miałem wybrać utwór otwierający płytę The Downward Spiral /zamykający ją jest chyba jednak zbyt znany po poprzedniej edycji NL :lol:/. Potem myślałem nad nagraniami stojącymi najwyżej w moim Topie NIN, który dopiero zaczyna się krystalizować. Wybrałem ten utwór, bo... tak właściwie nie wiem, czemu go wybrałem ;-) Chyba najbardziej pasuje mi do NL.

2. Portishead - Silence - nie wybrałem utworu otwierającego płytę w pierwszym przypadku, to wybrałem go tutaj :mrgreen: Piosenka niedoceniona, chociaż chyba najlepsza na tym krążku... Piszę "chyba", bo to się zmienia cały czas.

3. Lipali - Logon - również tutaj jest to utwór otwierający płytę. Lekko swingujący, przez co zupełnie inny od reszty płyty...

Łączny czas trójki: 11:49
Ostatnio zmieniony ndz lis 09, 2008 2:12 pm przez tsch, łącznie zmieniany 1 raz.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: ku3a »

Adameks pisze:Muzyka końca lata - Maria i Józef - Był żabi na liście, chociaż w poczekalni to dość długo, ale moim zdaniem ta piosenka jest dużo lepsza.
ha, wspaniale! :-D to było u mnie w dziesiątce propozycji, z których wybrałem swoją trójkę :-) (a wyłączając 2 Offspringi, to była ósemka :-P). moim zdaniem o wieeele lepsze od "Żabiego" :-).
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: neon.ka »

ku3a pisze:Moją trójkę stanowią:
a byłam niemal pewna, że będzie David Knopfler.

a poza tym zaraz zacznę żałować, że jednak odrzuciłam Sigura... bo myślałam, że już się zrobił za bardzo popularny i kojarzony... a tu widzę, że to w niczym nie przeszkadza...
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Aro »

ku3a pisze: Moją trójkę stanowią:
Forum internetowe - Kult
Ach, wiem - Kult? Kult mało znany? Może lepiej jakiś utwór mniej znanej grupy? Ale co ja poradzę, że tak wiele nagrań Kultu uwielbiam. Ta dodatkowo, za każdym razem gdy jej słucham, przypomina mi o naszym forum i o toczonych przez nas czasem dyskusjach :-). Z płyty "Salon Recreativo", rok 2001.
No i sie porobiło. Kult i Kazik . Pieknie. A utwor tez uwielbiam w wersji Kultowej nawet bardziej .
Heh . Gdy dzis "Krzeslo łaski" łapało się jako ostateczny typ , to wczesniej zastanawiałem sie także nad "Lśnij potęgo kościołów" z "Melassy" :mrgreen:
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: ku3a »

neon.ka pisze:a byłam niemal pewna, że będzie David Knopfler.
:-) dobrze pamiętasz :-).
na początku plan był taki, żeby wziąć Davida i dobrać do niego jeszcze 2 utwory, ale potem pomyślałem, że jednak mimo wszystko tą wybraną trójkę bardziej lubię od "Tears Fall" i to je właśnie chciałbym zgłosić, a David niech zaczeka na ewentualną drugą szansę.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: tadzio3 »

A ja wciąż główkuję nad tym co mam wybrać.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Gary »

Moje propozycje:

Bijelo Dugme - Selma - legendarna jugosłowiańska grupa Gorana Bregovića w swoim sztandarowym hicie. Aż dziw, że tej piosenki nie ma w zestawie do głosowania na top wszech czasów.

Gary Moore - The Messiah will come again - nie ukrywam, że to jeden z moich ulubionych gitarzystów. Tutaj w utworze instrumentalnym, jednym z moich ulubionych w jego repertuarze.

Lenny Valentino - Uwaga jedzie tramwaj - znakomity utwór z qultowej płyty o tym samym tytule zespołu Artura Rojka i Mietala Walusia.


Początkowo zastanawiałem się nad innym instrumentalnym utworze Joe Satrianiego, ale o dziwo jego można zgłosić w zwykłej edycji. :shock:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Miszon »

O ile początek tej edycji zapowiadał się bardzo tajemniczo, to ostatnie kilka typów (chyba wszystkie z tej strony wątku) już dużo bardziej "konwencjonalne" - Genesisy, Kulty, Kaziki, Valentiny, Reamonny itp. :) . Ale nie mówię że złe, mówię tylko że znane.
Co do Lenny'ego, to chyba nawet bardzo znany. Zastanawiam się, czy ktoś z obecnego tu grona nie kojarzy tego utworu (co podważałoby sens jego wstawienia do NL).

PS. A nie bawimy się w badanie, ile trwają nasze "trójki"? :)

Moja (ale czwórka): 32:18
A gdybym wrzucał trzy utwory: 23:56 (czyli pewnie jeden z najwyższych "wyników")
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Robinson »

Miszon pisze:Co do Lenny'ego, to chyba nawet bardzo znany. Zastanawiam się, czy ktoś z obecnego tu grona nie kojarzy tego utworu (co podważałoby sens jego wstawienia do NL).
No więc przyznaję się, że ja nie kojarzę tego utworu. Przynajmniej nie po tytule. Może jak usłyszę, to się okażę, że znam, ale tego nie wiem.
Miszon pisze:A nie bawimy się w badanie, ile trwają nasze "trójki"?
Zwykle bawiliśmy się w 10-tki, a nie trójki. :P
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: abd3mz »

Miszon pisze:Co do Lenny'ego, to chyba nawet bardzo znany. Zastanawiam się, czy ktoś z obecnego tu grona nie kojarzy tego utworu (co podważałoby sens jego wstawienia do NL).
Ja.
Miszon pisze:A gdybym wrzucał trzy utwory: 23:56 (czyli pewnie jeden z najwyższych "wyników")
Moja tym razem będzie krótka: około 15 minut, a ile dokładnie to będę wiedział za czas jakiś.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: abd3mz »

Szybciej niż myślałem. Tradycyjnie bez komentarza.

1. Edyta Górniak - Nie opuszczaj mnie
2. Leszek Możdżer, Zohar Fresco, Lars Danielsson - Smells Like Teen Spirit
3. Maryla Rodowicz - Odpowie Ci Wiatr


Nie mam pojęcia jak bardzo znane to są utwory.
Z tego co pamiętam to całość trwa 15:13.

Zagadka: co łączy te utwory? :-)

Edit: link już wysłany.
Ostatnio zmieniony czw lis 06, 2008 8:50 pm przez abd3mz, łącznie zmieniany 1 raz.
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Aro »

My tu gadu gadu... a prowadzący ma dzis zmiane kodu :D Wszystkiego najlepszego Grycku :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: Miszon »

abd3mz pisze: Nie mam pojęcia jak bardzo znane to są utwory.
No ten drugi na pewno BARDZO :).
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista - edycja specjalna nr 2

Post autor: ku3a »

trzeci jak dla mnie też :-)
abd3mz pisze:Zagadka: co łączy te utwory? :-)
wszystkie to covery :-).

Grycek - wszystkiego najwszyściejszego! :mrgreen:
ODPOWIEDZ