Nasza Lista VI

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
adr
Posty: 5019
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

LBM było w edycji "Naleśnikowej" (czyli świątecznej ;)), ale niewiele osób wzięło wtedy udział w zabawie.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

adr pisze:LBM było w edycji "Naleśnikowej" (czyli świątecznej ;)), ale niewiele osób wzięło wtedy udział w zabawie.
Zgadza się. I niestety zbyt daleko nie zaszło. :(
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Rodrigo y Gabriela - "Stairway To Heaven"
Jeśli to jest to, co leciało w czasie tygodnia z LedZep, to niezmiernie się cieszę, bo już myślałem, że umknęło mi to nagranie bezpowrotnie :).
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

Miszon pisze:
Rodrigo y Gabriela - "Stairway To Heaven"
Jeśli to jest to, co leciało w czasie tygodnia z LedZep, to niezmiernie się cieszę, bo już myślałem, że umknęło mi to nagranie bezpowrotnie :).
Oby w tej wersji nie było przekazu podprogowego :mrgreen:
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

prz_rulez pisze: Oby w tej wersji nie było przekazu podprogowego :mrgreen:
To jet wersja bez wokalu.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

nastoletni_duch pisze:coś melancholijnego: The Album Leaf - Streamside
ha! mam ten utwór na dysku, z tym, że jest on opisany jako The Album Leaf & Sigur Rós, i właściwie z tego względu go mam :wink: [nawet myślałam wrzucić go do poprzedniej edycji]. Nie piszę tego jednak oczywiście by podważyć możliwość zaproponowania tego utworu (bo wlaśnie sobie uświadomiłam, że można takie wrażenie odnieść :) ), a raczej by wyrazić moją radość :D .
Zresztą dodanie jako wykonawcy pełnej nazwy Sigur Rós jest trochę na wyrost, bo jak można przeczytać tutaj na stronie Polskiego Radia:
'Trzecią długogrającą płytę, na zaproszenie Sigur Rós, Jimmy nagrał w ich urządzonym w dawnym basenie studio Sundlaugin. W nagraniach wzięli udział muzycy z Sigur Rós, Amiiny oraz Mum. Końcowej produkcji dokonał Brigir Jon Birgisson ("Biggi"). "In A Safe Place", bo taką nazwę nosił nowy album, ukazał się w 2004 roku w Stanach nakładem wytwórni Sub Pop. W Europie wydał go label City Slang. Płyta okazała się pierwszym poważnym komercyjnym sukcesem The Album Leaf, trwale umieszczając projekt na muzycznej mapie świata i torując drogę do występów przed jeszcze większą publicznością'.
No ale Jonsi tam gra od czasu do czasu, a w innych utworach nawet i jego głos słychać i to mnie cieszy niesamowicie! [już sprawdziłam, bo cała płytka do mnie zawitała :D ].

*
Grycek pisze:
neon.ka pisze:1. The Notwist - Consequence
Zastanawiałem się czy ten utwór umieszczać na NL. Jest naprawdę świetny.
To mój ulubiony z 'Neon Golden'! w ogóle chyba ulubiony z całej ich dyskografii którą poznałam.
Awatar użytkownika
mcgrat
Posty: 296
Rejestracja: wt lip 31, 2007 8:34 pm
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mcgrat »

ja tym razem do naszej listy nominuję następujące utwory:
1) Sergio Mendes - Capoeira Do Brasil
2) Sum 41 - Makes No Differnece
3) Chapeaumelon - My Generation
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Post autor: Nivo »

abd3mz pisze:
Nivo pisze:Venflon - Karzeł
Dwie edycje temu umieściłem inny utwór tej grupy. :-) Karła nie znam.
Owszem pamiętam ;) Nawet bodajże byłem jedyną albo jedną z 2 osób, która nań głosowała :)
Jest to także jeden z powodów, dla których w ogóle ich wrzucam.
Awatar użytkownika
marsvolta
Posty: 4039
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:01 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 721
Lokalizacja: Biały Dunajec, Kraków

Post autor: marsvolta »

Ja zamieszczam utwory, które nie stały się przebojami w Polsce, a w sumie szkoda.

1.The Cooper Temple Clause - Blind Pilots
2.The Von Bondies - C'Mon C'Mon
3.Idlewild - Love Steals us From Loneliness

dodatkowa zamieszczam linki do youtuba
Ostatnio zmieniony czw lip 03, 2008 2:33 pm przez marsvolta, łącznie zmieniany 1 raz.
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Post autor: Aro »

Nivo pisze: Seems like somone's been on the Hunter Fest ^^
Moonspell ma dobre ostre kawałki - Southern Deathstyle i In and Above Man. Może coś odmienili na nowej płycie, chętnie poznam.
Na nowej także znajdziesz ostre numery z tym ,że sam ''Dreamless'' to troche jak z innej bajki :wink:
Nivo pisze: Jazz+Rock? Nie znam kawałka, ale zespół kojarzy mi się raczej z Grindcore+Experimental lub dokładniej Mathcore.
Metalcore czy inna awangarda ,na gatunkach muzycznych nie za bardzo się znam, :wink: ale w tym utworze czuć wpływy jazzu . Jak lecimy z okresleniami to niech to bedzie fusion :mrgreen:
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

marsvolta pisze:dodatkowa zamieszczam linki do youtuba
co prawda na youtubie kazdy moze piosenki odnalezl, odkad wiadomo kto co zglosil, ale czy nie jest tak, że glownym powodem dla ktorego Grycek wrzuca wszystkie propozycje na raz, jest to, by wszystkie miały rowne szanse z powodu wspolnego startu?
Awatar użytkownika
marsvolta
Posty: 4039
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:01 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 721
Lokalizacja: Biały Dunajec, Kraków

Post autor: marsvolta »

ku3a pisze:
marsvolta pisze:dodatkowa zamieszczam linki do youtuba
co prawda na youtubie kazdy moze piosenki odnalezl, odkad wiadomo kto co zglosil, ale czy nie jest tak, że glownym powodem dla ktorego Grycek wrzuca wszystkie propozycje na raz, jest to, by wszystkie miały rowne szanse z powodu wspolnego startu?
nie wiem nie wiedziałem o tym poza tym i tak te linki nie działają
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Interesuje mnie jedna rzecz: jak będzie można ściągnąć te utwory, bo jeżeli z chomika to będę miał problem, a jeżeli z rapida czy czegoś w tym stylu, to nie mam zielonego pojęcia, czy oda mi się je oswoić.

Zestaw przygotuję, chociaż na razie mam problemy ze znalezieniem ostatniej piosenki (pozostałe 2 to raczej pewniaki).
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

kajman pisze:Interesuje mnie jedna rzecz: jak będzie można ściągnąć te utwory, bo jeżeli z chomika to będę miał problem, a jeżeli z rapida czy czegoś w tym stylu, to nie mam zielonego pojęcia, czy oda mi się je oswoić.

Zestaw przygotuję, chociaż na razie mam problemy ze znalezieniem ostatniej piosenki (pozostałe 2 to raczej pewniaki).
Myślę, że wrzucę pliki na chomika, rapida i 4shared.
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

stavanger pisze:Wyżej wymieniona trójka ma razem 8 minut i 32 sekundy
kto da mniej :wink:
Ahh! Pobiłeś mnie o 4 sekundy. :lol: No, ale jakby tak wyciąć ciszę na końcu... :mrgreen:
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: nastoletni_duch »

neon.ka pisze:
nastoletni_duch pisze:coś melancholijnego: The Album Leaf - Streamside
ha! mam ten utwór na dysku, z tym, że jest on opisany jako The Album Leaf & Sigur Rós, i właściwie z tego względu go mam :wink:enie (...) W nagraniach wzięli udział muzycy z Sigur Rós, Amiiny oraz Mum.
Ja ten utwór nawet ściągnąłem ze strony Sigurów. Cała płyta przyjemna, a w tym konkretnym songu (z tego co wyczytałem niektórzy członkowie SR wspierają instrumentalnie Album Leaf.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

prz_rulez pisze:
Rodrigo y Gabriela - "Stairway To Heaven"
Oby w tej wersji nie było przekazu podprogowego :mrgreen:
Może ktoś mnie oświecić o co chodzi z tym przekazem? Chyba to dla mnie za wysokie progi. ;-)
kajman pisze:Interesuje mnie jedna rzecz: jak będzie można ściągnąć te utwory, bo jeżeli z chomika to będę miał problem, a jeżeli z rapida czy czegoś w tym stylu, to nie mam zielonego pojęcia, czy oda mi się je oswoić.
Akurat rapid ostatnio stał się bardziej przyjazny, bo teraz wystarczy kliknąć Free Download, odczekać X sekund i kliknąć w niebieską kulę. ;-) [Bez wpisywania kodu jak to było wcześniej.] Zdaję się, że prędkość jest mniejsza.
A z 4shared umiesz korzystać? [Kiedyś pisałem.]
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

abd3mz pisze:Może ktoś mnie oświecić o co chodzi z tym przekazem? Chyba to dla mnie za wysokie progi.
No mniej więcej chodzi o takie informacji, których nie przekazuje sie świadomie, np. przez zbyt krótkie dla oka klatki czy przez utwory z ukrytym tekstem puszczanym od tyłu. i wlasnie o to byli oskarżani Zeppelini i Judas Priest.
tak w ogóle to przekaz podprogowy jest zabroniony w wielu krajach, w tym także w Polsce
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Post autor: jotem3 »

A Fine Frenzy - Almost Lover
Carrion - Wonderful Life
Klimt - Oceany
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

abd3mz pisze:Może ktoś mnie oświecić o co chodzi z tym przekazem? Chyba to dla mnie za wysokie progi. ;-)
http://jeffmilner.com/backmasking.htm
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

prz_rulez pisze:
abd3mz pisze:Może ktoś mnie oświecić o co chodzi z tym przekazem? Chyba to dla mnie za wysokie progi.
No mniej więcej chodzi o takie informacji, których nie przekazuje sie świadomie, np. przez zbyt krótkie dla oka klatki czy przez utwory z ukrytym tekstem puszczanym od tyłu. i wlasnie o to byli oskarżani Zeppelini i Judas Priest.
tak w ogóle to przekaz podprogowy jest zabroniony w wielu krajach, w tym także w Polsce
CHodzi o to, że "podobno" Staitway to heaven" puszczony od tyłu jest textem satanistycznym (m.in. "my sweet satan" itp.). Słuchałem, nie zauważyłem, może gdybym wiedział, gdzie to jest to bym usłyszał ;). Krótko - bzdura. Podobnie jak z Białym Albumem, na którym niby słychać "Paul is dead" (słynna plotka, że McCartney zginął w wypadku samochodowym, o którym np. opowiada piosenka "In my life" i został zastąpiony przez sobowtóra). Jest o tym chociażby w "Bezsenność w Seattle" (syn Hanksa z koleżanką w jednej ze scen słuchają jakiejś płyty i krzyczą "tato tato, od tyłu jest paul is dead!"). Doszło nawet do tego, że słuchano tej płyty od tyłu w sądzie przy sprawie Mansona :shock: . Bardzo ciekawa sprawa, można się nieźle uśmiać, mocno ktoś nad tym kombinował, link np. tutaj.

A najlepszą parodią takich teorii dziwnych jest "moonhoax" (ale nie ten, że Amerykanie nie wylądowali na Księżycu, tylko taki, że jego w ogóle nie ma :D ). O tu. :lol: (chociaż momentami irytuje tym, że już za bardzo przegina, jak np. z pływami. Z drugiej strony - ciężko znaleźć dowody, że Księżyc nie istnieje :) ).
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Miszon pisze: CHodzi o to, że "podobno" Staitway to heaven" puszczony od tyłu jest textem satanistycznym (m.in. "my sweet satan" itp.). Słuchałem, nie zauważyłem, może gdybym wiedział, gdzie to jest to bym usłyszał ;).
Patrz link nad twoim postem.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Właśnie zauważyłem, że mnie ubiegłeś. Ale ja się bardziej rozpisałem ;).
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

jotem3 pisze:A Fine Frenzy - Almost Lover
Świetny wybór :-) Boję się tylko, że będzie tak jak u mnie, czyli, że utwór się spodoba, ale dopiero za drugim podejściem
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Tomekk »

to moje 3 propozycje: :D
The Last Goodnight – Pictures of You
Diana Gurtskaya - Peace Will Come
Natalia Lesz - Fall
ODPOWIEDZ