Nasza Lista 5?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Nasza Lista 5?

Post autor: Grycek »

Jak już wcześniej pisałem planuję kolejną edycję NL na przełomie luty/marzec.
Co wy na to by rozpocząć wrzucanie utworów 11 lutego? Wtedy już mi się kończy sesja(mam nadzieję).

Teraz jest czas na wrzucanie propozycji zmian w regulaminie/systemie zabawy.
Mam jeszcze jeden problem. Na stronie Trójkowej nie ma zestawu do głosowania na top wszech czasów. Czy ktoś mógłby gdzieś wrzucić pełny zestaw by można było sprawdzać, czy dany utwór jest zgodny z regulaminem?
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Zestaw jest. Tylko ukryty. :D
http://www2.polskieradio.pl/trojka/lp3/ ... e_top.aspx
EDIT: Termin bardzo dobry, bo wtedy rozpoczynam ferie. :D
Moje propozycje:
- zwiększenie ilości punktowanych miejsc.
- wklejanie komentarzy i głosowań z opóźnieniem jednej rundy. Tzn. Po pierwszej rundzie pucharowej wkleiłbyś głosy z eliminacji, po wynikach drugiej wyniki z pierwszej itd.
- możliwość ściągnięcia utworów przed końcem zgłaszania propozycji.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22031
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

mi zdecydowanie wydaje się że regulamin IV edycji był już dopracowany, więc - jeśli ktoś nie zgłosi jakiejś naprawdę ciekawej, rewolucyjnej zmiany - jestem za pozostawieniem go [regulaminu] bez zmian!
abd3mz pisze: - zwiększenie ilości punktowanych miejsc.
11 miejsc (10 punktowanych) to zdecydowanie wystarczająca ilość!
abd3mz pisze:- wklejanie komentarzy i głosowań z opóźnieniem jednej rundy. Tzn. Po pierwszej rundzie pucharowej wkleiłbyś głosy z eliminacji, po wynikach drugiej wyniki z pierwszej itd.
ja jestem jednak zwolennikiem poznania wyników dopiero po zakończeniu zabawy, mimo że ciekawość znów mnie będzie zżerać ;-). Dotyczy to szczególnie wyników eliminacji. Bo jeśli chodzi o kolejne rundy to już nie jestem zagorzałym przeciwnikem, jedynie umiarkowanym :mrgreen:
abd3mz pisze:- możliwość ściągnięcia utworów przed końcem zgłaszania propozycji.
poprzednio byłem zwolennikiem tej opcji, a teraz raczej nie jestem :-) - kończy się czas zgłaszania utworów, ściągamy wszystkie i słuchamy, słuchamy, słuchamy...
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Poprzedni regulamin uważam za bardzo dobry.
Jedyne co można by zmienić, to zamienić kolejnością punkt 3b i 3c (chyba rozmawialiśmy o tym na zlocie, Grycku). :)
Ewentualnie możesz przesunąć punkt 3f między 3a/3b albo między 3b/3c.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9776
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista 5?

Post autor: tadzio3 »

Grycek pisze:Jak już wcześniej pisałem planuję kolejną edycję NL na przełomie luty/marzec.
Co wy na to by rozpocząć wrzucanie utworów 11 lutego? Wtedy już mi się kończy sesja(mam nadzieję).
Mi tez kończy się sesja w tym dniu 8)
Propozycje swoje już przygotowane.
Kurcze, tylko żeby w tej edycji nie było znowu tyle świetnych utworów, które "przejmą władzę" na mojej liście (takich wykonawców jak Helloween, Abraxas, Fuel, Quiet Riot, Totentanz, Turisas, Tenacious D, czy Jim Brickman) :wink:
Ostatnio zmieniony pt lut 01, 2008 1:37 pm przez tadzio3, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3400
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

No to moze taki postulat, że każdy w swoim zestawie wrzuci tylko jeden świetny utwór :lol: :wink:
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9776
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

stavanger pisze:No to moze taki postulat, że każdy w swoim zestawie wrzuci tylko jeden świetny utwór :lol: :wink:
Dobry pomysł :lol:
kajman
Posty: 64228
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

No cóż, ja jestem za opcją, która sprawdziła się (moim zdaniem) w NL2 czyli możliwość dysponowania (z pewnymi ustalonymi ograniczeniami) możliwością własnego punktowania utworów chociażby w pierwszej piątce.
A jeżeli chodzi o wcześniejsze poznanie głosowań z eliminacji to jestem absolutnie przeciw, ponieważ wtedy łatwo byłoby wyliczyć sobie, co jest na którym miejscu, a to moim zdaniem popsułoby całą zabawę.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

miałam wielką nadzieję, że ten temat wypłynie na dniach :) .
co do terminu - dla mnie OK.
co do propozycji abd3mz o wcześniejszym upublicznianiu głosowań poszczególnych uczestników - jestem przeciw, z powodów pięknie przedstawionych przez Kajmana.
stavanger pisze:No to moze taki postulat, że każdy w swoim zestawie wrzuci tylko jeden świetny utwór :lol: :wink:
:lol: :lol: :lol: (uśmiałam się tak jak wczoraj przy opisie kajmana :) ).

mam tylko takie pytanie - czy widzicie jakąś granicę ilości utworów które będą brały udział w zabawia, poza którą Waszym zdaniem byłoby ich już za dużo? moje pytanie bierze się z ciągłego zwiększania popularności NL. w zeszłej edycji było już ponad 80 utworów, a wybierać można było tylko 10. w tej edycji na pewno dojdę jako uczestnik ja, a może jeszcze ktoś oprócz mnie... czy to nie zacznie się robić za 'trudne' :) . w poprzednich edycjach było łatwiej. [choć w tym przypadku jedyne co mi przychodzi do głowy to zmniejszenie ilości proponowanych utworów z 3 do 2, a sama jestem przeciwna temu :wink: ].
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

W pierwszej edycji było ok. 60 utworów i 7 głosów. Ostatnio było 81 utworów i 10/11 głosów , czyli trudność głosowania była teoretycznie mniejsza.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

mi rowniez poprzedni regulamin sie podobal i nie widze potrzeby zmieniania go.
termin 11.02 mi pasuje.
Awatar użytkownika
tsch
Posty: 2560
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 7:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tsch »

11 lutego? Może być /choć byłem przekonany, że to jeszcze kawał czasu/.
Ech, jeden z moich kandydatów /Michael Franks/ pojawił się w notowaniu zlotowym na LP3... W roli efemerydy, ale mimo wszystko 2 notowania zaliczył, a więc odpada :(
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Żebym nie wyszedł na marudera to napiszę, że obecny regulamin uważam za bardzo dobry. :D Wycofuję się z wklejania głosów przed zakończeniem edycji. (Zupełnie zapomniałem, że w ten sposób wyniki stałyby się bardziej przewidywalne. :roll: Chciałem wcześniej poznać opinię innych (nie tylko) o swoich utworach.) Z pozostałych pomysłów się nie wycofuję. :D
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Łucek »

tadzio3 pisze:
stavanger pisze:No to moze taki postulat, że każdy w swoim zestawie wrzuci tylko jeden świetny utwór :lol: :wink:
Dobry pomysł :lol:
:D :D :D
termin ok, już czuję dreszczyk emocji... 8)
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5019
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Jutro startuję z Topem U2 (dzisiaj jest czas na komentarze odnośnie forumowych nagród :) ), potrwa co najmniej dwa tygodnie, a znając życie - dłużej.
Czy nie będzie problemu, gdy te zabawy się "nałożą" na siebie czasowo? Może o parę dni do przodu przesunąć NL5?
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Raczej nie będzie problemu gdy się nałożą. Poprzednie Nasze Listy też się nakładały z topami.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Tak jak pisałem wyżej ja mam ferie, więc dla mnie nie ma problemu. :D Najwyżej aktualne płyty poczekają dłużej na odsłuch.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

adr pisze:Jutro startuję z Topem U2 (dzisiaj jest czas na komentarze odnośnie forumowych nagród :) ), potrwa co najmniej dwa tygodnie, a znając życie - dłużej.
Czy nie będzie problemu, gdy te zabawy się "nałożą" na siebie czasowo? Może o parę dni do przodu przesunąć NL5?
odsłuchiwanie chyba się nie nałoży na siebie. ile czasu będzie na wrzucanie utworów? ze dwa tygodnie? to akurat udostępnione by były na koniec topu U2.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Mam jeszcze jedno pytanie.
Czy czas głosowania w eliminacjach ustalić na 2 tygodnie(i zapewne przedłużyć), czy na 3 tygodnie?
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5019
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Heh, ja takie same pytanie mógłbym zadać odnośnie Topu U2. ;)

EDIT: Odpowiedź na pytanie - mi dwa tygodnie wystarczą.
Ostatnio zmieniony ndz lut 03, 2008 10:16 pm przez adr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Grycek - Według mnie na 3 tygodnie, ale za to skrócić etapy pucharowe.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

abd3mz pisze:Grycek - Według mnie na 3 tygodnie, ale za to skrócić etapy pucharowe.
Jeszcze bardziej !!??
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Jeśli misie nic nie pomyliło to ostatnio trwały po 3-4 dni. Mylę się ? Zaraz sprawdzę.
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Tomekk »

abd3mz pisze:Tak jak pisałem wyżej ja mam ferie, więc dla mnie nie ma problemu. :D Najwyżej aktualne płyty poczekają dłużej na odsłuch.
ja mam dopiero od poniedziałku (11.02.) :roll: :cry:
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Grycek pisze:
abd3mz pisze:Grycek - Według mnie na 3 tygodnie, ale za to skrócić etapy pucharowe.
Jeszcze bardziej !!??
abd3mz pisze:Jeśli misie nic nie pomyliło to ostatnio trwały po 3-4 dni. Mylę się ? Zaraz sprawdzę.
Ja też byłbym za skróceniem do ok. 2 dni, zwłaszcza późniejsze rundy, czyli 1/8, 1/4, 1/2 i finał, bo wtedy wszyscy mamy już dość dobrze osłuchane te utwory. No i wybór już jest skromny.
Ale na pewno pojawią się głosy sprzeciwu, bo ludzie wyjeżdżają, bo mają problemy z netem, itp. :P
ODPOWIEDZ