Nasza Lista - edycje specjalne ?

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Nasza Lista - edycje specjalne ?

Post autor: abd3mz »

Ponieważ najbardziej pracochłonny etap Naszej Listy dobiega końca postanowiłem założyć temat dotyczący edycji specjalnych.

Prosżę, żeby każdy odpowiedział na następujące pytania:
1. Ile zwykłych edycji Naszej Listy w ciągu roku ?
2. Ile specjalnych edycji Naszej Listy w ciągu roku ?
3. Jakie zasady specjalnych edycji Naszej Listy ?

Ja to widzę tak:
1. Cztery edycje wydaje misie wystarczającą liczbą. Trzeba zostawić sobie trochę czasu na sen, jedzenie, naukę/pracę... Poza tym "wolny czas" można przeznaczyć na lepsze zapoznanie się z dopiero co poznanymi wykonawcami.
2. jw.
3. Według mnie specjalne edycje powinny być nienumerowane (np. Nasza Lista - I edycja specjalna - nazwa edycji), a zasady mogłyby być inne niż w zwykłej edycji (np. obecność na LP3). Chyba najlepszym wyjściem byłoby pozostawienie tej sprawy do rozstrzygnięcia w ręku prowadzącego.

Myślę, że czasu na dyskusję wystarczy do końca tygodni. Później przedstawię dalsze szczegóły mojej propozycji.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

1. Też uważam, że jedna edycja na 3 miesiące to jak najbardziej wystarczająca liczba.
2. Co do edycji specjalnych - tu mam mieszane uczucia. Ogólnie - jakoś do nich się niespecjalnie palę... Może ewentualnie covery byłyby ciekawe, bo na LPP3 większość fajnych coverów z ostatniach lat w ogóle się nie pojawiła.
3. Edycja z mało znanymi kawałkami mało znanych zespołów, które jednak były już na Liście jest jak najbardziej fajnym pomysłem. Tym bardziej, że kilka kawałków świetnych musiałem odrzucić z powodu tego, że jakoś "przypadkiem" jakiś utwór danego zespołu znalazł się na Liście.
Ostatnio zmieniony śr lis 28, 2007 9:05 pm przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Miszon, głosy przyjęte. :) Jak się namyślisz to mogę zmienić.
abd3mz pisze:(...)Później przedstawię dalsze szczegóły mojej propozycji.
Trochę to tajemniczo wygląda, więc od razu napiszę że - jeśliby była taka wola - to chciałbym ruszyć z plebiscytem na temat specjalnych edycji.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Moim zdaniem covery jako specjalna edycja nie pasuje, gdyż w kazdej normalnej edycji mamy po kilka tego typu piosenek.
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Tomekk »

w edycji specjalnej może piosenki znane ( świąteczne albo w ogóle takie które były na LP3 :P
retry2
Posty: 267
Rejestracja: wt sie 21, 2007 12:17 am
Lokalizacja: ???

Post autor: retry2 »

1. 4 edycje w roku
2. Specjalne edycje jakoś mnie nie pociągają
3. Skoro mnie nie pociągają, to nie ma sensu abym zastanawiał się nad ich regułami
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

1) 4 - OK.
2, 3) obojetne mi, bo na razie nie jestem specjalnym zwolennikiem jakichs edycji specjalnych.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

1. Ile zwykłych edycji Naszej Listy w ciągu roku ?
4 - raz na kwartał lub
6 - raz na 2 miesiące

2. Ile specjalnych edycji Naszej Listy w ciągu roku ?
0 - wcale lub
Ewentualnie 1.

3. Jakie zasady specjalnych edycji Naszej Listy ?
Obojętne mi.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Patrząc co nas czeka w najbliższym czasie (Top DS+MK, LZ oraz koniec NL4 a do tego Top w PRIII, "brakujący" Top. a także podsumowania na MOJEJ LIŚCIE) wyszło mi :

1. spontanicznie ;-) czyli jak do tej pory ewentualnie ciut rzadziej ;-)
aby podac liczbę 4 - 6

2. (wypowiedź Tadzia ptzekonała mnie że nawet covery mogą się nie sprawdzić) przed świętami na pewno nie uda się edycji świątecznej a później nie będzie miała ona sensu. Wyszło mi ... 0

3. w związku z pkt 2 - nie dotyczy
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Myślę, że kolejna zwykła edycja Naszej Listy bedzie na przełomie lutego i marca(po sesji).
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

1. Minimum 6. Myślę, że nie wszystkie musi prowadzić Grycek i w sytuacji, kiedy nie ma możliwości, ktoś może przejąć jego obowiązki.
2. Ja myślę, że góra 2 w roku, chociaż równie dobrze poradziłbym sobie bez żadnej. Przy czym uważam, że możemy jednak zrobić edycję świąteczną, chociażby dlatego, że kilku osobom na tym dosyć mocno zależało.
3. Takie same jak w normalnych, ewentualnie obciąć ilość piosenek do 2 i bez numeracji (no i nie przechodzą bonusy).
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Zmieniam zdanie. 2 edycje specjalne rocznie chyba wystarczą.
Co do zasad edycji specjalnych to chyba najrozsądniejszym wyjściem jest pozostawienie tej kwestii prowadzącemu. Weźmy np. covery. Jak je traktować ?

Wszystkie głosy zliczone. Czekam na kolejne.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Moim zdaniem jeżeli miałby być jakaś edycja specjalna to nie powinna ona polegać na zawężeniu kategorii, z których wybieramy piosenki, ale na poszerzeniu, a może na zmianie kategorii tzn, abyśmy mogli wybierać takie piosenki, kórych na normalnych zasadach NL nie moglibyśmy wybrać. Każde zawężenie nie ma sensu, gdyż takie piosenki można wstawiąc do zwykłej edycji.
Mój pomysł na edycję specjalną jest taki:
Wybieramy piosenki wykonawców, którzy byli na LP3, ale z piosenek, których tam nie było.
Z tym, ze tak, staralibyśmy się wybierać piosenki mało znane i wykonwców, którzy tylko symblocznie zaznaczyli swój udział na LP3.
Żeby nie było tak, że ktoś wrzuca "High Hopes", czy jakiś inny utwór bardzo znany i to popularnego wykonawcy.
Chodzi mi o to aby użytkownicy wstawiali np takie piosenki, które trzeba było odrzucic z powodów regulaminowych NL, co nie było takie oczywiste, gdyz wykonawca pojawił się raz i był przez kilka tylko tygodni na niskich miejscach. Na pewno sporo znajdziemy takich utworów i jest duże pole do popisu, a z pewnością odkryjemy kolejne świetne piosenki.
Co wy na to?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

No to jest zwrot o 180 stopni :-) I taka propozycja mi się najbardziej podoba i nad taką edycją mozna faktyczni pomyśleć.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Nasza Lista - edycje specjalne ?

Post autor: dominik_fi »

abd3mz pisze:1. Ile zwykłych edycji Naszej Listy w ciągu roku ?
Jestem przeciwny ustalaniu z góry liczby NL. To jest zabawa a jak ustalimy, że ma być jakaś konkretna liczba to już nie będzie to zabawą tylko "obowiązkiem". Teraz NL 4 wystartowała bo już zaczęliśmy czuć potrzebę i chęć żeby coś posłuchać nowego oraz już doczekać się tego "napięcia" przed ogłoszeniem wyników poszczególnych etapów.
abd3mz pisze:2. Ile specjalnych edycji Naszej Listy w ciągu roku ?
jw. z tym, że odpowiednio do pory roku i wydarzeń.
abd3mz pisze:3. Jakie zasady specjalnych edycji Naszej Listy ?
Zasady jak w NL. Przez 4 edycje powstawał regulamin. Każdy miał w jego powstanie jakiś wkład. Regulamin można chyba nazwać prawie idealnym i zadowalającym zdecydowaną większość.
abd3mz pisze: Chyba najlepszym wyjściem byłoby pozostawienie tej sprawy do rozstrzygnięcia w ręku prowadzącego.
jw. właśnie o to chodzi, że każdy miał wkład w regulamin i to było dobre.

Ale edycje specjalne jak najbardziej popieram.
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5915
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mateusz15 »

1. Proponuje edycje kazdej pory roku zimowa, wiosenna, letnia i jesienna czyli 4 na rok
2/3 na razie nie mam pojecia :wink:
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

tadzio3 ciekawy pomysł to byłoby naprawdę coś świetnego poznać np jakieś kawałki mało znane czy też w ogóle nieznane. Ale wszystkich wykonawców którzy byli na LP3 nie tylko tych mało znanych. Oczywiście piosenki mało lub w ogóle nieznane. Ale np. jeśli ktoś ma jakiś kawałek Led Zeppelin, którego próżno szukać na dostępnych płytach. To dlaczego by nie wstawić właśnie tego zespołu.
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Łucek »

podpisuję się pod uśrednionym wnioskiem z dyskusji (4xNL/rok, jakieś specjalne w nieprzesadzonej ilości), pomysł z wykonawcami mało znanymi, a goszczącymi już na LP3 też dobry :)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

propozycja tadzia3 chodzila mi kiedys po glowie. Moim zdaniem to dobry pomysl na edycje specjalna.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

dominik_fi pisze:tadzio3 ciekawy pomysł to byłoby naprawdę coś świetnego poznać np jakieś kawałki mało znane czy też w ogóle nieznane.
Tak tez może być. Chciałem tylko zasugerować to, że taka edycja nie oznaczałaby że bedzie nudno, gdyz większośc kawałków będzie znana, ale to, że możemy poznać jeszcze wiele świetnych utworów, nawet tych znanych wykonawców.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:propozycja tadzia3 chodzila mi kiedys po glowie. Moim zdaniem to dobry pomysl na edycje specjalna.
W końcu taka edycja byłaby jak najbardziej trójkowo-listowa gdyż będą zgłaszani tylko i wyłącznie wykonawcy majacy swoje utwory na LP3.
Sam jestem ciekaw jakie znalazły by się na niej utwory, w ogóle jakby została przyjęta i jakby to wyszło.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasza Lista - edycje specjalne ?

Post autor: abd3mz »

dominik_fi pisze:
abd3mz pisze:1. Ile zwykłych edycji Naszej Listy w ciągu roku ?
Jestem przeciwny ustalaniu z góry liczby NL. To jest zabawa a jak ustalimy, że ma być jakaś konkretna liczba to już nie będzie to zabawą tylko "obowiązkiem". Teraz NL 4 wystartowała bo już zaczęliśmy czuć potrzebę i chęć żeby coś posłuchać nowego oraz już doczekać się tego "napięcia" przed ogłoszeniem wyników poszczególnych etapów.
To jest tylko orientacyjna liczba. Myślę, że NL nie stanie się przez to "obowiązkiem".
dominik_fi pisze:
abd3mz pisze:2. Ile specjalnych edycji Naszej Listy w ciągu roku ?
jw. z tym, że odpowiednio do pory roku i wydarzeń.
Co do pory roku to rozumiem (pewnie głównie masz na myśli edycję świąteczną), a czy mógłbyś wyjaśnić co miałeś na myśli pisząc "odpowiednio do wydarzeń".
dominik_fi pisze:
abd3mz pisze:3. Jakie zasady specjalnych edycji Naszej Listy ?
Zasady jak w NL. Przez 4 edycje powstawał regulamin. Każdy miał w jego powstanie jakiś wkład. Regulamin można chyba nazwać prawie idealnym i zadowalającym zdecydowaną większość.
Przydałoby się parę poprawek co do regulaminu NL, no ale o tym w innym temacie. Zgadzam się, że jest prawie idealny. Głównie mam na myśli zmiany co do co edycji coverowej.
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5005
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

1. 4 na rok to w sam raz.
2. Nie wiem, ale niedużo.
3. Jeśli edycje specjalne, to i zasady specjalne :) Np. że mogą być artyści, którzy mieli utwory na LP3.

Bardzo podoba mi się propozycja tadzia3. Wiele fajnych utworków można by wstawić, np. takich, które ukazały się tylko na stronach B singli.

A co do edycji specjalnej - wydawało mi się, że już ustalone że będzie edycja świąteczna. http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?t=2045 Zdaje się, że Grycek proponował start 1 grudnia.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

adr pisze:1. 4 na rok to w sam raz.
2. Nie wiem, ale niedużo.
3. Jeśli edycje specjalne, to i zasady specjalne :) Np. że mogą być artyści, którzy mieli utwory na LP3.

Bardzo podoba mi się propozycja tadzia3. Wiele fajnych utworków można by wstawić, np. takich, które ukazały się tylko na stronach B singli.
Głosy przyjęte. Podsumowanie we wtorek.
adr pisze: A co do edycji specjalnej - wydawało mi się, że już ustalone że będzie edycja świąteczna. http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?t=2045 Zdaje się, że Grycek proponował start 1 grudnia.
No mi też się tak wydawało, ale widać...
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Nasza Lista - edycje specjalne ?

Post autor: dominik_fi »

abd3mz pisze:
dominik_fi pisze:
abd3mz pisze:2. Ile specjalnych edycji Naszej Listy w ciągu roku ?
jw. z tym, że odpowiednio do pory roku i wydarzeń.
Co do pory roku to rozumiem (pewnie głównie masz na myśli edycję świąteczną), a czy mógłbyś wyjaśnić co miałeś na myśli pisząc "odpowiednio do wydarzeń".
Odpowiednio do wydarzenia tzn. chodziło mi o to, żeby nie planować konkretnie ile ma być tych edycji specjalnych oczywiście oprócz święt Bożego Narodzenia. A inne edycje np. jeśli by się spodobało to jeden raz można byłoby zrobić edycją w jakieś święto narodowe np 11 listopada i muzyka patriotyczna. I to np tylko jeden raz, oczywiście jeśli była by taka potrzeba to i w następnym roku też to samo lub w inne święto narodowe.
A mi sie jeszcze marzy edycja specjalna z muzyką z PRL-u. Ja nie pamiętam tamtych czasów a chętnie bym posłuchał propagandowych utworów z tamtych lat (propagandowych a nie wszystkich utworów z tamtych czasów).
Znam tylko takie hasła: "budujemy wspólny dom" "Walentyna ...(jakaś kosmonautka), i inne np. z pochodów majowych.
ODPOWIEDZ