Nasza Lista IV

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Grycek, w poprzedniej moim nr 1 też była Twoja propozycja. A moja Twoim nr 5 czyli nie tak żle ;-)
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Łucek »

ku3a pisze:
Łucek pisze:1.Serj Tankian - Empty walls
7.Avenged Sevenfold - M.I.A.
8.Die Toten Hosen - Pushed again (Radio Edit)
no staaary, to mi sie podoba :-D.
fajnie bylo poczytac przychylne komentarze o zgloszonych przeze mnie utworach.
muszę przyznać, że ładnie wymieniliśmy się głosami (a ja wrzucam piosenki do jednego katalogi i nie znam wrzucających przy ocenianiu) 8)
ku3a
Posty: 20947
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

ja podobnie, dopiero jak uloze jedenastke i wysla ją, to odkrywam w moim excelu kolumne z autorem zgloszenia.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

ku3a pisze:ja podobnie, dopiero jak uloze jedenastke i wysla ją, to odkrywam w moim excelu kolumne z autorem zgloszenia.
to też tak jak ja, z tym że ja nie używam excela :wink: . kurcze, strasznie to profesjonalnie wygląda... :)
kajman
Posty: 64219
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

neon.ka pisze:
ku3a pisze:ja podobnie, dopiero jak uloze jedenastke i wysla ją, to odkrywam w moim excelu kolumne z autorem zgloszenia.
to też tak jak ja, z tym że ja nie używam excela :wink: . kurcze, strasznie to profesjonalnie wygląda... :)
A ja po prostu numeruję pliki w kolejności miejsc, więc najczęściej nie mam pojęcia, czyje co jest.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Post autor: Nivo »

stavanger pisze: Chyba się nie pomylę, jak stwierdze, że na wokalu Chad Kroeger
A jednak. Pierwszy raz jak ich słyszałem to wprost zgadywałem - Nickelback... potem trochę poszperałem i okazało się, że nie. Wokalistą jest ktoś inny, chociaż to właśnie Kroeger ich wynalazł, pomógł w produkcji albumu i wypromował ich (ekhm). Szkoda, że (moim zdaniem) nagrali tylko jeden fajny kawałek. Anyway, dzięki za jedyny punktowany głos na nich :D


Podoba mi się też kontrast w wypowiedzi Miszona do mojej odnośnie Gathering i S&M :D Co nie znaczy, że się z nim całkiem nie zgadzam (sam odwoływałem się do mojego ulubionego fragmentu płyty)

Szkoda, że małym zainteresowaniem cieszyło się wiele piosenek które wrzuciłem do mojej 11
3 całkiem osamotnione w głosach
2 na które głosowała jeszcze jedna osoba
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Nivo pisze:
stavanger pisze: Chyba się nie pomylę, jak stwierdze, że na wokalu Chad Kroeger
Podoba mi się też kontrast w wypowiedzi Miszona do mojej odnośnie Gathering i S&M :D Co nie znaczy, że się z nim całkiem nie zgadzam (sam odwoływałem się do mojego ulubionego fragmentu płyty)
Mnie też się to podoba. Ale chodziło mi konkretnie o całość płyty Metalliki, bo są wyjątki faktycznie. Natomiast całościowo rzecz ujmując, to zawiodłem się na tych aranżacjach. Swietnie potraktował płytę z orkiestrą np. Yes, gdzie te nowe aranżacje to zupełnie nowa jakość, a nie tylko dodanie jednego tracku.
IZA
Posty: 595
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 12:08 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: IZA »

A jednak BIS-ki całkowicie nie zaorano. W ramach folkowej Nocnej Zmiany właśnie odgrywają EP-kę Żywiołaka.

Miód dla zmęczonych kolędowaniem uszu :)
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9274
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

Znalazłam wreszcie chwilke czasu, by napisać to co planowałam już kilka dni temu :)
ku3a pisze:Zglaszam formalny wniosek o usuniecie kolegi Tadzia3 z rady rejsu. Trzy piosenki w zestawie i zajete pierwsze miejsce - czy to nie przesada?? :wink:
:P
kolega Tadzio3 tak steruje rejsem, żeby wycelowac w Twój gust.. i niezwykle dobrze to mu wychodzi :)
ku3a pisze:jest tylko jedna (!) ktora znalem wczesniej. To "Goodbye Philadelphia" - Peter Cincotti.
myślę, że dobrze iż nie uznałes tego za powód do dyskwalifikacji tej piosenki :)
ku3a pisze:7. Farben Lehre - Piosenka Leniwych Słoni
8. Emigrate - My World
ciesze sie bardzo, ze spodobały Ci sie moje propozycje (szczególnie ta która u Ciebie na miejscu 8 )
mcgrat pisze:moje głosy:
miejsce pierwsze farben lehre - piosenka leniwych słoni
:D
Bodeczek pisze:7. Farben Lehre - Piosenka Leniwych Słoni
najciekawsza polska propozycja, ale to chyba wynika z tego (...).
Vinyl84 pisze: Farben Lehre - Piosenka Leniwych Słoni (to samo co w punkcie poprzednim... tzn. Bardzo dobry utwór. Tym razem jednak konkurencja była troche za silna :wink: )
Miszon pisze:5. The Gathering - Leaves (Live) - to Gathering dużo lepsze niż poprzednie, bardziej takie jak lubię. Świetny przykład, jak należy aranżować utwory rockowe na orkiestrę (nie to co chaos, który odwaliła Metallica z Kamenem)
6. Farben Lehre - Piosenka leniwych słoni - na początku dostała tylko 2 gwiazdki i o mało nie odpadła. Ale później mnie wciągnęła i nawet przez moment była na 4 miejscu. Niby głupie, ale jakie fajne! :D
tadzio3 pisze:6 Farben Lehre- Piosenka Leniwych Słoni
To już klasyk punkowy. Ponad rok temu na mojej liście była nowa wersja tej piosenki, ale ta jednak jest najfajniejsza. Nie mogłem ominąc jej przy wybieraniu top 10.
nie macie pojęcia jak przyjemnie sie tego czyta... dziekuje Wam za te miłe słowa :)
to moze jeszcze zdradze ze te znajome słonie kibicowały mi przy dłubaniu linorytu :P

tadzio3 pisze:A tekst... kiedyś sie z nim identyfikowałem w 100% :wink:
niesamowite :wink: :)
Nivo pisze:Miejsce II
Gathering - Leaves
Kolejny niesamowity utwór. Oba zresztą objawiły mi się za 2 przesłuchaniem i stały się niezaprzeczalnie najbliższe spośród wszystkich. Podoba mi się (co jest niezwykle rzadkie) praca orkiestry. Jest prawie tak dobra jak w Master of Puupets na S&M. Tak jak w Totentanz najcenniejszą cegiełką jest jednak mocno zabarwiony emocjami wokal. Ukłony i podziękowania dla Martyrki.
co moge powiedzieć - jest mi szalenie miło..., naprawde! :D
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:Zglaszam formalny wniosek o usuniecie kolegi Tadzia3 z rady rejsu. Trzy piosenki w zestawie i zajete pierwsze miejsce - czy to nie przesada?? :wink:
[/quote]Tym razem byłem niemal pewny, ze nie zagłosujesz na żaden kawałek :lol: W ogóle ten zestaw, który podałem uznałem za zdecydowanie najsłabszy ze wszystkich edycji. Jakie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem NRm u Ciebie na liście, a potem głosowanie :shock:
W każdym razie dzięki Ku3o za głosy. Dzięki Tobie nie było kompromitacji, jeżeli chodzi o moje utwory.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

abd3mz dawno temu pisze:(...) Więcej komentarzy i moje przewidywania co do pozycji utworów wyślę razem z głosami i/lub przedstawię gdy utwory nie będą już o nic walczyły.
No to troszkę informacji o zespołach, które umieściłem:
Venflon (jeśli nic nie pomyliłem istnieją 3 lata):
Historia zespołu nie jest długa. Zaczyna się w lutym 2004 roku, kiedy to po rozpadzie hardcore'owej kapeli Purple Chain nastąpiło przegrupowanie w nowy skład Venflon. Po krótkich poszukiwaniach szybko znaleźliśmy pozostałych muzyków. Do trzonu grupy (Maciek - wokal i gitara - oraz Krzysiek - gitara prowadząca) dołączył Max - bas - i Marcin - perkusja. Wybór okazał się trafny. Zaczęliśmy tworzyć materiał. Po paru miesiącach współpracy dołączyliśmy do Praskiej Fali Dźwięku, w efekcie czego zagraliśmy pierwszy koncert w obecnym składzie w muszli koncertowej Parku Skaryszewskiego (9 VII 2004), gdzie spotkaliśmy się z pozytywną reakcją publiczności. Kolejnym krokiem zespołu było nagranie dema na początku października 2004.

Na płycie zarejestrowanych zostało 5 utworów. Były to kolejno:
-Machine gun
-Suspect
-Not inofff
-Człowiek
-Naiwność

Nagrań dokonano w studiu Jacka Mielnickiego. Z gotową demówką zgłosiliśmy się do udziału w corocznym Festiwalu Studenckich Zespołów
Rockowych pod patronatem Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego w warszawskim klubie PROXIMA. Z pośród ponad 20 zespołów, które złożyły swoje płyty w ZSS UW wybrano pięć, które wystąpić miały w 22.11.2004r. w klubie Proxima na finale przeglądu. Na imprezie zespół VENFLON spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności festiwalu, co zaowocowało wygraną.(...)
Więcej: http://venflon.mariuszn3.com/venflon_index.php

Terraplane (jeśli nic nie pomyliłem istnieją 3 lata):
Ida Zalewska - śpiew
Maciej Malczyszyn - gitara
Bartosz Łęczycki - harmonijka

...::: 4. miejsce w kategorii "Zespół roku" :::...
...::: w rankingu "Blues Top 2004" czasopisma "Twój Blues" :::...

Nasz repertuar to przede wszystkim nowoczesne interpretacje standardów przedwojennego bluesa i współczesnych utworów utrzymanych w podobnej stylistyce. Mylą się ci, którzy ten rodzaj muzyki kojarzą wyłącznie ze smutnymi pieśniami czarnoskórych zbieraczy bawełny z Południa Stanów Zjednoczonych. Na koncertach pokazujemy różne oblicza bluesa granego przed wojną: surowy, chropowaty blues z Delty Missisipi, elegancki i melodyjny blues z Piedmontu, hokum blues i piosenki wodewilowe z dowcipnymi, dwuznacznymi tekstami, których pikanteria nie słabnie do dziś. Połączenie gitary akustycznej mocno osadzonej w bluesowej tradycji, śpiewu inspirowanego nie tylko bluesem, ale i soulem czy muzyką gospel, oraz rytmicznego akompaniamentu i jazzujących solówek harmonijkowych prawdziwego wirtuoza tego instrumentu daje niezwykle ciekawe i oryginalne brzmienie.
O utworze:
Nagrania z najnowszej sesji z lutego 2007 r. Posłuchajcie trzech bardzo róznych utworów:(...)
popularny w latach 20. ubieglego stulecia hit dixielandowy Doctor Jazz (Joe "King" Oliver)
Więcej: http://terraplane.mak-sima.com/main.html

Marcelle Spirit (jeśli nic nie pomyliłem istnieją rok):
Nie powstalismy z dnia na dzien, ani tylko dlatego, ze nie mielismy nic ciekawszego do roboty.
Po kilku latach grania w róznych konfiguracjach osobowych oraz zawirowaniach stylistycznych w uprawianej przez nas muzyce, osiagnelismy wreszcie optimum, które pozwala nam otworzyc nowy rozdzial i zaprezentowac nowa muzyczna jakosc.
Nie gramy latwej ani modnej muzyki, na nasze koncerty nie wala tlumy, nie osaczaja nas rozhisteryzowane nastolatki...
Ale jezeli masz dosc radiowej papki, sezonowych gwiazdek i przewidywalnych hitów, zostan i zapoznaj sie z dzwiekami, które wyplywaja z naszych wnetrz. Poznaj piekna Marcelle...
Więcej: http://www.myspace.com/marcellespirit
Oficjalna strona: http://www.marcellespirit.com
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

adr pisze:2. Marcelle Spirit - Latarnie na Reymonta - tak wysoko jeszcze polska muza u mnie w NL nie była. Żywe i świeże.
To mnie bardzo zaskoczyło.

13 Chase - Invitation To A River vs. Marcelle Spirit - Latarnie na Reymonta
abd3mz pisze:13. nie mogę. Mój utwór z moim numerem 2. Małe szanse...
kajman pisze:13 No tutaj głosować nie mogę, ale byłbym zły, bo to mój ulubieniec, a konkurent odpadł od razu.
kajman pisze:Jeden z moich faworytów trafił na moim zdaniem zdecydowanie najgorszą piosenkę. Załamię się, jak odpadnie.
abd3mz pisze:(...)
kajman pisze:No cóż, na razie zdegustowało mnie to, że jedna z moich piosenek przegrała z tym, co odwaliłem przy pierwszym przesłuchaniu. (...)
Chciałem coś napisać, ale się zastanowiłem i chyba byłoby to niezgodne z regulaminem... Chociaż może się mylę ?
To właśnie chciałem napisać wcześniej. Tzn. na pocieszenie, że to mój utwór 2 i na pewno głosowałbym przeciw.

Dzięki za wszystkie głosy.

PS. Refleks szachisty...
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Czy ktoś ma może stworzony taki plik w Excelu, w którym wypisane byłyby wszystkie utwory i zespoły, które brały udział we wszystkich 4 edycjach?
Chciałbym sobie to posortować, żeby widzieć, które zespoły już się powtarzały, a których jeszcze nie było. Przyda się to do wybierania swoich propozycji do V edycji. :)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Ja nie mam, ale zaraz mogę stworzyć, bo nie mam co robić. :)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

No właśnie, bo ja przeglądałem swój katalog z piosenkami i nie za bardzo kojarzyłem, czy dana piosenka nie pochodzi przypadkiem z Naszej Listy.
Też byłbym zainteresowany takim zestawieniem. :)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

abd3mz pisze:Ja nie mam, ale zaraz mogę stworzyć, bo nie mam co robić. :)
Chętnie pożyczyłbym sobie taki zestaw, jeśli już go stworzysz. :)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Jednak nie będzie to takie łatwe. Grycek nie umieścił plików dla pierwszych 2 edycji. No, ale jeszcze dzisiaj.

PS. Nie Excel tylko arkusz. Nie wszyscy używają windy.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

No i już jest. Co prawda nie jest to wczoraj, no ale... :D
Wersja oryginalna, stworzona w Open Office (dla tych co nie mają Microsoft Offica):
http://www.chomikuj.pl/abd3mz/forum.lp3 ... ta_1-4.ods
Wersja konwertowana, poprzednia wersja tylko zapisana jako *.xls (dla tych co mają MO):
http://www.chomikuj.pl/abd3mz/forum.lp3 ... ta_1-4.xls

Nie wiem jak będzie wyglądała wersja *.xls.
Wszelkie zastrzeżenia i poprawki mile widziane.

PS. Robinson ponawiam prośbę o twoją metodę dzielenia tytuł - wykonawca na dwie części.
PS2. U Owczarka The Doors.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

abd3mz, może ja napiszę jak ja to robię a ewentualnie Robinson, skoryguje, poprawi...

1. TYTUŁ - WYKONAWCA - kopiuję i wrzucam do notatnika z rozszerzeniem .txt
2. zaczytuję to do Excela, wstawiając jako separator "-" (myślnik)
3. tworzą mi sie 2 kolumny (oczywiście jeśli nazwa wykonawcy lub tytuł zawierają dodatkowe "-" to w tych przypadkach tworzą się dodatkowe kolumny, ale to jest chwilka aby to ręcznie poprawić
4. zamieniam kolumny, dostawiam kolumnę z "-" i kopiuję do notatnika, worda, czy na stronę www
5. i już

nie wiem czy można prościej? Pewnie nie wszystko musi być jasne, ale wystarczy tę ścieżkę przejść raz i będzie jasne ;-)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

dzięki Yacy !
Na początku myślnik wstawiałem jako separator tekstu i zero reakcji. Pomogło skorzystanie z pola inne. Tam wpisałem "-" i teraz jest dobrze.

Jak można łatwiej to chętnie się dowiem. :)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

abd3mz pisze:Robinson ponawiam prośbę o twoją metodę dzielenia tytuł - wykonawca na dwie części.
Przegapiłem, że było jakieś pytanie do mnie. Robię tak jak napisał Yacy.
PS. Dzięki za plik z utworami z Naszych List.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Nie ma problemu.
Proszę bardzo. Plik wyszedł ciekawy. :)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

abd3mz pisze:Do konkursu wystawiam (Wykonawca - Tytuł):
Venflon - Człowiek
Marcelle Spirit - Latarnie na Reymonta
Terraplane - Doctor Jazz
Piotr Kaczkowski pisze:Ruszają przesłuchania do płyty Minimax pl 5. Dziś Marcelle Spirit, Karolina Tuz, 7 W Nocy [Kraków], 3 Moon Boys, No Plastic Inside [Gościnino] D-Alternative [Łąck]. Wsród nowości RPWL, Waglewski-Fisz-Emade i Mars Volta PS, a z wizytą i wreszcie płytą Root. W sali Jacka White'a Morrissey i Orkiestra Kostelanetza a w Carnegie Hall - Jazz At The Philharmonic i Charlie Parker.
http://www.polskieradio.pl/trojka/minim ... 0802102100
Czy Piotr Kaczkowski przesłuchiwał utwory z NL4 ? :mrgreen: A tak na poważnie to jestem ciekawy jaki utwór wybrał. Ja znam trzy: Klepsydra, Niekochane i Latarnie na Reymonta. :-)

EDIT: Jednak Klepsyfra :D
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

http://www.infomuzyka.pl/Muzyka/1,83570,4911804.html
Żywiołak został nominowany do krajowych eliminacji do eurowizji. :shock:
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Łucek »

:shock: no comments
ODPOWIEDZ