Nasza Lista IV

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Przejrzałem tę listę i nie wiem czy ja tak słabo orientuje się w krajowej muzyce czy może Grycek dał link do międzynarodowych eliminacji...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

No i powstała płytka z tej edycji :).

DJ Miszon presents:
"Nasza Lista 4 vol.1"*
*a to dlatego, że będzie jeszcze druga płytka z tej edycji. Po prostu było tyle długich i dobrych kawałków, że jak dokonałem selekcji, to wyszło mi ponad 120 minut, z których żal było coś wywalać. No to podzieliłem na 2 płyty. Na drugą m.in. upchnąłem wszystkie utwory jazzujące.

1. Sugarhill Gang - Rapper's delight - na początek troszkę aerobiku porannego ;)
2. Bran van 3000 - Drinking in L.A. - uwielbiam to "Hi! My name is stereo mic!". Miało dlatego rozpoczynać płytę, ale w ostatniej chwili zmiana
3. Totentanz - całkiem sam - troszeczkę mroczniej się robi
4. Testament - The ritual - i dalej tak
5. Hanna Pakarinen - Leave me alone - pierwszy singiel, zarówno w Polsce, jak i za granicą ;)
6. Ashe - Cry for you
7. Farben Lehre - Piosenka leniwych słoni - drugi singiel promujący płytę :lol:
8. Backyard Babies - Minus celsius - jakoś nie zaistniało na NL 4
9. Pendragon - The edge od the world - absolutna czołówka edycji. Musiało być na składance!
10. Joanna Lewandowska - Żywot życia - nadal troszkę balladowo
11. Albion - Bieg po tęczy - i ciągniemy "zmulanie"
12. Indukti - no.11812 - czas się budzić! Mocno i skomplikowanie
13. The Trews - Confessions - a to drugi singiel zagraniczny. Też jakoś nie znalazł uznania innych
14. The Gathering - Leaves (live with orchestra) - po chwili oddechu powrót do mocnego brzmienia. Tym razem odpowiedni ciężar muzie nadają świetnie prowadzone dęciaki
15. Terraplane - Doktor Jazz - no a na koniec lekka muza
Awatar użytkownika
mcgrat
Posty: 296
Rejestracja: wt lip 31, 2007 8:34 pm
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mcgrat »

2 "moje" utwory :) dzięki miszon.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

No i druga część:

"DJ Miszon Presents: Nasza Lista 4 vol.II"
Jak się okazało, wyszła bardzo spójna i świetna płyta, bardzo też nastrojowa (tak też poniekąd miało być, bo wszystkie prawie bardziej przebojowe rzeczy poszły na vol.1, a tu miało być spójnie). Jednak nie udało uniknąć się 2 wtrętów, nie pasujących nieco do reszty. Dwa inne wtręty (Delons i Serj) odpadły, jako zbyt dobrze mi znane. Także niestety ku3o - znowu bez twoich kawałków na płytce (ale powód masz zdanie wcześniej, bo nigdy nie było tak blisko :) ).
Oto zestaw:

1. Fuel - Hemorrhage (In my hands) - to właśnie pierwszy wtręt, niejako "żer dla radia" z tej płytki ;)
2. Moving Atlas - Cheating mark - już mało radiowo. Ale nadal "wtrętowo". Na szczęście wyciszenie na końcu tego kawałka, a także wyraźne "wstępowanie" następnego pozwalają przejść do "właściwej" części płyty
3. Lambchop - Paperback bible - pewne dźwięki z tego przypominają mi następna pozycję, stąd teraz...
4. Peter Cincotti - Goodbye Philadelfia - a to ewentualny singiel dla bardziej "Markowych" stacji ;)
5. Kurt Elling - Tight - taki lepszy Buble musiał się znaleźć na płytce
6. Eric Burdon - Factory girl
7. Colosseum - Downhill and shadows - początek sekcji dętej płyty
8. Chase - Invitation to a river - ciąg dalszy owej
9. Modest Mouse Horn Intro/World at large- I jej zakończenie, z przejściem do...
10. Detlef Schmidtchen - Seven bells
11. Jim Brickman - Sudden inspiration - czyli sekcja fortepianowa składanki
12. Antony and the Johnsons - Hope there's someone - jej kontynuacja
13. Anathema - Closer - a na koniec nieco niepokojące (choć spokojne) zakończenie
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Miszon pisze:Także niestety ku3o - znowu bez twoich kawałków na płytce (ale powód masz zdanie wcześniej, bo nigdy nie było tak blisko :) ).
tak czy inaczej, zycze milego sluchania plyt :-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Dla tych, którym spodobało się Fuel - niezła okazja (ale tylko do jutra):

http://www.allegro.pl/item372313297_fue ... szawa.html

za 1 zeta w tej chwili :).
ODPOWIEDZ