Nasza Lista III

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

kajman pisze:W muzyce zresztą drażni mnie wiele rzeczy.
da sie zauwazyc 8)
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

jackal pisze:to co, kiedy Nasza Lista IV? :)
Mam nadzieję, że tym razem nie będzie to zwykła lista.

1. Tak sobie pomyślałem, że nieco można by zmienić reguł na jedną rundę i zrobić listę z piosenkami zespołów granych na liście, ale tylko tych kawałków które w nie lub w topie się nie znalazły. Przecież są takie kawałki, mało znane i rzadko grane w radiu.

2. Albo ten drugi pomysł o którym już debatowaliśmy. Że lista piosenek z jakiegoś gatunku muzyki.

3. Mam jeszcze trzeci, ale to już chyba niezbyt ciekawa propozycji. Żeby przejść po kolej cały alfabet list piosenek lub zespołów na literę A, B, C, ...

4. Jeszcze inna propozycja to lista piosenek trwających do określonego czasu, np. piosenki do 2 lub 3 min, piosenki od 4 do 5(6)min, piosenki od 5(6)min do 8(10) i więcej.

5.Mam jeszcze jeden pomysł. Nasza Lista z piosenkami z jakiejś dekady. Np. z lat 60, 70, 80, 90 - tych, naturalnie tylko te kawałki które nie były na liście czy topie.
to na razie tyle jak coś jeszcze wymyślę to dodam
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

A ja bym proponował top trochę związany z LP3. Otóz kazdy by wybrał piosenki, które zatrzymały się na poczekalni i nigdy nie weszły do podstawowego zestawienia. Byłby to taki troche top niedocenionych piosenek na liście, a my wybierzemy ten najbardziej niedoceniony, a lubiany przez nas.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Ja raczej wolałbym nie zmieniać zasad przynajmniej pod względem tego, że piosenki nigdy nie były na LP3. Wg. twojgo pomysłu pewnie yśmy nawrzucali masę bardzo znanych piosenek, któer z różnych względów jedynie na LP3 nie zrobiły kariery.
dominik - sporo pomysłów, nie wszystkie sensowne, to ja dorzucę jeszcze jeden (też niekoniecznie sensowny ;) ) - z okazji listopada NL z muzyką ciszy (tu już każdy sobie swobodnie sformułuje, czy dana piosenka należy do tej kategorii, czy nie).
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Miszon pisze:Ja raczej wolałbym nie zmieniać zasad przynajmniej pod względem tego, że piosenki nigdy nie były na LP3.
Ja też byłbym za tym, aby nie zmieniać zasad, ale żadnych. No może jakieś szczegóły.
Miszon pisze:z okazji listopada NL z muzyką ciszy (tu już każdy sobie swobodnie sformułuje, czy dana piosenka należy do tej kategorii, czy nie).
No szczerze mówiąc to miałbym "lekki" problem. Od jakiegoś czasu szykuję się do debiutu na na "Naszej Liście". A piosenki, które sobie wstępnie wybrałem, delikatnie mówiąc nie spełniają tego warunku...
@dominik_fi Twoje propozycje są ciekawe, ale -jakby to ująć- wolałbym aby nie były pod szyldem "Nasza Lista", ale jakimś innym.
Awatar użytkownika
dominik_fi
Posty: 1359
Rejestracja: pn sty 01, 2007 7:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997-2000 r.
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Post autor: dominik_fi »

dominik - sporo pomysłów, nie wszystkie sensowne, to ja dorzucę jeszcze jeden (też niekoniecznie sensowny Wink ) - z okazji listopada NL z muzyką ciszy (tu już każdy sobie swobodnie sformułuje, czy dana piosenka należy do tej kategorii, czy nie).
to też już proponowałem wcześniej, żeby w listopadzie zrobić muzykę ciszy a w grudniu muzykę świąteczną.
abd3mz pisze:@dominik_fi Twoje propozycje są ciekawe, ale -jakby to ująć- wolałbym aby nie były pod szyldem "Nasza Lista", ale jakimś innym.
Ale niewiem czy jest sens tworzyć coś nowego, lepiej nazwać to po prostu nasza lista - ...
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

ku3a pisze:
kajman pisze:W muzyce zresztą drażni mnie wiele rzeczy.
da sie zauwazyc 8)
Słyszała to cała Polska :lol:
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Ja jestem za tym, żeby nie spieszyć się z kolejną edycją. Pozostało jeszcze mnóstwo wspaniałej muzyki z poprzednich edycji.
Ps.
Ostatnio zaczęło mi sie podobać Wolf Parade - Modern World z pierwszej edycji.

Następna edycja? Początek/połowa listopada? Chyba, że wszyscy już nie mogą się tak bardzo doczekać.
Zasady?
Przydałby się osobny temat do dyskusji.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Przerwa może być. Oby niezbyt długa. :)
Ja byłbym za tym, żeby utwory wrzucać na przełomie października i listopada, a udostępnić do ściągania tuż po zakończeniu Topu Pink Floyd, czyli 4/5 XI. Eliminacje do ok. 25 XI. :)
kajman
Posty: 64221
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

prz_rulez pisze:
ku3a pisze:
kajman pisze:W muzyce zresztą drażni mnie wiele rzeczy.
da sie zauwazyc 8)
Słyszała to cała Polska :lol:
Nie cała. W mojej szkole nikt nie słuchał. :lol:
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

Robinson pisze:Przerwa może być. Oby niezbyt długa. :)
Ja byłbym za tym, żeby utwory wrzucać na przełomie października i listopada, a udostępnić do ściągania tuż po zakończeniu Topu Pink Floyd, czyli 4/5 XI. Eliminacje do ok. 25 XI. :)
Podpisuję się w całej rozciągłości
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Robinson pisze:Ja byłbym za tym, żeby utwory wrzucać na przełomie października i listopada, a udostępnić do ściągania tuż po zakończeniu Topu Pink Floyd, czyli 4/5 XI. Eliminacje do ok. 25 XI. :)
pasuje mi
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

kajman pisze:Nie cała. W mojej szkole nikt nie słuchał. :lol:
buu, na marne pozdrowienia... :roll:
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Właśnie w Trójce leci koncert zwycięzcy tej edycji Plebiscytu. :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

No i zrobiłem też płytkę z tej edycji (bo sporo mam czasu, wszyscy już pojechali na Święta, a ja sam siedzę, bo jeszcze pracuję dziś i jutro w nocy :( ). Na razie tylko krótki opis:

1. Antimatter - Another face in the window - największe moje odkrycie tej edycji. Wczęsniej w ogóle o nich nie słyszałem, a tu bardzo ciekawa muza, tacy Floydzi+grunge. Płytka zaczyna się nastrojowo, od rozmów w tle i powoli sączącej się muzy
2. The Toadies - Possum kingdom - tym razem nie mogłem sobie odmówić i wstawiłem też coś ze swoich propozycji :). Płytka się rozkręca
3. Blade Loki - No pasaran - a nawet rozkręca się bardzo :). Singielek "alternatywny"
4. Zdobi Si Zdub - Boonika bate doba - i dalej w klimatach lekko Shrekowych
5. Jaime Wyatt - Light switch - powoli zwalniamy tempo. Pierwszy "singielek"
6. Poets of a fall - Sleep - mała strefa pianina i wolniejsze klimaty
7. C.E.T.I. - Ciało i krew - strefa pianina trwa dalej i jedna z najlepszych pozycji w NL III
8. Blood Sweat and Tears - Spinning wheel - niespodzianka, bo lekkie przyjazzowanie na płytce
9. Jeff Wayne's War of the Worlds - Forever autumn - zaczynamy kącik muzy nieradiowej. Bardzo zróżnicowany kawałek, od tanecznych rytmów do lekko jazzawych (dlategeo obok BS&T)
10. Mum - Now there is that fear again - klimat na maxa. Moja pierwsza trójka tej edycji
11. Kronos Quartet - Summer overture - kończymy poprzedni kawałek smykami, teraz smykami go zaczynamy. Najbardziej znany kawałek z zestawu
12. Joe Bonamassa - If heartaches were nickles - i czas na zabluesowienie z genialnym solo. Nadal trzymamy nieradiowe klimaty
13. Portal - Alone - czas nieco ożywić słuchacza. Spokojnie, ale z przykopem też
14. New York Crasnals - Long sleeved Marco Polo - trochę hałasu na początek i koniec, a w środku malowanie nastroju. Bardzo ciekawa kompozycja. Szkoda że angielski drewniany
15. Gogol Bordello - Start wearing purple - a to bezprzecznie najczęściej przeze mnie słuchany kawałek z NL III, odkrycie numer 2 (mam go ustawionego jako budzik w komórce :D ). Kończymy płytkę imprezą na maxa ;)
16. Plain White T's - Hey there Delilah - i na wyciszenie troszkę akustycznie. Kolejny "singielek"

Sam się zdziwiłem, że do ostatniej chwili rozważałem umieszczenie na płytce 'Umbrelli' ;).
A z mojej czołowej 13 nie weszło Pineapple Thief i Cold.
A w ogóle, to przydałaby się "dwupłytowe wydanie" tym razem, bo było sporo długich (i dobrych) utworów.
Nie wiem też, czy ktoś zauważy pewien brak :twisted: .
Ostatnio zmieniony ndz gru 23, 2007 3:06 am przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Post autor: Nivo »

Brakuje najlepszej piosenki z tej edycji ;)
IZA
Posty: 595
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 12:08 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: IZA »

Też uważam, że brakuje najlepszej, ale obawiam się, że mamy na myśli inne utwory :D
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Dokładnie :).
Ale widocznie dla mnie nie była "najlepsza". Raczej koło 30 miejsca. A że w dodatku dluga strasznie, to bez żalu wywaliłem z zestawu :twisted: .
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

IZA pisze:Też uważam, że brakuje najlepszej, ale obawiam się, że mamy na myśli inne utwory :D
Hmm... jak tak patrzę na to:
IZA napisał:
Witaj, oto moja 11:

1. Jaime Wyatt - Light Switch
To widzę, że jest jednak :).
IZA
Posty: 595
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 12:08 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: IZA »

Oczywiście, cieszę się że mój numer 1 z 11 na które głosowałam znalazł się w zestawie, jednak III edycja chyba najmniej mi podchodziła ze wszystkich, więc zupełnie nieskromnie napiszę, że najlepsze dla mnie nagrania znajdują się jednak gdzie indziej (czytaj: na szarym końcu) ;)
IZA
Posty: 595
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 12:08 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: IZA »

Tak w ramach ciekawostek Naleśnikowych: Słowacy też mają swoją "Maturę". Coś pododobnego do Farbenów, tyle że w ich języku nagrali Smola a Hrusky, teledysk można zobaczyć tu: http://www.youtube.com/watch?v=kA2BXHvj6B0
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Post autor: Artur »

Iza czemu Ty w nocy nie śpisz
IZA
Posty: 595
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 12:08 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: IZA »

Miałam napisać wcześniej, ale film, oglądałam i dopiero po nim mi się przypomniało :)
Awatar użytkownika
Bodeczek
Posty: 1017
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bodeczek »

Miszon pisze: Novi Singers - Preludium e op.24 nr 4
faktycznie można się zachwycić, czy to było wykorzystane w jakimś filmie?
Także prawdopodobnie gdzieś to było, bo wiele osób oprócz nas ma takie wrażenie, ale nikt nie wie gdzie...
no i chyba wiem ... "07 zgłoś się" ...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

A to ciekawe! Wiesz na pewno?
ODPOWIEDZ