Plebiscyt "Nasza Lista"(taka zabawa)

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

HERMMAN pisze: Czytając ten temat wraz z jego rozrostem zauważyłem pewną prawidłowość. Generalnie za starymi zasadami są ci, których typy bądż propozycje zaszły wysoko a za zmianą zasad ci, których typy i propozycje przepadły już na starcie :wink:
ja zająłem takie samo stanowisko kiedy nawet nie przypuszczałem czy któryś utwór wejdzie do drugiej rundy. Po prostu uważam to za o wiele lepszą zabawę i większe emocje :-)
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

To teraz ja się wypowiem w sprawie systemu głosowania.
Obecny system(drabinkowy z rozstawieniem od samego początku do samego końca) wybrałem, bo uważam ,że jest najprostszy i wzbudza najmniej kontrowersji.
Druga wersja systemu drabinkowego była już wcześniej wspomniana. Po każdym etapie utwory byłyby rozlosowywane w pary.
Ciekawy system widziałem na forum Sigur Ros w I edycji zabawy(a mieli już 5 edycji). Oto co pisało w ich wstępnym regulaminie:
na forum Sigur Ros pisze:Przypominam tylko, że:
-wybieramy 5 piosenek
-4 z nich muszą być z różnych krajów( łopatologicznie dwie muszą być z tego samego kraju)
-utwory nie mogą być singlami
-nie dodajemy do swoich typów żadnych opisów ( po prostu piszemy zespół, tytuł piosenki i kraj z jakiego ona pochodzi)
Następnie utwory, które przeszły eliminacje były rozstawiane w grupy:
-U.K.
-U.S.A.
-Europa 1
-Europa 2
-Reszta Świata
Można było głosować na 3 utwory z każdej grupy. Następnie do finału przechodziły po 4 utwory z kazej grupy.

II i III edycja sigurowej listy była bardzo podobna do naszej tylko kończyła się na eliminacjach.

Regulamin IV edycji wyglądał tak:
na forum Sigur Ros pisze:(a) piosenki oceniamy w skali od 0,0 do 10,0, przy czym jednostką jest 0,1 pkt (podobna skala jest używana przez serwis internetowy Porcys przy recenzjach albumów; vide: http://www.porcys.com/search_engine.aspx)
(b)oceniamy każdy zgłoszony kawałek, chyba że ...
(c)gdy znamy jakieś piosenki naszych konkurentów(znać utwór oznacza, że słuchając, pamiętamy, konkretnie go kojarzymy) automatycznie powinny one otrzymać 0 pkt
(d)głosujemy także na zgłoszone przez siebie piosenki(dla odróżnienia od innych, oznaczamy je BOLD'em), wskazane byłoby aby oceny te były adekwatne do naszego wartościowania muzyki(vide: trudno uwierzyć aby były to same oceny 10.0, ale nikt takiego podejścia nie zabrania, to zabawa...); ten punkt regulaminu ma na celu przybliżenie i umiejscowienie wrażeń jakie wywarły na nas poznane piosenki w stosunku do tych które sami zgłosiliśmy. amen
(e)(uczciwość...)
(f)jeśli przyznajemy nieznanemu kawałkowi 0 pkt, w ramach informacji, piszemy przy ocenie w nawiasie: (nieznany)
(g) piosenki oceniamy w odniesieniu do całości znanej nam muzy i jej własnego wartościowania; NIE w stosunku do innych konkursowych kawałków!
(h)bardzo mile widziane pare słów(albo recenzje poszczególnych kawałków)odnośnie swoich not
Trochę pokomplikowane :lol:
V edycja była chyba najlepiej zorganizowana(może też dzięki temu, że jeden z użytkowników napisał program, dzięki któremu ze strony internetowej można było słuchać 2 utwory, na które w danym momencie się głosuje)
na forum Sigur Ros pisze:
------------------------------------
REGULAMIN

Art. I. Założenia ogólne

1. Poniższy regulamin określa zasady przeprowadzenia piątej edycji zabawy/konkursu Sigur Rosowa Lista.
2. Konkurs jest przede wszystkim zabawą forumowiczów i prosi się o pamiętanie o tym przez cały czas jego trwania.
3. W sprawach nie uregulowanych poniższym regulaminem mają zastosowanie: znajomości, koneksje, protekcje i inne łapówki.
4. Prowadzącym konkurs jest michael_s i jest on jedyną osobą uprawnioną do wprowadzania zmian w regulaminie, a także rozstrzygania wszelkich sporów i wątpliwości.
5. Uczestnikiem konkursu może być każdy zarejestrowany użytkownik forum.

Art. II. Zgłaszanie piosenek

1. Każdy uczestnik zgłasza 1 (jeden) utwór, który będzie go reprezentował w konkursie.
2. Zgłoszenie następuje w momencie przesłania prowadzącemu konkurs na priva linka do wybranego utworu (megaupload, yousendit, rapidshare i in.). Istnieje też możliwość przesłania zgłaszanego utworu mailem na adres prowadzącego (michael_s@o2.pl).
3. Linki do utworów powinny pojawić się na forum dopiero w momencie rozpoczęcia głosowania, w związku z czym jedyną osobą uprawnioną do podawania linków na forum jest prowadzący.
4. Zgłoszony utwór nie może być utworem singlowym, w tym znaczeniu, że nie został wydany jako tytułowy utwór singla bądź EP-ki. Istnienie wideoklipu do utworu nie jest jednoznaczne z byciem singlem. Weryfikacją utworów zajmuje się prowadzący.
5. Co do zasady konkurs ma popularyzować mało znane piosenki niekoniecznie mało znanych wykonawców. Ocenę czy utwór jest mało znany pozostawia się zgłaszającym.
6. Nie ma limitu czasu trwania piosenki.
7. Konkurs zakłada uczestnictwo przynajmniej 16 zgłaszających, przy mniejszej bądź większej liczbie uczestników zasady kwalifikacji określa pkt. III podpunkt 12 niniejszego regulaminu.
8. Zgłoszenia przyjmowane są od dnia ogłoszenia konkursu czyli 26.09.2006 do 01.10.2006 (Niedziela) godz. 23.30. Pierwszy pojedynek rozpocznie się o godz. 24.00.

Art. III. Głosowanie

1. Każdemu utworowi zostaje przydzielony numer w kolejności zgłoszeń, przy czym utwór zgłoszony przez prowadzącego automatycznie otrzymuje numer 1.
2. Rywalizacja odbywa się systemem „pucharowym” przez 4 rundy.
3. W pierwszej rundzie utwory zostaną rozstawione wg poniższej drabinki:
1) Utwór nr 1 – Utwór nr 9
2) 5 – 13
3) 6 – 16
4) 3 – 11
5) 4 – 12
6) 7 – 15
7) 8 – 14
8) 2 – 10
4. Głosowanie jest jawne i odbywa się oddzielnie dla każdej pary w formie ankiety na forum sigur-ros.art.pl
5. Początek i koniec każdego głosowania ogłasza prowadzący tworząc odpowiednią ankietę i umieszczając linki do rywalizujących utworów.
6. Zasadniczo głosowanie w każdej parze powinno trwać ok. 48 godzin. W wyjątkowych sytuacjach (np. awaria forum) może zostać przedłużone.
7. Zwycięzca każdej pary pierwszej rundy przechodzi do rundy ćwierćfinałowej, przegrywający odpada.
8. W ćwierćfinale zwycięzca pary numer 1 rywalizuje ze zwycięzcą pary numer 2, odpowiednio zwycięzca pary 3 rywalizuje z 4, 5 z 6, a 7 z 8, analogicznie przedstawia się rywalizacja w półfinale i finale.
9. W głosowaniu może brać udział każdy czytelnik forum, niezależnie od tego czy zgłosił swój utwór do konkursu czy nie.
10. Z racji formy głosowania dopuszcza się głosowanie na „swoje” piosenki.
11. Dopuszcza się możliwość agitacji na rzecz „swoich” piosenek, koalicji między uczestnikami, oraz innych działań ubarwiających zabawę.
12. Jeśli liczba zgłoszonych utworów bedzie inna niż założone 16 stosuje się następujące zasady:
- przy liczbie mniejszej niż 16 - każdy utwór, który wg drabinki nie ma pary w 1/8 finału automatycznie przechodzi do nastepnej rundy, tzw. wolny los,
- przy liczbie wiekszej niż 16 - zostanie przeprowadzona runda wstepna, w której uczestniczyć będą utwory zgłoszone jako ostatnie. Przykładowo, jesli zgłoszonych utworow bedzie 17 to w rundzie wstepnej nr 16 bedzie walczyl z 17. Jesli np. bedzie ich 18 to w rundzie wstepnej 16 walczy z 17, a 15 z 18 itd.
13. Jeśli w głosowaniu oba utwory otrzymają identyczną liczbę głosów to głosowanie zostaje przedłuzone o 24 godziny. Jesli po dodatkowych 24 godzinach rezultat jest dalej remisowy o przejściu do kolejnej rundy decyduje termin zgłoszenia utworu do konkursu - przechodzi utwór zgłoszony wcześniej. Wyjatkiem jest finał, w którym w przypadku równej liczby głosów przeprowadzamy dwudziestoczterogodzinne dogrywki do momentu kiedy po kolejnych 24 godzinach jeden z utworów ma więcej glosów niż drugi.
Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły na system naszej zabawy.

PS. Statystyka: Głosowało 12 osób.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Grycek pisze:Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły na system naszej zabawy.
A ja uważam, że ta formuła, którą przyjąłeś do naszego plebiscytu jest:
a) niezbyt skomplikowana (zwłaszcza porównując to z tym, co przed chwilą zacytowałeś)
b) ciekawa
c) dość sprawiedliwa (ale ..)

Co do tej sprawiedliwości, to nie jestem pewien tylko jak ułożyłeś drabinkę po eliminacjach i dalej. Bo moim zdaniem najlepsza byłaby taka jak poniżej (liczby oznaczają miejsca zajęte po eliminacjach):

I runda:
1-32
2-31
3-30
itd.

II runda:
zwycięzca 1-32 ze zwycięzcą 16-17
zwycięzca 2-31 ze zwycięzcą 15-18
itd.

W ten sposób utwory, które po eliminacjach zajęły miejsca 1-2 miałyby szansę spotkać się dopiero w finale.

A celem ukrycia faktu który utwór zajmuje które miejsce w drabince, można do każdej rundy przedstawiać pary alfabetycznie i tylko Ty wiedziałbyś kto się spotka z kim w następnej rundzie.
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

Robinson pisze:
Co do tej sprawiedliwości, to nie jestem pewien tylko jak ułożyłeś drabinkę po eliminacjach i dalej. Bo moim zdaniem najlepsza byłaby taka jak poniżej (liczby oznaczają miejsca zajęte po eliminacjach):

I runda:
1-32
2-31
3-30
itd.

II runda:
zwycięzca 1-32 ze zwycięzcą 16-17
zwycięzca 2-31 ze zwycięzcą 15-18
itd.

W ten sposób utwory, które po eliminacjach zajęły miejsca 1-2 miałyby szansę spotkać się dopiero w finale.
Tak zrobiłem.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9773
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Gary pisze:Z reguły słucham w pracy programu 1 Polskiego Radia (niestety) i dziś słyszałem tam około godziny 10tej jedną z piosenek z naszego plebiscytu, a dokładnie to Dzioło - "Zamyślone głowy". Byłem totalnie zaskoczony. :)
To rzeczywiście niespodzinka. Nie wiedziałem, ze ktoś jeszcze zauwazył ten świetny kawałek.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

tadzio3 pisze:Zastanawiałem sie tez troche nad specjalnymi edycjami
moim zdaniem znakomity pomysl! Choc pewnie jeszcze nie na druga edycje. To bedzie bardzo dobre, zeby nam sie zabawa nie przejadla, bo np. niektorzy moga miec dosc, ze wiele proponowanych kawalkow to rock z pogranicza progresywnego.
tadzio3 pisze:I jeszcze jedno. Widzę, że Ku3a coś kombinuje w sprawie dodania piosenek z naszej zabawy do LP3. Zgodnie z zasadą ktoś ci daje palec, ty bierzesz całą rękę ( :wink: ) możnaby dać do przesłuchania wszystkie piosenki, które brały udział w naszej zabawie. A nóż może coś Markowi przypadnie do gustu i zaskoczy wrzuceniem kompletnie niedocenianej przez nas piosenki...
Nie chce go zarzucac zbyt wielka liczba piosenek, bo wtedy to go zniecheci do zrobienia czegokolwiek. Tym bardziej, ze probuje jeszcze wywalczyc wrzucenie kilku innych piosenek do zestawu...
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

HERMMAN pisze:Wiem, że taki Thirteen Senses natomiast z powodzeniem poradzi sobie na liście bo to jest piosenka na tą listę! I nie będzie wcale potrzebne wsparcie z tego forum.
Za to Mew nie ma żadnych szans z tego prostego powodu, że był już w zestawie do głosowania i jakoś nie doczekał się uznania.
HERMMAN pisze:Czytając ten temat wraz z jego rozrostem zauważyłem pewną prawidłowość. Generalnie za starymi zasadami są ci, których typy bądż propozycje zaszły wysoko a za zmianą zasad ci, których typy i propozycje przepadły już na starcie :wink:
I znowu się okazuje, że jestem wyłamywaczem. Cały czas jestem za systemem pucharowym, a moich faworytów trzebiło i trzebiło, że o moich piosenkach nie wspomnę, bo ostatnia odpadła w pierwszej rundzie pucharu (ku mojemu zaskoczeniu).
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

ku3a pisze:zniecheci do zrobienia czegokolwiek. Tym bardziej, ze probuje jeszcze wywalczyc wrzucenie kilku innych piosenek do zestawu...
I znowu wychodzi, że różnice w odbiorze muzyki są straszne. Ja doszukałem się tu bodajże 5 utworów z pogranicza rocka progresywnego i wszystkie dosyć szybko wypadły.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Post autor: Nivo »

ku3a pisze: moim zdaniem znakomity pomysl! Choc pewnie jeszcze nie na druga edycje. To bedzie bardzo dobre, zeby nam sie zabawa nie przejadla, bo np. niektorzy moga miec dosc, ze wiele proponowanych kawalkow to rock z pogranicza progresywnego.
Po tej edycji czuję niedosyt progresywy ;)


A teraz moje zdanie na temat prowadzenia:
1. Zasady z Sigur Ros są marne, niesprawiedliwe i przekomplikowane
2. System obrany tutaj szczerze mi się podoba, ale należałoby zmienić parę rzeczy

Lista proponowanych zmian: (inspirowana strzępami dobrych pomysłów SR ;) )
a) Równy start piosenek w I etapie
b) Zmiana punktacji (tak, żeby 4x ostatnie miejsce było najgorzej równe 1 miejscu...)
c) Zaostrzenie progu przyjmowania (dla obecnej ilości kandydatów 16 piosenek w II etapie byłoby wystarczające. Mogę bez problemu nie znaleźć ani jednego z moich kandydatów na liście II etapu. Znając mój gust muzyczny to wielce prawdopodobne)
d) Ustalone 48h na głosowanie w fazie drabinkowej (taki dopychacz zasadowy szczerze mówiąc, ale wyszło na to, że nadaje się ;) )
choroszcz
Posty: 613
Rejestracja: czw mar 17, 2005 10:33 pm
Lokalizacja: choroszcz

Post autor: choroszcz »

mam prosbe czy moglibyscie sklasyfikowac piosenki z dalszych miejsc , tj 5-8 wyeliminowane w cwierrcfinale, 9-16 itd np po ilosci glosow w fazie zasadniczej

co do waszych sporow -istotne jest ze w kazdej fazie glosuje rozna ilosc osob , w pierwszej bylo najwiecej
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Post autor: Grycek »

choroszcz pisze:mam prosbe czy moglibyscie sklasyfikowac piosenki z dalszych miejsc , tj 5-8 wyeliminowane w cwierrcfinale, 9-16 itd np po ilosci glosow w fazie zasadniczej

co do waszych sporow -istotne jest ze w kazdej fazie glosuje rozna ilosc osob , w pierwszej bylo najwiecej
Zrobię to. Podam wyniki z eliminacji i wyniki według systemu pucharowego.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Moim zdaniem obecny system jest OK, z 3 powodów:
- jest prosty (czego nie można powiedzieć o tym z Sigur Ros, po 1/4 miałem dosyć, jakiś prawnik to pisał, czy co? :lol: ),
- jest ciekawy (i są szanse na niespodzianki)
- jest sprawiedliwy - bo po eliminacjach mamy rozstawienie, a jak później ktoś pokona wyżej notowaną piosenkę, to w nagrodę ma prościej w kolejnych rundach, bo nie jako "przejmuje" jej ranking

Jedyne, co można by zmienić, to system punktowania w eliminacjach. Po prostu wrzucić zwykłą co 1 punkt punktację. Będzie jeszcze sprawiedliwiej :) .
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

calkowicie zgadzam sie z Miszonem i wlasciwie moglbym napisac to samo
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

A ja jednak zostawiłbym te większe różnice w ścisłej czołowce, bo to mobilizuje do przemyśleń. Punkt różnicy niewiele robi, ale np. 3 to już coś.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Ja też bym zostawił te różnice.
Wiem, że jest to odmienne od naszych przyzwyczajeń, np. od podsumowań LP3, listy forumowej, itd.
Ale może właśnie dlatego warto robić coś odmiennie, żeby było jakieś urozmaicenie.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9773
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Ale to jest niesprawiedliwe, kiedy pierwsze miejsce i drugie jest prawie tak samo lubiane i jak by nie postawić, to jeden bedzie za bardzo faworyzowany, a drugi skrzywdzony. Różnica pkt nie przekłada sie na sympatię. przynajmniej u mnie tak było, kiedy przygotowywałem swoją siódemkę eliminacyjną.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

tadzio3 pisze:Ale to jest niesprawiedliwe, kiedy pierwsze miejsce i drugie jest prawie tak samo lubiane i jak by nie postawić, to jeden bedzie za bardzo faworyzowany, a drugi skrzywdzony. Różnica pkt nie przekłada sie na sympatię. przynajmniej u mnie tak było, kiedy przygotowywałem swoją siódemkę eliminacyjną.
Ale popatrz na to inaczej:
1. Może u kogoś innego ta różnica się przekłada
2. Dzięki takiej punktacji absolutni faworyci poszczególnych osób (zajmujący miejsca 1-3) bez problemu wchodzą do konkursu, nawet jeśli dana osoba jest jedyną głosującą na dany utwór. Wprawdzie potem ten utwór pewnie szybko odpadnie, ale ta osoba ma chociaż satysfakcję, że jego faworyt wszedł do I rundy.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9773
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Robinson pisze:1. Może u kogoś innego ta różnica się przekłada
Z pewnością tak, lecz z większości wypowiedzi forumowiczów wynika, że duzo osób miało problem nie tylko z wyborem siódemki, ale i kolejnosci. Mało kto byl pewny, ze jeden kawałek jest zdecydowanie najlepszy.
Robinson pisze: 2. Dzięki takiej punktacji absolutni faworyci poszczególnych osób (zajmujący miejsca 1-3) bez problemu wchodzą do konkursu, nawet jeśli dana osoba jest jedyną głosującą na dany utwór. Wprawdzie potem ten utwór pewnie szybko odpadnie, ale ta osoba ma chociaż satysfakcję, że jego faworyt wszedł do I rundy.
Tutaj masz rację, gdyż u mnie była tak sytuacja, że piosenka z mojego drugiego miejsca przeszła kwalifikacje, ale jestem prwie pewny, że tylko ja na to głosowałem. Jest to satysfakcja, ale pozorna.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Robinson pisze: 2. Dzięki takiej punktacji absolutni faworyci poszczególnych osób (zajmujący miejsca 1-3) bez problemu wchodzą do konkursu, nawet jeśli dana osoba jest jedyną głosującą na dany utwór. Wprawdzie potem ten utwór pewnie szybko odpadnie, ale ta osoba ma chociaż satysfakcję, że jego faworyt wszedł do I rundy.
I właśnie to jest niesprawiedliwe, także to radczej argument przeciw takiej punktacji. bo może się zdarzyć, że piosenka, na którą głosowały 4 osoby w ogóle nie wejdzie z eliminacji, a taka na którą tylko 1 (ale na 1 miejscu) wchodzi, po to tylko, żeby zaraz odpaść.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3399
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

Może wprowadzić system F1 - 10-8-6-5-4-3-2-1, ale przy równej ilości głosów decydowała by nie najwyższa pozycja tylko ilość głosów.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

to ja mam jeszcze inny pomysl :-P.
moze kazdy by mial do dyspozycji np. 20 punktow i jak by je rozdzielil pomiedzy piosenki to bylaby juz jego decyzja. Moznaby 5-5-4-3-2-1, moznaby tylko jednej 20, moznaby dwudziestu po jednym punkcie, czy jakiekolwiek posrednie rozwiazanie.
8)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9773
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:to ja mam jeszcze inny pomysl :-P.
moze kazdy by mial do dyspozycji np. 20 punktow i jak by je rozdzielil pomiedzy piosenki to bylaby juz jego decyzja. Moznaby 5-5-4-3-2-1, moznaby tylko jednej 20, moznaby dwudziestu po jednym punkcie, czy jakiekolwiek posrednie rozwiazanie.
8)
Świetny pomysł! Również nad tym się zastanawiałem. Wtedy byłoby naprawdę ciekawie.
Awatar użytkownika
Megalomaniac 3-owy
Posty: 338
Rejestracja: pt mar 03, 2006 1:48 am
Lokalizacja: Działoszyn

Post autor: Megalomaniac 3-owy »

kajman pisze:
HERMMAN pisze:Wiem, że taki Thirteen Senses natomiast z powodzeniem poradzi sobie na liście bo to jest piosenka na tą listę! I nie będzie wcale potrzebne wsparcie z tego forum.
Za to Mew nie ma żadnych szans z tego prostego powodu, że był już w zestawie do głosowania i jakoś nie doczekał się uznania.
A ja jestem „z goła' innego zdania i powiem że szanse ma - pokaźną [ale to się okaże] i zapytam? czy jest taka osoba na forum która zna wszystkie utwory do głosowania???? każdy głosuje na utwór który zna i lubi a ten kawałek większość forumowiczów poznało dopiero teraz... i tak przekornie zapytam się teraz Kaymana czy słyszał ten utwór w Trójce...a jak tak to kiedy...bo mniemam że jak leciał ten utwór i 'miał swój czas' to większość forumowiczów/słuchaczy miała najlepszy sen... dlatego też utwór MEW na Lp.3 nie miał większych szans bo i nie był tak promowany jak Nelly Furtka, Red Pamppers czy Michał Bubel...itp. a reklama jest dźwignią sukcesu...
tadzio3 pisze:
ku3a pisze:to ja mam jeszcze inny pomysl :-P.
moze kazdy by mial do dyspozycji np. 20 punktow i jak by je rozdzielil pomiedzy piosenki to bylaby juz jego decyzja. Moznaby 5-5-4-3-2-1, moznaby tylko jednej 20, moznaby dwudziestu po jednym punkcie, czy jakiekolwiek posrednie rozwiazanie.
8)
Świetny pomysł! Również nad tym się zastanawiałem. Wtedy byłoby naprawdę ciekawie.
...a ja nawet podobnie juz się odniosłem w głosowaniu...
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Miszon pisze:I właśnie to jest niesprawiedliwe, także to radczej argument przeciw takiej punktacji. bo może się zdarzyć, że piosenka, na którą głosowały 4 osoby w ogóle nie wejdzie z eliminacji, a taka na którą tylko 1 (ale na 1 miejscu) wchodzi, po to tylko, żeby zaraz odpaść.
Akurat w tym przypadku co podałeś, sytuacja może być identyczna, tzn. jeżeli na jeden utwór zagłosują nawet 4 osoby, z których 2 umieszczą utwór na 7-ym miejscu, a 2 na 6-ym, to i tak lepszy okaże się inny utwór, na który zagłosowała 1 osoba (ale na 1-ym miejscu). Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania, należałoby zastosować system taki jak w głosowaniu na LP3, czyli każda piosenka 1 punkt, a to byłoby mniej ciekawe. Wtedy byłoby najbardziej sprawiedliwie. Ale sprawiedliwości na tym świecie jest mało. :P

Natomiast propozycja Kuby jest, moim zdaniem, bardzo ciekawa.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

ku3a pisze:to ja mam jeszcze inny pomysl :-P.
moze kazdy by mial do dyspozycji np. 20 punktow i jak by je rozdzielil pomiedzy piosenki to bylaby juz jego decyzja. Moznaby 5-5-4-3-2-1, moznaby tylko jednej 20, moznaby dwudziestu po jednym punkcie, czy jakiekolwiek posrednie rozwiazanie.
8)
Pomysł pozornie dobry, bo praktycznie w tej sytuacji nie bylibyśmy nawet ustawić sześciu piosenek po kolei, gdyż na to by nam punktów zabrakło. Natomiast przy 30 już by to wyglądało lepiej, chociaż też byłoby mniej punktów do dyspozycji niż mieliśmy teraz. Bo teraz mieliśmy ich łącznie 39.
ODPOWIEDZ