Nasza Lista XIX

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: Sundrajta »

santosz pisze: czw lut 21, 2019 4:40 pm Nie obrażać mi tu pana Andreasa, bo przyjdzie i harfą przyp...
Oj, bo jeszcze ze strachu pozwolimy mu wygrać. :mrgreen:
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: adameria »

Zagłosowałem. Czas dokonany. Dziękuję i pozdrawiam.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: kajman »

Pojawiło się kolejnych 6 głosów:
wwas
Arkano
ADDY
santosz
michal91d
adameria
i jest 3:3 plus 2 remisy.

Pozwolę się nie zgodzić z jollyrogerem72 co do słowa żenujący. Odbieram je jako obraźliwe i sądzę, że wiele osób ze mną zgodzi. Mnie to sformułowanie uraziło (użycie go przez Yacy'ego zresztą też). Gdyby napisał, że finał jest na beznadziejnym poziomie nie miałbym żadnych zastrzeżeń. To tak jak przykładowo określenie utworu Sundrajty jako koszmar byłoby jak najbardziej do przyjęcia, ale określenie go gównem już nie.
Sundrajta pisze: czw lut 21, 2019 11:07 am mogę je określać takimi słowami jakie w danej sytuacji wydają się najbardziej trafne
Może i można uznać je za trafne, ale za niesmaczne także. Znacznie lepiej brzmiałoby beznadziejny, fatalny czy nawet koszmarny.
Sundrajta pisze: czw lut 21, 2019 11:07 am Przecież nawet nie chodziło mi o konkretne osoby
I nie chodziło o osoby tylko o słowo (przynajmniej ja tak to odbieram).
Sundrajta pisze: czw lut 21, 2019 1:30 pm Ty skrytykowałeś moją opinię!
Ja odebrałem to jako krytykę słownictwa. Szkoda tylko, że w odpowiedzi użył tego samego słowa.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: czw lut 21, 2019 6:01 pm Pozwolę się nie zgodzić z jollyrogerem72 co do słowa żenujący.
Masz do tego pełne prawo. Bądź jednak konsekwentny i odnieś się do słowa KNAJACKI, użytego przez konwickiego1980 :arrow: https://dobryslownik.pl/slowo/knajacki/21398/ :arrow: cytuję:
knajackie zachowania, wypowiedzi itp. to takie, które są typowe dla uliczników, chuliganów, przestępców, środowisk patologicznych
Dziękuję.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: kajman »

Moim zdaniem jego wypowiedź była niewłaściwa i niekulturalna. Knajacka to może przesada.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: konwicki1980 »

Grzegorz dam Ci radę: weź wyluzuj.
To nie sąd kapturowy ani analiza językoznawcza. Kajman w zasadzie wyjasnił, o co tu chodziło.

Więc i ja powstrzymam się od oceny sformułowania "dno i kilometr mułu". Sporo już jestem w sieci, ale tak jeszcze nikt mnie nie nazwał.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: kajman »

Zwycięzcy w finałowych parach (po utworze wynik pojedynku; kursywą utwory niżej notowane po eliminacjach):
1. Mazzy Star - Fade Into You 12 : 9
3. Meg Myers - Numb 11 : 10
5. Katedra - Dziewczyna z obrazka 12 : 8
7. Keren Ann - 101 10 : 10
9. Mew - Carry Me To Safety 10 : 8
11. Skylar Grey - Coming Home, Pt. II 11 : 8
13. Rachid Taha - Barra Barra 11 : 9
15. Albion - Call It A Sin 12 : 8

Szczegółowe wyniki postaram się przedstawić w weekend.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: jollyroger72 »

konwicki1980 pisze: czw lut 21, 2019 8:00 pm Sporo już jestem w sieci, ale tak jeszcze nikt mnie nie nazwał.
Chyba źle interpretujesz pewne zwroty. Dotyczyło to twojej wypowiedzi, nie twojej osoby.
Luzować nie mam potrzeby. Napisałem to ze stoickim spokojem. Natomiast sąd kapturowy odbył się choćby nad FOXD-em - w innym dziale.
......................
kajman pisze: czw lut 21, 2019 8:44 pm Zwycięzcy w finałowych parach (...):
1. Mazzy Star - Fade Into You 12 : 9
Zwycięzca... słabszy z dwóch finałowych słabeuszy.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: Miszon »

jollyroger72 pisze: czw lut 21, 2019 8:52 pmNatomiast sąd kapturowy odbył się choćby nad FOXD-em - w innym dziale.
Zaciekawiłeś mnie. Jakiś link?

Zwycięzca jednak dla mnie sensacyjny. Od poczatku Brecker z Vollenweiderem wydawali mi się faworytem i przebieg konkursu wskazywał że wygra. A tu na końcu zonk.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: Yacy »

kapitalne wyniki!!! :-)

wygrał utwór, który musiał wygrać :-)
mam nadzieję, że kajman przedstawi kiedyś dowód na to, że pisałem o tym już w czasie eliminacji :-P
gdyby go wcześniej nie znał to byłby moim nr 1.

w ostatecznych pojedynkach moje propozycje wygrały!!! :-D
5, 11 i 15 - nie jest źle ;-)

dziękuję za przeprowadzenie NL :-)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: jollyroger72 »

Miszon pisze: czw lut 21, 2019 9:05 pm Zaciekawiłeś mnie. Jakiś link?
Przejrzyj i poczytaj sobie komentarze do bieżących notowań z ubiegłego roku. Jest tego mnóstwo.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: kajman »

Przede wszystkim jest mnóstwo bardzo niekulturalnych i obraźliwych sformułowań tegoż. Ale i tak zachowuje się lepiej niż kilka lat temu.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: konwicki1980 »

Yacy pisze: czw lut 21, 2019 9:06 pm kapitalne wyniki!!! :-)
wygrał utwór, który musiał wygrać :-)
Zgadzam się, że musiał :)
Przed tą edycją zastanawiałem się, jak sobie poradzą hity w postaci Mew i Mazzy Star i wyszło całkiem nieźle. Może w przyszłości też zgłoszę jakiegoś "hita". :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: Miszon »

kajman pisze: czw lut 21, 2019 9:18 pm Przede wszystkim jest mnóstwo bardzo niekulturalnych i obraźliwych sformułowań tegoż. Ale i tak zachowuje się lepiej niż kilka lat temu.
tzn ja nie widzę jego postów. Jeśli ktoś nie zacytuje.
Myślałem że skoro sąd, to jakis konkretny wątek w którym się odbył.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: adameria »

Gratuluję Tadziowi3!
Dzięki, to by było na tyle.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: Nivo »

Przyłączam się do gratulacji. Zarówno Tadziowi jak i santoszowi. Oba utwory w mojej 11, sam Vollenweider pierwszy.
Nawiasem, Mazzy był zgłaszany nawet na tym forum do TWC ;) także raczej zaskoczony wynikiem nikt powinien nie być.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4960
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: Artur »

Tadzio gratulacje. Wszystkie Twoje propozycje były wyborne i w sumie to Mazzy chyba najsłabsze. Ann Wilson była u mnie na liście i to z całkiem dobrze sobie radziła. Kołysanka Kruka znałem z serialu A na Vollenweidera to chyba na początku lat 90' był taki bum w Polsce, a utkwiło mi to w pamięci bo zostałem posądzony o swoją była już dziewczynę że nie oddałem jej płyty Andreasa :twisted: - nie chciałbym jej nawet za darmo :D
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: ADDY »

Tadzio wraca na zwycięską ścieżkę, nie wiem czy nie jest to forumowicz, który miał najwiecej utworów w finałach do tej pory.
Mi wyniki się podobają. Mazzy u mnie na 9 miejscu, ale tak nisko tylko dlatego, że dawno dawno temu słuchałem jej bardzo często.
Dla mnie zdecydowanie najlepszym utworem był Alcest. I przypuszczam, że jeszcze pare edycji temu by wygrał. Ale niestety wielu forumowiczów już nieuczestniczy w zabawie i na nieszczęście dla mnie - są to w większości ludzie z podobnym gustem do mojego.
Dzięki amstel za kawałek bardzo ambitnego i pięknie skomponowanego grania
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: tadzio3 »

Dziękuję za gratulacje! :)
Cieszę się, że wygrał Mazzy Star :-) A czy miałem najwięcej piosenek w finale? Chyba nie, pamiętam może ze dwa przypadki. A moja piosenka dotychczas wygrała tylko raz, a teraz ten drugi. Chyba, że zapomniałem o czymś ;)
Awatar użytkownika
amstel2
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 24, 2017 7:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: amstel2 »

tadzio3 pisze: pt lut 22, 2019 11:39 am Dziękuję za gratulacje! :)
Cieszę się, że wygrał Mazzy Star :-) A czy miałem najwięcej piosenek w finale? Chyba nie, pamiętam może ze dwa przypadki. A moja piosenka dotychczas wygrała tylko raz, a teraz ten drugi. Chyba, że zapomniałem o czymś ;)
Moj numer #1 z eliminacji! Gratulacje!
Awatar użytkownika
amstel2
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 24, 2017 7:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: amstel2 »

ADDY pisze: pt lut 22, 2019 9:56 am Dzięki amstel za kawałek bardzo ambitnego i pięknie skomponowanego grania
Bardzo proszę. Ciesze się ze trafiłem w Twój gust! :)
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: santosz »

konwicki1980 pisze: czw lut 21, 2019 9:18 pm jak sobie poradzą hity w postaci Mew
dla jednych hity, dla innych nowości :) , ja poznałem Carry Me To Safety dzięki NL i muszę przyznać, że to był mój zdecydowany numer jeden tej edycji. Piękny utwór
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: kajman »

Mnie tylko cieszy, że w ostatniej rundzie mój nr 1 czyli Rachid wygrał z jednym z najsłabszych utworów w tej edycji (na 64 u mnie). Żal mi, że mojemu utworowi zabrakło jednego głosu (szczególnie, że przeciwnik był słabiutki - u mnie na 51).
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: wwas »

santosz pisze: pt lut 22, 2019 3:47 pm ja poznałem Carry Me To Safety dzięki NL i muszę przyznać, że to był mój zdecydowany numer jeden tej edycji. Piękny utwór
Dzięki! Cieszę się, że mogłem się do tego przyczynić.
W dotychczasowych edycjach skutecznie powstrzymywałem się przed proponowaniem utworów, które znałem z zestawu LP3. Jak widać, nie całkiem słusznie - przypuszczam, że gdybym zastąpił Mew jakimś indywidualnym wynalazkiem, zapewne skończyłby on podobnie do tej propozycji, która takowym wynalazkiem była.
Bardzo się cieszę z miejsca w pierwszej dziesiątce, aczkolwiek miejsce 9 wydaje mi się trochę pechowe - to najniższa pozycja, na której można się znaleźć, wygrawszy pięć pojedynków (a na takie miejsce 8 wystarczą trzy...).
Dodam jeszcze, że zwycięzca to mój numer 2, więc też mi bardzo odpowiada :)
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nasza Lista XIX

Post autor: Sundrajta »

No właśnie kawałek Mew "Carry Me to Safety" był znany z Trójki, dlatego trochę się dziwię, że dla kogoś był odkryciem.
Jednak tym bardziej się cieszę, bo u mnie to też zwycięzca eliminacji. :mrgreen:
kajman pisze: pt lut 22, 2019 4:05 pm Mnie tylko cieszy, że w ostatniej rundzie mój nr 1 czyli Rachid wygrał z jednym z najsłabszych utworów w tej edycji (na 64 u mnie). Żal mi, że mojemu utworowi zabrakło jednego głosu (szczególnie, że przeciwnik był słabiutki - u mnie na 51).
Domyśliłem się, że za tę jedną z najgorszych piosenek uznałeś moją propozycję. :shock: Jednak z tego powodu nie robię tragedii (jak inni) i nawet gdybyś użył podobnych lub gorszych epitetów do mojego, w ogóle bym się nie przejął. Chociaż bardzo liczę się z Twoim zdaniem. I akurat dla mnie Brand New to odkrycie 2018 roku. Na szczęście Rachid Taha "Barra Barra" to znowuż odkrycie tej edycji NL i nie martwi mnie bardzo ta porażka moich ulubieńców.
Aha, to też Twoja propozycja najpierw u mnie cztery razy z rzędu wygrała dogrywkę, aż za piątym przegrała z Katedrą. :arrow:
A mógłbyś zaspokoić moją ciekawość czy to Meg Myers "Numb" wygrało eliminacje, bo od pewnego czasu miałem takie podejrzenie?
ODPOWIEDZ