Nasza Lista XVIII

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4961
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Artur »

Kolejna runda zupełnie nie po mojej myśli. Został tylko mój nr 7.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: dannar »

Odpadł wreszcie najwiekszy koszmar :D Czy tylko dla mnie każdy utwór post-rockowy brzmi dokładnie tak samo? :twisted:
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Neo01 »

Smutek i rozczarowanie. Jednak nie dla mnie NL i dla moich propozycji :( .
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: ADDY »

dannar pisze: czw cze 14, 2018 8:54 am Odpadł wreszcie najwiekszy koszmar :D Czy tylko dla mnie każdy utwór post-rockowy brzmi dokładnie tak samo? :twisted:
A Sigur Ros?
Post rock jest piękny, ale musi być z wokalem. Znam niewiele bardzo dobrych utworów post rockowych bez wokalu.

btw zostały mi 2 utwory z pierwszej dziesiątki w górnej połówce, w tym numer dwa. W dolnej cieszą zwycięstwa numeru 1 i 3
santosz
Posty: 4799
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: santosz »

U mnie też już prawie wszystko pozdychało, została już tylko smaczna zupa i pikantny gulasz... mam nadzieję, że coś jeszcze ugrają w dalszej fazie
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2462
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: wwas »

ku3a pisze: czw cze 14, 2018 8:12 am jak dla mnie to za dużo tych rund jednak i pewien chaos.
To ja może dla równowagi pochwalę nowy system - w poprzednich edycjach odnosiłem wrażenie, że w zasadzie emocje kończą się po rundzie II; teraz ich stopniowanie jest większe.

A tymczasem w głównej stawce walczą jeszcze moje numery 5 i 9. Ten pierwszy wsparłem ostatnio, jak widać skutecznie, w pojedynku z moim numerem 3, który teraz z kolei mierzy się w dogrywce z numerem 11 (i w tym pojedynku już go nie zdradzę).
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: kajman »

Ogólnie przeszły 4 utwory na które głosowałem, a odpadło 11 i moja propozycja. Na górze nie było tak źle, bo wprawdzie odpadł mój nr 9 (ale z nrem 11, na który głosowałem), 10 (ale z 13), 12, 23 i 25, ale na dole wypadły moje nry 1, 2, 3, 5, 8 i wspomniana moja propozycja (tam tylko jeden wynik był po mojej myśli).
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: kajman »

kajman pisze: czw cze 14, 2018 5:03 pm Ogólnie przeszły 4 utwory na które głosowałem, a odpadło 11 i moja propozycja. Na górze nie było tak źle, bo wprawdzie odpadł mój nr 9 (ale z nrem 11, na który głosowałem), 10 (ale z 13), 12, 23 i 25, ale na dole wypadły moje nry 1, 2, 3, 5, 8 i wspomniana moja propozycja (tam tylko jeden wynik był po mojej myśli).
Głosowanie 2:6 (czyli prawica wygrała). Dogrywek nie przeprowadzałem, zbyt duża różnica poziomów.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: dannar »

ADDY pisze: czw cze 14, 2018 10:13 am A Sigur Ros?
Post rock jest piękny, ale musi być z wokalem. Znam niewiele bardzo dobrych utworów post rockowych bez wokalu.
Sigur Ros to dla mnie Goobledigook i długo, długo nic. Kwestia gustu. :wink:

A co do post rocka, to posłużę się cytatem:
amstel2 pisze: ndz kwie 15, 2018 6:20 pm dogłębnie porusza, dostarcza cały wachlarz emocji - od głębokiej nostalgii, poczucia bezsilności po uczucie spełnienia i ukojenia. Cały album serwuje emocjonalny roller-coaster.
Słuchanie muzyki post-rockowej jest jak roller-coaster, ale z każdą kolejną piosenką taki sam. Zakręty i przyspieszenia w dokładnie tych samych miejscach, a na koniec obowiązkowe zwolnienie, aż do zatrzymania. Może rzeczywiście artyści wpadli w tę pułapkę, bo za rzadko używają wokalu i za bardzo wierzą w zastąpienie słów muzyką.
Pierwszym post-rockiem jaki usłyszałem w życiu było "Forever Lost" God Is An Astronaut. Nie powiem, że nie byłem zachwycony. Ale potem chwyciłem po płytę, a tam 10 identycznych kawałków... Potem po płyty innych grup z tego gatunku, a tam to samo.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: kajman »

dannar pisze: czw cze 14, 2018 8:54 pm Sigur Ros to dla mnie Goobledigook i długo, długo nic. Kwestia gustu.
Fakt, bo na przykład dla mnie Goobledigook jest utworem co najwyżej przeciętnym, a zespół uważam za rewelacyjny.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Nivo »

Poprzednia runda była jedną z najbardziej niewyrównanych w historii NL, zatem bardzo mnie dziwi ilość zaskoczonych osób.
To dołączę, a co :P. W dogrywce jest 6 utworów z mojej 11, z czego 4 sparowane. Za to się cieszę, że mamy dolną stawkę.

Spośród głosujących w eliminacjach mamy 8 osób, które w górnej stawce ma <=5 punktów ze swoich głosów, w tym 3 osoby mają okrągłe 0.
Są 3 osoby, które mają 30 lub więcej punktów.

Jutro mogę mieć trochę opóźnienia. Powysyłam zaraz potwierdzenia ludziom, którzy głosowali do tej pory.
Ponieważ mam nadzieję, że znamy już zestaw i będziemy mieli mniej par, to planuję też spróbować zrobić przyszłe dogrywki w 24h. Główne rundy pozostały by dwudniowe. Wtedy ostatnie głosy były z czwartku na piątek, a wyniki z soboty na niedzielę.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: kajman »

Nivo pisze: czw cze 14, 2018 10:17 pm w tym 3 osoby mają okrągłe 0
W tym ja, chociaż moje miejsce 11 się załapuje.
krisu3
Posty: 66
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 3:43 pm

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: krisu3 »

dannar pisze: czw cze 14, 2018 8:54 pm Słuchanie muzyki post-rockowej jest jak roller-coaster, ale z każdą kolejną piosenką taki sam. Zakręty i przyspieszenia w dokładnie tych samych miejscach, a na koniec obowiązkowe zwolnienie, aż do zatrzymania. Może rzeczywiście artyści wpadli w tę pułapkę, bo za rzadko używają wokalu i za bardzo wierzą w zastąpienie słów muzyką.
Pierwszym post-rockiem jaki usłyszałem w życiu było "Forever Lost" God Is An Astronaut. Nie powiem, że nie byłem zachwycony. Ale potem chwyciłem po płytę, a tam 10 identycznych kawałków... Potem po płyty innych grup z tego gatunku, a tam to samo.
Dlatego warto sobie wybrać jeden ulubiony zespół i wystarczy ;) Ja poznałem post-rock na Tides from Nebula i tak już zostało, bardzo lubię sobie odsłuchać jakąś płytę w całości. Okazjonalnie posłucham innych zespołów, jak YT mi jakiś podrzuci, ale słuchać wszystkiego to faktycznie można by się zanudzić :)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Neo01 »

Jednak chociażby na ostatniej płycie Long Distance Calling utwory mocno się różnią, naprawdę! A już zupełnie się różnią od poprzedniej płyty, gdzie zresztą jest wokal. Zespół moim zdaniem idzie do przodu i wcale w każdym kawałku nie ma opisanej powyżej struktury.
Może co za dużo post-rocka to niezdrowo, ale jednak te dywagacje kolegi dannara to wielkie uproszczenie!
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: konwicki1980 »

krisu3 pisze: czw cze 14, 2018 10:33 pmJa poznałem post-rock na Tides from Nebula i tak już zostało
Raczej mi ten zespół podchodził pod rock progresywny po prostu :)
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: dannar »

Ja się tylko staram żeby była tutaj jakaś inna dyskusja niż "o Boże, wszystkie moje utwory odpadły, idę płakać w samotności, bawcie się dalej" :wink:
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: konwicki1980 »

Moje też odpadły, ale nie dziwię się. Nie zgłaszam utworów, które miałyby "szanse", tylko te, które lubię :D
Awatar użytkownika
amstel2
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 24, 2017 7:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: amstel2 »

Neo01 pisze: czw cze 14, 2018 10:48 pm Jednak chociażby na ostatniej płycie Long Distance Calling utwory mocno się różnią, naprawdę! A już zupełnie się różnią od poprzedniej płyty, gdzie zresztą jest wokal. Zespół moim zdaniem idzie do przodu i wcale w każdym kawałku nie ma opisanej powyżej struktury.
Może co za dużo post-rocka to niezdrowo, ale jednak te dywagacje kolegi dannara to wielkie uproszczenie!
Mialem okazje być na koncercie LDC i było rewelacyjnie. Zgadzam się, że tym albumem poszli mocno naprzód.
TFN może kojarzyć się z Prog-rockiem, bo na początku kariery supportowali trasę z Riverside ;)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Neo01 »

konwicki1980 pisze: pt cze 15, 2018 12:19 pm Moje też odpadły, ale nie dziwię się. Nie zgłaszam utworów, które miałyby "szanse", tylko te, które lubię :D
Ja staram się połączyć jedno z drugim, ale - jak widać - odnosi to średni skutek (chociaż nie jest najgorzej, ale jednak liczyłem na trochę więcej).
amstel2 pisze: pt cze 15, 2018 12:41 pmMialem okazje być na koncercie LDC i było rewelacyjnie.
Ależ zazdroszczę! Gdzie to było?
miszony
Posty: 4742
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: miszony »

Wysłałem przed chwilą swoje głosy, mam nadzieję że Nivo odbierze mejla.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Nivo »

Głosowało 21 osób.

1. 5 Billion In Diamonds- Gravity Rules - Apparat feat. Soap&Skin - Goodbye
2. Agalloch - The Hawthorne Passage - Kovacs - My Love
3. Alela Diane - Take Us Back - Temple of the Dog - Call Me a Dog
4. Believe - III - Dikanda - Devla Devla
5. Daniel Spaleniak - Lonely Night - Long Distance Calling - Out There
6. Deftones - Sextape - Nothing But Thieves - Particle
7. Goodbye June - Daisy - Thy Catafalque - Sirály
8. Husky Rescue - New Light of Tomorrow - The Amazing - Rewind
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Nivo »

Runda 3

Do zakończenia będziemy mieli jeszcze później 2 dogrywki, półfinał i finał. Dogrywki tak jak pisałem chciałbym spróbować zrobić jednodniowe. Będą w poniedziałek oraz czwartek.

Głosujemy do 17.06, godzina 23.

Górna stawka


1. ANN - Do końca - Urma - Cine iubeste si lasa
2. Fever Ray - Keep the Streets Empty For Me - The Veils - Swimming With Crocodiles
3. Halsey - Sorry - niXes - Circles
4. Rafferty - Mausoleum - Soup - The boy and the snow


Dolna stawka


9. Alela Diane - Take Us Back - Long Distance Calling - Out There
10. Apparat feat. Soap&Skin - Goodbye - Goodbye June - Daisy
11. Dikanda - Devla Devla - Nothing But Thieves - Particle
12. Husky Rescue - New Light of Tomorrow - Kovacs - My Love
TStudent
Posty: 11607
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: TStudent »

Czyli de facto wyleciał tylko jeden utwór z głosów z eliminacji - choć akurat mój nr 1. Ale przynajmniej została dwójka, czwórka, siódemka i dziewiątka. No i jeszcze jeden utwór, który de facto miał u mnie szanse, ale do jedenastki się nie załapał. Ciekawe, kto wygra. ;)
W dogrywkach z powodu ograniczeń czasowych właśnie udział mój jest co najmniej mało prawdopodobny.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Miszon »

Hmm... Pozostałe 2 moje głosy wpadają na siebie. Już drugi raz z rzędu wewnętrzna eliminacja.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: dannar »

Chyba zapomniałem oddać głosu, a w dolnej stawce wreszcie nie ma par zupełnie mi obojętnych. :wink:
ODPOWIEDZ