Nasza Lista XVIII

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: kajman »

Yacy pisze: ndz cze 24, 2018 7:36 pmAdam gratuluję.
To jego propozycja? No proszę, dwa jego utwory miałem w top 10 (podobnie jak Aro i santosza), a trzeci kompletnie mi nie podszedł.
miszony
Posty: 4740
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: miszony »

Dziękuję Nivo za poprowadzeniu tego Topu. Doceniam Twoją pracę ale wciąż uważam że ten plebiscyt był za długi nawet nużący. Nie zmienia to jednak faktu ponieważ wyniki według mnie są znakomite.
Gratuluję wyboru Adamie! i choć ANN nie zwróciła jakoś mojej uwagi to uważam że dobrze się stało że wygrała. To mocny, solidny kawałek. Natomiast absolutnie powaliła mnie Alela Diane - mój numer 1 słucham do tej pory i nie mogę przestać ,Rafferty - co za klimat,Fever Ray ( wsytd się przyznać ale dopiero teraz ich odkryłem ) i NiXes- głosowałem na nich na lp3 i cieszę się że tu tak wysoko. Bardzo mnie cieszy też skromny sukces Vanessy Paradis. W końcu to jej najlepszy kawałek.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4955
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Artur »

Gratuluję zwycięzcy i dziękuję wszystkim którzy wspierali moje propozycje jak i wszystkim uczestnikom. Mimo że wyjątkowo długa była ta edycja to jednak prowadzona wzorowo - dzięki Nivo.
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: ku3a »

miszony pisze: ndz cze 24, 2018 8:18 pmwciąż uważam że ten plebiscyt był za długi nawet nużący.
+1
i podtrzymuję, że zmiany w regulaminie jak dla mnie na niekorzyść. przegrał to przegrał, odpadł to odpadł, na ch...olerę drążyć.
ale i tak, jak sygnalizowałem, od rozpoczęcia Mundialu nie głosowałem, bo nie miałem czasu na plebiscyt.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: jollyroger72 »

Mój marginalny udział ograniczył się do podania propozycji oraz głosowania od ćwierćfinału.
Na jeden tylko utwór. Na zwycięski ANN :)
Kajman, po twoim wpisie stwierdzam (subiektywnie), że nie znasz się na muzyce :wink:
Dołączam do grona tych, którym wersja z dogrywkami się nie podobała.
Koniec edycji, koniec mundialu (dla Polaków...).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Yacy »

skoro już pojawiły się głosy, to ja nie wyobrażam sobie powtórki tego systemu.
miał być sprawdzony, został sprawdzony, ale w moim przekonaniu się nie sprawdził.
po prostu zbędne, nic nie dające dogrywki.
ale zapewne wrócimy do tematu przed kolejną NL.

inna sprawa, że prowadzenie i wyniki jak najbardziej okey :-)
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: ku3a »

Yacy pisze: ndz cze 24, 2018 11:07 pminna sprawa, że prowadzenie (...) jak najbardziej okey :-)
nie wspomniałem o tym, ale jak najbardziej tak!
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: TomaszBr »

ku3a pisze: ndz cze 24, 2018 10:35 pm przegrał to przegrał, odpadł to odpadł, na ch...olerę drążyć.
idąc tym tokiem rozumowania, również kolejność na miejscach 3-16 nie powinna być rozstrzygana - wszystkie w końcu przegrały i odpadły ;)

Husky Rescue według starych zasad powinni nie wejść do czołowej ósemki, tymczasem zajęli trzecie miejsce, przegrywając tylko jeden mecz na swej drodze, na dodatek w rewanżu odgrywając się na swoich pogromcach z trzeciej rundy.
Aczkolwiek ogólnie mi po prostu wszystko jedno, według których zasad jest rozgrywane.
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3242
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Arkano »

Nivo pisze: ndz cze 24, 2018 5:06 pmCzy ktoś mnie oświeci czy niXes i ANN były w zestawie ale nigdy się nie przebiły?
Właśnie to jest ta kwestia, która sprawiła, że mi renki opadły. Nixes był w zestawie i miał okazję pokazać swoją moc. To że nie załapał się ani do poczekalni, ani do nieszczęśliwej, jest jeszcze do wybaczenia - potrzeba pewnie wielu głosów. Ale nawet u nas na forum radził sobie naprawdę słabo: jeden taki "w miarę" tydzień to głosy 6 osób i zajęcie 40 pozycji. Poza tym jednym notowaniem niełapało się w ogóle do top 60, a w większości tygodni było poza setką. A tu nagle Circles robi finał i nie rozumiem o co chodzi. Konkurencja była tak beznadziejna? Nagranie po kilku miesiącach nabrało niespodziewanie smaku?
Finał dla mnie osobiście był b. wyrównany ale wygrana Nixes przekreśliła by b. dobre wrażenia po tej edycji.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: adameria »

Mnie wersja z dogrywkami podobała się bardzo. Dlatego, że uważam takie rozwiązanie za bardziej fair.
TomaszBr pisze: pn cze 25, 2018 12:05 am Husky Rescue według starych zasad powinni nie wejść do czołowej ósemki, tymczasem zajęli trzecie miejsce, przegrywając tylko jeden mecz na swej drodze, na dodatek w rewanżu odgrywając się na swoich pogromcach z trzeciej rundy.
Przykład dobitny! Dzięki.

Moim zdaniem przed następnym NL powinna być ankieta lub głosowanie/plebiscyt, która wersja jest lepsza.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9754
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: tadzio3 »

adameria pisze: ndz cze 24, 2018 4:00 pm Swoją drogą nie pamiętam kiedy ostatnio wygrał na NL polski wykonawca, na dodatek śpiewający w języku polskim.
Czy ktoś może mnie uświadomić?
Od razu przychodzi mi do głowy utwór "W naszym niebie" Ciszy Jak Ta, który do dzisiaj uważam za najlepszego zwycięzcę wszystkich edycji Nasze Listy :-)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Yacy »

adameria pisze: pn cze 25, 2018 10:32 am
TomaszBr pisze: pn cze 25, 2018 12:05 am Husky Rescue według starych zasad powinni nie wejść do czołowej ósemki, tymczasem zajęli trzecie miejsce, przegrywając tylko jeden mecz na swej drodze, na dodatek w rewanżu odgrywając się na swoich pogromcach z trzeciej rundy.
Przykład dobitny! Dzięki.
oczywiście jasne, że miejsca zależą od systemu jakim prowadzone są rozgrywki
HR w eliminacjach zajął 8 miejsce. gdyby nie wszedł do ósemki czyli obsunął się o kilka miejsc, to byłoby właściwie normalne.
to raczej żaden dowód na lepszość tego systemu ;-)

ale co do ankiety przed kolejną NL, to oczywista oczywistość :-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Miszon »

W sumie to faktycznie szkoda, że obaj finaliści to były zespoły teoretycznie znane na forum, oba kawałki też wcześniej słyszałem.
Nie jestem na 100% pewien, ale chyba w żadnej rundzie nie głosowałem za zwycięzcą, to niewykluczone że pierwszy taki przypadek w historii moich głosowań.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: kajman »

adameria pisze: pn cze 25, 2018 10:32 am
TomaszBr pisze: pn cze 25, 2018 12:05 am Husky Rescue według starych zasad powinni nie wejść do czołowej ósemki, tymczasem zajęli trzecie miejsce, przegrywając tylko jeden mecz na swej drodze, na dodatek w rewanżu odgrywając się na swoich pogromcach z trzeciej rundy.
Przykład dobitny! Dzięki.
Dla mnie przykład pokazujący słabość tego systemu. Przełknę dogrywki, ale taka sytuacja, że dochodzi po powtórnego pojedynku tych samych utworów to już jest paranoja. I do tego jeszcze ten mecz kończy się innym wynikiem niż poprzednio. :STOP:
Miszon pisze: pn cze 25, 2018 12:23 pm chyba w żadnej rundzie nie głosowałem za zwycięzcą
Ja na pewno, ale mam wrażenie, że już mi się top przytrafiało.
Yacy pisze: pn cze 25, 2018 11:38 am co do ankiety przed kolejną NL, to oczywista oczywistość
To może w tej ankiecie weźmy pod uwagę także opcję zwiększenia liczby oddawanych głosów (np. głosowanie na 12 utworów w punktacji 15-12, a potem od 10 do 1), bo to przypuszczalnie spowodowałoby, że utwory z dalszych miejsc pojawiające się u większej ilości osób byłyby wyżej.
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Łucek »

kilka punktów ode mnie:
1. dzięki Nivo za profesjonalną obsługę konkursu!
2. moje top 11 daleko, poza nixies, które było u mnie na 3 miejscu
3. jestem w szoku nad skokiem Urmy 34->5 (spora zasługa nowego systemu)
4. nowy system wydaje mi sie ciekawszy i sprawiedliwszy, bo wczesna porażka (np. z liderem) nie przekreśla jeszcze wszystkiego
5. obiecałem wspomnieć skąd znam "Patrick Bruel - Jte le dit quand même" - z wideo pokazującego reakcję artysty na popularność piosenki (oglądałem wielokrotnie i zawsze robi na mnie wrażenie): https://www.wimp.com/that-moment-you-re ... -than-you/
6. fajnie że udało się zrobić rundę wiosenną, miły powrót do tradycji 2x NL w roku :)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: kajman »

Łucek pisze: pn cze 25, 2018 6:57 pm 3. jestem w szoku nad skokiem Urmy 34->5 (spora zasługa nowego systemu)
Akurat to nie ma nic wspólnego z nowym systemem. W starym byłoby na pewno w top 8 bo w trzech pierwszych rundach wygrywało.
Łucek pisze: pn cze 25, 2018 6:57 pm fajnie że udało się zrobić rundę wiosenną, miły powrót do tradycji 2x NL w roku
Oby nie. Uważam, że idealne rozwiązanie to trzy rundy w ciągu dwóch lat. Teraz idealnie byłoby ruszyć w połowie grudnia lub na początku stycznia.
TStudent
Posty: 11596
Rejestracja: sob sty 13, 2018 9:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr 1856
Lokalizacja: zmienna ;)

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: TStudent »

Wydaje mi się, że na upartego NL można zrobić w październiku, pod warunkiem, że nie będzie topu polskich utworów (to w związku ze stuleciem niepodległości). W listopadzie nie da już rady, bo Top Osiemnastki oraz akcja "ogólny Top Wszech Czasów", a później Święta. Więc wydaje mi się, że może być ciężko. :(

No albo początek stycznia, jak zaproponował kajman.
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Łucek »

kajman pisze: pn cze 25, 2018 7:10 pm
Łucek pisze: pn cze 25, 2018 6:57 pm 3. jestem w szoku nad skokiem Urmy 34->5 (spora zasługa nowego systemu)
Akurat to nie ma nic wspólnego z nowym systemem. W starym byłoby na pewno w top 8 bo w trzech pierwszych rundach wygrywało.
faktycznie!
kajman pisze: pn cze 25, 2018 7:10 pm
Łucek pisze: pn cze 25, 2018 6:57 pm fajnie że udało się zrobić rundę wiosenną, miły powrót do tradycji 2x NL w roku
Oby nie. Uważam, że idealne rozwiązanie to trzy rundy w ciągu dwóch lat. Teraz idealnie byłoby ruszyć w połowie grudnia lub na początku stycznia.
to też nie jest złe rozwiązanie
Awatar użytkownika
ADDY
Posty: 3971
Rejestracja: sob lip 23, 2011 10:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2004
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: ADDY »

Gratulacje dla adamerii i wielkie podziękowania dla nivo za prowadzenie listy

Moje podsumowanie:

Dzięki tej edycji zacząłem słuchać zespołu Oscar and the Wolf, całkiem przyjemna elektronika.
Najlepszy utwór z nieznanych mi utworów to Soup - The boy and the snow, ale... nie był to mój numer 1.
Numer jeden to utwór, którego słuchałem bardzo często już w gimnazjum, jakieś 10 lat temu.
Od niego zaczęla się moje absolutne uwielbienie zespołu Moderat,
czyli Apparat feat. Soap&Skin - Goodbye.
W tej edycji było mnóstwo utworów, które znałem już wcześniej, a część z nich to moje ulubione utwory z jakiegoś okresu.
Np. Fever Ray - Keep the Streets Empty For Me zaraziła mnie dziewczyna, z którą spotykałem się na początku liceum.
Deftones - Sextape - kolejny utwór do którego uciekałem w gimnazjum.
Charlene Soraia - Wherever You Will Go to mój ulubiony utwór gdy miałem 8 lat xD co prawda w wersji The Calling, ale Charlene Soraia brzmiała równie dobrze.
The Amazing zespół który odkryłem w gimnazjum, chyba dzięki serialowi Kyle XY

A znam i lubiłem jeszcze niXes, Nothing But Thieves, Prophets of Rage, Vanesse Paradis...
Edycja bez niespodzianek dla mnie.
Fajnie, że był ten nowy system eliminacji, bo zanudziłbym się na śmierć
santosz
Posty: 4798
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: santosz »

na jesień Nasza Lista XIX, a w przyszłym roku jubileuszowa XX edycja czyli naszolistowy Top wszech czasów, zbieramy półfinalistów każdej edycji 19x4= 76 utworów, słuchamy, głosujemy i wybieramy zwycięzce, tak będzie :)
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4955
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Artur »

Czy będą publikowane głosy uczestników z eliminacji?
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Nivo »

Tak, naturalnie. Planowałem dziś wieczorem, ale może wyjść jutro.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Neo01 »

santosz pisze: wt cze 26, 2018 10:42 am na jesień Nasza Lista XIX, a w przyszłym roku jubileuszowa XX edycja czyli naszolistowy Top wszech czasów, zbieramy półfinalistów każdej edycji 19x4= 76 utworów, słuchamy, głosujemy i wybieramy zwycięzce, tak będzie :)
Fajnie by było...
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9754
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: tadzio3 »

santosz pisze: wt cze 26, 2018 10:42 am na jesień Nasza Lista XIX, a w przyszłym roku jubileuszowa XX edycja czyli naszolistowy Top wszech czasów, zbieramy półfinalistów każdej edycji 19x4= 76 utworów, słuchamy, głosujemy i wybieramy zwycięzce, tak będzie :)
Zdecydowanie jestem za tym! Już przy okazji 10 edycji proponowałem taką specjalną NL z wtedy najlepszymi ósemkami z każdej gry. Wtedy się nie udało, to może teraz :)
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Nivo »

[[[ Ten post służy tylko do sprawienia, że wszystkie głosy z eliminacji pojawią się na następnej stronie. ]]]
ODPOWIEDZ