Nasza Lista XVIII

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Miszon »

Ja późno ruszyłem bo miałem 2 tyg urlopu. Jest po pierwszym odrzucie, zostały 54 utwory (+3 moje ;) ), właśnie zacząłem trzeci odsłuch. Ale powinno teraz szybciej iść, jest spora grupa utworów trzygwiazdkowych, ale cztero mało, zaś pięcio to nie wiem czy jakieś są.
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Łucek »

konwicki1980 pisze: wt maja 22, 2018 2:29 am
Łucek pisze: sob kwie 14, 2018 4:46 pm Wokół miłości po:
c) francusku:
Patrick Bruel - J'te l'dis quand même
Mam takie zasadnicze pytanie do zgłaszającego ;)
Skoro po francusku, to dlaczego plik w zestawie do głosowania zawiera wersję hiszpańską? :roll:
Zupełnie nie wiem, jak się do tego odnieść :wink:
faktycznie :shock: nie zwróciłem uwagi, że to hiszpańskojęzyczna wersja :(
jakby ktoś wolał jednak oryginał (zachęcam!) to jest do pobrania tutaj:
https://www.sendspace.com/file/q8p48k
przepraszam za zamieszanie

p.s. napiszę jeszcze później jednego posta w sprawie tej piosenki o tym jak ją poznałem :)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5167
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: konwicki1980 »

To wszystko jasne :) Też zachęcam do wysłuchania oryginału :)
Awatar użytkownika
amstel2
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 24, 2017 7:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: amstel2 »

Głosy oddane. Muszę przyznać, że to było ciężko i musiałem użyć sporo "filtrów", żeby dokonać ostatecznego wyboru jedenastki. Ostatecznie odpadły utwory wykonawców, których już wcześniej znałem (NL traktuję przede wszystkim jako szansę poznania nowych artystów). Jest sporo "smutów", sporo "młotów", trochę polskiej muzyki - generalnie coś, co potrafiło wyrwać mnie z butów lub poruszyć (muzyką, tekstem, kompozycją). Przy wielu nowo poznanych zespołach zdążyłem już zapoznać się z resztą dyskografii. Dobra edycja :)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10698
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Neo01 »

Mimo początkowych obaw, udało mi się sklecić 11. Nie było jednak tak najgorzej, chociaż tak gdzieś od miejsca 8 miałem małą zagwozdkę. Ale ostatecznie postawiłem na "swoje" klimaty... I bardzo liczę na sukces mojej jedynki, bo zasługuje na szerszą znajomość.
W zestawie znalazły się wszystkie 3 propozycje jednego z uczestników (co chyba zdarzyło mi się 1. raz).
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: 4989341 »

głos oddany :)
kilka bardzo ciekawych propozycji, choć brak jednego lidera.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Miszon »

Jaka szkoda że zespoły Metanol i Long Distance Calling nie zatrudniają wokalistów...
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4962
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Artur »

Głosy oddane. Trochę narzekałem podczas słuchania ale koniec końców całkiem zgrabnie to wyszło i takie trochę multi-kulti. Dwie osoby mają u mnie po dwa utwory w dziesiątce.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Nivo »

Miszon pisze: wt maja 29, 2018 10:16 pm Jaka szkoda że zespoły Metanol i Long Distance Calling nie zatrudniają wokalistów...
LDC ma kawałki z wokalem, ale to powód dla którego o nich zapomniałem :P i mam tylko kopię Avoid the Light. Podobnie zresztą przestałem śledzić Animations, Gifts from Enola i inne.
Takie skierowane komentarze oceniające polecam zostawić w komentarzach razem z głosami, bądź po odpadnięciu danych utworów.

Tymczasem mamy już kilkanaście głosów.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Miszon »

Po drugim odrzucie zostało 28 numerów (+2 moje).
Czyli jest szansa że zdążę, gdyż z 5-6 liderów się już pojawiło, kwestia dobrania 5 z pozostałych 23 propozycji.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: ku3a »

Hmm, coś jednak w tym musi być, bo kilka osób już to pisało i ja napiszę też.
W tej edycji jest bardzo dużo naprawdę dobrych numerów. Do finałowej rozgrywki u mnie jeszcze nigdy nie doszło tyle utworów, co tym razem.
W czołówce jest duży ścisk, bardzo trudno było ułożyć kolejność w tej finałowej grupie i pewnie mógłbym jeszcze kilka razy przesłuchiwać utwory i zamieniać niektóre miejscami, ale... nie ma żadnego (nie mówiąc o tym, żeby kilku), który by się szczególnie mocno wybijał. Zwykle na moją prywatną listę trafiało kilka utworów z NL, a tym razem nie wiem czy będzie taki choć jeden...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Miszon »

hehe, odrzuciłem w ostatnim rzucie tyle utworów, że wyszło na to, że zostało ich zaledwie 9 :lol: .
I musiałem coś dopchać na siłę z pozostałych aż 16, które odpadły w ostatniej chwili.

A tak w ogóle to pewna jest tylko pierwsza trójka, nawet miejsca 4-9 nie muszą być pewne zwycięstwa w dalszych rundach z propozycjami z grupy 10-25.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Nivo »

15 osób głosowało na 66 utworów.
Jeden utwór odjechał pod względem liczby głosujących, ale nie pod względem liczby punktów. Sama czołówka wygląda interesująco, jest kocioł.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: adameria »

Czy wydłużenie do poniedziałku rano (niedziela po północy) wchodzi w grę? :know:
michal91d
Posty: 1039
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 9:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosny 2007

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: michal91d »

Zagłosowane. Faktycznie, dziwna ta edycja. Jest sporo niezłych utworów, ale nie ma jednego, który wyróżniałby się ponad wszystkie. Odniosłem też wrażenie, że ta edycja jest jeszcze bardziej ponura i jesienna od tej listopadowej :lol:
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: kajman »

A dla mnie to chyba najsłabsza edycja. W top 10 znajdzie się utwór, który słyszałem już wcześniej i nie zwrócił mojej uwagi (jeden z najsłabszych z bardzo dobrej płyty).
Jestem już na finiszu. Pozostaje mi tylko ustalić kolejność miejsc 6-10, 4-5 i 2-3. Nota bene prawie od samego początku znany był mi skład podium, a zwycięzca był poza konkurencją.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Nivo »

adameria pisze: czw maja 31, 2018 11:28 pm Czy wydłużenie do poniedziałku rano (niedziela po północy) wchodzi w grę? :know:
Z jednej strony bym nie chciał, bo im większa zakładka z MŚ tym gorzej.
Z drugiej, frekwencja jeszcze jest średnia. Chciałbym 25+ głosów dostać. Jeżeli są jeszcze osoby, którym by to pomogło, to bardzo bym się cieszył jakby mi o tym tu bądź na priv napisały.
Dede
Posty: 2448
Rejestracja: czw sie 28, 2008 10:35 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Dede »

Ufff, głosy oddane.
Jeżeli chodzi o poziom, jest bardzo przyzwoicie, chociaż bez szału.
Trzy utwory zdecydowanie na TAK!, z czego dwa zaproponowane przez tego samego uczestnika. Szacuneczek :D
Bardzo dużo utworów porządnych, na dobrym wyrównanym poziomie, co wróży częste trudne wybory w parach w kolejnych rundach.
Przynajmniej nie mam stresu, jak sobie poradzą moje propozycje, bo... zwyczajnie nie zdążyłem/zapomniałem ich zgłosić. :oops:
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: kajman »

Ja tak naprawdę jestem zadowolony z pięciu utworów, z których trzy znałem już wcześniej.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Nivo »

Zagłosowały 23 osoby. Załadam, że jeszcze kilka głosów do 23:00 się pojawi. Ze względu na dużą punktualność myślę, że jednak ruszymy z planem.

Jeżeli ktoś nie dostał potwierdzenia, to niech mi wyśle kopię głosów wiadomością przez forum.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: adameria »

Cóż... To pozostaje mi stanąć na głowie. 23:00?
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: adameria »

...i stanąłem.
Awatar użytkownika
Sundrajta
Posty: 6534
Rejestracja: pn sty 03, 2011 8:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1990 (z Big przerwą)
Lokalizacja: powiat siemiatycki

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Sundrajta »

Mnie się udało. Cały czas miałem w głowie, że 1 czerwca jest deadline.
Ale tego było tyle że trzeba było jakoś sobie zorganizować czas. Podzieliłem całość po pierwszym przesłuchaniu na cztery rzuty i drugie zacząłem od końca. O dziwo piosenka z ostatniej grupy finalnie przebiła się do decydującego starcia i ostatecznie zdobyła nawet punktowane miejsce. Na początku czułem, że jest lepiej niż przed rokiem, w czym każde następne przesłuchanie mnie utwierdzało i doszedłem do wniosku, że to najlepsza edycja odkąd tu jestem. :idea: Ale potwierdzam zdanie o tym, że nie ma zdecydowanego lidera, tak samo jak nie widzę zdecydowanie odstających od reszty piosenek.
Na potwierdzenie tej opinii jeszcze taka ciekawostka, że za każdym razem inna piosenka podobała mi się najbardziej, a na pierwszym miejscu umieściłem tę, która dopiero dzisiaj wywarła największe wrażenie. :shock:
I chyba w tej edycji znane mi było z innych odsłuchów najwięcej utworów, lecz starałem się ich nie faworyzować i raczej to się powiodło. :roll:
Teraz podejrzewam, że przy tak wyrównanych wynikach czeka mnie rekordowa liczba dogrywek! I sądzę, że moje propozycje będą miały znacznie trudniej, by osiągnąć jakikolwiek sukces.
Aha i w mojej jedenastce są propozycje jedenastu osób, tak się jakoś dziwnie ułożyło. Może wcześniej ze trzech bym się w tym gronie nie spodziewał, bowiem reszta... :twisted:
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Nivo »

Dzięki wysiłkowi Adamerii, ze spokojem serca mogę oficjalnie zamknąć I fazę.

Pary pojawią się wkrótce!
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Nasza Lista XVIII

Post autor: Nivo »

4 utwory w remisie wymagającym gry w marynarza. Poza tym bez bolączek.

Głosowało 28 osób! To więcej niż zgłaszających. Słowa uznania dla osób, które dołączyły do uczestnictwa w tej edycji :).
ODPOWIEDZ