Zapowiedź NL XVIII

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedź NL XVIII

Post autor: Neo01 »

kajman pisze: ndz kwie 01, 2018 11:26 amOno jest kryterium w ostateczności, kiedy wszystkie inne zawiodą na przykład, gdy dwa utwory są na miejscach 3 i 7 u poszczególnych głosujących. Bo każde jest niesprawiedliwe.
Moim zdaniem wtedy powinno się odbyć losowanie. Kryterium alfabetyczne jego strasznie irracjonalne.

Jestem zwarty i gotowy do gry. Propozycje już mam (to znaczy mam nadmiar urodzaju, ale tym się nie martwię :) ).
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Zapowiedź NL XVIII

Post autor: Nivo »

:D Dużo spraw do ustalenia. Powinienem być teraz bardziej dyspozycyjny. Do dzieła.

1. Termin

Osobiście chciałbym połączyć długi weekend w okolicach Bożego Ciała z początkiem drugiej rundy. Będzie trochę więcej czasu na przypomnienie sobie utworów. Wtedy, zakładając double elimination, planuję ogłosić wyniki 22.06.

2. Double elim
Yacy pisze: sob mar 31, 2018 8:25 pm a czemu ma służyć ta zmiana?
Ważne i dobre pytanie.
1. Dać szansę ugrać coś utworom po 1 przegranej. To tworzy ciekawe historie - utwór który przegrał na początku pokonuje rywali, którzy przyszli z wyższej półki, każdy walczy o podium etc.
2. Zwiększyć wiarygodność i poczucie sprawiedliwości systemu - w szczególności zmniejszyć ilość utworów, które odpadają nieosiągawszy nic. Na forum jest zawsze dużo żalu, że utwory odpadają. Teraz dwa razy mniej będzie takich, które po prostu odpadną po 1 fazie. A nawet te, które nic nie wygrają będą musiały przegrać dwa razy. Liczę, że takie wyniki będą łatwiej akceptowalne dla wszystkich.
3. Więcej głosów - więcej danych do statystyk po zabawie :D
kajman pisze: sob mar 31, 2018 9:58 pm 1. Czy start do tego systemu może się opierać na 2 do n-ej potęgi utworów?
Tak, cała drabinka może być rozpisana od początku. Nie powinno być wycieków informacji.
kajman pisze: sob mar 31, 2018 9:58 pm 2. Ile więcej rund będzie trwał niż zwykły system pucharowy oparty na tej samej lub podobnej liczbie utworów?
Zwykle mamy 6 rund. Teraz będzie 6 odpowiadających tym starym i 5 dogrywkowych w dolnej stawce. Chciałem zrobić je krótsze, żeby było trochę dynamiczniej. Górna stawka jest ważniejsza i terminy będą normalne, żeby każdy mógł się wyrobić.


3. Trochę optymizmu
dannar pisze: sob mar 31, 2018 7:34 pm Ja oczywiście cieszę się, że ktoś z własnej woli chce poświęcić czas na wypróbowanie nowej formuły.
wwas pisze: sob mar 31, 2018 10:54 pm Podoba mi się w nowym systemie dawkowanie emocji
konwicki1980 pisze: pn kwie 02, 2018 5:41 pm generalnie można raz wypróbować ten nowy system i wtedy wyciągnąć wnioski czy się sprawdził, czy też nie.
Dzięki za zaufanie :).
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Zapowiedź NL XVIII

Post autor: Nivo »

TStudent pisze: ndz kwie 01, 2018 11:15 am Kolejność po eliminacjach MUSI! być losowa
Jak Grycek tworzył zasady wiele lat temu, to nie znaliśmy dobrej metody na wiarygodne stworzenie losowej kolejności. Ogłaszam, że zamiast kolejności alfabetycznej, w grupie n utworów o kolejności będzie decydowała gra w marynarza, z odliczaniem alfabetycznym, w której każdy utwór zgłasza sha256 swojej nazwy.
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Zapowiedź NL XVIII

Post autor: ku3a »

Nivo pisze: wt kwie 03, 2018 12:12 amOsobiście chciałbym połączyć długi weekend w okolicach Bożego Ciała z początkiem drugiej rundy. Będzie trochę więcej czasu na przypomnienie sobie utworów. Wtedy, zakładając double elimination, planuję ogłosić wyniki 22.06.
w przypadku rozważania wszelkich terminów (również w innych forowych plebiscytach) proponuję brać pod uwagę, że od 14.06 jest Mundial 8) .
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zapowiedź NL XVIII

Post autor: kajman »

Prowadzącego nie obchodzą topy na tym forum i PTWC to myślisz, że będzie go obchodzić jakiś mundial?
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedź NL XVIII

Post autor: Neo01 »

No co Ty. Mundial to sprawa priorytetowa 8)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zapowiedź NL XVIII

Post autor: kajman »

Na tym forum powinny tym być także zabawy forumowe.
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Re: Zapowiedź NL XVIII

Post autor: Nivo »

Kajmanie, wszyscy wypowiadający się użytkownicy poza Tobą są za wcześniejszym niż późniejszym odbyciem się zabawy. Liczę, że znajdziesz jednak chwilę czasu na wzięcie udziału także w NL.

Przyjąłem mundial do wiadomości. Zastanawiam się czy ostatni tydzień zabawy wymaga takiego zaangażowania, żeby mundial miał w nim przeszkodzić. Wolne z Bożym Ciałem uważam za niezłą opcję na doskok do drugiej fazy, ale może zmienię jeszcze plany.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Zapowiedź NL XVIII

Post autor: kajman »

A dałoby radę krakowskim targiem skończyć eliminacje w połowie długiego weekendu. Wtedy czwartek i część piątku poświęcę na przesłuchania (z konieczności pobieżne) i powinienem się wyrobić.
Awatar użytkownika
Łucek
Posty: 255
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 3:23 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Zapowiedź NL XVIII

Post autor: Łucek »

ja jestem za jak najszybszym rozpoczęciem NL XVIII i jestem otwarty na nowości w regulaminie :)
Awatar użytkownika
amstel2
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 24, 2017 7:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005

Re: Zapowiedź NL XVIII

Post autor: amstel2 »

W tej edycji również mam zamiar wziąć udział, zatem dodam swoje 3 grosze: termin jest mi kompletnie obojętny - w moim przypadku preselekcja przebiegła bardzo szybko, również w fazie pucharowej nie potrzebowałem dużo czasu na wybór swojego faworyta. Co do zmian w regulaminie - osobiście, daję szansę ;)
Moje 3 propozycje mam już przygotowane i z niecierpliwością czekam, żeby się nimi podzielić :)
Pamiętajcie, to przede wszystkim zabawa i okazja do poznania nowych wykonawców.
ODPOWIEDZ