Nasza Lista XVII

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Nasza Lista XVII

Post autor: kajman »

kajman pisze: śr wrz 28, 2016 6:25 pm I. Ideą zabawy pt. "Nasza Lista"(nikt do tej pory nie wymyślił lepszej nazwy) jest możliwość podzielenia się nagraniami mało znanych lub zapomnianych zespołów.
II. Jakie utwory można zgłaszać?
  • Uczestnik zabawy wybiera 3 (zwycięzca poprzedniej edycji 4) utwory wykonawców, którzy nie mają utworu na Liście do głosowania na Top Wszech Czasów/Polski Top Wszech Czasów oraz nigdy nie mieli utworu na LP3, Topie Wszech Czasów, Polskim Topie Wszech Czasów
  • Wszystkich tych wykonawców możemy znaleźć w jednym pliku:
    http://chomikuj.pl/adam_gr/Nasza+Lista/wykonawcy.txt (spis nie zawiera jednak niektórych wykonawców z LP3, więc warto sprawdzić na wszelki wypadek Archiwum - http://lp3.pl
    Uwaga! Zestawienie od kilku notowań nie było aktualizowane.
  • nie można także umieszczać utworów, które już były w poprzednich edycjach Naszej Listy(zespoły można). Można to sprawdzić tutaj:
    http://chomikuj.pl/kajman (hasło: islands)
Uwaga! To zestawienie też od kilku notowań nie było aktualizowane.
III. W jaki sposób zgłaszamy utwory do zabawy?
  • Aby zgłosić utwór do zabawy, należy podać wykonawcę i tytuł w tym wątku (można także zamieścić krótki komentarz).
  • W mailu na adres kayman@o2.pl należy umieścić tytuły utworów, wykonawców oraz odnośniki do stron, z których można pobrać dane utwory bądź też przesłać utwory jako załącznik do maila.
  • Zgłoszenia przyjmuję do 30 września godz. 21:21
IV. I co dalej?
  • 1 października prowadzący umieszcza na forum odnośniki do propozycji (chomik; inne sposoby jak ktoś mi pomoże)
  • następuje pierwsza faza, czyli eliminacje trwające do .11.2017, godz. 21:21
  • po zakończeniu eliminacji odbywają się fazy pucharowe, do których awansują 64 utwory z eliminacji
--------------------------------------------------------
Głosować w eliminacjach i fazie pucharowej może każdy zarejestrowany forumowicz nawet jeśli nie umieścił żadnej propozycji.
V. Regulamin Eliminacji:
  • Oddajemy głosy na 11 utworów poprzez wysłanie maila na adres kayman@o2.pl
    Tytuł maila z głosami powinien mieć format:
    Nasza Lista - runda - nick_z_forum
    np.
    Nasza Lista - eliminacje - Grycek
    Nasza Lista - runda I - Grycek
  • Utwory będą otrzymywały punkty według klucza:
    1 miejsce -12 pkt.
    2 -10pkt
    3- 8pkt
    4- 7pkt
    5- 6pkt
    6- 5pkt
    7- 4pkt
    8- 3pkt
    9- 2pkt
    10-1pkt
    11-0pkt (patrz 3.f)
  • O pozycji utworu w rundzie eliminacyjnej będą decydować:
    a) większa liczba punktów
    b) większa liczba oddających głosy
    c) czy osoba, która zaproponowała utwór głosowała, czy nie
    d) najwyższe miejsce uzyskane przez piosenkę u któregokolwiek z głosujących
    e) największa liczba najwyższych pozycji
    f) tak jak w punktach d) i e) dotyczące kolejnych najwyższych pozycji
    g) większa liczba 11. miejsc
    h) kolejność alfabetyczna wykonawców
  • Odbiór głosu będę potwierdzał mailowo
  • Nie wolno głosować na własne utwory.
Szczegółowe wyniki eliminacji i faz pucharowych zostaną udostępnione po zakończeniu konkursu.
VI. Faza Pucharowa
  • Oddajemy głosy na co najwyżej jeden utwór z każdej pary.
  • Nie wolno głosować na utwory w parze ,w której znajduje się utwór zaproponowany przez siebie. (Chyba, że oba utwory jednej osoby spotkają się w tej samej parze)
  • Do następnej fazy przechodzi utwór, który zdobył więcej głosów. W przypadku remisu wygrywa utwór, który miał wyższą pozycję w eliminacjach.
  • Po 1/8 finału będzie możliwość głosowania na utwory, które przegrały w swoich pojedynkach.
Format głosów pisze: Ważny komunikat
1.
Komentarze powinny się znajdować w wierszach, w których nie ma głosu. Prosiłbym, żeby nie głosować, tak:
X. Abc - Taki utwór //naprawdę dobry utwór
tylko tak:
X. Abc - Taki utwór
naprawdę dobry utwór
albo
naprawdę dobry utwór
X. Abc - Taki utwór
2.
Głos powinien mieć format "pozycja. nazwa zespołu - nazwa utworu", gdzie pozycja to liczba dziesiętna. W dalszych rundach zamiast liczby dziesiętnej należy wstawić znaki, które podałem przy wynikach z poprzedniej rundy (np. mała litera, duża litera, liczba rzymska). Ważne jest, żeby po numerze pozycji wstawić kropkę. Nazwę zespołu i tytuł utworu najlepiej skopiować z pierwszej strony tematu lub z arkusza kalkulacyjnego dołączonego do paczki z utworami (do znalezienia na chomiku). Głosy muszą być podane w kolejności (najlepiej od 1 do 11), ale można podawać miejsca od 11. do 1.
Oto parę przykładów:
Dobry głos

1. Muariolanza - Po Drugiej Stronie Przemszy
W początkowej fazie drażni perkusja, wokal też brzmi przeciętnie, ale utwór rozkręca się i w drugiej części jest rewelacyjny. Myślę, że to może być zwycięzca tej edycji.
2. Guillemots - Sao Paulo
I znowu jazz, tym razem w wersji balladowej. Piękna, spokojna muzyka.
3. Anouar Brahem/John Surman/Dave Holland - Kashf
Gorące brazylijskie rytmy zawsze na mnie działały, a jeżeli wykonuje je sam mistrz...
Zły głos (komentarze w tym samym wierszu co głosy)

Moja wyjsciowa jedenastka wyglada tak:
1. Farben Lehre - Corrida (owszem, znalem wczesniej, ale to rewelacyjny kawalek i po prostu najbardziej mi sie podoba ze wszystkich)
2. Deadbolt - It Was You (tak powinien dla mnie brzmiec męski glos! i jakies takie gorzkie emocje przepelniają te kilka minut, rewelacja!)
3. Rodrigo y Gabriela - Stairway To Heaven (gratulacje dla Bodeczka za zwyciestwo w tej edycji NL :mrgreen: )
Zły głos(komentarze w tym samym wierszu co głosy i brak kropki po pozycji)
01 Johnny Cash - Hurt - zdecydowany nr 1 !!! Utwór w oryginale ma dla mnie bardzo dużą wartość, uwielbiam też wykonanie Casha, choć jak dla mnie jest trochę gorsze ;)
02 Muariolanza - Po Drugiej Stronie Przemszy - RE-WE-LA-CJA!
03 Guillemots - Sao Paulo - p. komentarz do miejsca 2. ;)
Utwory:
Abel Korzeniowski - Table For Two
Agatsuma -Yu-Dachi
Alice - Una Notte Speciale
Artrosis - Nazgul
ATB - Magnetic Girl
Avenged Sevenfold - Exist
Aventura - Obsession
Ayreon - Amazing Flight
Best Youth - Fanatic
Billie Marten - Out of the Black
Blade Loki - Skóra
Blindead - Hope
Bonobo & Grey Reverend - First Fires
Caspian - Ghosts of The Garden City
CF98 - ASAP
Chase & Status - This Moment
Chorzy - Jedzenie robi mnie w balona
Ciabatta - W głowie bajki
Cœur de pirate - Mistral Gagnant
Colouring - If I Ever Lose Your Love
Crippled Black Phoenix - NO!
Current 93 - A Sadness Song
Django Bates - Lucy In The Sky With Diamonds
DOOL - In Her Darkest Hour
East 17 - Thunder
Eliot Sumner - Halfway To Hell
Eloy - Early Signs... From a Longed-For Miracle
Far Beyond - The Song Remains The Same
Fertile Hump - Dead Heart
Flaming Row - Aim L45
Flying Colors - Peaceful Harbor
Francesco Gabbani - Amen
Frost* - Black Light Machine
Gypsy and the Acid Queen - Last Night on Earth
Gypsy and the Acid Queen - Lullaby For a Dying Man
Harmonium - Comme Un Fou
Heathen Foray - Wigrid
Helen St. John - Love Theme From Flashdance
Indochine - La vie est belle
Iza Królak - Zobaczę Cię wszędzie
Jazzmeia Horn - Afro Blue / Eye See You / Wade In The Water
Keith Green - The Lord Is My Shepherd
King Gizzard & The Lizard Wizard - Nuclear Fusion
Korpiklaani - Happy Little Boozer
Koudlam - See You All
Lanterns On The Lake - I Love You, Sleepyhead
Lavina Cox - Nie dotykaj
Lion Shepherd - Smell of War
Long Distance Calling - Black Paper Planes
Lor - Windmill
Louane - Je vais t'aimer
M & H Band - Popcorn
Mads Langer - Daylight
Mannarino - Gandhi
MCC [Magna Carta Cartel] - The Demon King
Message To Bears - Mountains
Metal For Charity Project - Ana
Mogli - Alaska
Mold2 - Jeszcze
Monica Heldal - Jimmy Got Home
Mud Flow - Chemicals
NewTons - Walc na diamentowym niebie (Deszczowy)
Nova Colective - Cascades
Octavia Kay - Gdy zamykam oczy
Papa M - Over Jordan
Ralph Kamiński - Lights
Ręce Do Góry - Mogło być całkiem inaczej
Rhye - Open
Roddy Woomble - Listen to Keep
Rust on the Rails - Secrets
Since November - Star System
Slowdive - Sugar for the Pill
Society - Commiserations
Sólstafir - Ótta
Spirit of 84 - Sens i definicja
Stereolab - Puncture in the Radax Permutation
Syml - Where's My Love
Tede - Dokąd idziesz Polsko?
Tie Break - Łukasz z Kleofasem (Christus resurexit)
Wardruna - Wunjo
Warsaw Gun - Bal
Władimir Wysocki - Koni priwieredliwyje
Wucan - Father Storm
Yesternight - Solitude
Zenek - Dla Stasia
Ostatnio zmieniony pn paź 30, 2017 6:33 pm przez kajman, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze: czw wrz 21, 2017 4:28 pm IV. I co dalej?

31 września prowadzący umieszcza na forum odnośniki do propozycji (chomik; inne sposoby jak ktoś mi pomoże)
Czyli kiedy?
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: kajman »

Liczyć nie umiesz? :wink:
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: Grycek »

Czy ktoś mógłby wysłać wiadomości do przeszłych uczestników Naszej Listy? Ja niestety nie dam rady tego zrobić. Obawiam się, że tydzień na zgłaszanie propozycji to może być trochę mało. Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że NL się zaczyna.

Na razie mam dwie propozycje i myślę nad trzecią:
Flying Colors - Peaceful Harbor
Flaming Row - Aim L45
ku3a
Posty: 20928
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: ku3a »

Zwykle było tak, że nie byłem zbyt ucieszony, że muszę w Naszej Liście przesłuchiwać długie kawałki, a tymczasem co? Tak się złożyło, że wśród czterech, spośród których ostatecznie wybierałem, 3 mają ponad 10 minut (a 2 nawet ponad 15!). Bez żadnych założeń. Po prostu "tak wyszło". Ostatecznie jednak jeden z nich się do trójki nie załapał.
Oto moje 3 utwory, od A do Z:

Avenged Sevenfold - Exist
Blindead - Hope
Zenek - Dla Stasia
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: Yacy »

a ja zrezygnowałem z utworu, który ma dokładnie 20:01 min. ;-)
może jednak przywrócę go do moich propozycji :-P
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: adameria »

Spirit of 84 - Sens i definicja
Ten zespół to już właściwie klasyka podziemnego polskiego punk rocka. Najbardziej ujął mnie refren, ale cały tekst jest wybitny.
Muzyka też na miejscu.

Tie Break - Łukasz z Kleofasem (Christus resurexit)
10 minut... ale warto, jeśli tylko dobrze się wejdzie w klimat. No i jeśli taki klimat komuś odpowiada.
Chyba tego zespołu jeszcze nie było, więc czas najwyższy to zmienić, bo to trochę wstyd, że do tej pory
o nich nie pomyślałem. Tym bardziej, że pochodzą z mojego rodzinnego miasta.
Fani Voo Voo powinni mieć świadomość istnienia tajbrekowców, dlatego mimo wszystko zdecydowałem się...
bo utwór ma 27 lat... Niektórzy będą zaskoczeni, bo oto mamy mini-konkurs "jaka to melodia" :-).
Moim skromnym zdaniem takie nawiązanie do polskich korzeni jest jak najbardziej w punkt.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: Miszon »

Tie Break nie był na LPP3?
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15261
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: Miszon »

Ode mnie na razie:

Stereolab - Puncture in the Radax Permutation
rok temu robiłem top tego zespołu na sebastos.pl.napisałem wówczas tak:
Standardowo tytuł, którego nie rozumiem, ale to nic. Co tu się może podobać? Proszę bardzo: fortepian, ten pierwszy, główny wokal śpiewa mniej sennie niż zwykle, ten drugi ładnie go oplata (najlepiej jest i tak jak już wokali nie ma, ale o tym dalej), jak to zwykle one się potrafią oplatać i stapiać, jest jazzik, dobre trąby. Po 2:20 okazuje się że wszystko to było tylko wstępem do dużo lepszej drugiej części, perkusja na którą można by narzekać w tym długim jak to u nich wstępie nabija wreszcie sensownie i z werwą. Najlepsze jest jednak to, jak całość napędza ten nerwowy motyw na wibrafonie(! :oklaski: !), świetnie dopełniany bujanym pulsem basu ponownie przynoszą na myśl KingCrimsonowe "Skowronki" (a całość ma w sobie ten rodzaj pozytywnej agresji muzycznej). Mamy ten charakterystyczny dla nich groove w formie najlepszej jaką stworzyli. A tu na dodatek po kolejnych 2 minutach dochodzą jeszcze smyki, dodające jeszcze więcej kolorystyki i głębi w tym i tak wydawało się już dobrze wypełnionym muzycznie, mającym wiele planów numerze, w tym samym momencie zresztą robi się jazda z wariacjami harmonicznymi - Bach by się nie powstydził, bo wychodzi z tego jakaś współczesna inwencja wielogłosowa. Smyki przejmują w pewnym momencie dowodzenie, wibrafony spadają w niebyt, robi się bardziej romantycznie, delikatniej na sam koniec. Czasem pisałem, że kończą kompozycje nieco bez pomysłu, zbyt późno, tym razem jest niedosyt że jeszcze dalej się coś nie zadziało, bo jest wrażenie że mogło być jeszcze lepiej. Po kilkunastu przesłuchaniach jest poczucie, że to rzecz którą słuchając ma się poczucie, że jest to już coś z tzw.wszech topowej muzyki, o takim kalibrze.
Bardzo mnie ten numer elektryzuje, ma w sobie wiele nakręcającej wibracji, zupełnie inaczej niż większość ich twórczości, stanowczo lazy, chillout, odlot na rozluźniaczach. Tu raczej to amfa niż hera.
Dodam, że utwór wymaga trochę cierpliwości, polecam poczekać 2 minuty ;-) .

Tede - Dokąd idziesz Polsko? - piosenka zasłyszana swego czasu w Trójce, zdaje się w niedzielnej audycji Hirka Wrony. Od pierwszych słów przykuła moją uwagę (a że puszczona była w parze z OSTR "Kochana Polsko", to oba kawałki tym mocniej zabrzmiały). Może nie będę nic pisał, ale może być kontrowersyjnie, a piosenka nadal na czasie...
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: kajman »

Miszon pisze: pt wrz 22, 2017 1:55 pm Tie Break nie był na LPP3?
Było Woo Boo Doo, skład prawie taki sam, ale to jednak inny zespół.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: jollyroger72 »

Propozycje ode mnie:

1. Heathen Foray - Wigrid
2. Metal For Charity Project - Ana
3. Octavia Kay - Gdy zamykam oczy
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: adameria »

Chyba mam zwidy... Przepraszam, ale muszę zapytać... Proponujemy 3 piosenki czy 2?
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: konwicki1980 »

Trzy, choć niektórzy nie przeczytali posta otwierającego :lol:
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: adameria »

Przeczytali, ale mieli zwidy. :wink: Znaczy się, ja miałem zwidy...
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: adameria »

OK, to po raz trzeci Polska. Zespół z Krakowa, oczywiście.
Bo kocham wokal Karoliny! Ależ melodyjność... Dziękuję za uwagę. :wink:
CF98 - ASAP

Edit: Wcześniej proponowałem utwór "45". Przepraszam za zamieszanie.
Ostatnio zmieniony śr wrz 27, 2017 2:22 pm przez adameria, łącznie zmieniany 1 raz.
krisu3
Posty: 66
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 3:43 pm

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: krisu3 »

W końcu ruszamy z nową edycją, szkoda, że NL zaczyna mi się kojarzyć z ciemnymi, mokrymi i zimnymi wieczorami ;) Muszę sobie zapisywać propozycje przez cały rok, bo jak przychodzi co do czego, to wylatują z głowy...

Lor - Windmill - dziewczyny usłyszałem po raz pierwszy przed koncertem Aurory (którą poznałem dzięki NL :D). Ciężko uwierzyć, że nagrywając ten utwór miały 14-15 lat...

Francesco Gabbani - Amen - słuchając utworów, które miały wziąć udział w Eurowizji wiedziałem, że do najbliższej edycji muszę zgłosić Blanche. Niestety ktoś (zapewne Pan Orzech) zrobił mi psikusa i wprowadził ją na LP3 :wink: Dlatego w zastępstwie zgłaszam Francesco, ale z inną propozycją, niż na Eurowizji (tamtą słuchałem tak często, że mi się zwyczajnie przejadła :wink: Ale wielka szkoda, że ostatecznie to nie on wygrał). Patrząc na niego zawsze mam wrażenie, że bardziej włoskim z wyglądu już chyba nie można być :D

ATB - Magnetic Girl - Andre Tanneberger to jedyny DJ jakiego toleruję. Wokaliści, których zatrudnia mają w głosie coś wyjątkowego. Niektórym może się kojarzyć z tzw. łupu-cupu, (które zresztą też uwielbiam i świetnie się do niego biega), ale tu jednak zaproponuję drugą, bardziej ambientową twarz ATB (najwierniejsi fani twierdzą, że to jest jego prawdziwa, niekomercyjna twarz)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: Yacy »

a jak prawie zawsze, zerkam na ostatnie notowanie Mojej Listy wraz z poczekalnią i wybieram to czego nie było na LP3. ;-)

Eloy - Early Signs... From a Longed-For Miracle
2017. najbardziej znany wykonawca z mojej trójki. przynajmniej teoretycznie. ja kojarzę nazwę, ale nie znam ich dorobku. a grają od prawie pięćdziesięciu lat! :)

Wucan - Father Storm
2015. byłem pewien, że są ze Szwecji. a to też, podobnie jak Eloy, zespół z Niemiec. blues rock, stoner, psychodelic ;-)

Yesternight - Solitude
2017. polska grupa. zwrócili moją uwagę na siebie ... nazwą. :lol:
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: konwicki1980 »

Louane - Je vais t'aimer
Jaki utwór Louane zgłosić? To jest pytanie, które sobie zadawałem przez chwilę. W poprzednich dwóch edycjach były to wersje live. Teraz byłoby to trudne, bo to utwór, którego nigdy nie wykonywała na żywo.
Cofamy się do czasu filmu "Rozumiemy się bez słów" i do nieśmiertelnego klasyka Michela Sardou. Ciekaw jestem, jak dziś udałoby się jej to zaśpiewać? Mam nadzieję, że będzie mi dane.

Cœur de pirate - Mistral Gagnant

Tym razem też utwór ważny dla Louane, ale w wykonaniu Béatrice Martin z Kanady. Też klasyczny utwór z repertuaru Renaud.

Best Youth - Fanatic

Dlaczego ten utwór? Bo chcę w końcu wygrać Naszą Listę, a francuskie propozycje no mają pod górkę. A jestem prawie pewny, że ta nazwa nic nikomu nie mówi.

Dziękuję za uwagę ;)
kajman pisze:Można to sprawdzić tutaj:
http://chomikuj.pl/kajman (hasło: islands)
Obawiam się, że nic nie można sprawdzić, bo hasło otwiera rzeczywiście coś, ale dalej wrota są zamknięte. Proponuję umieścić w końcu plik z utworami, które były, w bardziej widocznym miejscu. :)
krisu3
Posty: 66
Rejestracja: pn wrz 03, 2012 3:43 pm

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: krisu3 »

To jedno hasło wystarczy, plik nie jest w żadnym folderze, tylko luzem, na 3 stronie - "nasza_lista_1-15.xls". Też się naszukałem, nawet udało mi się włamać do kilku folderów, bo nie chciało mi się czekać aż kajman poda hasło, przepraszam kajmanie :wink: Swoją drogą, mam nadzieje, że do ważnych rzeczy masz trudniejsze hasła...
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: konwicki1980 »

krisu3 - dzięki :)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: kajman »

krisu3 pisze: sob wrz 23, 2017 11:47 am Swoją drogą, mam nadzieje, że do ważnych rzeczy masz trudniejsze hasła...
Hasła są po to, żeby mi nie kasowali plików. I to w zasadzie skutkuje.
krisu3 pisze: sob wrz 23, 2017 11:47 am To jedno hasło wystarczy, plik nie jest w żadnym folderze, tylko luzem, na 3 stronie - "nasza_lista_1-15.xls".
Dokładnie. Nie sprawdzałem na której jest stronie, tylko przepisałem post z poprzedniej NL wprowadzając zmiany gdzie były konieczne.
Awatar użytkownika
dannar
Posty: 4102
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:42 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2012
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: dannar »

Moje propozycje:
King Gizzard & The Lizard Wizard - Nuclear Fusion (2017)
Monica Heldal - Jimmy Got Home (2016)
Nova Colective - Cascades (2017)
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: Grycek »

I moją trzecią propozycją jest kolejny zespół na literę F:
Far Beyond - The Song Remains The Same

Powtarzam swoją prośbę o wysłanie prywatnych wiadomości do uczestników poprzednich Naszych List. Na pewno zwiększyłoby to frekwencję. Chętnie bym to ogarnął, ale trochę kiepsko u mnie z dostępem do internetu.
Awatar użytkownika
amstel2
Posty: 15
Rejestracja: ndz wrz 24, 2017 7:23 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2005

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: amstel2 »

Hej,

To mój debiut w "NL", niemniej jest mi ona znana od kilku dobrych lat!
Tym razem postanowiłem -za namową jednego z użytkowników (dzięki Tomku!)- wciąć czynny udział!

Oto moje propozycje:

1. Fertile Hump - Dead Heart
ciekawy polski zespół, zdecydowanie lepiej prezentujący się na żywo (polecam sesję na żywo z youtube). Jest to support na polskiej trasie Me and That Man.

2. Mogli - Alaska
niemiecka wokalistka (na szczęście śpiewa po angielsku), finalistka jednego z talent-show. Warto posłuchać.

3. DOOL - In Her Darkest Hour
zespół z Holandii, poznałem go na niemieckiej trasie Me and That Man. Zespół młody, warto obserwować ich rozwój bo uważam że mają potencjał!
Ostatnio zmieniony czw wrz 28, 2017 6:42 pm przez amstel2, łącznie zmieniany 1 raz.
michal91d
Posty: 1039
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 9:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: wiosny 2007

Re: Nasza Lista XVII

Post autor: michal91d »

O, w końcu ruszyliśmy!

Na początku daję znać, że powysyłałem PW do osób, które brały udział w poprzednich edycjach NL :) Wiem, że część trafiła do osób, które już zgłosiły swoją propozycję, więc przepraszam ;)
Od razu proszę o przedłużenie terminu zgłaszania propozycji o jeden tydzień (bez zmiany terminu eliminacji). Część osób pojawia się na forum w piątki, co może skutkować przegapieniem wiadomości w odpowiednim terminie.
Byłoby super, gdyby udało się jeszcze powiesić baner z info o NL :)

***

"A, wygram sobie NL, to pozgłaszam te utwory, które miałem kiedyś zgłosić, ale się nie udało." - pomyślał Michał. To jednak też się nie udało.
Wygląda na to, że w tej edycji rządzą u mnie teksty.
Dwie kandydatury były pewne, dwie pozostałe walczyły z kilkoma innymi piosenkami.

Oto czwórka ode mnie:
Billie Marten - Out of the Black - bo jesień to dla mnie czas, gdy rządzą dziewczyny z gitarami.

Colouring - If I Ever Lose Your Love - rzadko płaczę przy piosenkach. Coraz mniej potrafi mnie chwycić za gardło. Temu się udało. Może to za sprawą cudownego tekstu, a może za sprawą melodii, która przypomina mi dokonania mojego ukochanego zespołu, który... tak pięknej piosenki nie stworzył od czasów swojej drugiej płyty? Młody, zdolny zespół, o którym wkrótce będzie naprawdę głośno.

Society - Commiserations - dziwna sprawa z tym nagraniem. Po odsłuchaniu ma się go dość, ale równocześnie chce się więcej. Całość utworu oparta jest głównie na jednym motywie zagranym na cymbałkach, czasem pojawiają się skrzypce, akordeon. Klimat: lata 90., ulice w deszczu, smutek na twarzach, wszędzie jesień, nostalgia, The Verve, Danger Mouse, Twin Peaks.

Syml - Where's My Love - tutaj też na pierwszy plan wysuwa się tekst i pianino. Przejmuje i porywa. Głos niektórym może okazać się znajomy.
Nagranie ma chyba kilka wersji, ale zgłaszam go w wersji pierwszej, czyli z samym pianinem i skrzypcami.
ODPOWIEDZ