Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: neon.ka »

adameria pisze:Podsumowanie:
Głosujemy jawnie lub tajnie.
:-(
adameria pisze:Teraz mogę tylko apelować do tych osób, które były za opcją B, aby w przyszłości konsekwentnie głosowały tajnie. Ja to mogę już teraz zadeklarować. Jeśli będzie nas więcej, o czym pisał kajman, to unikniemy wszelkich machlojek i niedomówień.
Dla mnie nie do końca tak jest. Jednym z powodów dla których byłam za głosowaniem tajnym było to, by każdy wskazywał swoje typy tylko z własnej głowy - typ mieszany, czyli wpisywanie swoich typów na forum, sprawia natomiast, że inni mogą się zasugerować pojawiającym się w nich wykonawcą (mi samej tak się zdarzało - zapominając wcześniej o jakimś zespole korzystałam z czyjegoś typu) - to po pierwsze, a po drugie jednak pewną tendencję punktowania konkretnych podmiotów wykonawczych wtedy widać i może to tak, czy inaczej, wpływać na decyzje w układaniu typów. A w związku z tym niestety ale chciałabym również nie tracić szansy, by komuś może przypomnieć o kimś, na kogo warto zagłosować... Po prostu uważam, że przy głosowaniu mieszanym więcej stracę, niż zyskam, jeśli będę głosować tajnie. Niestety.

W obecnym głosowaniu:
2. C
3. B
4. A
[pisanie tu o jakimś przedszkolu jest moim zdaniem nie na miejscu - naprawdę forum nie jest sednem życia i zwyczajnie może wylecieć z głowy termin głosowania, a nie jest wygodnym poszukiwanie po forum tematu z plebiscytem, by ten termin znaleźć. Podejrzewam, że często nawet sam fakt trwania głosowania może być zapomniany...]
student
Posty: 765
Rejestracja: sob mar 10, 2012 6:17 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: student »

2. A
3. A
4. B
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: Geephard »

Pytanie 1: Ilu wykonawców ma przechodzić do drugiego etapu?
20
Pytanie 2: Ile czasu mamy głosować w 1 etapie?
C. Dwa tygodnie.
Pytanie 3: Ile czasu mamy głosować w 2 etapie?
B. 10 dni.
Pytanie 4: Czy osoba prowadząca plebiscyt topowy powinna być zobligowana do wysłania przypomnienia
o głosowaniu w każdym etapie przy pomocy PW na 1 dzień lub 2 dni przed końcem głosowania?
Wstrzymuję się bo uważam, że przegłosowywanie tego jest zupełnie niepotrzebne. Tu muszę przyznać rację konwickiemu.
Skoro będą chętni żeby przesyłać im przypomnienie to niech po prostu zgłoszą się, powstanie lista i prowadzący plebiscyt zwyczajnie im je wyśle. Po co głosować?
No chyba, że chodzi o zobligowanie prowadzącego do ich wysłania, na wypadek gdyby prowadzący kolejny top (konwicki np.) odmówił wykonania tej czynności.
Ale może to zrobić wtedy ktoś inny.
Trochę chyba przesadzamy już z ustalaniem tych zasad, tym bardziej że wyżej pojawia się już dyskusja o przedszkolu, nie zaglądaniu często na forum, itp. Po co to?
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: westron »

1. 10-15 optymalnie 12
2. 1 tydzień
3. 1 tydzień
4. tak
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: Geephard »

Przeglądałem dotychczasowe odpowiedzi żeby sobie policzyć medianę i zobaczyć dokąd zmierza wynik no i w związku z tym muszę odnieść się do głosu jollyroger'a
jollyroger72 pisze: Nie. (co to? przedszkole?
Skoro przypominanie to jest przedszkole, to w takim razie:
jollyroger72 pisze:Adamie, w poprzednim głosowaniu podałem przedział 10-12
...to już jest żłobek. Skoro Adam chce wyliczyć medianę to na co mu Twój przedział? Mam nadzieję, że nie będzie brał Twojego głosu w tym punkcie w ogóle pod uwagę.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: kajman »

Moim zdaniem nie spełnia wymogów odpowiedzi na to pytanie, więc liczyć nie można.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: adameria »

Geephard pisze:Trochę chyba przesadzamy już z ustalaniem tych zasad, (...) Po co to?
Przypomnij sobie ubiegłoroczną szopkę. Fakt, że byłem jej aktorem, ale wyreżyserował ją ktoś inny. Dlatego trzeba zmienić scenariusz na rok następny. Neon.ka ma 100% racji, co do głosowania tajnego, ale niestety to nie przeszło.
W jakim celu jest "zobligowanie" - już to pisałem, a czy to przejdzie czy nie, to już inna sprawa. Każde pytanie i ustalona na tej podstawie zasada teraz ma znaczenie na ostateczny kształt wyników plebiscytu. Moim głównym celem jest uniknięcie sytuacji, gdzie o zatwierdzonym topie zdecydowały w rzeczywistości 4 osoby.
Podobno wszyscy chcą, żeby udział brało jak najwięcej osób, ale wysyłanie PW, to już jest spamowanie i przedszkole, no i marnowanie czasu prowadzącego. Generalnie jakaś "wiocha" z obu stron... Heloł, coś tu nie gra chyba...
Nie wiem czy powinienem się odzywać w ten sposób w trakcie głosowania, ale naprawdę nie uprawiam tutaj kampanii przeciwko kajmanowi i konwickiemu czy komukolwiek, tylko zależy mi na tym, żeby przyjęte zasady stymulowały jak najbardziej obiektywne wyniki. To wszystko.

(10+12)/2 = 11 :D
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze:Moim zdaniem nie spełnia wymogów odpowiedzi na to pytanie, więc liczyć nie można.
Tak?
adameria pisze:Na to pytanie odpowiadają tylko te osoby, które chcą skorygować swoją opinię z sondy z poprzedniego etapu (...)
Nie chciałem jej skorygować, więc podałem przedział 10-12.
Inteligentny człowiek sobie z tym poradził :D Można? Można:
adameria pisze:(10+12)/2 = 11 :D
Geephard pisze:Skoro Adam chce wyliczyć medianę to na co mu Twój przedział?
Celowo odpowiem złośliwie: czy przegłosowaliśmy, że należy to wyliczyć przy pomocy mediany :?:
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: Geephard »

jollyroger72 pisze:Celowo odpowiem złośliwie: czy przegłosowaliśmy, że należy to wyliczyć przy pomocy mediany
Odpowiedziałeś złośliwie, ale bardziej w stosunku do Adama niż do mnie. Przynajmniej ja to tak odczuwam. To też celowo? :P
jollyroger72 pisze:Inteligentny człowiek sobie z tym poradził Można? Można:
Szczerze mówiąc nie czepiałbym się tego w ogóle, ale po prostu jak czytam, że ktoś w tym samym poście nazywa pewne zachowania "przedszkolem" i odpowiada tak, że ręce opadają jak się to widzi, to trudno nie zareagować.
Pewnie, że sobie poradził, ale chyba jesteś w stanie dokonać wyboru spośród 3 liczb. Nie musi nikt robić tego za Ciebie? Może w następnym głosowaniu wrzucisz jakieś równanie matematyczne, żeby prowadzący się przypadkiem nie nudził. :know:
adameria pisze:To wszystko.
Nie przekonałeś mnie :P
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: adameria »

...ale znasz moje stanowisko i mam nadzieję, że wierzysz w moje dobre intencje. :D
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19439
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: jollyroger72 »

adameria pisze:...ale znasz moje stanowisko i mam nadzieję, że wierzysz w moje dobre intencje. :D
Ja? Wierzę :wink:
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: konwicki1980 »

adameria pisze:Podobno wszyscy chcą, żeby udział brało jak najwięcej osób.
Znów interpolujesz swoje zdanie na wszystkich. Mnie akurat bardziej zależałoby, żeby w plebiscycie brali udział naprawdę zainteresowani i tacy, którzy potem będą też brali udział w poszczególnych topach. Osoby, które głosują na 2-3 utwory i akurat te z LP3 są chyba mniej miło widziane, a jeśli wynik głosowania w tej absurdalnej kwestii będzie pozytywny, będę im musiał wysyłać powiadomienia :) Zasada lekarza: primum non nocere... :wink:
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: Geephard »

Trudno się nie zgodzić z powyższym postem. Mi również bardziej niż na ilości głosujących zależy na jakości ich głosów. Wiadomo to jest zabawa, ale właśnie dlatego jeśli kogoś ona nie bawi to nie ma przymusu brać w niej udział. Nie sądzę aby oddanie głosów na kilka znanych utworów było dla kogoś świetną zabawą. :P
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: adameria »

A co oznacza słowo "podobno"? :wink:
Chyba znamy się na tyle, że umiemy odróżnić głosujących w plebiscytach i potem konsekwentnie w określonych topach,
od takich, którzy np. zarejestrowali się na forum z okazji topu i tyle ich widzieliśmy... Akurat ustalenie takiej listy osób to najmniejszy problem.
Natomiast problem polega na tym, że terminy topów bywają przedłużane, czasem na życzenie 1 (słownie: jednej)
osoby, a terminów plebiscytu topowego trzymamy się sztywno. Skoro tak, to nie widziałbym (tryb przypuszczający, niedokonany,
bo właśnie o tym dyskutujemy i tego dotyczy jedno z obecnych pytań) innego wyjścia jak przypomnienie o plebiscycie topowym
poprzez PW osobom potencjalnie zainteresowanym, jeśli na dzień przed końcem jeszcze nie oddały swojego głosu.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: konwicki1980 »

Swoją drogą był już tutaj "plebiscyt", który był przedłużany tak długo, aż jego wyniki były zgodne z oczekiwaniami niektórych. Ponieważ sam byłem w to pewien sposób zamieszany, nie będę już wracał do szczegółów. Tamto głosowanie mogłoby służyć jako wzorzec, jak plebiscytów przeprowadzać nie należy. :)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: kajman »

adameria pisze:Przypomnij sobie ubiegłoroczną szopkę.
Ja tam żadnej szopki nie kojarzę.
adameria pisze:Moim głównym celem jest uniknięcie sytuacji, gdzie o zatwierdzonym topie zdecydowały w rzeczywistości 4 osoby.
Moim zdaniem nic strasznego z tego powodu się nie stało.
adameria pisze:wysyłanie PW
Jedna sprawa to wysyłanie PW, druga to zmuszanie prowadzącego do ich wysyłania. Ja nie chciałbym być zmuszany w jakiejkolwiek sytuacji, ale jeżeli ktoś to zrobi (nawet za mnie) to nie mam nic naprzeciw.
adameria pisze:nie uprawiam tutaj kampanii przeciwko kajmanowi
Głupio byłoby przeciw sojusznikowi kampanię prowadzić.
adameria pisze:(10+12)/2 = 11 :D
Tylko że to jest Twoje wyliczenia, a nie jego decyzja. A gdyby podał przedział, z którego średnia miałaby na końcu 0,5?
jollyroger72 pisze:Nie chciałem jej skorygować
Akurat tutaj to jest przeoczenie adamerii, bo kilkanaście postów wcześniej pisał o tym, że osoby podające przedział mają skorygować swoje wyniki. Poza tym w pytaniu jest napisane podaj liczbę (a nie liczby lub przedział).
jollyroger72 pisze:przegłosowaliśmy, że należy to wyliczyć przy pomocy mediany
Tak, było takie pytanie postawione i były odpowiedzi, więc dla mnie jest to przegłosowane.
Geephard pisze:Mi również bardziej niż na ilości głosujących zależy na jakości ich głosów.
Ale i tak nie unikniesz takich głosów. Niezależnie czy wyślesz PW czy nie.
adameria pisze:od takich, którzy np. zarejestrowali się na forum z okazji topu i tyle ich widzieliśmy
Ale nie o tych osobach mowa, bo one akurat w większości głosowały na komplet utworów.
konwicki1980 pisze:Swoją drogą był już tutaj "plebiscyt", który był przedłużany tak długo, aż jego wyniki były zgodne z oczekiwaniami niektórych.
A możesz przypomnieć, bo ja akurat czegoś takiego nie kojarzę.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5165
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: konwicki1980 »

kajman pisze:A możesz przypomnieć, bo ja akurat czegoś takiego nie kojarzę.
Było to głosowanie za dopuszczeniem Camela do topowania. Większość była za, ale potem zaczęło się przedłużanie głosowania, bo było niby za krótkie, niektórzy zaczęli zmieniać zdanie, inni liczyli głosy na nie skrupulatnie, a na tak już niekoniecznie - ogólnie pełen fun. :)
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: kajman »

Dasz linka, żebym przypomniał sobie szczegóły?
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: adameria »

W związku z tym, że w piątek padło forum na dobre kilka godzin, a ja nie będę w stanie podliczyć wyników dziś wieczorem, to wydłużam głosowanie do dzisiaj do 22:05, ale czasu w którym się znajduję czyli do 4:05 (środa) czasu polskiego. W nocy podliczę wyniki, więc rano mam nadzieję, że głosowanie nr 5 będzie za nami.
Awatar użytkownika
djjack
Posty: 2010
Rejestracja: pn sie 04, 2003 2:08 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Mój głos w dyskusji

Post autor: djjack »

Głosowanie nr 5

Pytanie 1: Ilu wykonawców ma przechodzić do drugiego etapu? Proszę podaj liczbę - minimum 8.
Nie zmieniam zdania. 13.

Pytanie 2: Ile czasu mamy głosować w 1 etapie?
A. Tydzień.

Pytanie 3: Ile czasu mamy głosować w 2 etapie?
A. Tydzień.

Pytanie 4: Czy osoba prowadząca plebiscyt topowy powinna być zobligowana do wysłania przypomnienia
o głosowaniu w każdym etapie przy pomocy PW na 1 dzień lub 2 dni przed końcem głosowania?

A. Tak.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: Gary »

Głosowanie nr 5



Pytanie 2: Ile czasu mamy głosować w 1 etapie?
A. Tydzień.

Pytanie 3: Ile czasu mamy głosować w 2 etapie?
A. Tydzień.

Pytanie 4: Czy osoba prowadząca plebiscyt topowy powinna być zobligowana do wysłania przypomnienia
o głosowaniu w każdym etapie przy pomocy PW na 1 dzień lub 2 dni przed końcem głosowania?
B. Nie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: Miszon »

1. 10
4. Nie
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: adameria »

Koniec głosowania nr 5.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: adameria »

Głosowanie nr 5 - wyniki:

W sumie głosowało 21 osób, przy wyliczeniu mediany uwzględniłem dodatkowo 5 osób,
który nie wzięły udziały w tym głosowaniu.

Pytanie 1: Ilu wykonawców ma przechodzić do drugiego etapu? Proszę podaj liczbę - minimum 8.
Na to pytanie odpowiadają tylko te osoby, które chcą skorygować swoją opinię z sondy z poprzedniego etapu
oraz osoby, które w poprzednim głosowaniu w pytaniu 2 wybrały opcję A.
Wynikiem odpowiedzi na to pytanie będzie wyliczona mediana.

Nie chcę wymieniać kolejno kto i jak głosował, zainteresowanym przypominam,
że zawsze można prześledzić wątek i to sprawdzić.
Z moich obliczeń wynika, że tą liczbą jest... N = 12.

W drugim etapie będziemy zatem wybierać 5 spośród 12 wykonawców, którzy przeszli
na podstawie punktacji w pierwszym etapie.
Uwaga:
Mam nadzieję, że nikt nie ma wątpliwości i uwag co do tego, że z pierwszego etapu do drugiego
przechodzą także wszyscy wykonawcy, którzy uzyskali tę samą liczbę punktów co wykonawca
na miejscu 12. Analogicznie, finałowych zwycięzców całego plebiscytu będą stanowili
także Ci wykonawcy spośród 12 (lub więcej), którzy uzyskali tę samą liczbę punktów, co miejsce 5.
Wykonawców będziemy ustawiali w kolejności od miejsca 1 do 12, zatem
za miejsce 1 przyznajemy 12 punktów, a za 12 - 1 punkt. Chyba tutaj też nie ma wątpliwości.


Pytanie 2: Ile czasu mamy głosować w 1 etapie?
A. Tydzień - 8 głosów
B. 10 dni - 0 głosów
C. Dwa tygodnie - 12 głosów
D. Trzy tygodnie - 0 głosów

Zwycięża opcja C. Pierwszy etap - głosujemy 2 tygodnie.


Pytanie 3: Ile czasu mamy głosować w 2 etapie?
A. Tydzień - 11 głosów
B. 10 dni - 6 głosów
C. Dwa tygodnie - 3 głosy

Zwycięża opcja A. Drugi etap - głosujemy tydzień.

Pytanie 4: Czy osoba prowadząca plebiscyt topowy powinna być zobligowana do wysłania przypomnienia
o głosowaniu w każdym etapie przy pomocy PW na 1 dzień lub 2 dni przed końcem głosowania?

A. Tak - 10 głosów
B. Nie - 9 głosów
2 osoby wyraźnie wstrzymały się od głosu.
Mimo zwycięstwa opcji A, uważam, że jest to zbyt mała legitymacja do zobowiązania
przyszłych prowadzących plebsicyty topowe. Zwycięstwo jest bardzo minimalne!
Musi to pozostać jedynie sugestią, bo jednak spora część osób chce takiego przypomnienia na PW.

Moja prywatna uwaga (być może niezbyt miła):
Zatem można wyciągnąć taki wniosek, że prowadzący plebiscyt powinien sam rozważyć czy dla własnego dobra
i w celu uniknięcia niepotrzebnych dyskusji i pyskówek na forum - nie lepszym byłoby wysłanie PW.
Prowadzący plebiscyt ponosi odpowiedzialność za jego przebieg!

Czy jedynym co pozostało do załatwienia jest jawność/tajność w drugim etapie?
Nie ukrywam, że głosowaniem nr 6 chciałbym zakończyć dyskusję.

Już teraz mogę napisać, że ustalone zasady postaram się zebrać i podsumować, aby ułatwić
przyszłą pracę prowadzącego plebiscyt topowy.
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja na temat glosowania w plebiscytach topowych

Post autor: kajman »

adameria pisze:Wykonawców będziemy ustawiali w kolejności od miejsca 1 do 12, zatem za miejsce 1 przyznajemy 12 punktów, a za 12 - 1 punkt. Chyba tutaj też nie ma wątpliwości.
Albo jestem ślepy albo ta koncepcja pojawia się po raz pierwszy. I od razu dodaję, że kompletnie się z nią nie zgadzam.
Po pierwsze kompletnie nie widzę sensu żeby wybierać między wykonawcami na zasadzie którego twórczość mniej się nienawidzi, a do tego takie głosowanie może doprowadzić.
Po drugie w wyniku takiego głosowania mogą przejść wykonawcy na których prawie nikomu nie zależy, bo w uproszczeniu można napisać to, że ten, który będzie u prawie wszystkich na miejscach 5-7 będzie wyżej niż ten który będzie po połowie na miejscach pierwszych i ostatnich.
Po trzecie (albo drugie B) to ten system wprost sprzyja manipulacjom. Liczę sobie punkty z głosow jawnych i wychodzi nam, że mój faworyt ma jakieś 2-3 punkty mniej niż wykonawca, którego dałbym gdzieś na czwartym miejscu i jest w danym momencie piąty. Tymczasem mój totalny outsider nie ma już żadnych szans. No to daję outsidera na 4, a tego z czwartego na 12 zwiększając szansę mojego faworyta.
Uważam, że w etapie drugim powinniśmy głosować na pięciu wykonawców góra (może nawet tutaj dobrze byłoby na jednego). Może się okazać że i przy pięciu trzeba by było oddać glos na wykonawców, którzy są nam w zasadzie obojętni (i można byłoby wprowadzić zasadę, że można głosować na mniejszą liczbę, chociaż tutaj akurat byłbym za opcją, żeby w takim przypadku była ona mniej punktowana).
adameria pisze:Czy jedynym co pozostało do załatwienia jest jawność/tajność w drugim etapie?
W tym przypadku, gdyby tajność zwyciężyła to trzecie zastrzeżenie jest nieaktualne ale drugie wydaje mi się być jeszcze większym zagrożeniem.
ODPOWIEDZ