Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: kajman »

Geephard pisze:Myślę, ze ta dyskusja nie jest skierowana przeciwko Tobie i innym osobom odsłuchującym cały dorobek danego artysty, ale raczej tym, którzy głosują na kilka utworów które znają.
Przeciw takim osobom także, ale przeciwko takim jak ja także. Określiłbym to jako wylewanie dziecka z kąpielą.
Geephard pisze:Dlatego myślę, że jest to słuszny kierunek - poświęćmy dobro Kajmana, dla dobra całego topu.
A ja myślę, że należy znaleźć jakieś alternatywne rozwiązanie, które pogodzi to jakoś. Na przykład stworzyć tabelkę liczenia niepełnych głosów.
Geephard pisze:Nie wiem jak jest w Twoim przypadku ale mnie motywuje chęć poznawania sama w sobie
W moim przypadku jeżeli nie ma być kolejności i moje głosy nie mogą mieć wpływu na ostateczny kształt topu to żal mi czasu, bo i tak nie wyrabiam się ze słuchaniem tego wszystkiego, co chciałbym przesłuchać.
Geephard pisze:Może, a nawet powinien zostawić ślad po tym w postaci głosów, które dostaną mniejszą ilość punktów.
Dla mnie jest to kompletnie bez sensu.
Geephard pisze:dany wykonawca wybitnie mu nie leży. Jeśli tak jest to jego głos nie powinien mieć równej wartości co głosy innych osób, lubiących i doceniających dorobek danego wykonawcy
Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Uważam, że wszystkie głosy osób, które przesłuchały całą dyskografię powinny mieć tą samą wartość niezależnie od sympatii lub braku sympatii do danego wykonawcy.
Geephard pisze:ostatecznie wygrała tylko dlatego, że była strawna dla tych, którzy takiej muzyki nie lubią
Chyba jednak nie dlatego, a prawie na pewno nie tylko dlatego.
Geephard pisze:byli z tego co pamiętam ze zwycięzcy niezadowoleni
Ja byłem niezadowolony, ale byłbym niezadowolony z innych wyników.
Geephard pisze:Wolisz aby wygrywały utwory strawne dla osób nielubiących danego artysty, gatunku lub stylu, czy raczej utwory wybitne dla osób, które potrafią daną muzykę docenić?
Wolę, żeby wygrywały utwory, które cenię i lubię i kompletnie mi to zwisa, czy głosami znawców czy dyletantów.
Geephard pisze:Jeżeli te osoby marudzące wystawiają niską notę danemu filmowi to ich ocena powinna być równoważna ocenie osób, które były świadome na co idą do kina i co oglądają?
Oczywiście, że tak. Bo nie życzyłbym, żeby moje najniższe możliwe oceny dane np Ojcu chrzestnemu i Głupiemu i głupszemu były traktowane równie poważnie jak oceny maxymalne wystawione tym filmom przez innych.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: Yacy »

O!ragnek!!! znaczy O!matko!!! że Wam się tak chce...
kajman pisze:Na przykład stworzyć tabelkę liczenia niepełnych głosów.
no to chyba Ty będziesz podliczał, a co za tym idzie prowadził wszystkie Topy ;-) w każdym razie grono chętnych poważnie stopnieje.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: kajman »

Yacy pisze:no to chyba Ty będziesz podliczał
Wystarczy, że takie tabelki dostanie prowadzący lub po wklejonym głosie będzie ktoś podrzucał w poście punktację.
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: westron »

Uważam, że można głosować na mniej utworów niż 20, ale głosy powinny bezwzględnie być liczone od dołu tak by taki głos miał mniejszą wagę, niż pełne głosowanie na co najmniej 20 utworów.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: kajman »

Może zgłoś wniosek do ku3y, żeby tak liczył forumową i do mnie, żeby takie zasady stosował do koszmarlisty.
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: westron »

Dyskutujemy tutaj o głosowaniu w topach nie w forumowej i koszmarliście, ale gdyby podobna co i tu dyskusja odbywała się tu moja konkluzja byłaby podobna :D
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: kajman »

Czyli jeżeli ktoś nie znajdzie dziesięciu wystarczająco dla niego dobrych utworów do głosowania lub pięciu wystarczająco fatalnych rzeczy na liście to jego głos będzie mniej warty? Jak dla mnie szok.
Idąc dalej może by namówić dziennikarzy Trojki na obowiązek glosowania na 10 utworów. Wtedy wyniki byłyby ciekawsze i może mniejsza stagnacja.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: konwicki1980 »

POnieważ już leci ostatni top z wybranych w ostatnim plebiscycie, za jakiś czas trzeba będzie otworzyć nowy plebiscyt. Ustalenia, które przegłosowaliśmy i które zebrał adameria, są obowiązujące, co do dziur w głosowaniu, to przyjęcie jakichkolwiek ustaleń jest po prostu nierealne :mrgreen:, ale może ktoś chciałby coś jeszcze podnieść (wolałbym nie, ale warto spytać) :wink: Jako że głosowania wg nowych zasad mają potrwać 3 tygodnie, mniej więcej też 3 tygodnie przed zakończeniem topu Blur chciałbym rozpocząć głosowanie w plebiscycie topowym nr 11. :D
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: kajman »

A to ustaliliśmy, że to będziesz Ty?
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: konwicki1980 »

No wiem, że jesteś kontrkandydatem, ale biorąc pod uwagę, że nie zanosi się, bym w najbliższej przyszłości tu na forum mógł prowadzić jakąkolwiek działkę :D, to tak łatwo nie zrezygnuję 8)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: kajman »

To może osiągniemy jakąś kompromitację.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze:To może osiągniemy jakąś kompromitację.
Skompromitujecie Turoń?
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: adameria »

konwicki, dziękuję za PW.

Oczywiście chciałbym się zobowiązać do przypomnienia o plebiscycie tym osobom,
które potencjalnie mogą wziąć udział potem w topach.

Co do dziur, to faktycznie sam sobie podarowałem dyskusję, bo wiem,
że się nie dogadamy (kajman, głównie Ciebie mam na myśli),
więc liczę potem na rzetelność i rozsądek głosujących oraz gospodarza topu.
Uważam ponadto, że gospodarz danego topu ma prawo zwrócić uwagę
osobie, która zagłosuje np. na 1 utwór, że to nie jest pełny głos
i żeby taki głos uzupełnił. Niestety, poza zwróceniem uwagi nie może nic
więcej zrobić, choć aż się prosi, żeby liczyć głosy tylko z 20 utworami,
skoro od lat napisane jest w pierwszym poście danego topu
"głosujemy na 20 utworów"... No ale wiem, że zaraz podniesie się larum,
że np. w TWC w Trójce też można zagłosować na 1 utwór i taki głos jest tam ważny.
Reasumująć, jedyne co może zrobić gospodarz topu, to grzecznie zwrócić
uwagę głosującemu, że próbuje naciągnąć wyniki.
Wiem, wiem, wiem, to tylko moja prywatna opinia.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: jollyroger72 »

adameria pisze:(...) choć aż się prosi, żeby liczyć głosy tylko z 20 utworami,
skoro od lat napisane jest w pierwszym poście danego topu
"głosujemy na 20 utworów"...
Nie zawsze. Pierwszy z brzegu przykład:
albarn pisze:Głosujemy na maksymalnie 20 utworów oraz maksymalnie 5 płyt studyjnych.
Słówko "maksymalnie" robi różnicę.
Dziękuję :wink:
............................
Adamie, to nie była złośliwość z mojej strony. W Topie Renaty Przemyk też korciło mnie, by oddać głos na 1 tylko utwór, ale nie miałem serca wywoływać 45 wojny forumowej :?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: Yacy »

ale przy Renacie nie było "maksymalnie" :-P
więc ten brak robił różnicę ;-)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: konwicki1980 »

Kolejny plebiscyt otworzę w tygodniu 22.02-28.02, dokładnie to nie sprecyzuję, oczywiście jeśli nie umrę ze szczęścia na koncercie Louane w ten piątek. 8) W razie czego kajman mnie zastąpi. Także myślcie już powoli nad waszymi ulubionymi wykonawcami do topowania. Niby tyle topów już było, ale jeszcze sporo ciekawych wykonawców zostało. Liczę, że mimo zmian w systemie głosowania nie będzie tym razem żadnych niespodzianek :wink: Choć są tutaj tacy, co lubią podkładać nogę przy każdej okazji. :wink: Ja w każdym razie jestem nastawiony bardzo pozytywnie. 8)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: kajman »

Yacy pisze:przy Renacie nie było "maksymalnie"
To może warto byłoby to słowo pisać za każdym razem.
Przy okazji dodam, że takie zasady obowiązują na tym forum przy czterech zabawach: podsumowaniu głosowań na bieżące utwory (Forumowej), najbardziej nielubiane utwory (koszmarlista), nowości i na plyty. Głosowanie kompletne obowiązuje tylko w Naszej Liście i Mojej 30 (przy czym w tym drugim przypadku inna opcja uniemożliwia policzenie głosu). Czyli liczenie niepełnych głosow jest praktyką na tym forum stosowaną w większości przypadków.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: adameria »

kajman pisze:podsumowaniu głosowań na bieżące utwory (Forumowej), najbardziej nielubiane utwory (koszmarlista), nowości i na plyty
Przy czym we wspomnianych głosowaniach z tzw. dziur głównie korzystasz Ty, może jeszcze Lady, Jolly i Nicoletta. Można się spotkać z tym "zjawiskiem" w nowościach, które mają krótszą tradycję niż topy. Ty robisz to jeszcze na forumowej, bo poza Tobą, to raczej nie widziałem. W głosowaniu na płyty na 95% nie widziałem. Natomiast o koszmarliście nie ma co dyskutować, bo tam różne rzeczy przechodzą, łącznie z przekręcaniem nazw wykonawców i utworów, więc to zły przykład jest.
kajman pisze:To może warto byłoby to słowo pisać za każdym razem.
Jeśli kiedykolwiek będę gospodarzem jakiegokolwiek topu (a wiem, że to mi się nie trafi w związku z tym co właśnie teraz piszę), to po prostu dodam zapis, że głosy z dziurami i poniżej 5 utworów będą wyrzucane do kosza. Podobnie jak głos na 1 płytę.
Także ten-tego-ten, strzeżcie się złej adamerii! 8) :lol:
Może robię tym wpisem "wojnę", ale uważam, że gospodarz ma wszelkie prawa w odniesieniu do liczenia głosów, jeśli te są jakieś nie teges.
To nie jest złośliwość z mojej strony tylko po prostu są jakieś granice elastyczności i przyzwoitości.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: kajman »

adameria pisze:Ty robisz to jeszcze na forumowej, bo poza Tobą, to raczej nie widziałem.
No to rzuć okiem na głosowanie macora70.
adameria pisze:tzw. dziur
Ale tu nie piszemy o dziurach, a ogólnie o wszystkich niepełnych głosowaniach.
adameria pisze:głosy z dziurami i poniżej 5 utworów będą wyrzucane do kosza
Świetnie. Czyli głos z jedną dziurą powiedzmy na 16 miejscu będzie odrzucany, a głos na 6 utworow przyjęty. To raczej wygląda na paranoję. To może ja jak będę prowadził top to napiszę, że głosy oddane tylko na single będą odrzucane, bo według mnie to jest nie teges. Poza tym jeżeli przyjmiesz takie zasady to sam będziesz w ten sposób składał uczestnikow zabawy do nadużyć.
No i przede wszystkim nie chodziło mi o to, kto to robi, bo to zupełnie inna kwestia tylko o fakt, że jest to dozwolone.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: adameria »

Sam wiesz dobrze o co chodzi, ale będziesz szukał dziury w całym i dzielił włos na czworo...
No właśnie, dziury... Zostawmy to, bo nie mam zamiaru się z Tobą przerzucać argumentami.
Szkoda mi czasu na to.

Tak czy siak uważam, że gospodarz danego topu powinien mieć coś do powiedzenia, mieć większą autonomię,
a nie pełnić tylko roli podliczającego punkty, a na początku tego, który umieszcza listę z utworami.
Właściwie jeszcze poza kontaktem z Radiem Orbit to jego rola się kończy.

I tak Bogu dzięki, żeśmy znaleźli jakiś kompromis w kwestii plebiscytów topowych.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: konwicki1980 »

Mnie się wydawało, że poprzedni system to był kompromis, a teraz jest mocne nagięcie w jedną stronę, ale co tam :)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: konwicki1980 »

Patrząc na to, że nic jeszcze nie zrobiłem, najwcześniej w weekend otworzę kolejny plebiscyt.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: kajman »

Szkoda, że tak późno, bo to oznacza, że kolejny top ruszy na przełomie marca i kwietnia czyli bardzo późno.

Przy okazji taka moja sugestia, żeby niezależnie od wyników pierwszy wystartował top wykonawcy z największą dyskografią, żeby pod koniec kwietnia można było ruszyć z kolejną edycją NL.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: konwicki1980 »

Jak na razie kajman to jesteś jedyną osobą, która tak bardzo prze do przodu z kolejnymi topami. I tak teraz są robione na "zakładkę". Zdążymy z wszystkim, spokojnie. 8)
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Dyskusja o głosowaniu w plebiscytach topowych i topach

Post autor: kajman »

I mam nadzieję, że kolejny też da się zrobić na zakładkę.
ODPOWIEDZ