Plebiscyt topowy 10

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: kajman »

jollyroger72 pisze:O ile pamiętam, to powinno być 5 Topów. Skąd więc Blur w tym towarzystwie??? To, że ma taką samą ilość punktów, co dwóch innych wykonawców, nie uprawnia konwickiego do "przepchnięcia" ich. W końcu nie jest ex aequo na miejscu 4. Reguły to reguły :!:
konwicki1980 pisze:Zasady obowiązujące:
4. Do topowania przechodzi 5 wykonawców z największą liczbą punktów plus wszystkie z taką samą liczbą punktów co miejsce piąte.
To tyle w temacie. I ta zasada obowiązuje już od jakiegoś czasu. Zresztą ostatnio też mieliśmy (o ile dobrze pamiętam) sześć topów. Ten szósty to właśnie Archive.
EDIT: Sprawdziłem. Przegłosowaliśmy tą zasadę przed szóstym plebiscytem i od tego właśnie obowiązuje.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: Yacy »

kajman pisze:(tutaj akurat dlatego, że głosując na pana Grzegorza zrobiłbym świństwo Yacy'emu, a Armia zdecydowanie mniej mnie ciągnie od Renaty i to przeważyło nad nierobieniem świństwa w tym temacie).
jakie świństwo? po prostu nie byłoby topu. już kilka razy go nie było, więc nie byłoby po raz któryś ;-)
i zdecydowanie jestem za zmianą systemu głosowania. bo jednak jakieś granice chyba teraz zostały przekroczone.
nie wiem jak to powinno wyglądać, ale podyskutować chyba trzeba.
gżegoż pisze:Było powiedziane, że głosów nie można edytować, a usunięcie postu też poniekąd jest jakąś formą edycji.
ja nie widzę takiego punktu w pierwszym poście. niestety. widać nikt nie przewidział takiej sytuacji. ;-)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11814
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: adameria »

adameria pisze:No ale konwicki1980 się ucieszy, bo przecież uniknął "wszelkich machinacji".
A,a,a, wygrałeś, wygrałeś, hurra!
konwicki1980 pisze:Też się cieszę, że nie wziąłeś udziału.
A co ja napisałem powyżej?
Zaznaczmy - to Ty się cieszysz, a nie ja.

Ja się nie cieszę, tylko raczej pomyślałem sobie, że dobrze, że tak się stało.

Nie próbuj mi też wmówić, że próbuję podważać wyniki, albo wkręcić się do głosowania
na krzywy ryj, chociaż przecież nie napisałeś w zasadach, że np. głosowanie jest do 22:00
czasu polskiego, a ja mam teraz inny czas - i co?
To jest oczywiście moja celowa szydera z "regulaminu".

Gdybym próbował podważać te wyniki, to oznaczałoby, że nie szanuję Twojej pracy na forum.
A tego nie zrobię, nawet jeśli zdecydowanie nie podoba mi się system głosowania.
konwicki1980 pisze: 1. W wyborach ogólnopolskich bierze udział czasami 30 proc. osób i czy oznacza to, że nie są ważne.
2. Przykro mi to pisać, ale ten wpis to częściowo zwykłe trollowanie.
3. System głosowania jest taki jak na liście, liście forumowej - wygrywa ten, co ma najwięcej głosów. I to ma być niesprawiedliwe!
1. Na forum są 64 strony (!!!) użytkowników, z czego 11 stron to użytkownicy powyżej 70 postów, z czego około 50 jest czynnych
poza forumową i bieżącymi komentarzami i Ty mi próbujesz wmówić, że jak 5 osób na około 30 głosujących zdecydowało o tym
jaki będzie top to jest demokracja? A może ja nie myślę logicznie?
2. Nazywaj sobie to jak chcesz, ja już zostałem ochrzczony katolem, z ciemnogrodu, różne epitety padały
pod moim adresem. Jeszcze tylko nie zapomnij zgłosić posta do Adminów.
3.
W demokratycznych wyborach w Polsce są komitety i lista osób jest zamknięta - w każdym komitecie.
Na liście forumowej liczba utworów jest skończona. Wybrana wcześniej przez redakcję Trójki.
W każdym Topie lista utworów jest skończona - ograniczona twórczością zespołu.
W Topie Wszech Czasów 15 użytkownikow tego forum głowi się co roku nad skończonym jak chodzi o liczbę
utworów zestawem do głosowania. Co się dzieje, jak się rozszerza zestaw w nieskończoność i nie potrafi
tego ogarnąć pokazał rok 2009.
W Top Orbit (i na każdej innej liście) zestaw propozycji jest zamknięty.
Nawet w zabawie 1/33 Yacy też podaje skończoną liczbę utworów.
Ba, nawet w re-topach jest łatwiej - bo liczba wykonawców do wyboru jest skończona, znana i zamknięta.
WSZĘDZIE ZATEM JEST PRESELEKCJA!
A Ty mi próbujesz wmówić, że zasady panujące w plebiscycie topowym są OK. Nie, one są do kitu.

Jak wyglądałyby wyniki głosowania gdyby każdy zaproponował po 1 wykonawcy,
byłaby lista 30 wykonawców, a potem, tak jak chce neon.ka, byłoby głosowanie
tajne. Zero spółdzielni (a skąd wiadomo, że teraz nie było?), zero krętactwa ze strony głosujących.
Teraz głosowano tylko na 82 wykonawców - cud jednomyślności.
Miszon pisze:Aczkolwiek marudzenia adamerii są conajmniej śmieszne. Taka jest ordynacja wyborcza, chyba ostatnio było głosowanie o jej zmianie, która demokratycznie została odrzucona. Taki post to zwykła kontestacja.
Tak, to jest nawet protest, a nie kontestacja.
Uwaga, demokracja oznacza też, że można mieć własne zdanie i je wyrażać.
A ile osób o tym zdecydowało i w jakim trybie?

Za rok też będę bił pianę, bo obecne zasady są bardzo, bardzo krzywdzące.
A czy zagłosuję - nie wiem, konwicki1980, mój drogi kolega z forum, na pewno mi o tym nie przypomni
(drażnię się z Tobą, bo przecież jestem częściowym trollem, ale przypomnij sobie swoje wpisy na temat promocji Nosowskiej
zanim coś napiszesz mądrego 8) ).
Poza tym, życie nie polega na tym, żeby się wdawać w takie szczegóły...
Zapomniałem czy zapomnę za rok - trudno, świat się nie zawala od tego.

Ostatnie, najważniejsze zdanie - uprzejmie proszę gospodarzy topów o wstępną deklarację
czy chcą aby dany Top kończył się audycją w Radio Orbit czy tego nie chcą.
Wbrew pozorom - taka wstępna deklaracja jest mi bardzo potrzebna.
Proszę o deklarację tutaj lub na PW. Nigdy o to nie prosiłem, ale ta lista wykonawców
może być kłopotliwa, stąd moja wielka prośba do przyszłych gospodarzy topów.
Ostatnio zmieniony ndz paź 19, 2014 10:11 pm przez adameria, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9269
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: Martyr »

Zacznę od wyników:
konwicki1980 pisze:1. 25 7 1 Katie Melua
bardzo mnie cieszy że Katie uzyskała aż tyle głosów :D
Chętnie poprowadzę top, ostatni który prowadziłam to był zdaje sie top Depeche Mode :)
Jednakże również mam pewne obawy, z pewnością nie jestem taką fanatyczką twórczości Katie jak mateusz15. Ale postaram sie.
Nowy wątek założę niedługo, proszę o chwilę cierpliwości.

Co do obecnej dyskusji o wynikach, głosowaniach i edycjach również jestem za tym żeby coś zmienić w systemie głosowania.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19575
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: jollyroger72 »

konwicki1980 pisze:Jollyroger nawet nie przeczyta zasad, a już oskarża innych. No comments.
Czy mój komentarz uważasz za oskarżanie kogoś? Jeśli tak, to nie mamy o czym dyskutować.

PS 1. A gżegoża przepraszam :oops:
PS 2. A zasad OCZYWIŚCIE nie czytałem, bo i po co :roll:
PS 3. Kajmanie - dziękuję za wyczerpującą odpowiedź 8)
Ostatnio zmieniony ndz paź 19, 2014 10:19 pm przez jollyroger72, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11814
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: adameria »

Martyr - czy w Radio Orbit kończymy - tak czy nie?
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9269
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: Martyr »

Rozumiem, że masz na myśli audycję - jeśli o mnie chodzi to jest za :)
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: kajman »

Yacy pisze:jakie świństwo? po prostu nie byłoby topu. już kilka razy go nie było, więc nie byłoby po raz któryś ;-)
Turnau też nie był w pierwszym rzędzie moich faworytów, ale miałem ochotę na jego top. Z moich (błędnych nota bene) wyliczeń wynikało że forsując Turnaua wyrzucę Jopek.
Yacy pisze:zdecydowanie jestem za zmianą systemu głosowania. bo jednak jakieś granice chyba teraz zostały przekroczone
To zależy co się uważa za granice. I gdzie zaczyna się przekroczenie. Bardzo możliwe że głosujący wcześniej sugerowali się typami, które były już zapostowane i głosowali na wykonawców, którzy się wcześniej pojawili. Możemy głosować tajnie, ale wtedy może się okazać, że głosy dwóch osób wystarczą do zorganizowania topu.
Yacy pisze:nie wiem jak to powinno wyglądać, ale podyskutować chyba trzeba
Już dyskutowaliśmy. problem polega na tym, że możemy wylać dziecko z kąpielą. Wprowadzenie jednych zasad może doprowadzić do jeszcze większego rozrzutu głosów, wprowadzenie innych do tego, że dla części osób głosowanie przestanie mieć sens.
adameria pisze:Ty mi próbujesz wmówić, że jak 5 osób na około 30 głosujących zdecydowało o tym jaki będzie top to jest demokracja?
No to kwestia dyskusji czy pięć, bo inne głosując inaczej też się do tego przyczyniły. I tak, to jest demokracja.
adameria pisze:Co się dzieje, jak się rozszerza zestaw w nieskończoność i nie potrafi tego ogarnąć pokazał rok 2009.
Tam były błędy i jeszcze kilka innych problemów, ale akurat rozszerzenie nie miało na to wpływu.
adameria pisze:A ile osób o tym zdecydowało i w jakim trybie?
Te, które chciały to wyraziły swoje zdanie.
adameria pisze:Za rok też będę bił pianę, bo obecne zasady są bardzo, bardzo krzywdzące.
Twoja propozycja też jest średnio sprawiedliwa, bo w drugiej turze bardzo prawdopodobne będzie, że będzie się głosowało na jednego wykonawcę, którego się uwielbia i pozostałych na zasadzie mniejszego zła lub nawet kalkulacji (np zagłosuję na Art Asamble of Chicago i Bajzel, bo oni i tak nie przejdą).
Martyr pisze:Nowy wątek założę niedługo, proszę o chwilę cierpliwości.
No nie, założyć go to chyba na razie nie ma sensu, bo czeka nas NL i ten top trwałby jakieś 5 miesięcy.
jollyroger72 pisze:Czy mój komentarz uważasz za oskarżanie kogoś?
Ja uważam.
jollyroger72 pisze:nie uprawnia konwickiego do "przepchnięcia" ich
Dla mnie to jest oskarżenie o łamanie reguł i przepychanie swoich kandydatów.
westron
Posty: 737
Rejestracja: wt lis 27, 2012 9:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1991
Lokalizacja: Płock

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: westron »

Też nie zdążyłem zagłosować. Ale chyba było w pierwszym poście o głosowaniu napisane że jeśli termin głosowania na Top Archive zostanie przedłużony to i głosowanie w plebiscycie topowym zostanie przedłużone. W wyniku braku mojego głosu nie będzie Topu Armii :( Dlaczego termin głosowania w plebiscycie nie został przedłużony skoro przedłużono głosowanie w Topie Archive :?:
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: neon.ka »

adameria pisze:neon.ka się nie może pogodzić... ale właściwie, to z czym?
Wyłącznie głosowanie tajne jeszcze bardziej rozproszy wyniki.
Lekarstwem na to są tylko 2 etapy - proponowania i głosowania.
Koniec, kropka. Obecny system jest, niestety, cho-ry.
Jest mi chyba obojętne, czy będzie jeden, czy dwa etapy, byleby ten etap rozstrzygający, był tajny. Dla mnie możemy nawet bez dyskusji przyjąć Twój pomysł.
konwicki1980 pisze:
adameria pisze:W niektórych topach, głosowaniach czy plebiscytach było przypominanie np. w czasie listy.
Wczoraj było, widać nie śledzisz listy. Nie mam zwyczaju spamować co parę postów. Poza tym kiedyś głosowanie trwało dwa tygodnie...
To jak dla mnie działa na Twoją niekorzyść jeśli chodzi o przekonywanie o braku konieczności przypominania o końcu głosowania.
I tak - gdy było 2 tyg. głosowania - było lepiej moim zdaniem. Wtedy właśnie łatwiej nie zapomnieć.
Martyr pisze:Chętnie poprowadzę top, ostatni który prowadziłam to był zdaje sie top Depeche Mode :)
Jednakże również mam pewne obawy, z pewnością nie jestem taką fanatyczką twórczości Katie jak mateusz15. Ale postaram sie.
Przy okazji tego, co napisałaś, chciałam skomentować coś, co niedawno napisał w tym wątku konwicki1980 - bo tak, czy inaczej miałam to zrobić. Chodzi mi o te słowa:
konwicki1980 pisze:Myślę, że głosowania tu nie ma co przeciągać - zakończy się tak jak podałem 18 października - następna osoba będzie miała więcej czasu, by dobrze przygotować się do topu.
Mam wrażenie, że ostatnio na prowadzącego topy nakłada się zbyt wiele oczekiwań. Jak dla mnie nie musi on znać wszystkich zakamarków dyskografii danego wykonawcy, wytykanie mu jakichś braków i tego, że o czymś zapomniał, jest nie fair - umieszczenie kogoś na 1 miejscu w plebiscycie topowym nie musi oznaczać, że dany wykonawca jest jego zespołem/solistą życia. Prawdę powiedziawszy żeby dotrzeć do wszystkich 'smaczków', trzeba poświęcić sporo czasu, a nie każdy nim dysponuje... A jednocześnie jak dla mnie jeśli w przesłuchaniach nie weźmie udziału dwa, czy trzy mniej znane utwory, to naprawdę nie stanie się wielka tragedia... [zawsze może ktoś z biorących udział w topie dodać coś, do czego dotrze dodatkowo w czasie trwania topu - to chyba nie jest takie istotne, czy zrobi to konkretnie prowadzący]. Pewnie, można powiedzieć, że nikt nikogo nie zmusza do prowadzenia topu, ale kurcze, to nadal ma być przecież przede wszystkim zabawa... Niefajnie jest jeśli drobne niedociągnięcia typu, jak podałam, miałyby dyskwalifikować kogoś jako prowadzącego. Jak dla mnie komentarze typu 'jak mogłeś nie wiedzieć, że ten wykonawca nagrał jeszcze ten, czy inny utwór' jest deprymujące - i ja np., podobnie jak Martyrka miałabym spore wątpliwości, czy podjąć się prowadzenia topu [oczywiście gdybym nie miała jeszcze innych ograniczeń czasowych, które mam teraz].
Niefajnie się ostatnio czuję czytając wątki topowe...
No i tu pojawia się też temat postu z głosami barb42, które uważam, że powinny wrócić i zostać doliczone, bo ich zniknięcie było spowodowane właśnie tym, co napisałam powyżej. A więc słabo, że ktoś poczuł, że lepiej nie zagłosować, choć miał na to ochotę...
Martyr pisze:Nowy wątek założę niedługo, proszę o chwilę cierpliwości.
Chwilowo chyba jest rozpatrywane, czy nie ruszy teraz NL, więc nie musisz się stresować i śpieszyć. ;-)

To się rozpisałam. ;-)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11814
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: adameria »

kajman pisze:1. wyrzucę Jopek.
2. wtedy może się okazać, że głosy dwóch osób wystarczą do zorganizowania topu.
3. dla części osób głosowanie przestanie mieć sens.
4. tak, to jest demokracja
5. akurat rozszerzenie nie miało na to wpływu
6. Twoja propozycja też jest średnio sprawiedliwa, bo w drugiej turze bardzo prawdopodobne będzie, że będzie się głosowało na jednego wykonawcę, którego się uwielbia i pozostałych na zasadzie mniejszego zła lub nawet kalkulacji
1. Kogo? A to Topu AMJ nie było? Bo ja robiłem taką audycję.
2. Nie "może się okazać" tylko to jest pewnik i wtedy spółdzielnie np. na PW są zagwarantowane.
3. Na jakiej podstawie to napisałeś, skoro nigdy takiego głosowania nie było?
4. To jest karykatura demokracji, a nie demokracja.
5. Miało. Gdyby nie było rozszerzenia, nie byłoby stron, gdyby nie było stron, nie byłoby tego, co było.
6. A jak nie będzie wolno głosować na swojego wykonawcę? Proponowanie to tylko deklaracja (uwaga wstępna,
bo nigdy nie było takiego przymusu i zawsze znalazł się zastępca) gotowość poprowadzenia danego topu.
Z tego co napisałeś, to przyznajesz się, że sam byś kombinował w głosowaniu tajnym,
a może nawet teraz kombinowałeś, wykorzystując wiedzę z głosów jawnych.

Najbardziej przepraszam Kertoipa. :oops: :oops: :oops:
Wtopiłem, to jest totalna porażka z mojej strony.
No ale co robić - lajf is brutal i mea maxima culpa.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9269
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: Martyr »

neon.ka pisze:Mam wrażenie, że ostatnio na prowadzącego topy nakłada się zbyt wiele oczekiwań. Jak dla mnie nie musi on znać wszystkich zakamarków dyskografii danego wykonawcy, (...) [zawsze może ktoś z biorących udział w topie dodać coś, do czego dotrze dodatkowo w czasie trwania topu - to chyba nie jest takie istotne, czy zrobi to konkretnie prowadzący].
I tu zgadzam się z neon.ką.
neon.ka pisze:
Martyr pisze:Nowy wątek założę niedługo, proszę o chwilę cierpliwości.
Chwilowo chyba jest rozpatrywane, czy nie ruszy teraz NL, więc nie musisz się stresować i śpieszyć. ;-)
kajman pisze:No nie, założyć go to chyba na razie nie ma sensu, bo czeka nas NL i ten top trwałby jakieś 5 miesięcy.
Ok. Nie ma problemu, będę miała więcej czasu. :)
Awatar użytkownika
Dx2
Posty: 1531
Rejestracja: sob kwie 25, 2009 8:59 pm
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: Dx2 »

konwicki1980 pisze:
Tomekk pisze:ale chętnie oddałbym prowadzenie Topu PSB komuś bardziej kompetentnemu.
Więc czekamy na deklarację Dx2 w tym temacie. Safereł nawet nie głosował.
Kolejny po Dx2 jest 4989341.
Witam,
cieszy wynik Pet Shop Boys.
Nigdy nie prowadziłem Topu, ale jeśli jest taka wola, to czemu nie.
Dziękuję za zaufanie.

Pozdrawiam
Dx2

Ps. Czy orientacyjnie znany jest termin Topu PSB?
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11814
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: adameria »

Dx2, od razu zapytam o prezentację wyników - czy kończymy audycją w Radio Orbit?
Przepraszam, ale dla mnie to ważna deklaracja.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: konwicki1980 »

jollyroger72 pisze:Czy mój komentarz uważasz za oskarżanie kogoś? Jeśli tak, to nie mamy o czym dyskutować.
Tak uważam, że oskarżyłeś mnie o "przepchnięcie" Blur, nie znając zasad. Dobrze to o Tobie nie świadczy, żeby nie pisać ostrzej. Nie ma rzeczywiście o czym dyskutować. To było naganne.
Ostatnio zmieniony ndz paź 19, 2014 11:47 pm przez konwicki1980, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2463
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: wwas »

kajman pisze:bardzo prawdopodobne będzie, że będzie się głosowało na jednego wykonawcę, którego się uwielbia i pozostałych na zasadzie mniejszego zła lub nawet kalkulacji
Bez przesady. Wiem, że na forum różnimy się gustami dość mocno, ale jednak występują w nich pewne punkty wspólne, więc sytuacja, w której wszyscy pozostali zgłosiliby coś, czego nie znoszę, wydaje mi się dość mało prawdopodobna.
adameria pisze:A jak nie będzie wolno głosować na swojego wykonawcę?
W sumie na jedno by wyszło - zakładając, że 99% osób umieściłoby własną propozycję na pierwszym miejscu, taki zakaz oznaczałby odjęcie wszystkim po równo po 5 punktów, czyli w efekcie nie wpłynąłby na wyniki. (Pewne znaczenie miałby tylko, gdyby ktoś zapomniał głosować w drugim etapie...

Tak w ogóle to jestem za zmianami, choćby z jednego powodu - wszystkie opisywane tu negatywne konsekwencje, to tak naprawdę teoretyzowanie. Dopóki nie sprawdzimy tego doświadczalnie, nie będziemy wiedzieć, czy czarne scenariusze są rzeczywiście realne. A jeżeli są i plebiscyt według nowych zasad naprawdę zakończy się przewidywaną katastrofą - zawsze będzie można wrócić do starych, a jeśli przy kolejnych topach odezwą się jakieś głosy postulujące zmiany - mieć silniejszy argument: przecież próbowaliśmy.
adameria pisze:uprzejmie proszę gospodarzy topów o wstępną deklarację, czy chcą, aby dany Top kończył się audycją w Radio Orbit, czy tego nie chcą.
Oczywiście, chcę. Nie wyobrażam sobie, żeby audycji mogło nie być :)
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: piotr1990 »

Tak czytam sobie co piszecie i zastanawiam się o co chodzi? Jakieś manipulacje, spółdzielnie. Po co? Dlaczego? Pogubiłem się. ;)

A tak już poważniej to skoro tak Wam nie pasuje obecny system do głosowania to może załóżcie nowy temat np. "Dyskusja na temat jak powinien wyglądać plebiscyt topowy". Niech każdy kto chce zmian niech zgłosi swoją propozycję, potem zrobić ankietę i według propozycji która wygra będzie zorganizowany kolejny plebiscyt. Jak się dobrze przyjmie i sprawdzi to dobrze jak nie to można spróbować inny sposób, albo powrócić do obecnych zasad. W końcu nowe zasady wcale nie muszą okazać się lepsze, może tak wyjść, że obecne zasady może są i kiepskie, ale z dwojga złego najlepsze. Bo tak to widzę, że powtarza się sytuacja z przed roku. I co? Popiszecie (popiszemy?) trochę, potem temat ucichnie, kolejny plebiscyt odbędzie się według starych zasad i za rok powtórka z rozrywki?
Ja tam nie jestem jakoś bardzo za zmianami, ale nie mam nic przeciwko żeby kolejny plebiscyt był na innych regułach.
neon.ka pisze:I tak - gdy było 2 tyg. głosowania - było lepiej moim zdaniem. Wtedy właśnie łatwiej nie zapomnieć.
Z tym się zgadzam. Dla mnie miesiąc to za długo. Zresztą to widać, najwięcej głosów przyszło na początku i na końcu, a w tak zwanym międzyczasie co najwyżej pojedyncze. Chyba wybór 5 wykonawców to nie jest jakiś skomplikowany wybór żeby miał trwać miesiąc? ;)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: konwicki1980 »

westron pisze: Dlaczego termin głosowania w plebiscycie nie został przedłużony skoro przedłużono głosowanie w Topie Archive :?:
Bo głosowanie w Topie Archive przeciągnęło się za bardzo, poza tym i tak termin wydawał mi się wystarczający. W każdym razie przy następnej okazji będę więcej razy przypominał o zakończeniu głosowania. Widać, że jest to potrzebne. Aczkolwiek uważam, że ponad miesiąc na głosowanie to aż nadto.

W kwestiach formalnych - albarn potwierdził mi chęć prowadzenia Topu Blur. Więc brakuje jeszcze tylko deklaracji od Zawiesiny.

Jeśli chodzi o znikający post barb42, to w następnym topie będę zmuszony zrobić zrzuty ekranu po każdym wpisie od Was, by mieć dowód, że jakiś post był i jaka była jego treść. Takiej sytuacji nie przewidziałem bowiem, że post może zniknąć zupełnie.

Czy głosy barb42 powinny zostać przywrócone? No jak na razie to w kwestii zamieszania powinna się wypowiedzieć przede wszystkim jego autorka. Wolałbym nie decydować w tej kwestii, bo jeszcze znowu zostanę oskarżony o "machinacje". Mamy jeszcze bardzo dużo czasu, by się zastanowić.
adameria pisze:Za rok też będę bił pianę, bo obecne zasady są bardzo, bardzo krzywdzące.
Krzywdzące, ale kogo? Już kiedyś pisałem, że absurdalna jest sytuacja, gdy głosowanie nad metodą głosowania jest ważniejsze niż samo meritum. Gdyby ktoś wszedł pierwszy raz na nasze forum i przeczytał sobie Twój poprzedni wpis, co by sobie pomyślał? Czas stracony na dyskusje wolałbym przeznaczyć na słuchanie muzyki, bo wierzę, że to muzyka i Trójka nas tu w pewien sposób zgromadziła.
neon.ka pisze:Niefajnie się ostatnio czuję czytając wątki topowe...
Ja też, zwłaszcza czytając nieuzasadnioną krytykę pod swoim adresem.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11814
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: adameria »

piotr1990 pisze:A tak już poważniej to skoro tak Wam nie pasuje obecny system do głosowania to może załóżcie nowy temat np. "Dyskusja na temat jak powinien wyglądać plebiscyt topowy". Niech każdy kto chce zmian niech zgłosi swoją propozycję, potem zrobić ankietę i według propozycji która wygra będzie zorganizowany kolejny plebiscyt.
Problem polega na tym, że taki temat już był i przegłosowano... brak zmian.
A i to nie pamiętam, czy ja brałem udział w tej dyskusji czy nie, czy kajman coś zorganizował, a potem coś tam się pokręciło,
ja nie miałem czasu... sorry, ale nie śledzę pilnie wszystkich wątków i zmian na forum. Może wiecie czy jest jakiś automat
który pozwala to sprawdzić?
Nie mam czasu szukać tego, ale jestem pewien, że dyskusja była i jak napisał Miszon, bezskuteczna.
Za zmianami jest neon.ka i jestem ja.
Chyba niezmiennie i od lat. Ona za głosowaniem tajnym, a ja za tajnym ale pod warunkiem tzw. 2 etapów.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19575
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: jollyroger72 »

konwicki1980 pisze:Tak uważam, że oskarżyłeś mnie o "przepchnięcie" Blur, nie znając zasad. Dobrze to o Tobie nie świadczy, żeby nie pisać ostrzej. Nie ma rzeczywiście o czym dyskutować. To było naganne.
Napisałem, że nie przeczytałem zasad, więc siłą rzeczy, nie mogłem posiadać wiedzy o takich niuansach. Kajman wyprowadził mnie z błędu i po sprawie. Więc jaki masz problem?
kajman pisze:
Martyr pisze:Nowy wątek założę niedługo, proszę o chwilę cierpliwości.
No nie, założyć go to chyba na razie nie ma sensu, bo czeka nas NL i ten top trwałby jakieś 5 miesięcy.
A to, kajmanie, to jest dyktatura z twojej strony. Nie została podjęta decyzja, że teraz rusza Nasza Lista, więc nie zapędzaj się tak.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: konwicki1980 »

jollyroger72 pisze:Napisałem, że nie przeczytałem zasad
Napisałeś, że reguły to reguły. Następnym razem przeczytaj zasady, a potem oskarżaj. Z każdej sytuacji możesz wyciągnąć wnioski.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: piotr1990 »

adameria pisze:A i to nie pamiętam, czy ja brałem udział w tej dyskusji czy nie, czy kajman coś zorganizował, a potem coś tam się pokręciło,
ja nie miałem czasu... sorry, ale nie śledzę pilnie wszystkich wątków i zmian na forum. Może wiecie czy jest jakiś automat
który pozwala to sprawdzić?
To była dyskusja o re-topach na jakiej zasadzie się mają odbywać i jakie kryteria odnośnie wykonawców przyjąć, a druga dyskusja to była o zasadach przy topach, a nie o plebiscycie topowym. Ale z jednym masz rację, coś się pokręciło tam wtedy w trakcie... Jeśli dobrze pamiętam to były chyba mało precyzyjne odpowiedzi czy opcje do wyboru, ale nie będę się w to już zagłębiał...
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11814
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: adameria »

konwicki1980 pisze:
adameria pisze:Za rok też będę bił pianę, bo obecne zasady są bardzo, bardzo krzywdzące.
1. Krzywdzące, ale kogo?
2. przeczytał sobie Twój poprzedni wpis, co by sobie pomyślał?
3. zwłaszcza czytając nieuzasadnioną krytykę pod swoim adresem.
1. Np. dla mnie. Nie zagłosowałem i nie będzie topu Armii i powiedzmy, że czuję się pokrzywdzony.
Na serio to mi wstyd i czuję się zażenowany, że kogoś zawiodłem.
A to brak głosu 1 osoby. 5 osób decyduje o tym czy jest top czy go nie ma... To jest moim zdaniem główny problem.
2. Że nie warto brać udziału w głosowaniu, bo toczą się jakieś wewnętrzne rozgrywki.
A co by sobie pomyślał gdyby prześledził cały wątek?
Że nie warto brać udziału w topach, bo zdecydowało o nich 5 osób. 8)

Czy to tak trudno zrozumieć, że jak ma się podzbiór, to jest łatwiej po nim wyszukiwać
optymalne rozwiązanie (czyli jak to nazwałeś - wybór między dżuma a cholerą)?
Sama matematyka pokazuje co się tutaj zadziało.

3. Przykro mi to pisać, ale uzasadnioną. Na dodatek konstruktywną, wbrew temu co sobie o mnie myślisz (jak napisałeś).
Ostatnio zmieniony pn paź 20, 2014 12:02 am przez adameria, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19575
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: jollyroger72 »

konwicki1980 pisze:Następnym razem przeczytaj zasady, a potem oskarżaj.
Przeczytałem teraz i:
konwicki1980 pisze:Z każdej sytuacji możesz wyciągnąć wnioski.
wyciągnąłem wnioski.

Będę mega precyzyjny. Proszę:
4. Do topowania przechodzi 5 wykonawców z największą liczbą punktów plus wszystkie z taką samą liczbą punktów co miejsce piąte.
A oto wyniki obecnego głosowania:
1. 25 7 1 Katie Melua
2. 23 6 1 Pet Shop Boys
3. 19 6 1 Grzegorz Turnau
4. 16 5 1 Budka Suflera
4. 16 5 1 Renata Przemyk
6. 16 4 1 Blur
Proszę mi wskazać, gdzie tu jest miejsce PIĄTE :?: Nie ma go, bo jest ex aequo miejsce 4. W ten sposób punkt 4 zasad ma się nijak do obecnych wyników.

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11814
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 10

Post autor: adameria »

jollyroger72 pisze:Proszę mi wskazać, gdzie tu jest miejsce PIĄTE :?:
No tu się uśmiałem.
To jest po prostu brak precyzji. Zaraz wkroczy kajman i będzie interpretował... :lol:
ODPOWIEDZ