Co w topach warto ustalić.

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: kajman »

adameria pisze:
kajman pisze:ale liczymy tak: 7 utworów to 13 przerw czyli 6 po 2 i 1 po 1 licząc od dołu czyli 3-6-9-12-15-18-20. Przy 13 pierwsze siedem bez zmian, potem co dwa punkty.
...czyli generalnie powodzenia! Najważniejsze, że za głos na 1 utwór nadal będzie 20 punktów. Sprawiedliwość musi być po "naszej" stronie. Jest śmiechawa, oj jest.
Bo taka opcja uzyskała przewagę i to nawet gdy doliczymy Twoje zastrzeżenie jako głos za opcją przeciwną.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: Yacy »

sorry kajman, ale ja nie wiem gdzie ta opcja zyskała przewagę?
kajman pisze:2.1. Sposób liczenia głosów oddanych na mniej niż 20 utworów w ciągłej kolejności miejsc.
2 osoby uważają, że należy liczyć tak jak osoba zagłosowała.
3 osoby uważają, że należy liczyć na zasadzie od 1 punktu za najniższe miejsce w górę.
3 osoby uważają, że należy liczyć wprowadzając przerwy.
W moim odczuciu liczenie z wprowadzeniem przerw jest rozwiązaniem kompromisowym (a przynajmniej pozostałe dwa są skrajne) ale nie wiem czy wszyscy by się ze mną zgodzili. Sugerowałbym, żeby tak policzyć głosy w topie DCD.
nie wiem czemu ma być liczone z przerwami skoro tyle samo głosów dostała opcja od 1 pkt ... ? mnie Twoja sugestia nie przekonuje i mam nadzieję do niczego nie zobowiązuje.
a może zostawić wybór prowadzącemu skoro nie przeszło? ja w kazdym razie nie mam zamiaru liczyć Roxette z przerwami. co innego gdyby ta opcja zyskała większość wtedy tak, ale z powyższego postu wynika, że są dwie wygrane opcje.
kajman pisze:2.3.
Tutaj wypowiedziały się tylko 3 osoby, żeby liczyć tak jak osoby zagłosowały, więc to rozwiązanie należy uznać za przyjęte.
???
Tutaj mam nadzieję, że wszyscy zrozumieli o co mi chodziło w tym punkcie (ale nikt nie prosił o wyjaśnienia, więc zakładam, że tak). W każdym razie oznacza, że w kilku przypadków osób glosujących tamże na 4 utwory głosy byłyby liczone następująco:
1 miejsce - 20 punktów
2 miejsce - 15 punktów
3 miejsce - 10 punktów
4 miejsce - 5 punktów
W przypadku głosów na 5 utworów: 20, 16, 12, 8, 4.
sory może pora jest późna ale nie kumam. raz piszesz, że rowiązanie przyjete to "tak jak osoby zagłosowały" a niżej że z przerwami. albo faktycznie nie kumam, albo uciekło Ci coś w miejscu ???

dla mnie liczenie ma być przyjemnością, a nie rozwiązywaniem równań z wieloma niewiadomymi.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: adameria »

Czy nie przydałby się zlot do (wstępnej) dyskusji na takie tematy?
A tak... wychodzę na mega-buca, który "próbuje postawić na swoim".
Nie, nie próbuję, ale czuję, że zapędzamy Topy w kozi róg.

Ja, gdyby przyszło mi cokolwiek podliczać, to nie mam zamiaru wstawiać równych odległości, bo po co?
Mało tego - powinno być tak, że głos na mniej niż 5 utworów jest nieważny.
Argument o Archive mnie nie przekonuje, bo mnie nie zależy na tym, żeby
ZA WSZELKĄ CENĘ udział wzięło jak najwięcej osób, żeby się frekwencją pochwalić,
ale te osoby, które poświęcą więcej czasu niż zajmuje spisanie 3 utworów na kolanie.

Wzorem jest Marek Niedźwiecki - nie zagłosował na 20 utworów w Topie Dead Can Dance,
ale na 10 - dał radę. I podejrzewam, że pół godzinki na to poświęcił. Zrobił to dla nas!
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19628
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: jollyroger72 »

adameria pisze:Wzorem jest Marek Niedźwiecki - nie zagłosował na 20 utworów w Topie Dead Can Dance,
ale na 10 - dał radę. I podejrzewam, że pół godzinki na to poświęcił. Zrobił to dla nas!
Nie na 10 a na 12 :wink:
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6628
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: 4989341 »

adameria pisze: Mało tego - powinno być tak, że głos na mniej niż 5 utworów jest nieważny.
coś w tym jest!
skoro ktoś z całej dyskografii nie potrafi wybrać utworów, które mu się podobają, może nie powinien brać udziału w topie
albo po prostu bardziej się do niego przyłożyć, w końcu trwają one nie tydzień a znacznie dłużej więc jest na to czas.
jeśli jakiś wykonawca mnie nie interesuje, nie chce zgłębiać całej twórczości - olewam go
można zrobić głosowanie od ilu utworów głos jest ważny i byłby brany pod uwagę. powyżej 25%, 50% czy tez 75%.
kajman pisze: 2.1. Sposób liczenia głosów oddanych na mniej niż 20 utworów w ciągłej kolejności miejsc.
2 osoby uważają, że należy liczyć tak jak osoba zagłosowała.
3 osoby uważają, że należy liczyć na zasadzie od 1 punktu za najniższe miejsce w górę.
3 osoby uważają, że należy liczyć wprowadzając przerwy.
W moim odczuciu liczenie z wprowadzeniem przerw jest rozwiązaniem kompromisowym (a przynajmniej pozostałe dwa są skrajne) ale nie wiem czy wszyscy by się ze mną zgodzili. Sugerowałbym, żeby tak policzyć głosy w topie DCD.
tylko, że mój głos był za wprowadzeniem przerw, ale licząc od dołu.
połączenie wersji drugiej z trzecią.
wprowadzimy liczenie głosów kompromisowe ale od dołu.
może aby owca była cała i wilk syty
np.: 1-11
1-7-13
1-6-11-16
1-5-9-13-17
system ten nagradza tych, którzy głosują na większą ilość propozycji. im więcej utworów, tym twój numer jeden ma więcej punktów
w tym układzie, aby przyznać 20 pkt należy dać komplet (lub prawie komplet).
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: kajman »

Yacy pisze:
kajman pisze:2.1. (cytat wpleciony przeze mnie)
sorry kajman, ale ja nie wiem gdzie ta opcja zyskała przewagę?
nie wiem czemu ma być liczone z przerwami skoro tyle samo głosów dostała opcja od 1 pkt ... ? mnie Twoja sugestia nie przekonuje i mam nadzieję do niczego nie zobowiązuje.
kajman pisze:2.3.
Tutaj wypowiedziały się tylko 3 osoby, żeby liczyć tak jak osoby zagłosowały, więc to rozwiązanie należy uznać za przyjęte.
sory może pora jest późna ale nie kumam. raz piszesz, że rowiązanie przyjete to "tak jak osoby zagłosowały" a niżej że z przerwami.
2.1. Może rozumuję pokrętnie, ale wydaje mi się, że jeżeli osoba głosowała na liczenie w wersji przyjętej przez głosującego to wersja z przerwami będzie dla niej bardziej do przyjęcia niż wersja minimalistyczna (od jednego punktu w górę), a dla zwolennika opcji minimalistycznej ta z przerwami wyglądać będzie bardziej sensownie niż wersja głosującego.
2.3. Ten punkt dotyczył głosowania z przerwami, więc tak jak osoby zagłosowały oznacza, że są za głosowaniem z przerwami, o ile nie rożni się drastycznie od wersji z przerwami przez nas przyjętej.
adameria pisze:Czy nie przydałby się zlot do (wstępnej) dyskusji na takie tematy?
Forumowicze chcą rozpocząć głosowania na re-topy, a zlot przesunąłby to o co najmniej dwa miesiące. I jak myślisz: ile osób na zlocie będzie zainteresowanych tą dyskusją?
adameria pisze:Ja, gdyby przyszło mi cokolwiek podliczać, to nie mam zamiaru wstawiać równych odległości, bo po co?
Bo tak ustaliliśmy. Czy każdy top ma się rządzić innymi prawami według widzimisię prowadzącego? To tak jakby osoba zastępująca ku3ę w głosowaniu na forumową przyjęła inne zasady liczenia, bo te, które są jej się nie podobają. Uważam, że jakieś ogólne zasady powinny być ustalone i przestrzegane, a nie żebyśmy mieli wolnoamerykankę.
adameria pisze:Mało tego - powinno być tak, że głos na mniej niż 5 utworów jest nieważny.
Tutaj się nie zgadzam, ale dlaczego to odpowiem nieco niżej.
adameria pisze:Argument o Archive mnie nie przekonuje, bo mnie nie zależy na tym, żeby ZA WSZELKĄ CENĘ udział wzięło jak najwięcej osób
Ale co ma argument do frekwencji? To jest argument pokazujący, że przyjęcie opcji z liczeniem głosów od dołu (a tym bardziej nie liczenia mniejszej ilości głosów niż 5) jest wprost zachętą do przekrętów. Na forum mnycharts sam się takich przekrętów dopuszczałem, bo system głosowania w zasadzie do tego zachęcał - i tu też może być podobnie.
adameria pisze:I podejrzewam, że pół godzinki na to poświęcił.
A ja podejrzewam, że mniej niż 5 minut, ale chyba nie będziemy go o to pytali.
4989341 pisze:skoro ktoś z całej dyskografii nie potrafi wybrać utworów, które mu się podobają, może nie powinien brać udziału w topie
A dlaczego? W topie Depeche Mode zagłosowałem na dwa utwory umieszczając je na miejscach 1 i 20. I nie dlatego, że nie znałem więcej utworów tylko dlatego, że uważałem, że jeden jest znakomity, jeden (ten z 20) co najwyżej przeciętny a reszta beznadziejna (teraz trochę mi się odmieniło (i top20 bym ułożył), ale nadal uważam zdecydowaną większość ich utworów za słabą, jeżeli nie gorzej)
4989341 pisze:jeśli jakiś wykonawca mnie nie interesuje, nie chce zgłębiać całej twórczości
A jeżeli znam znaczną część jego twórczości, nie ciągnie mnie do poznawania reszty, a kilka utworów uważam za rewelacyjne to mam być dyskryminowany? Jeżeli byłoby ograniczenie to zawsze mogę znaleźć jakieś utwory, na które nikt wcześniej nie głosował i uzupełnić top20.
4989341 pisze:tylko, że mój głos był za wprowadzeniem przerw, ale licząc od dołu
Sorry, albo to przeoczyłem albo nie napisałeś tego, a w pytaniu jest sformułowanie jednoznaczne.
4989341 pisze:wprowadzimy liczenie głosów kompromisowe ale od dołu
To może kompromisem między kompromisami zacznijmy od środka, np 1 utwór 11 punktów, 2: 13 i 7, 3: 16, 11 i 6?
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: kajman »

Ze względu na różne wypowiedzi w wątku przedłużyłem głosowanie do 3.05.14, a obecne ustalenia możemy uznać za tymczasowe i obowiązujące w topie Iron Maiden.
W prowadziłem kilka zmian w topie wprowadzającym (zostały one wytłuszczone; nie dotyczy to zmian kosmetycznych).
Oczywiście głosy już oddane (jeżeli nie zostaną zmienione) uważam za zaliczone, a jeżeli ktoś je zmieni to proszę o poinformowanie mnie o tym.
Jeżeli ktoś chce przeprowadzić propagandę tego wątku to proszę bardzo. Ja nie widzę w tym sensu, bo uważam, że kto chce to tutaj trafi.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: Miszon »

Przychylam się do opcji, że głos poniżej 5 pozycji jest nieważny.
Ale pozycje te liczymy tak, jak zapostował je głosujący.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19628
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: jollyroger72 »

(...) głos poniżej 5 pozycji jest nieważny.
Mam nadzieję, że to stwierdzenie to żart prima-aprilisowy.
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: kajman »

To już druga taka opinia, więc nie sądzę, żeby to był żart. Chociaż kto wie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: Miszon »

jeśli uważacie, że to żart, zaraz zagłosuję na Iron Maiden na jeden utwór. Na więcej moim zdaniem nie zasługują, nie chce też się męczyć słuchaniem rzeczy, których nie znam.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6628
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: 4989341 »

kajman pisze: Czy każdy top ma się rządzić innymi prawami według widzimisię prowadzącego?
tutaj zdecydowanie cię poprę.
muszą byc te same zasady i w topach jak i re-topach.
kajman pisze:
4989341 pisze:skoro ktoś z całej dyskografii nie potrafi wybrać utworów, które mu się podobają, może nie powinien brać udziału w topie
A dlaczego? W topie Depeche Mode zagłosowałem na dwa utwory umieszczając je na miejscach 1 i 20. I nie dlatego, że nie znałem więcej utworów tylko dlatego, że uważałem, że jeden jest znakomity, jeden (ten z 20) co najwyżej przeciętny a reszta beznadziejna (teraz trochę mi się odmieniło (i top20 bym ułożył), ale nadal uważam zdecydowaną większość ich utworów za słabą, jeżeli nie gorzej)
wiec wytłumacz mi jaki jest sens ubrania udziału w topie wykonawcy, którego twórczość w 99% uważam za beznadziejną.
nie kumam, nie rozumiem
nikt nikogo nie zmusza do brania udziału, masochistom stanowczo bym podziękował.
kajman pisze:
4989341 pisze:jeśli jakiś wykonawca mnie nie interesuje, nie chce zgłębiać całej twórczości
A jeżeli znam znaczną część jego twórczości, nie ciągnie mnie do poznawania reszty, a kilka utworów uważam za rewelacyjne to mam być dyskryminowany? Jeżeli byłoby ograniczenie to zawsze mogę znaleźć jakieś utwory, na które nikt wcześniej nie głosował i uzupełnić top20.
to głosujesz na te utwory/płyty, które znasz. proste
kajman pisze:
4989341 pisze:tylko, że mój głos był za wprowadzeniem przerw, ale licząc od dołu
Sorry, albo to przeoczyłem albo nie napisałeś tego, a w pytaniu jest sformułowanie jednoznaczne.
zacytowałem "licząc od dołu" -czyli od najniższej pozycji
kajman pisze:
4989341 pisze:wprowadzimy liczenie głosów kompromisowe ale od dołu
To może kompromisem między kompromisami zacznijmy od środka, np 1 utwór 11 punktów, 2: 13 i 7, 3: 16, 11 i 6?
jeśli to ma być kompromis, który zadowoli większość, czemu nie.
kajman pisze:To już druga taka opinia, więc nie sądzę, żeby to był żart. Chociaż kto wie.
jeśli to nie żart, to z moim głosem byłoby już 3
nie mówię, że każdy musi głosować na dokładnie 20 piosenek
ale jeśli ktoś nie jest w stanie skleić powiedzmy 5/10 utworów (25%/50%) to może powinien więcej czasu na niego poświęcić.
albo zagłosować w innym topie, który bardziej mu "leży"
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: adameria »

Krótko, bo szkoda czasu.
kajman pisze:1. Forumowicze chcą rozpocząć głosowania na re-topy, a zlot przesunąłby to o co najmniej dwa miesiące.
2. I jak myślisz: ile osób na zlocie będzie zainteresowanych tą dyskusją?
3. To tak jakby osoba zastępująca ku3ę w głosowaniu na forumową przyjęła inne zasady liczenia, bo te, które są jej się nie podobają.
4. W topie Depeche Mode zagłosowałem na dwa utwory umieszczając je na miejscach 1 i 20. I nie dlatego, że nie znałem więcej utworów tylko dlatego, że uważałem, że jeden jest znakomity, jeden (ten z 20) co najwyżej przeciętny a reszta beznadziejna (teraz trochę mi się odmieniło (i top20 bym ułożył), ale nadal uważam zdecydowaną większość ich utworów za słabą, jeżeli nie gorzej)
5.
4989341 pisze:tylko, że mój głos był za wprowadzeniem przerw, ale licząc od dołu
Sorry, albo to przeoczyłem albo nie napisałeś tego, a w pytaniu jest sformułowanie jednoznaczne
1. A cóż to jest wobec wieczności i wobec tego, ile topów się odbyło na dotychczasowych zasadach?
2. Mam Ci nicki wymienić? Z pewnością więcej niż teraz bierze tutaj udział w dyskusji.
3. Nie porównywałbym tego. Tam sprawa jest ewidentnie oczywista. Od lat.
2a. Nie licz na to, że ja będę reklamował ten wątek na forum. Jest PW, znasz Administratorów, a że Tobie się chyba nie chce reklamować, bo Ty uważasz, że nie ma sensu - to już inna sprawa. Ja ten wątek odkopałem przypadkiem niedawno temu, po tym jak o nim zapomniałem...
4. I to jest właśnie lekceważnie koleżanek i kolegów z forum, a przede wszystkim (!) wykonawcy.
Gdybym miał zagłosować na 2 utwory, to byłyby to miejsca 19 i 20, żeby tylko zaznaczyć swoją obecność.
Tylko raz zagłosowałem z dziurą - były to Strachy na Lachy - a i tak uzbierałem bodajże 14 utworów.
A na Black Sabbath też wiadomo jak zagłosowałem... żeby jak najmniej ingerować swoją punktacją w głosy tych,
którzy przesłuchali CAŁĄ dyskografię. Z szacunku.
5. Przynajmniej tyle... ale kto z podliczających będzie się nad tym zastanawiał jak to punktować?

Miszon, ja nie uważam, że to żart. Cieszę się, że Twoja opinia jest taka sama jak moja pod tym względem.
Ostatnio zmieniony wt kwie 01, 2014 1:09 pm przez adameria, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: Geephard »

Od pewnego czasu czytam te dyskusje, które są tu prowadzone i dochodze do wniosku, że głosowanie na pojedyńcze utwory nie jest aż tak wielkim problemem, żeby wszystko tak bardzo komplikować.
Cieszę się, że Kajman przedłużył głosowanie i umożliwił korektę głosów. Pierwotnie w punkcie drugim głosowałem tak:
Geephard pisze:2. Nie mam zdania. W zasadzie byłbym za "2.3. Zagłosował z przerwami" gdyby wszyscy podchodzili do topu poważnie. Bo rozumiem, że ktoś może znać większość dorobku danego wykonawcy i po za pojedynczymi utworami reszty nie lubić i wtedy takie głosowanie jest dla mnie jak najbardziej ok. Ale niestety, wiele osób znając kilka utworów na kilka głosuje i wtedy pojawia się problem. Moim zdaniem takie osoby powinny się zastanowić same przed sobą nad sensem udziału w zabawie.
S Wprowadzając ograniczenia krzywdzimy tych, którzy lubią tylko kilka utworów znając ich znacznie więcej. Z drugiej strony nie jesteśmy w stanie zweryfikować czy wymagając określonej ilosci głosów ktoś nie dorzucał czegoś przypadkowo. Nie ma sprawiedliwego rozwiązania. W idealnym świecie osoby o "złych" intencjach nie brałyby w topie udziału i nie byłoby problemu. Ale w takim nie żyjemy i trudno, skoro "muszą" wypaczać wyniki to niech to robią. Dlatego po zastanowieniu głosuję tak:

2.1.1. Liczymy tak jak dana osoba zagłosowała.
2.2. Liczymy tak jak dana osoba zagłosowała.
2.3.1 Liczymy tak jak dana osoba zagłosowała.
W skrócie: Zawsze głosujemy tak jak dana osoba zagłosowała. Dodatkowo jestem za prowadzeniem pewnej "nagonki" na osoby które niepoważnie podchodzą do głosowania, aby tego nie robiły skoro nie mają ochoty chociaż minimalnie się zaangażować.
Swoją drogą Kajman namieszałeś z tymi numerkami tak, że nawet nie jestem do końca pewien czy głosując 3 x na ( Liczymy tak jak dana osoba zagłosowała.) dodałem odpowiednie numerki na początku.
Miszon pisze:jeśli uważacie, że to żart, zaraz zagłosuję na Iron Maiden na jeden utwór. Na więcej moim zdaniem nie zasługują, nie chce też się męczyć słuchaniem rzeczy, których nie znam.
To tylko moje osobiste zdanie, uprzedzam :) Zależy ile tych utworów znasz. Jak kila, to wybacz, ale myślę, że dla wszystkich będzie lepiej jak odpuścisz głosowanie. Jeżeli znasz ich kilkadziesiąt to moim zdaniem masz pełne prawo zagłosować na 1 utwór, który dostanie 20 punktów.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: adameria »

Nie żyjemy w idealnym świecie, ale nie można pozwalać na sytuacje, które nie powinny mieć miejsca.
Gdyby na Topy głosowało 100, 200 czy 300 osób, to ten głos na 1 utwór nie miałby kompletnie żadnego
znaczenia, ale ponieważ głosuje 20-40 osób, to znaczenie jest spore.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: Geephard »

adameria pisze:Czy nie przydałby się zlot do (wstępnej) dyskusji na takie tematy?
Z całym szacunkiem, ale ja cały czas nie rozumiem o czym Ty chcesz dyskutować na zlocie. Od tego jest forum żeby dyskutować i wymieniać poglądy. Zresztą Kajman w pierwszym poście wypisał wszystkie sensowne możliwości jakie można przyjąć. Teraz wystarczy wybrać najwłaściwszą i oddać głos. jeśli masz jakieś inne pomysły, których Kajman nie ujął, podziel się z nami.
Zgadzam się, że pierwotny termin był za krótki, zgadzam się, że promocja mogłaby się przydać, ale sensu dyskusji na ten temat na zlocie, wybacz ale nie mogę poprzeć, bo takiego nie ma.
Zgadzam się też z Kajmanem, że jeżeli ktoś przez 2 miesiące nie zajrzy do tego wątku i nie odda głosów to znaczy, że zasady co do topów ma głęboko gdzieś... Ktoś kto interesuje się forumowymi topami to chyba powinien chociaż raz w miesiącu zajrzeć do tego wątku. Nie sądzisz?
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: Geephard »

adameria pisze:Nie żyjemy w idealnym świecie, ale nie można pozwalać na sytuacje, które nie powinny mieć miejsca.
Ok. Ale ja zwyczajnie uważam, że nie jesteśmy w stanie zbadać intencji głosujących. 4989341 pisze tak:
4989341 pisze:jaki jest sens ubrania udziału w topie wykonawcy, którego twórczość w 99% uważam za beznadziejną.nie kumam, nie rozumiemnikt nikogo nie zmusza do brania udziału, masochistom stanowczo bym podziękował.
Brałem udział w topie DCD, którego muzyka do mnie zupełnie nie trafia. Przesłuchałem wszystko co udało mi się zgromadzić. Większość czasu obawiałem się, że nie znajdę 20 przynajmniej niezłych utworów na które uda mi się zagłosować. Na szczęście się udało, ale gdyby nie to chciałbym zagłosować na te kilka, które udałoby mi się wybrać. I nie... nie męczyłem się tylko po to aby zagłosować, ale głównie dla siebie, żeby dotrzeć do tych kilku utworów, które mi się spodobały. Jak ktoś tego nie rozumie, uważa to za stratę czasu, dobrze to jest jego prawo, ale inni mogą mieć inne zdanie w tym temacie. Jeżeli Kajman uważa kilka utworów DM za świetne, a resztę za beznadziejną to dlaczego miałby nie móc oddać równoprawnych głosów na te kilka świetnych? Nie rozumiem.
Nie liczba utworów w głosie, oraz ich miejsce (dół, góra) decyduje o szacunku lub jego braku do reszty, ale intencja i zaangażowanie głosującego, Tego nie jesteśmy w stanie zmierzyć, więc nie ruszajmy. Wiem jak zagłosowałeś Adamie w topie Black Sabbath i bardzo dobrze postąpiłeś. Ale każdy przypadek jest inny i wrzucanie wszystkiego do jednego worka jest moim zdaniem niesprawiedliwe. Wolę żeby każdy głosujący mógł postąpić w zgodzie z własnym sumieniem niż żeby wyniki były w 100% niewypaczone.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: ku3a »

kajman pisze:To już druga taka opinia, więc nie sądzę, żeby to był żart. Chociaż kto wie.
to i mnie doliczcie.
głosowanie na jeden, dwa, trzy, cztery utwory jest śmiechu warte. to żaden top. wręcz przekłamywanie ogólnych wyników swoją niekompetencją w danym temacie.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5192
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: konwicki1980 »

ku3a pisze:głosowanie na jeden, dwa, trzy, cztery utwory jest śmiechu warte. to żaden top. wręcz przekłamywanie ogólnych wyników swoją niekompetencją w danym temacie.
Może więc wycofam swoje poparcie dla Legia Pany i zweryfikujmy wyniki topu TPN 25. :D
kajman
Posty: 64222
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: kajman »

4989341 pisze:wiec wytłumacz mi jaki jest sens ubrania udziału w topie wykonawcy, którego twórczość w 99% uważam za beznadziejną.
Ale może się zdarzyć, że stwierdzisz to, kiedy przesłuchasz całą dyskografię. A ten 1% czyli powiedzmy trzy utwory uważasz za bardzo dobre. Czy wtedy będziesz chciał rezygnować z głosów na te utwory bo albo i tak nie zostaną policzone albo dostaną 3, 2 i 1 punkt. Może Ty tak, ale ja uznałbym to za rażącą niesprawiedliwość.
4989341 pisze:to głosujesz na te utwory/płyty, które znasz
Tylko że zostaną one potraktowane per noga i sprowadzone do parteru.
4989341 pisze:"licząc od dołu" - czyli od najniższej pozycji
W pytaniu było o przerwach od dołu, więc nie zrozumiałem Twojego sformułowania. :oops: Moja oczień big culpa. Gdybyś napisał o przerwach liczonych od góry to wyłapałbym.
4989341 pisze:jeśli ktoś nie jest w stanie skleić powiedzmy 5/10 utworów (25%/50%) to może powinien więcej czasu na niego poświęcić.
A jeżeli ktoś poświęci na niego kilkadziesiąt godzin i nie potrafi znaleźć tych 5 utworów? Podejrzewam, że i kilkaset na to może mu wtedy nie wystarczyć.
4989341 pisze:albo zagłosować w innym topie, który bardziej mu "leży"
A te poświęcone kilkadziesiąt godzin ma się zmarnować? To dopiero byłby masochizm.
adameria pisze:Jest PW, znasz Administratorów, a że Tobie się chyba nie chce reklamować, bo Ty uważasz, że nie ma sensu - to już inna sprawa.
Jeżeli uważam, że nie ma sensu to czemu miałbym to robić? Jeżeli komuś zależy to może to zrobić, a nie narzekać, że ja tego nie robię. Przestałem zakładać wątki z komentarzami, bo innym nie podobało się, jak są zatytułowane, a ja wolę nie założyć wątku niż zakładać tak, jak mi się nie podoba.
adameria pisze:I to jest właśnie lekceważnie koleżanek i kolegów z forum, a przede wszystkim (!) wykonawcy.
Jeżeli uważam, że tylko jeden utwór jest wybitny, to na czym polega lekceważenie? Forumowiczów nie lekceważę, bo wyrażam swoją opinię, a nie twierdzę, że inni się nie znają. Wykonawcy nie lekceważę tylko dokonuję własnej oceny ich dorobku. Gdybym znał dwa utwory i zagłosował na nie dając je na 2 pierwszych miejscach to może, ale jeżeli znam 50 to mam prawo do uznania jeden za godny pierwszego miejsca, a pozostałe za niewarte mojego głosu.
adameria pisze:A na Black Sabbath też wiadomo jak zagłosowałem...
A ile utworów znałeś? Czy jeżeli znałbyś 50 to te ulubione też byś dal na miejscach 19 i 20, jeżeli reszty byś nie lubił. Pewnie tak i masz do tego prawo, ale ja uważam, że ja mógłbym uczynić inaczej.
Geephard pisze:Jak kila, to wybacz, ale myślę, że dla wszystkich będzie lepiej jak odpuścisz głosowanie. Jeżeli znasz ich kilkadziesiąt to moim zdaniem masz pełne prawo zagłosować na 1 utwór, który dostanie 20 punktów.
I tu bym się zgodził, ewentualnie postawił je na niskich miejscach (przynajmniej niektóre).
adameria pisze:Nie żyjemy w idealnym świecie, ale nie można pozwalać na sytuacje, które nie powinny mieć miejsca.
Tylko ta sytuacja może nie powinna mieć miejsce w przypadku głosowania na te kilka utworów, jeżeli nie zna się więcej. W przypadku jeżeli świadomie wybiera się kilka utworów z dobrze znanego dorobku wykonawcy to uważam, że jak najbardziej może mieć miejsce.
Geephard pisze:Na szczęście się udało, ale gdyby nie to chciałbym zagłosować na te kilka, które udałoby mi się wybrać. I nie... nie męczyłem się tylko po to aby zagłosować, ale głównie dla siebie, żeby dotrzeć do tych kilku utworów, które mi się spodobały. Jak ktoś tego nie rozumie, uważa to za stratę czasu, dobrze to jest jego prawo, ale inni mogą mieć inne zdanie w tym temacie.
Tutaj się zgodzę, chociaż nie do końca (ale akurat to nie do końca wiążę się ze zwichrowaniem mojego charakteru, więc nie jest istotne). To jest na pewno okazja do poznania całej dyskografii na co bym się nie zdobył bez tego dopingu. A wyniki są dla mnie też bardzo ważne, chociaż zdaję sobie sprawę jak mała jest szansa, żeby mogły coś namieszać w czołowce.
ku3a pisze:to żaden top. wręcz przekłamywanie ogólnych wyników swoją niekompetencją w danym temacie.
Jeżeli faktycznie jest wynikiem niekompetencji? A jeżeli to świadomy wybór? Może podam trochę inny przykład: w topie jakiegoś wykonawcy zagłosowałem na 20 utworów i podałem drugą 20. Z tego w top12 były wszystkie utwory z jednej płyty (sztuk 11) i tylko na 8 miejscu utwór z innej płyty. W topie płyt oddałem więc głos tylko na jedną płytę, bo uważam, że jej przewaga jest miażdżąca (szczegolnie, że w top40 były góra 3 utwory z pozostałych płyt). Czy mój głos na płytę byłby także nieważny i niezaliczony (albo policzony za 1 punkt)?
ku3a pisze:głosowanie na jeden, dwa, trzy, cztery utwory jest śmiechu warte
A na pięć już nie? Gdzie ma być granica?
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: Geephard »

kajman pisze:To jest na pewno okazja do poznania całej dyskografii na co bym się nie zdobył bez tego dopingu.
Dla mnie to też jest oczywiste, że gdyby nie top DCD na forum to sam bym ich dyskografii nie przesłuchiwał. Chodziło mi bardziej o to, że jak robie odsłuchy to 50% zaangażowania dla topu, 50% dla siebie, żeby raz na zawsze się z nimi rozprawić i więcej nie wracać (oprócz tych kilku utworów wartych tego żeby do nich wracać). Poza tym kawałki które są ewidentnie nie dla mnie odpuszczam sobie w połowie, albo i wcześniej i odrzucam. Przesłuchanie wszystkiego do najgorszego dotychczas topu TPN 25 zajęło mi około godziny, bo większość i tak krótkich utworów wylatywała po minucie. Ale przynajmniej każdego spróbowałem i moje głosy z przerwami na o ile pamiętam mniej niż 5 utworów nie były brakiem szacunku dla nikogo, ani wyrazem niekompetencji jak to trochę niesympatycznie określił Kuba. A jeżeli ktoś uważa, że skoro nie podoba mi twórczość TPN 25 to nie powinienem brać udziału w topie to w takim razie napiszę, żeby te same osoby nie blokowały reformy w plebiscycie topowym, która zapobiegała by sytuacji, że kilka dosłownie osób może przegłosować jakiś top, a raczej zmierzała ku temu żeby wybierane topy miały jak największą ilość zwolenników. Skoro top został wybrany to każdy powinien mieć pełne prawo wziąć w nim udział nawet jeżeli lubi jeden utwór z całej dyskografii. A jak komuś się to nie podoba i uważa że to wypacza wyniki to droga wolna, można zrobić sobie własny top fanów zespołu X, ale poza forum.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: adameria »

Po co zlot? Po to, żeby nie tracić czasu na zbędne pisanie tasiemcowych epopei na forum jak powyżej
i tłumaczenie każdego szczegółu. Słowo mówione zdaje się, że jest szybsze niż pisane, czy nie?

kajman zakłada, że wszyscy będą postępować tak jak On przy odsłuchiwaniu utworów do topów.
Nadal uważam, że Twoje głosowanie na DM było "prztyczkiem w nos" dla zespołu i dla sympatyków tegoż.
Rozumiem, że lubisz prowokować, tak?
Nie podoba się twórczość zespołu generalnie czy w znakomitej większości - to po co głosować.
Szkoda czasu na dalszą dyskusję. Zagłosuję (jak nie zapomnę) potem.
Oficjalnie wyrażę jeszcze raz swoją opinię i na tym koniec.

Proszę też oficjalnie o dodanie punktu "od ilu utworów" głos jest ważny. To nie jest prima aprilis.
Przynajmniej pokaże jak bardzo się mylę, a raczej teraz już - mylimy.

konwicki1980, prawo działa wstecz, czy nie?
gżegoż

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: gżegoż »

Uff, zacząłem się trochę w tym wszystkim gubić :o W związku z tym postaram się za bardzo nie namieszać (choć nie wiem, czy to się uda :| ) Mój głos niezmiennie pada na opcję
2.1.2. Liczymy poczynając od najniższego miejsca liczonego jako jeden punkt do najwyższego za tyle punktów, na ile dana osoba głosowała.
Wtedy to dopuszczalne byłoby głosowanie nawet tylko na jeden utwór, gdyby miał on dostać jeden punkt, a nie 20. W każdym innym przypadku wypaczałoby to wyniki topów, bo
ku3a pisze:głosowanie na jeden, dwa, trzy, cztery utwory jest śmiechu warte. to żaden top. wręcz przekłamywanie ogólnych wyników swoją niekompetencją w danym temacie.
kajman pisze:proszę o podanie w punkcie drugim jaką opcję uznałby za dopuszczalną gdyby proponowana przez niego opcja nie przeszła
W związku z tym, co wyartykułowałem powyżej, jako opcję rezerwową poparłbym 2 punkty, które musiałyby wystąpić łącznie:
2.1.0. Przy mniejszej ilości głosów niż X (podać liczbę) nie bierzemy ich pod uwagę,
a tą liczbą byłoby 10.

W stosunku zaś do głosów osób, które zagłosowałyby na minimum 10 utworów:
2.1.3. Prowadzący wprowadza przerwy na zasadzie
2.1.3.1. ich równej długości i licząc od dołu.
Mam nadzieję, że dla podliczającego wszystko jest jasne :wink:

Jeszcze mała dygresja:
4989341 pisze:
kajman pisze:To już druga taka opinia, więc nie sądzę, żeby to był żart. Chociaż kto wie.
jeśli to nie żart, to z moim głosem byłoby już 3
ku3a czwarty, ja piąty, więc to na pewno nie żart, tylko całkiem sensowna propozycja :twisted:
Awatar użytkownika
wwas
Posty: 2464
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:53 pm

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: wwas »

gżegoż pisze:ku3a czwarty, ja piąty
Właściwie... niech będzie - szósty.

Rozumiem, że może się zdarzyć, że ktoś przesłuchałby całą obszerną dyskografię wykonawcy i znalazł tylko cztery utwory, na które byłby w stanie głosować, a wtedy poświęcony czas byłby stracony, jednak już teraz może się zdarzyć, że nie znajdzie żadnego takiego utworu, więc ryzyko jest zawsze, a wprowadzenie dodatkowego warunku tylko by je odrobinę zwiększyło...
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 699
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: Geephard »

adameria pisze:Po co zlot? Po to, żeby nie tracić czasu na zbędne pisanie tasiemcowych epopei na forum jak powyżej
i tłumaczenie każdego szczegółu.
Tylko nie bardzo wiem co miałoby być efektem tej zlotowej dyskusji, a jeśli byłaby naprawdę istotna to część zainteresowanych osób nie mogłaby w niej uczestniczyć. Ja jako osoba niebędąca na zlocie czuje się wyobcowany w pewien sposób kiedy to piszesz i jedyne co mogę stwierdzić to to, że przykro mi z tego powodu.
Głosy oddane, więc się wypisuje z tej dyskusji. Chcecie dyskutować na zlotach, proszę bardzo. W sumie mało mnie to już obchodzi. Gdybym teraz miał oddać głosy to bym sobie odpuścił. Ważne, że topy w ogóle będą i że w ogóle będzie można oddawać w nich głosy.
ODPOWIEDZ