Co w topach warto ustalić.

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: Geephard »

adameria pisze:Myślałem, że o tym porozmawiamy na zlocie. Podobnie jak o plebiscycie topowym.
Chyba od tego są zloty - czy tylko od kalamburów?
Nie wiem od czego są zloty, ale ja jako częsty uczestnik topów, nie będący na zlotach czułbym się źle, gdyby takie rzeczy były ustalane tam gdzie mnie nie ma. Ale to tylko takie moje zdanie.
adameria pisze:Szkoda kajman. Jakieś PW do ludzi? Z przypomnieniem?
Tu masz rację. Frekwencja była zastraszająco marna i też mam wątpliwości czy te wyniki są do końca miarodajne. Można było rozesłać takie wiadomości do ludzi.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: adameria »

Geephard pisze:
adameria pisze:Myślałem, że o tym porozmawiamy na zlocie. Podobnie jak o plebiscycie topowym.
Chyba od tego są zloty - czy tylko od kalamburów?
Nie wiem od czego są zloty, ale ja jako częsty uczestnik topów, nie będący na zlotach czułbym się źle, gdyby takie rzeczy były ustalane tam gdzie mnie nie ma.
Oczywiście masz rację, a ja się źle wyraziłem.
Chodziło mi wyłącznie o wypracowanie pewnych opcji po jakiejś wymianie zdań i poddanie ich głosowaniu już tutaj na forum.
Zgadza się, że sam wynik dyskusji na zlocie nie powinien być wiążący, podobnie jak to, co miało miejsce tutaj - liczba głosujących jest wyraźnie mniejsza niż zazwyczaj w topach.
Sorry, że się do tego odwołuję, ale jest coś takiego jak kworum w głosowaniach. Wiem, brzmi kuriozalnie, bo tu nie ma czegoś takiego,
ale zasady dla topów są zbyt ważne dla forum, żeby tylko kilka osób o tym zdecydowało.

Za chwilę, powiedzmy, że ja mogę założyć wątek, który głosami 5 osób podważy to, co tutaj ustalono.
Kto powiedział, że kajman ma mandat do podejmowania decyzji?
Ja oczywiście doceniam bardzo Jego wysiłek, ale brak powszechnej informacji (PW, pasek, info w piątek w czasie listy, może coś jeszcze)
o tym i sąsiednim głosowaniu (re-topy) moim zdaniem powoduje, że te głosowania wcale się nie zakończyły, bo kajman jakąś datę wyznaczył.
No, sorry...
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: kajman »

Neo01 pisze:Akurat tu jest taka sytuacja, że prosta matematyka nie jest najlepszym rozwiązaniem do interpretacji, a to dlatego że a) niejako zawiera się w b), inaczej mówiąc: jeśli ktoś uważa że można głosować na wszystkie składanki, to to obejmuje też głosowanie na składanki z p. b) ( c) też w sumie zawiera, ale jest dalej w gradacji), innymi słowy dopuszczalne w przypadku a) byłoby też b), a więc wygląda na to że tu jest remis.
Nie składanki, a koncertówki, ale mniejsza o to. Natomiast ja interpretuję wyniki następująco:
1 osoba uważa, że na wszystkie koncertówki, 9 osób uważa że nie
3 osoby (a i b) uważają, że na koncertówki zawierające w znacznym stopniu nowy materiał, 7 osób, że nie.
6 osób (abc) uważają, że na koncertówki zawierające wyłącznie nowy materiał (ale część z nich, że nie tylko), 4 są przeciw jakimkolwiek koncertówkom.
Neo01 pisze:A tu chyba też jest remis - 4:4?
Brak głosu moim zdaniem oznacza, że ta opcja była odrzucona przez 6 osób.
adameria pisze:Myślałem, że o tym porozmawiamy na zlocie. Podobnie jak o plebiscycie topowym.
Akurat na zlotach pojawia się zdecydowana mniejszość forumowiczów, więc owszem możemy dyskutować takie tematy, ale decyzje podejmować powinniśmy jednak na forum.
adameria pisze:Jakieś PW do ludzi? Z przypomnieniem?
Jest wątek na forum i znajdował się na nim przez 16 dni od założenia do podsumowania. W moim odczuciu to sporo czasu, bo napisanie odpowiedzi to góra 5 minut. I kogo temat interesował to się wypowiedział - a przynajmniej ja tak sądziłem. Chętnie dałbym dłuższy, ale w związku z dyskusjami na wątku z topem DCD chciałem, żeby decyzje zapadły przed końcem topu i były obowiązujące dla Roberta.
adameria pisze:Głosowanie na 1 utwór i dawanie za 20 punktów to jest mocne przegięcie i już o tym pisałem
A moim zdaniem nie. I jak widzę nie tylko moim. A jak zastosujemy tą zasadę to może być tak jak napisał jollyroger72. Tak może postąpić ktoś, kto zna 1 utwór, a także ktoś, kto lubi jeden, a resztę uważa za słabiutkie (dorzuci 19 jakiś nieoficjalnych nagrań, na które nikt poza nim nie zagłosuje).
Geephard pisze:Nie wiem od czego są zloty, ale ja jako częsty uczestnik topów, nie będący na zlotach czułbym się źle, gdyby takie rzeczy były ustalane tam gdzie mnie nie ma. Ale to tylko takie moje zdanie.
Tutaj się z Tobą zgadzam. Ale szkoda, że na zlot przyjechać nie chcesz.
adameria pisze:Zgadza się, że sam wynik dyskusji na zlocie nie powinien być wiążący, podobnie jak to, co miało miejsce tutaj - liczba głosujących jest wyraźnie mniejsza niż zazwyczaj w topach.
W głosowaniu na temat liczenia głosów w promocji brała udział mniej niż połowa osób biorących w niej udział. Moim zdaniem jeżeli nie wszyscy to zdecydowana większość zainteresowanych wypowiedziała się w tym wątku.
adameria pisze:Sorry, że się do tego odwołuję, ale jest coś takiego jak kworum w głosowaniach. Wiem, brzmi kuriozalnie, bo tu nie ma czegoś takiego, ale zasady dla topów są zbyt ważne dla forum, żeby tylko kilka osób o tym zdecydowało.
W Twoim odczuciu są ważne, w moim też, ale podejrzewam, że sporej części osób kompletnie to nie obchodzi. Pewnie gdyby głosowanie trwało 2 miesiące to głosów byłoby niewiele więcej. A jak będzie trwało 2 miesiące to także w kolejnym topie będziemy liczyli bez zasad.
adameria pisze:Kto powiedział, że kajman ma mandat do podejmowania decyzji?
Sorry, nikt się nie kwapił do założenia takiego wątku, a problemy zaistniały. Gdybym nie założył wątku to ciekawe kto i kiedy by to uczynił. Podobnie jest z re-topami. Mówi się o nich już od dluższego czasu, a nikt nie zrobił nic w tym kierunku, żeby jakoś to zorganizować. A co do powszechnej informacji to uważam, że te propozycje to jest przesada. Kto chce to trafi, kogo nie obchodzi to się nie wypowie.
Można przyjąć zasady przegłosowane za obowiązujące w topie Iron Maiden, a pociągnąć to glosowanie do końca kwietnia (żeby do kolejnego topu można już mieć je ostatecznie wypracowane). Jeżeli uważasz, że należy zrobić szeroką akcję propagandową to jeżeli tylko masz ochotę to możesz się tym zająć.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: Geephard »

kajman pisze:Ale szkoda, że na zlot przyjechać nie chcesz.
To nie jest tak, że nie chcę. Najbliższy odpada, ale może następny. Kiedyś mam nadzieję dotrę...
kajman pisze:Można przyjąć zasady przegłosowane za obowiązujące w topie Iron Maiden, a pociągnąć to glosowanie do końca kwietnia (żeby do kolejnego topu można już mieć je ostatecznie wypracowane).
Myślę, że to jest rozsądne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: Miszon »

popieram.
m.in. od tego powinny być zloty.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: kajman »

Ale co konkretnie chciałbyś na zlocie ustalić? Jakie pytania mają być zadane?
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: adameria »

Teraz to już właściwie nic.
I tak jest pozamiatane, bo widać po wypowiedziach kajmana i np. jollego, że nic się nie zmieni.
Uzyskaliśmy kompromis? Jaki kompromis?
Kto kajman będzie tak podliczał, jak przegłosowano.
Pasuje w Topie Ironów zagłosować na 1 utwór czyli zrobić po prostu farsę.
Już to też pisałem - dla mnie głos na 1 utwór jest kpiną z kolegów na forum i wstydziłbym się taki głos zamieszczać.
A jeśli już - to 20 miejsce, żeby tylko grzecznie zaznaczyć swoją obecność.
...ale róbta se, co chceta.

Nie jestem gospodarzem tego wątku, mam inne rzeczy do zrobienia i o odpowiednią akcję propagandową
to trzeba było zadbać miesiąc temu, a nie teraz, jak jest musztarda po obiedzie.

Edit: A jeszcze mam taki pomysł, który jest kijem w mrowisko, żeby to gospodarz topu sam decydował,
jak podlicza punkty, a nie żeby jakiś odgórny przepis mu coś nakazywał. To jest wtedy przynajmniej pełna wolność
i 1:1. Ktoś głosuje na 1 utwór, bo mu tak pasuje, no to sorry - gospodarz ma prawo policzyć taki głos jak chce
(tylko z obowiązkiem uwzględnienia).
O, i o tym chciałem dyskutować... ale już nie ma o czym.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5167
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: konwicki1980 »

Ja czekam aż ktoś wymieni przynajmniej 5 koncertówek z wyłącznie nowym materiałem i to wykonawców, którzy realnie mogliby zaistnieć w topach. Inaczej uważam, że równie dobrze można by przegłosować, że wyniki topów mają podliczać ufoludki.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: Miszon »

Edit: A jeszcze mam taki pomysł, który jest kijem w mrowisko, żeby to gospodarz topu sam decydował,
jak podlicza punkty, a nie żeby jakiś odgórny przepis mu coś nakazywał. To jest wtedy przynajmniej pełna wolność
Ja chciałem to samo zgłosić.
Tyle, że oczywiście już przy rozpoczęciu wątku gospodarz musiałby poinformować, jak będzie liczył takie głosy.
Tak samo by decydował o tym, które płyty liczy, a których nie liczy w głosowaniu na płytę (czy koncertowe, czy EP-ki, etc.).
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: Geephard »

konwicki1980 pisze:Inaczej uważam, że równie dobrze można by przegłosować, że wyniki topów mają podliczać ufoludki.
Zupełnie nie trafione porównanie. Równie dobrze można by przegłosować, że koncertówek w ogóle nie bierzemy pod uwagę i już. (zresztą do tego się sprowadza aktualne ustalenie Kajmana). Gdyby przegłosować to, że ufoludki podliczają wyniki to byśmy mieli niepodliczane wyniki!
Miszon pisze:Tak samo by decydował o tym, które płyty liczy, a których nie liczy w głosowaniu na płytę (czy koncertowe, czy EP-ki, etc.).
Naprawdę chcielibyście uzależnić to od widzimisie prowadzącego? W efekcie sprowadzałoby się to do powtarzania tej samej dyskusji z okazji każdego topu. Bez sensu.
adameria pisze:Już to też pisałem - dla mnie głos na 1 utwór jest kpiną z kolegów na forum i wstydziłbym się taki głos zamieszczać.
Ja też nie rozumiem takiego postępowania, ale zawsze powtarzam, że ja przesłuchuję dyskografie dla siebie. Gdybym miał męczyć się z DCD tylko po to żeby oddać głos to bym sobie to darował.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: Miszon »

Geephard pisze:Naprawdę chcielibyście uzależnić to od widzimisie prowadzącego? W efekcie sprowadzałoby się to do powtarzania tej samej dyskusji z okazji każdego topu. Bez sensu.
Ależ skąd. Jakbyśmy już ustalili, że decyduje prowadzący, wówczas nie byłoby potrzeby dyskutować z okazji każdego topu, bo prowadzący by na początku napisał jakie są zasady i już.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: adameria »

Miszon, specjalnie dla Ciebie: Obrazek.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: piotr1990 »

konwicki1980 pisze:Ja czekam aż ktoś wymieni przynajmniej 5 koncertówek z wyłącznie nowym materiałem i to wykonawców, którzy realnie mogliby zaistnieć w topach.
1. Dzem - Absolutelu Live - top już był, ale jednak album koncertowy, a w chwili wydania zawarte na nim utwory nie były na wcześniejszych albumach.
2. TSA - Live - to jest w ogóle pierwszy album tego zespołu.

Więcej w tym momencie nie kojarzę.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: Geephard »

Do tej pory też ostateczne słowo zawsze należało do prowadzącego (taka niepisana zasada), a i tak były dyskusje. Po za tym wasza wizja zakłada idealny świat w którym każdy prowadzący ma swoje niepodważalne zdanie, a często tak nie jest. Dlatego też często będzie następowała próba wpłynięcia na decyzję prowadzącego, a może jednak da się przekonać do tego i owego... Zupełnie tego nie widzę. Zresztą nie wiem co wam przeszkadza ustalenie raz na zawsze sztywnych zasad do wszystkich topów. Moim zdaniem to jest zupełnie bez sensu, że w topie wykonawcy X będziemy wliczać np. EPki lub koncertówki, a u Y już nie bo prowadzący jest inny! Potem zacznie się podświadoma antypatia do poszczególnych osób w roli prowadzących topy bo będą prezentować bardziej konserwatywne poglądy i ktoś nie będzie mógł zagłosować na coś co by chciał, a gdyby inna osoba prowadziła top, to by mógł. Dla mnie to chore!
Ok. Rozumiem, że sposób w jaki Kajman załatwił sprawę może się nie podobać, ale to jeszcze nie powód żeby rezygnować ze wszelkich ustaleń. To tyle ode mnie w tym temacie. Róbcie jak chcecie. Ja i tak jestem przeciwnikiem głosowania na EPki, koncertówki i na nie głosować nie będę, a sposób liczenia głosów niekompletnych też w sumie mnie średnio interesuje, bo mnie nie dotyczy. O!
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: Miszon »

Polskich płyt koncertowych z premierowym materiałem może być sporo więcej (aczkolwiek nie chce mi się teraz nad tym myśleć).

Nie wspominając artystów jazzowych, bo tam to pewnie większość. Ale tacy u nas raczej na Top nie zasłużą.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5167
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: konwicki1980 »

Jeśli jakaś płyta koncertowa zawiera wyłącznie utwory koncertowe, to gdyby potem zespół wydał te same utwory w wersji studyjnej. To zgodnie z przyjętą przez niektórych logiką ta studyjna nie powinna być liczona.
To że część osób nie lubi płyt koncertowych, to rozumiem. Ale dlaczego zabraniać głosować na nie innym, tego już nie.
Awatar użytkownika
4989341
Posty: 6606
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 1:44 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1998

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: 4989341 »

bo zazwyczaj na koncertówkach większość to the best of + kilka piosenek z ostatniej studyjnych.
jak można głosować na te same piosenki kilka razy?
w topie z utworami na jedna piosenkę oddajesz głos raz! a nie kilka razy bo raz na wersje studyjną i kilka razy na różne wersje koncertowe.
idąc tym tokiem rozumowania można byłoby osobo traktować wersję oryginalną, instrumental, live, acoustic, remix itp...
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: piotr1990 »

To na czym w końcu stanęło jeżeli chodzi o liczenie głosów od osób które zagłosowały na mniej niż 20 utworów?
Pytam bo nie wiem jak mam liczyć to głosowanie.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: kajman »

20-18-16-14-12-10-8-6-4-2.
Może w następnych topach będzie inaczej, ale na razie przeszła ta opcja.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: piotr1990 »

Ok rozumiem to było nawet łatwe. Gorzej będzie jak toś zagłosuje np. na 13 utworów, albo na 7. wtedy już nie będzie można tego tak łatwo podzielić.
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: kajman »

Prosto aż tak nie, ale liczymy tak: 7 utworów to 13 przerw czyli 6 po 2 i 1 po 1 licząc od dołu czyli 3-6-9-12-15-18-20. Przy 13 pierwsze siedem bez zmian, potem co dwa punkty.

Więcej kłopotow z liczeniem to będę miał ja przy re-topach.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19441
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: jollyroger72 »

kajman pisze:20-18-16-14-12-10-8-6-4-2.
Może w następnych topach będzie inaczej, ale na razie przeszła ta opcja.
Przepraszam, kiedy i gdzie ona przeszła?
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: kajman »

Post z 24 marca 2014, 17:17 z wynikami glosowania.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11784
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: adameria »

kajman pisze:ale liczymy tak: 7 utworów to 13 przerw czyli 6 po 2 i 1 po 1 licząc od dołu czyli 3-6-9-12-15-18-20. Przy 13 pierwsze siedem bez zmian, potem co dwa punkty.
...czyli generalnie powodzenia! Najważniejsze, że za głos na 1 utwór nadal będzie 20 punktów. Sprawiedliwość musi być po "naszej" stronie. Jest śmiechawa, oj jest.
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Co w topach warto ustalić.

Post autor: piotr1990 »

To może wypowiesz się jakie jest według Ciebie najlepsze rozwiązanie?
W zasadzie to każde jest złe, bo jak ktoś chce wypaczyć głosowanie to wypaczy. Nawet jakby licząc od ostatniego miejsca za 1 punkt.
Czyli ktoś głosuje na miejsca od 1 do 4 i dostaje za miejsce 1 - 4 pkt, za 2 - 3 pkt, za 3 - 2 pkt, za 4 - 1 pkt to i tak można wypaczyć to w taki sposób:
jollyroger72 pisze:Dwudziestkę takiego Archive mogę ułożyć w 5 minut. "Again" na szczycie + 19 innych tytułów wypisanych z Wikipedii... Jest dwudziestka? Jest.
ODPOWIEDZ