Plebiscyt topowy 9

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Robert »

Oczywiście zgłaszam gotowość poprowadzenia Topu Dead Can Dance :)
Podczas planowania ewentualnych terminów można uwzględnić, że przy topie DCD nie będzie przedłużania pierwotnego, końcowego terminu :) Mogę go otworzyć nawet odpowiednio wcześniej, jeszcze przed zakończeniem topu Camela, szczególnie dla osób, które nie mają ochoty brać udziału w tym pierwszym topie.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

Ale mam nadzieję, że jakieś 40 dni od zakończenia poprzedniego topu dasz do dyspozycji.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5189
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: konwicki1980 »

A na kiedy mniej więcej przewidziane jest zakończenie Naszej Listy?

Tak jak już mówiłem, jeśli chodzi o dyskografię Camela, to poza zwykłymi płytami studyjnymi i ich wersjami rozszerzonymi o nagrania koncertowe ich własnych nagrań i inne miksy nagrań znanych z płyt długogrających nie ma w zasadzie dodatkowych utworów poza jednym, którego nie mam i raczej nie zdobędę:
http://www.progarchives.com/album.asp?id=32173

Zespół Camel bowiem gra wyłącznie własną twórczość. Dziś przez przypadek dowiedziałem się, że w utworze "Ice" na perkusji jest gościnnie Phil Collins. :)

Nową wersję płyty The Snow Goose mam, aczkolwiek na życzenie osoby, od której zgranie dostałem, udostępnię to w takiej formie, w jakiej otrzymałem. Link mogę komuś na PW dać, jak już chce, a cała reszta nagrań jest na http://chomikuj.pl/piotr_torun.
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: miszony »

Robert pisze:Oczywiście zgłaszam gotowość poprowadzenia Topu Dead Can Dance :)
Podczas planowania ewentualnych terminów można uwzględnić, że przy topie DCD nie będzie przedłużania pierwotnego, końcowego terminu :) Mogę go otworzyć nawet odpowiednio wcześniej, jeszcze przed zakończeniem topu Camela, szczególnie dla osób, które nie mają ochoty brać udziału w tym pierwszym topie.
Ja z przyjemnoscią wezmę udział w topie DCD
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

Planowane zakończenie NL to następny wtorek.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: neon.ka »

gżegoż pisze:2. Archive (jako prezent urodzinowy dla neon.ki, bo wczoraj nie byłem na forum i nie mogłem złożyć życzeń, a bez moich wypaczonych głosów ich topu mogłoby nie być)
O, dziękuję bardzo, to miłe. :-) Chociaż szkoda, że przy okazji było narzędziem w dyskusji tajno-jawnej. ;-) [aczkolwiek moje zdanie jest chyba dobrze znane, i ja popieram gżegoża w popieraniu tajności - będzie w końcu chociaż to dwuetapowe głosowanie? Bo znowu sobie pogadamy, pogadamy, i nic z tego nie wyniknie...]

Wyniki plebiscytu podobają mi się średnio, żal mi zwłaszcza Raz, Dwa, Trzy...
Odnośnie jeszcze jak najszybszego głosowania przy tym sposobie, jaki mamy teraz - ja również staram się to zrobić na samym początku po to, aby ewentualnie komuś 'przypomnieć' o jakimś wykonawcy, który być może umknąłby mu w ferworze biegania po wielu forumowych wątkach.
konwicki1980 pisze:Potencjalni prowadzący Topów:
Archive - neon.ka
Jeśli można, to ja jednak zrzekłabym się prowadzenia - w związku z życiowym wyzwaniem, jakim jest Tadzio :-), mogłabym nie sprostać temu zadaniu i czasowo i jakościowo...

Podoba mi się pomysł otwierania wszystkich topów jednocześnie - dzięki temu będzie można też uniknąć ich przedłużania [czemu generalnie jestem przeciwna]. Podawanie terminu zakończenia trwającego topu w temacie wątku rewelacyjny jak dla mnie [nawet jeśli otwierany byłby tylko jeden top na raz].
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5189
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: konwicki1980 »

Kolejnym potencjalnym prowadzącym topu Archive jest TomaszBr. Poproszę o deklarację w tej sprawie. Doświadczenie już Jędrek ma, więc mam nadzieję, że nie odmówi. :wink:
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: adameria »

Uuu, zapuściłem się mocno, ale nie szkodzi, choć ostatnich postów nie mam siły i czasu czytać.
Jak chodzi o kilka topów, to już teraz mogę się zadeklarować co do zakończenia ich audycją w Radio Orbit, np. Dead Can Dance,
T.Love, Archive, a nawet Iron Maiden czy Roxette.
Twórczości Camela kompletnie nie znam i teraz mam zły czas, jak chodzi o dogłębne poznawanie.

Szkoda Raz, Dwa, Trzy i Armii...

No i jeszcze jedno. Gżegoż, brawo, brawo, brawo!!! Jesteś odważny.
Mamy inne gusta muzyczne, ale tu zgadzamy się w 100%.
Obecny system jest kompletnie do niczego i pokazałeś to pierwszorzędnie.
Co do zmowy w głosowaniach tajnych - czy obecnie tak jest też w głosowaniach na NL?
Zabawa zabawą, ale jednak jakieś reguły powinny być.
No i nie wyobrażam sobie, gdyby były 2 etapy, żeby proponować więcej niż 2 zespoły.
Podobnie jest w NL. Już kiedyś, dawno temu, o tym pisałem, ale zostałem za to
zjechany, że drugi etap mógłby być nawet fazą pucharową na wzór NL...
Ktoś stwierdził, że to za dużo głosowań. A podobno lubimy głosowania.
Sorry, marzenia... takie tam wynurzenia... starszaka.

Nie widzę problemu z przedłużaniem terminów topów o kilka dni. Niejednokrotnie to mi ratowało skórę.
A info o terminie zakończenia najbardziej widoczne jest... na żółtym pasku (jeśli ktoś pasek widzi).
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

adameria pisze:Obecny system jest kompletnie do niczego i pokazałeś to pierwszorzędnie.
A ja się nie zgadzam ani z tym, że jest zły, ani z tym, że jego głos coś pokazał. Pokazał, że można świadomie ustawiać wyniki, ale nie widzę w tym nic złego. I w ogóle jego głos zmienił tylko dwie rzeczy: dodał jeden top i zmienił ich kolejność.
adameria pisze:Co do zmowy w głosowaniach tajnych - czy obecnie tak jest też w głosowaniach na NL?
Nie sądzę, żeby tak było.
adameria pisze:No i nie wyobrażam sobie, gdyby były 2 etapy, żeby proponować więcej niż 2 zespoły.
Ale jeżeli to oczywiście byłoby to tajne, bo jawne doprowadziłoby do bardzo dziwnych kombinacji.
adameria pisze:Już kiedyś, dawno temu, o tym pisałem, ale zostałem za to zjechany, że drugi etap mógłby być nawet fazą pucharową na wzór NL...
To mocno nierealny (a może nie nierealny, bo zawsze można to zrobić, ale niesprawiedliwy) pomysł. W NL jest ściśle ustalona kolejność, a w PT to być losował pary czy ustawiał alfabetycznie? I co z nadwyżką ponad potęgę dwójki? Od razu w drugiej rundzie? I też losowanie, które się tam załapią?
Ten system, który jest obecnie sprawdzałby się znakomicie, jeżeli te co najmniej pięć osób wysłałoby głosy tajne, co jest w obecnym regulaminie. Wtdy jakakolwiek manipulacja byłaby bardzo ryzykowna.
Awatar użytkownika
saferłel
Posty: 3240
Rejestracja: wt lis 21, 2006 5:31 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czasu do czasu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: saferłel »

Dead Can Dance, świetnie :) Mam dziwne wrażenie, że nowa płyta zostanie totalnie przeceniona w kontekście całego topu, ale takie to już prawidła rządzą światem. W każdym razie ja jej nie dam łatwo zdominować tego zestawienia :)
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: słoik »

O, saferłel zabłądził na forum.lp3. Wiesz, że w profilu Twym zawodem jest nadal "uczeń"?
piotr1990
Posty: 1655
Rejestracja: pn cze 18, 2012 9:22 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 1039

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: piotr1990 »

Robinson pisze:Jak możesz, to poprowadź proszę. :)
Dobra to podejmuję się :)
kajman pisze:Zgłaszałem propozycję robienia topów na zakładkę w innym wątku, a tam tylko wypowiedzi pozytywne się pojawiły. Wprawdzie tylko dwie, ale sprzeciwów tam nie dostrzegłem.
Co do robienia topów na tzw. zakładkę to nie widzę przeszkód. Jeżeli np. Camel ma trwać do końca stycznia to można np. w połowie stycznia otworzyć DCD. Jeżeli termin topu DCD byłby np. do końca lutego to np. tydzień wcześniej otworzyć IM.

Co do dyskusji o formie Plebiscytu topowego to proponuję zrobić przed następnym plebiscytem dyskusję o tym jak ma wyglądać i zrobić zgodnie z wolą większości. Jak się sprawdzi nowa formuła to dobrze, jak nie to zostawić "po staremu".
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Geephard »

Mi się wydaje, że dyskusję lepiej jest zrobić teraz, żeby potem się nie okazało, ze przyjdzie czas otwierać plebiscyt a nie będzie wiadomo co i jak. Podobnie jak z ostanią odsłoną NL, niektórzy już głosowali a nie wiadomo było na ile utworów będziemy głosować. Takie sprawy lepiej ustalać wcześniej.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

Mi się wydaje, że wystarczy otworzyć plebiscyt jakieś 2-3 tygodnie wcześniej i wtedy rozważyć możliwości (ewentualnie stworzyć dodatkowy wątek właśnie wtedy).
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: neon.ka »

Ale po co to znowu odkładać, skoro teraz wiele osób się wypowiedziało? Zbierzmy to, kto chce, niech jeszcze napisze swoje zdanie, i podejmijmy jakieś decyzje, zamiast znowu za kilka miesięcy pisać to samo...
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: TomaszBr »

konwicki1980 pisze:Kolejnym potencjalnym prowadzącym topu Archive jest TomaszBr. Poproszę o deklarację w tej sprawie. Doświadczenie już Jędrek ma, więc mam nadzieję, że nie odmówi. :wink:
dopiero zauważyłem ten post (dzięki reklamie w innym temacie ;) ). z ogromną przyjemnością poprowadzę ten Top i mam nadzieję, że obejdzie się bez takich pomyłek jak przy AMJ ;) ale też na Archive znam się na pewno o wiele lepiej, więc pójdzie łatwiej.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5189
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: konwicki1980 »

No i w dechę. Mamy komplet. :P Jeśli będzie potrzebna pomoc w kompletowaniu dyskografii - służę pomocą. Na pewno nie będzie to większe wyzwanie niż ustalenie listy utworów AMJ. :wink:
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

Tyle się nagadaliśmy o zazębianiu topów, ale wygląda na to, że efekt żaden.
Czy można prosić chociaż o zestawienie utworów do topu Dead Can Dance, bo myślę, że część z tych osób, które zaglosowała na Camela mogłaby już rozpocząć odsłuchy do tego topu.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Gary »

no mi została tylko ostatnia płytą do odsluchania.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

Camela czy DCD?
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Gary »

DCD, Camela przecież już utopiłem :-)
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 1576
Rejestracja: pn sie 28, 2006 4:06 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: nr. 137 - 1 XII 1984
Lokalizacja: Dębica

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Robert »

Tak sobie wbiłem do głowy ten 1 luty, że zamierzałem "przysiąść" do topu dopiero w środę/czwartek... A o tym, żeby "wystartować" odpowiednio wcześniej zapomniałem całkowicie :oops:
Zestawienie utworów postaram się wkleić wieczorem...
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5189
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: konwicki1980 »

Swoją drogą, po co kajmanowi zestaw utworów, skoro w topie Camela na 1. miejscu umieścił utwór, którego w zasadzie w spisie nie było. :wink: Ja akurat DCD znam bardzo dobrze, więc słuchanie będzie wielką przyjemnością, a nie odkrywaniem czegoś nieznanego.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: kajman »

konwicki1980 pisze:Swoją drogą, po co kajmanowi zestaw utworów, skoro w topie Camela na 1. miejscu umieścił utwór, którego w zasadzie w spisie nie było. :wink: Ja akurat DCD znam bardzo dobrze, więc słuchanie będzie wielką przyjemnością, a nie odkrywaniem czegoś nieznanego.
No strasznie namieszałeś z tym utworem. Nieumieszczenie go w spisie potraktowałem jako utożsamienie go z utworem, który był w spisie i uważam, że albo powinienem mieć jeszcze możliwość korekty głosu albo ten utwór będzie liczony z tym drugim łącznie, jeżeli u kogoś się pojawi.
Poza tym gdybyś w spisie nie umieścił tamtego utworu, to na ten bym nigdy nie trafił.
A co do DCD to ja pewnie większość ich twórczości poznałem, ale w tym stuleciu to słuchałem co najwyżej połowę. A poza tym nie mam talentu do wyszukiwania utworów nie pojawiających się na klasycznych studyjnych płytach, a gust mam nie do końca konwencjonalny i podoba mi się często coś z tych zdecydowanie mniej znanych utworów.
No i dla mnie słuchanie DCD będzie i odkrywaniem i delektowaniem się. Czego niestety o Camelu nie mogę powiedzieć.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Plebiscyt topowy 9

Post autor: Gary »

z tego co na szybko przejrzałem to na b-sidach raczej nie umieszczali utworów, które by się nie pojawiły na płytach. 2 utwory (nowe) są na składance z 91 zdaje się roku i sporo utworów opublikowanych tylko na koncertówce z 1994 roku
ODPOWIEDZ