Plebiscyt topowy 8

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64175
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: kajman »

Edytowałem pierwszy post cytując zasady z poprzedniego.

No jeżeli Tatry przejdą to prowadzący będzie się musiał dobrze postarać, bo ja do ich żadnych nagrań nie potrafiłem dotrzeć (może są na YT, z którą mam na pieńku).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22017
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: Yacy »

pewnie już przeszły.
oni mają tylko dwie płyty czy coś jeszcze?
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: neon.ka »

Szkoda mi tego miesiąca, w którym będzie ten top, a ja będę bezczynna. ;-) [a ich obecność w pierwszej 5 jest chyba przesądzona... Toście mnie zaskoczyli... :-/ ]
Awatar użytkownika
mefiu
Posty: 856
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 10:55 am

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: mefiu »

Ja też jakoś nie mam ochoty słuchać utworów typu "Sram" czy "Strupy z dupy".
Pytanie do znawców twórczości tego zespołu, czy piosenki "Bozia (Jęcząca struna)" i "MaRyjo prowadź nas" to utwory religijne, czy wręcz odwrotnie?
gżegoż

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: gżegoż »

Ja właśnie dlatego proponowałem wprowadzić dwuetapowe głosowanie, by uniknąć takich sytuacji, że zaledwie kilka osób zgłosi jakiegoś szerzej nieznanego wykonawcę i, ze względu na ogromny rozstrzał głosów, tych parę wskazań wystarczy do zajęcia przezeń miejsca w pierwszej piątce. A gdyby przeprowadzić drugi etap, do którego zakwalifikowałoby się powiedzmy 20 wykonawców z największą liczbą punktów po pierwszej turze, to taka sytuacja byłaby dużo mniej prawdopodobna. No ale skoro nie chcieliście spróbować zmian, a niektórzy bronili się przed nimi jak - nie przymierzając - przez całe lata PZPN przed reformami, to miejcie pretensje sami do siebie :wink:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: Miszon »

Ja nie widzę problemu. Kto nie chce, nie bierze udziału w słuchaniu danego wykonawcy, tylko ma więcej czasu na słuchanie następnego :-) .
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22017
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: Yacy »

ja też nie widzę problemu i nie mam pretensji ani do siebie ani tym bardziej do innych :-)
i mam nadzieję, że kolejny plebiscyt też będzie jednoetapowy. tradycja to tradycja :-P
haszka
Posty: 63
Rejestracja: czw maja 03, 2012 6:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: haszka »

1. Voo Voo
2. Sting
3. Kazik
4. Raz Dwa Trzy
5. Grzegorz Turnau
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: konwicki1980 »

Cóż. Nawet na jakichś składankach mam chyba ze dwa utwory tego TPN-coś tam, ale raczej też przesłuchiwać reszty nie zamierzam. To raczej rzecz dla koneserów tematu. :)
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10709
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: Neo01 »

haszka pisze:1. Voo Voo
:D
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: TomaszBr »

konwicki1980 pisze:To raczej rzecz dla koneserów tematu. :)
Podejrzewam, że w Topie wezmą udział: Kertoip, Brian, doorbelll, bear, tsch i ewentualnie ja się skuszę, żeby wreszcie zrozumieć co oni takiego w tym widzą ;) A reszta będzie miała więcej czasu na kolejny Top :)
A tak w ogóle to zastanawia mnie, czemu jeszcze nikt na Katie nie głosował. A poprzednio takie tłumy były.
kajman
Posty: 64175
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: kajman »

Po wydaniu ostatniej płyty ludzie się zniechęcili.
A jeżeli będzie Park, to ja też na pewno wezmę udział.
Poza tym to top na góra dwa tygodnie.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11818
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: adameria »

Ja se też zatepeenuję jak przejdzie - choćby tylko tak dla jaj.
mefiu pisze:Pytanie do znawców twórczości tego zespołu, czy piosenki "Bozia (Jęcząca struna)" i "MaRyjo prowadź nas" to utwory religijne, czy wręcz odwrotnie?
Mnie także nurtuje to pytanie, ale może należy pójść śladami montypajtonowskimi?

Zgadzam się z gżegożem, no ale wola ludu...
kajman
Posty: 64175
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: kajman »

Spokojnie, nie minęły jeszcze trzy dni od rozpoczęcia plebiscytu, a jeszcze zostały dwa tygodnie. Sporo może się jeszcze zmienić. Poza tym głosowało sporo osób i może się okazać, że w rozrzuconych głosach są wykonawcy lepiej notowani.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: Geephard »

adameria pisze:Zgadzam się z gżegożem, no ale wola ludu...
Też częściowo zgadzam się z gżegożem, ale zauważam drugą stronę, Jeśli jakaś większa "zorganizowana" grupka osób marzy o jakimś topie, który nie koniecznie spodoba się większości to nie jest jeszcze powód do tego, żeby im prawa do tego topu odmawiać. Każdy ma pewnie jakichś swoich wykonawców których większość by nie zaaprobowała, ale jest szansa, że kilka osób się znajdzie. Szczerze mówiąc mnie bardziej martwi powodzenie Arki Noego, którego przyczyn przy naprawdę wielkich chęciach nie jestem w stanie pojąć.
Awatar użytkownika
Kertoip
Posty: 3778
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:35 pm

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: Kertoip »

Yacy pisze:oni mają tylko dwie płyty czy coś jeszcze?
w zasadzie to półtorej płyty bo jedna oficjalnie nie wydana :P
neon.ka pisze:Szkoda mi tego miesiąca, w którym będzie ten top, a ja będę bezczynna.
spokojnie, ewentualny top TPN-u będzie trwał nie dłużej niż 2 tygodnie :P
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: Gary »

Geephard pisze:
adameria pisze:Zgadzam się z gżegożem, no ale wola ludu...
Też częściowo zgadzam się z gżegożem, ale zauważam drugą stronę, Jeśli jakaś większa "zorganizowana" grupka osób marzy o jakimś topie, który nie koniecznie spodoba się większości to nie jest jeszcze powód do tego, żeby im prawa do tego topu odmawiać. Każdy ma pewnie jakichś swoich wykonawców których większość by nie zaaprobowała, ale jest szansa, że kilka osób się znajdzie. Szczerze mówiąc mnie bardziej martwi powodzenie Arki Noego, którego przyczyn przy naprawdę wielkich chęciach nie jestem w stanie pojąć.
zgadzam się w całej rozciągłości z powyższym postem. (a nie do zdania o Arce, mimo że nie wezmę raczej udziału podobnie jak w TPNie)
Awatar użytkownika
mefiu
Posty: 856
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 10:55 am

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: mefiu »

Kertoip pisze:spokojnie, ewentualny top TPN-u będzie trwał nie dłużej niż 2 tygodnie :P
ewentualnie można przepisać wyniki z sebastosa, chyba, że jeszcze jacyś chętni będą :)
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11818
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: adameria »

Gary pisze:
Geephard pisze:Szczerze mówiąc mnie bardziej martwi powodzenie Arki Noego, którego przyczyn przy naprawdę wielkich chęciach nie jestem w stanie pojąć.
zgadzam się w całej rozciągłości z powyższym postem. (a nie do zdania o Arce, mimo że nie wezmę raczej udziału podobnie jak w TPNie)
Patrzcie, to kompletnie odwrotnie jak ja... ale jak napisał kajman - jest jeszcze dużo czasu, sytuacja jest rozwojowa, więc nic nie wiadomo i teraz to jest wróżenie z fusów.

Natomiast "wola ludu" jest jaka jest i trzeba się będzie z nią pogodzić.
Powtórzę myśl z ubiegłego roku - nikt z nas nie ma wyłączności na ustalanie kto jest wykonawcą poważnym,
a kto nie, bo może się okazać, że w twórczości takiego TPN-u czy Arki jest więcej artyzmu i (za)wartości godnej poznania niż w niejednym
tzw. "znanym" wykonawcy.
Wiele się od ubiegłego roku nauczyłem i jestem w tej kwestii kompletnie wyluzowany. Nie ma co się spinać...

Wyników z sebastosa nie można przepisać, bo to inne Forum. :STOP:
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: krzysiek83 »

Ja będę z pewnością chętny. Skoro forum uzna, że warto...bo staram się brać udział we wszystkich topach.
Ale że tsch odpuścił Maników to niemiły zaskok
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: Geephard »

Chciałem tylko sprostować, że ja Arce nic nie zarzucam, tego, że jest mało poważna też nie. Mam tak samo małą ochote na top Stinga (który sobie też nieźle radzi) i poniekąd mi osobiście nie robi różnicy czy się Arka czy Sting załapie. Osobiście wolałbym aby żadne z nich :). Miałem na myśli raczej to, że nie rozumiem skąd u ludzi wzięła się chęć akurat na Arke. Bo, że głosują na Stinga to ja jeszcze rozumiem, popularny jest. Że na TPN też. Pewnie te kilka osób zna i lubi jakieś ich piosenki. Ale dlaczego akurat Arka spośród tylu wykonawców... jedyna myśl jaka mi przychodzi to dla "jaj" z domieszką ciekawości ich twórczości. Może powiniem przesłuchać kilku nieznanych piosenek, może głosujący wiedzą coś czego ja nie wiem :)
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: miszony »

Ja też nie rozumiem zainteresowania Arką. Właściwe to ten plebiscyt mi przypomniał że ten zespół istnieje...
gżegoż

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: gżegoż »

Pamiętam, że podobna dyskusja na temat Arki toczyła się już po poprzednim plebiscycie topowym :D
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11818
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: adameria »

Nioooo, troszku się popśtykałem, głównie z kajmanem. Działo się. :lol:
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 8

Post autor: konwicki1980 »

Geephard pisze:Ale dlaczego akurat Arka spośród tylu wykonawców... jedyna myśl jaka mi przychodzi to dla "jaj" z domieszką ciekawości ich twórczości. Może powiniem przesłuchać kilku nieznanych piosenek, może głosujący wiedzą coś czego ja nie wiem :)
Hmm, dla jaj? No raczej każdy głosuje na to, co najlepiej mu pasuje. Ja mam wszystkie płyty Arki, a uważam, że pierwsza ich płyta należy do TOP 10 polskich płyt ever. Kupiło ją 5 milionów luda. Ogólnie czadowy zespół bez dwóch zdań. Amen.
ODPOWIEDZ