Nasz Top Anny Marii Jopek

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: TomaszBr »

Przyszedł wreszcie czas.
Chyba odpowiedni - na taką Artystkę jesień to idealna pora. Idealna, aby zanurzyć się w melancholii i liryce utworów Ani.
Anna Maria Jopek to jedna z największych polskich wokalistek. Niewielu naszych rodzimych muzyków może się poszczycić takim uznaniem za granicą. Doceniła ją też LP3 - sama lub z innymi artystami umieściła na Liście 36 piosenek. Aż siedem z nich dotarło na szczyt. Teraz czas, aby doceniło ją też nasze Forum.

Obrazek

Dużo jest wątpliwości, które utwory z bogatej dyskografii AMJ można umieszczać w swoich typach. Ostatecznie razem z kajmanem podjęliśmy decyzję, że postaramy się zebrać w jedną całość wszystkie możliwe piosenki i poddać pod dyskusję. Ale to za chwilę.

Najpierw krótkie przypomnienie zasad:

Głosujemy, jak zwykle, na 20 najlepszych naszym zdaniem utworów, oraz 5 płyt studyjnych. Oprócz tego, może zrobić dodatkowo Top Tekstów? Jeśli chcecie oczywiście.

Czas: bezapelacyjnie i nieodwołalnie 11 listopada 2012, godzina 22:00.

Czasu jest sporo, zważywszy na to, że dyskografia jest bardzo obszerna. A pod koniec Topu będzie można już oczywiście organizować kolejny plebiscyt.
Termin jest nieprzekraczalny i nieprzesuwalny. (przynajmniej raz zdążę z czymś na czas przy takiej mobilizacji)

Wracając do sprawy utworów. Wyliczyliśmy razem 302 utwory z dyskografii Ani.
Nie ma wątpliwości co do utworów z dwunastu płyt studyjnych:

- Ale Jestem (1997)
- Szeptem (1998)
- Jasnosłyszenie (1999)
- Bosa (2000)
- Nienasycenie (2002)
- Upojenie (2002)
- Secret (2005)
- Niebo (2005)
- ID (2007)
- Sombremesa (2011)
- Polanna (2011)
- Haiku (2011)

i na te płyty można głosować w wyborze płyt. Znalazły się na nich 164 utwory - zostaje 138, które już omawiam.

Utwory z bisajdów, reedycji itp., które oczywiście będą uwzględniane w Topie:
- "Bandoska" i "Bukowina I" z płyty "Barefoot", czyli zagranicznego wydania "Bosej"
- "Byłam w Nowym Yorku", "Chwila chwilozofii", "Chwilozofia 32-bitowa", "Microsoft - Start 32" - z singla "Chwilozofia 32-bitowa"
- 12 utworów płyty "Dzisiaj z Betleyem". Czy płytę doliczyć jako normalną studyjną, czy jednak pozostawić w kategorii specjalnych?
- "Anna Maria", "W kawiarence sułtan" i "Zmierzch" z b-side'a "Gdy mówią mi"
- "Henry Lee" oraz "Tam, gdzie rosną dzikie róże"
- "Jeszcze raz?", "Nie pożałuje pan" i "Zapomnę" z singla "I pozostanie tajemnicą"
- 5 utworów z "JO&CO"
- "Nie oczekuję dziś nikogo", "Wujek zagrał pięknie" i "Ajde Jano" z singla "Małe dzieci po to są"
- "Deszcz", "I tylko żal", "Tych lat nie odda nikt" z singla "Możliwe"
- "O dniu radosny", "Pamiętasz była jesień" i "Zawołam na pomoc wszystkie ptaki" z singla "Na dłoni"
- "W zimowe dni" z reedycji albumu "Niebo"
- "Jej portret", "The Peacocks" i "Wystarczy uśmiech Twój" z singla "Przed rozstaniem" (+ sam singiel, którego próżno szukać gdzie indziej)
- 7 utworów ze "Spoza", czyli płyty umieszczonej w dużym albumie "Dwa serduszka, cztery oczy"
- "Smuga cienia" i "Victoria" z singla "Szepty i łzy"
- "Nie budźcie mnie" ze "Zrób co możesz"
- "Nadzieja nam się nie stanie"
- "Sypka Warszawa"
te dwa ostatnie były gdzieś samodzielnymi singlami nie uwzględnionymi na żadnym innym wydawnictwie.

Pozostaje 81 utworów. Utwory ze znakami zapytania, to te, przy których mam wątpliwości co do doliczania.
Wśród nich:
- różne utwory promujące jakieś firmy lub dołączane do czasopism (m.in. Bonaquę, Sephorę, Pani Domu, Dziewczyna, Radio Zet, Coca-Cola - razem 7 piosenek. Moim zdaniem zaliczać.)
- utwór z Pocztówki do św. Mikołaja (?)
- "Byle nie o miłości" ze specjalnej płyty poświęconej Agnieszce Osieckiej.
- "W tej piosence jest stale zima" ze Smooth Jazz Cafe 6. Było nawet na LP3.
- "We can work it out - "Rendez-vouz on the jazz boulevard" (?)
- "Gdzie ty jesteś" - soundtrack do filmu o Kubusiu Puchatku (?)
- "Mama Afryka" - soundtrack do filmu "W pustyni i w puszczy" (?)
- "Rudy Rydz" ze składanki "Do szafy grającej... 2" (?)

Oprócz tego jest współpraca z innymi artystami:
- 2 utwory z Voo Voo ("Voo Voo z kobietami") (?)
- "Startest" (T-Raperzy znad Wisły - Ekshumacja 2) (?)
- "Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz" (Sweet Noise - Czas ludzi cienia) (?)
- 3 utwory z Robertem Wolfem ("Velvet Night") (?)
- "Tak wyjść" (Robert Kubiszyn - Before sunrise) (?)
- 3 utwory z Robertem Amirianem ("Bardzo niebieskie migdały") (?)
- "Małe tęsknoty" (Nighthawks - Today)
- "Dzieje grzechu" (Muniek - Muniek) (?)
- 2 utwory z Mino Cinelu ("La Californie") (?)
- "Czekaj na wiatr" (Miecz Szcześniak - Zwykły cud)
- "Wspomnienie" (Michał Żebrowski jako zakochany Pan Tadeusz) (?)
- 5 utworów na płycie Matt Geraghty Project - Departures (?)
- 2 utwory z Markiem Napiórkowskim (płyta "Nap") (?)
- 2 utwory u Michała Żebrowskiego ("Lubię, kiedy kobieta") (?)
- 2 utwory z Kurtem Weillem
- "This Is Not America" z Patem Methenym na koncercie promującym "Upojenie"
- "Kiedy mówisz" (Kayah - MTV Unplugged) (?)
- "Czemuż tak wątpisz o zmarłej" u Jana Jangi Tomaszewskiego ("Strona A") (?)
- 6 utworów u Jacka Niedzieli ("Jazzowe poetycje")
- 2 utwory na płycie Ireny Santor "Duety" (?)
- "Mój list" u Henryka Miśkiewicza ("Rememberances")
- 2 utwory u Grzegorza Turnaua ("11:11" i "Historia Pewnej Podróży")
- "Zielony król" z Carrantuohill ("Iris") (?)
- 3 utwory z płyty "Kolędy na cały rok" Włodzimierza Nahornego i Bogdana Loebla (?)
- "Chcę byś miał spokojne, dobre święta" z jakiejś promocyjnej płyty, utwór firmowany jako "AMJ & Friends & Pat Metheny" (?)

plus koncertówki i inne, niedopasowane do pozostałych kategorii:

- "Do łezki łezka" z koncertu "Jonasz Kofta na bis" (?)
- 3 utwory z Koncertu Walentynkowego w Trójce, śpiewane samodzielnie przez Anię (raczej zaliczyć...)
- "Bossanova do poduszki" z Koncertu Zielono Mi pamięci Osieckiej (?) (czy AMJ sama wykonuje ten utwór, czy tylko podśpiewuje gdzieś tam w chórkach...?)
- "Magnificat - Wielbi Dusza Moja Pana" z płyty "Nieszpory - Artyści polscy w hołdzie Janowi Pawłowi II) (?)
- "Osiem błogosławieństw" - utwór wykonywany z wieloma innymi artystami (?)
- "Wszystko dla Twej miłości" - utwór Marka Grechuty wykonywany przez wielu artystów (?)
- "Ja nie mogłam mieć serc dwóch" - z Koncertu Pamięci Anny Jantar (?)

To chyba wszystko. Jeżeli znacie jeszcze coś - proszę, podawajcie. I przepraszam za tak długą rozpiskę, ale zależy mi na dokładnym ustalaniu :) Powodzenia i miłego odsłuchu.

P.S. Mój zwierz zostanie niedługo nakarmiony, dam wtedy kluczyk do klateczki (niestety, prawdopodobnie nie do wszystkiego uda mi się dotrzeć). Proszę o cierpliwość.
Ostatnio zmieniony śr paź 24, 2012 8:35 pm przez TomaszBr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: Yacy »

Jeśli o mnie chodzi - rozumiem, że możemy dyskutować ? - to jestem za tym aby dopuścić wszystkie znaki zapytania. Samo wyjdzie w praniu :-P co z tych gościnnych występów było na tyle dobre, że się przebije w forumowym głosowaniu.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: Yacy »

Wydaje mi się, że brak utworów z płyty Farat. Nie wiem czy jeszcze gdzieś są, bo ja mam tę płytę i z niej korzystam :-)

Uciekaj uciekaj
Dłoń zanurzasz we śnie
Niech no tylko zakwitną jabłonie
Poranne łzy
Okularnicy
Oczy przeźroczyste (jest też na singlu promocyjnym BONAQUA)
Noc bezsenna
i
Na całej połaci śnieg z Jeremim Przyborą
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11816
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: adameria »

Przepraszam, a czemu zabrakło utworów z tego maxi-singla. A może ja coś przeoczyłem - to przepraszam.

Widzę, że sporo utworów jeszcze przede mną - to dobrze.
Kolejna rzecz - Radio Orbit zgodnie z naszymi wcześniejszymi ustaleniami - ma w planie zakończyć Top odpowiednią audycją.
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: kajman »

Po pierwsze 4 utwory (a nie 2) z płyty Lubię, kiedy kobieta
Z Markiem Napiórkowskim także utwór z płyty Wolno.
Barka obowiązkowo chociażby dlatego, że była i dobrze sobie radziła na LP3.
I jeszcze taka uwaga, że Pocztówka, Gdzie ty jesteś, Mama Afryka i piosenki Cave'a wykonywane nie tylko przez AMJ.
Na zakończenie prośba, żebyś w tym wątku wypisał utwory, do których nie uda Ci się dotrzeć. Może komuś innemu się uda.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: konwicki1980 »

Temat dyskografii AMJ jest trudny do ogarnięcia.
Niemniej jednak zaryzykuję twierdzenie, że nikt nie zagłosuje na utwór "Microsoft - Start 32" z płyty nagranej dla magazynu PC World Komputer.
Oto jego tekst:
Żył sobie raz sam malutki bit
samotny tak, że aż mi wstyd
i gdy pochmurne zaliczał dni
zwykł śpiewać, że bardzo mu się ckni.
Tak tęsknił biedak za bitami
- byliście sami tacy sami-
jak był samotny kolega bit,
gdy, łkając, sam wypełniał pit.
Latał więc nasz bit na prywatki,
dając tym samym przykład rzadki
bitu, co pląsał jak kobita-
lekko i zwiewnie przy big beat'ach.
Samotność jednak nie ma taktu,
zgorzkniały krążył to tam to tu,
aż kiedyś nucąc "Could you be loved"
zobaczył napis Microsoft.
Śmiało więc bit naciska Enter,
Wchodzi i widzi dużo pięter,
A każde jeden bit zajmuje
Tak dużo bitów tam bituje.
Na jego widok aż zawrzało;
"Ciebie nam tutaj brakowało,
31 plus ty to da
wspaniałych bitów 32!"
I żyją tak aż brak mi strof tu
Pod ciepłym dachem Microsoftu
I wierzę w nich jak w Króla Lwa,
Bo dają mi Start 32.
Microsoft, Start 32, Microsoft, Start 32...
Mój stosunek do twórczości AMJ w miarę upływu lat zdecydowanie się ochłodził.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: Yacy »

konwicki1980 pisze:Niemniej jednak zaryzykuję twierdzenie, że nikt nie zagłosuje na utwór "Microsoft - Start 32" z płyty nagranej dla magazynu PC World Komputer.
ja bym tego taki pewien nie był :-P chociaż nie w top 20 nie bedzie ... ;-)
konwicki1980 pisze:Mój stosunek do twórczości AMJ w miarę upływu lat zdecydowanie się ochłodził.
mam podobnie... kiedyś po ID leciałem w sobotę o 9:00 w dniu premiery. A teraz ? Trzy ostatnie płyty poznałem dopiero jak zacząłem słuchać do topu. Zainteresowały mnie chyba 3 czy 4 utwory. W top 20 ich nie przewiduję ...
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: konwicki1980 »

Widziałem ją na żywo w tym roku jako gość na koncercie Kroke przed Peterem Gabrielem w Oświęciumiu. To, że ma wielki talent i niepowtarzalny głos to jedna sprawa. Druga jest taka, że repertuar niestety niezbyt porywający jest ostatnio. Poza tym spory szum i reklamę robi jej mąż. Mój kolega z redakcji opowiadał, że chciał przeprowadzić wywiad z artystką, to dowiedział się, że w zasadzie to nie ma za dużo czasu i może udzielić go... mailowo. Więc zrezygnował z wywiadu ostatecznie. Jeśli chodzi o wygląd, to operacje plastyczne też nie uczyniły jej piękniejszą.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: TomaszBr »

Yacy pisze:Jeśli o mnie chodzi - rozumiem, że możemy dyskutować ? - to jestem za tym aby dopuścić wszystkie znaki zapytania. Samo wyjdzie w praniu :-P co z tych gościnnych występów było na tyle dobre, że się przebije w forumowym głosowaniu.
Też jestem za tym, ale to może niech więcej osób się wypowie :)
Yacy pisze:Wydaje mi się, że brak utworów z płyty Farat. Nie wiem czy jeszcze gdzieś są, bo ja mam tę płytę i z niej korzystam :-)
Wszystkie wymienione są na innych płytach, także są na liście.
adameria pisze:Przepraszam, a czemu zabrakło utworów z tego maxi-singla. A może ja coś przeoczyłem - to przepraszam.
Wszystkie te utwory są na innych wydawnictwach (większość na Spoza). Nie wypisywałem tutaj wydawnictw, na których wszystkie utwory się powtarzają.
adameria pisze:Kolejna rzecz - Radio Orbit zgodnie z naszymi wcześniejszymi ustaleniami - ma w planie zakończyć Top odpowiednią audycją.
Super, cieszę się :D
kajman pisze:1. Po pierwsze 4 utwory (a nie 2) z płyty Lubię, kiedy kobieta
2. Z Markiem Napiórkowskim także utwór z płyty Wolno.
3. I jeszcze taka uwaga, że Pocztówka, Gdzie ty jesteś, Mama Afryka i piosenki Cave'a wykonywane nie tylko przez AMJ.
4. Na zakończenie prośba, żebyś w tym wątku wypisał utwory, do których nie uda Ci się dotrzeć. Może komuś innemu się uda.
1. A możesz wymienić?
2. On jest, tylko z rozpędu zaznaczyłem go jako Nap.
3. Czyli co z nimi zrobić? Uwzględniać, czy jednak nie?
4. Okej, ale to w najbliższych dniach.

Jeżeli jest zapotrzebowanie, to mogę przedstawić alfabetyczną listę wszystkich utworów AMJ :)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: konwicki1980 »

Jeśli chodzi o "Lubię, kiedy kobieta", to rzeczone utwory to:
1. Musisz mi pomóc
2. Upojenie
3. Tęsknota
4. Wszystkie cnoty
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: kajman »

TomaszBr pisze:
kajman pisze:3. I jeszcze taka uwaga, że Pocztówka, Gdzie ty jesteś, Mama Afryka i piosenki Cave'a wykonywane nie tylko przez AMJ.
3. Czyli co z nimi zrobić? Uwzględniać, czy jednak nie?
Zdecydowanie tak. Zresztą ja podobnie jak Yacy jestem za uwzględnieniem wszystkiego.
gżegoż

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: gżegoż »

Wiele miesięcy temu w temacie Top Madonny napisałem coś takiego:
gżegoż pisze:
kajman pisze:Co do współpracy to uważam, że powinno brać się pod uwagę tylko te utwory, w których Madonna jest co najmniej równorzędnym głównym wykonawcą.
Geephard pisze:to powinno działać na zasadzie, że jeśli w piosence Madonny inny artysta śpiewa gościnnie to ok. Ale jeżeli to Madonna śpiewa gościnnie u kogoś to bezdyskusyjnie odpada taka piosenka
Też się zgadzam. A w zasadzie bardziej z pierwszym cytatem. Od razu o tym pomyślałem, gdy zobaczyłem, że w przyszłości będzie organizowany top Anny Marii. Wtedy pewnie będzie sporo dyskusji i kontrowersji na ten temat. Moim zdaniem nieporozumieniem byłoby uwzględnianie w jej topie piosenki "Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz" (bo ona tam tylko śpiewa w chórkach "aaaaaaaa..." oraz chyba raz po cichu wypowiada tytuł utworu), ale na przykład "Moja broń" oraz słynne duety z Żebrowskim już jak najbardziej powinny być brane pod uwagę. No ale nad tym pewnie będziecie się zastanawiali za kilka miesięcy :)
No i w końcu przyszedł ten czas, w którym trzeba się nad tym zastanawiać :wink:
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: kajman »

Ja podchodzę do tego praktycznie. Gdybyśmy zaczęli analizować to zajęłoby nam to mnóstwo czasu. W przypadku Madonny to było bodajże kilkanaście utworów tutaj pewnie nawet ponad 100 (w tym wiele bardzo trudnych do rozstrzygnięcia, nawet takie, które wydawałyby się na zdrowy rozum oczywiste, a po przesłuchaniu utworu już nie). Gdybyśmy każdy zaczęli analizować to byśmy doszli do wniosków może w przyszłym roku. Wydaje mi się, że tutaj trzeba liczyć na zdrowy rozsądek forumowiczów.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: Geephard »

Zgadzam się z Kajmanem. Mimo, że z mojej wczesniejszej wypowiedzi, która wydawała mi się logiczna (i w sumie dalej wydaje) wynika, że utwory takie jak "Moja Broń" czy duety z Zebrowskim nie powinny być brane pod uwagę, to jednak w tym gronie znajdują się utwory w których Anna M J bardzo mi się podoba, i na pewno bym na nie zagłosował. Tak więc wycofuję się z wcześniejszej wypowiedzi skłaniając się ku wypowiedzi Kajmana. Po za tym faktycznie przy tak dużej liczbie piosenek segregacja i zastanawianie się, które piosenki powinny być, a które nie to sporo zachodu. Najlepiej chyba dopuścić wszystkie, a wybór tego co powinno być podłączone pod AMJ, a co nie pozostawić sumieniu głosujących. Jeżeli większość będzie uważała, że dana piosenka nie pasuje, to nie będzie na nią głosowała i automatycznie do czołówki się nie dostanie. Trochę drastyczne rozwiązanie, bo niektórzy mogą mieć poczucie zmarnowanego głosu na piosenkę, którą większośc odrzuci i nie będzie miała szans na sukces. Ale rozwiązania które zadowoli wszystkich nie widzę. Ja np. nie będę brał pod uwagę płyty z kolędami, bo moim zdaniem są to utwory specjalne pasujące do okresu świąt, dobrze znane, śpiewane przez tysiące innych osób i nie wyobrażam sobie aby je zestawiać wraz z innymi. Ale są pewnie osoby, które nie widzą w tym problemu i nie uważam abym miał jakiekolwiek prawa narzucać im swój pogląd.
TomaszBr pisze:Jeżeli jest zapotrzebowanie, to mogę przedstawić alfabetyczną listę wszystkich utworów AMJ :)
Ja osobiście wolałbym, aby powyższa lista została uzupełniona o nazwy piosenek obok, albo pod spodam nazw albumów. Tzn. jak jest "2 utwory z Voo Voo ("Voo Voo z kobietami")" to zamiast "2 utwory" wpisać tam ich tytuły. No ale nie narzucam się z tym, bo pewnie wymaga do większego nakładu pracy... sam sobie poukładam ewentualnie:)"
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: kajman »

Myślę, że jednak pewne schematy w myśleniu będziemy mieli zbliżone. Większość rzeczy jest raczej oczywista i nie będzie problemu czy brać dany utwor pod uwagę czy nie. Na przykład sądzę, że nikt nie będzie głosował na te utwory z Haiku, na których Anny Marii doszukać się nie można. Dwa z nich uważam za znakomite, ale logika nakazuje mi je sobie darować.
Przy okazji przypomniało mi się, że chyba na poprzedniej płycie Makoto Anna Maria w dwóch bodajże utworach udzielała się wokalnie. Chyba nie zostały podane w głownym zestawie i może warto by je dołączyć (chociaż nie znam utworów i skali udziału wokalistki).
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5185
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: konwicki1980 »

Te dwa utwory to:
1. Nie ma czego trzeba Song No.13 op.74
2. Mazurka C sharp minor No.2 op.6
Płyta dostępna na "gryzoniach", także nie będzie kłopotu z odsłuchem.
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: TomaszBr »

faktycznie. nawet mam tę płytę w domu, a zapomniałem o nich. doliczymy.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: ku3a »

No dobra, to u mnie to jest tak:

1. Wspomnienie
...
11. Dzieje grzechu
12. Szepty i łzy
13. Tam, gdzie nie sięga wzrok
14. Ja wysiadam
15. Joszko Broda
16. Ale jestem
17. Jeżeli chcesz
18. Na dłoni
19. Na całej połaci śnieg
20. Upojenie
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: kajman »

ku3a pisze:No dobra, to u mnie to jest tak:
1. Wspomnienie
No tak, ten utwor wygrałby u mnie w kategorii najgorszy utwór AMJ. Na szczęście w drugiej dziesiątce jest kilka utworów, które uwielbiam.
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: miszony »

Nie ogarniam tego, dużo tych utworów Jopkowej.
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: miszony »

I jeszcze jedno- nie mogę odszukać w poście Tomasza Br ale AMJ brała udział w składance Siesta - płyty firmowane nazwiskiem jej męża
1. Anna Maria Jopek - Laura i Filon
2. Anna Maria Jopek - O mój rozmarynie
3.Anna Maria Jopek - Jakby Nic Się Nie Stało

Chyba jest tego więcej ale sprawdzę dokładnie bo ma wszystkie Siesty w domu i dopiszę w razie czego. Jeżeli powielam informację to proszę o sprostowanie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: TomaszBr »

Jak ustaliliśmy, głosować można na dowolne utwory firmowane nazwiskiem Ani.
miszony pisze:1. Anna Maria Jopek - Laura i Filon
2. Anna Maria Jopek - O mój rozmarynie
3.Anna Maria Jopek - Jakby Nic Się Nie Stało
To oczywiście nie są Twoje głosy? Czy jednak są?
miszony
Posty: 4750
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: miszony »

TomaszBr pisze:Jak ustaliliśmy, głosować można na dowolne utwory firmowane nazwiskiem Ani.
miszony pisze:1. Anna Maria Jopek - Laura i Filon
2. Anna Maria Jopek - O mój rozmarynie
3.Anna Maria Jopek - Jakby Nic Się Nie Stało
To oczywiście nie są Twoje głosy? Czy jednak są?
Ja wiem ze można głosować na utwory firmowane nazwiskiem AMJ i prostuję - nie są to moje głosy jedynie dodatkowa informacja dotycząca twórczości artystki. Może ktoś z głosujących słuchał kiedyś tych płyt i będzie miał ochotę zagłosować na ww. utwory.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22016
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: Yacy »

dwa pierwsze są na Sombremesa i Polanna. Trzecia też jest gdzieś ukryta w pierwszym poście ;-)
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasz Top Anny Marii Jopek

Post autor: TomaszBr »

Mój bank w postaci zwierza już otwarty. Nosi imię takie jak mój forumowy nick, ale z podkreśleniem po "tomaszu". Aby zgodził się Was wpuścić do swojego królestwa, należy podszepnąć mu kod, składający się z nazwy ostatniego miasta z ostatniego singla AMJ na Liście pisanego wielką literą, oraz numeru notowania, w którym tenże singiel zadebiutował. Pożyczka udzielana jest na 24 godziny, bank nie gwarantuje obecności wszystkiego, czego moglibyście chcieć.

;)
ODPOWIEDZ