Top a-ha

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 665
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Re: Top a-ha

Post autor: drwycior »

Mieni się w oczach od statystyk ale to wg mnie zasługuje na szczególne wyróżnienie! Duzo roboty!
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top a-ha

Post autor: kajman »

Na szczęście na podium całkiem przyzwoite utwory, a dwa totalne koszmary wprawdzie tuż, ale za nim.
Szkoda, że Manhattan osłabł na finiszu.
slimaked
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 27, 2016 11:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1986

Re: Top a-ha

Post autor: slimaked »

O ile popularność wielu utworów jestem w stanie zrozumieć, to fenomenu Stay On These Roads nie jestem w stanie pojąć. Gdy pojawił się ten singiel, wstydziłam się, że jestem ich fanką :wink: Nie poradzę nic :wink:
Mój nr 1 wygrał, ale przyjęłabym z zadowoleniem większość innych :)
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4561
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Top a-ha

Post autor: obserw99 »

slimaked pisze:O ile popularność wielu utworów jestem w stanie zrozumieć, to fenomenu Stay On These Roads nie jestem w stanie pojąć
A ja pojmuję bo uważam, że to jest naprawdę dobry utwór.... :wink:

Wielu uważa podobnie ale w temacie "Take On Me"...
W moim Top-100 akurat ten utwór był dosyć daleko (#54) w zestawieniu ale uważam, że ten hit był potrzebny zespołowi z dalekiej i niewielkiej Norwegii, o którym nikt by nigdy nie usłyszał a zespół nagrywałby dalej utwory gdzieś w szopie przy norweskich Fiordach i pewnie po 2 latach daliby sobie w ogóle spokój z muzyką. Z perspektywy czasu cenię o wiele wyżej inne ich utwory.
Z drugiej strony uważam też, że jest to jeden z największych muzycznych hitów z lat 80-tych no ale myślę, że wybieraliśmy tutaj Top utworów a-ha i niekoniecznie Top hitów a-ha.
slimaked
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 27, 2016 11:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1986

Re: Top a-ha

Post autor: slimaked »

Take On Me cenię i jako nastolatka lubiłam.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Top a-ha

Post autor: adameria »

kajman pisze:a dwa totalne koszmary wprawdzie tuż, ale za nim
Szkoda, że te "totalne koszmary" są poza podium.
Według mnie to najlepsze utwory i start a-ha mało który zespół miał.
slimaked
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 27, 2016 11:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1986

Re: Top a-ha

Post autor: slimaked »

adameria pisze:
kajman pisze:a dwa totalne koszmary wprawdzie tuż, ale za nim
Szkoda, że te "totalne koszmary" są poza podium.
Według mnie to najlepsze utwory i start a-ha mało który zespół miał.
...A nawet jeśli miał, to później przepadał. Czytałam, że Take On Me zespół traktował jako taki kompromis - troszkę się sprzedamy, ale nas zauważą. Nie stawiałabym znaku równości między Take On Me a The Sun Always... Ten drugi jest zupełnie inaczej skonstruowany (fuj, co za słowo! :wink: ), taki symfoniczny :?: W opisywaniu nigdy nie byłam dobra :wink:

A wracając do Stay On These Roads - poraziło mnie "pianie" Mortena - bo za dużo, za długo i bez sensu dla mnie. Podobnie reaguję na wszystkie wysokie dźwięki w ich repertuarze, im jest ich więcej, tym gorzej :wink: The End Of The Affair, które jest obecnie na liście (kto głosował? :wink: ) nie był moim ulubionym utworem, chociaż podobała mi się melodia. Teraz doceniam nienachalną aranżację i po prostu ten piękny kawałek uwielbiam (oczywiście z naciskiem na te niżej zaśpiewane partie 8) )
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top a-ha

Post autor: kajman »

adameria pisze:start a-ha mało który zespół miał
Coś w tym jest. Nawet PSB tak szybko nie znienawidziłem, jak w ciągu krotkiego czasu zaserwowali trzy odrzucające mnie totalnie utwory.
slimaked pisze:Nie stawiałabym znaku równości między Take On Me a The Sun Always...
Ja też nie stawiam. Sun to już dla mnie było totalne dno dna i a-ha w porownaniu z nim prezentuje się znakomicie.
slimaked
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 27, 2016 11:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1986

Re: Top a-ha

Post autor: slimaked »

kajman pisze:
slimaked pisze:Nie stawiałabym znaku równości między Take On Me a The Sun Always...
Ja też nie stawiam. Sun to już dla mnie było totalne dno dna i a-ha w porownaniu z nim prezentuje się znakomicie.
:nie: Z takim tekstem? Gdy byłam mała :wink: , myślałam, że to jest wesoła piosenka (o telewizji i o słońcu :wink: ). Tak, że ten... Nie zgadzam się :D
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top a-ha

Post autor: kajman »

Sorry, ale texty mnie kompletnie nie interesują, szczególnie jeśli chodzi o takie, ktorych nie rozumiem (pewnie zresztą na szczęście). Piszę o muzyce, ktora brzmi koszmarnie.
miszony
Posty: 4740
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 4:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1987
Lokalizacja: wroclove

Re: Top a-ha

Post autor: miszony »

Niezwykle drobiazgowo przygotowany Top. Gratuluję obserw99, doceniam pracę i naprawdę widać ogromną fascynację A-ha.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4561
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Top a-ha

Post autor: obserw99 »

miszony pisze:Niezwykle drobiazgowo przygotowany Top. Gratuluję obserw99, doceniam pracę i naprawdę widać ogromną fascynację A-ha.
Dzięki.. Wątek Top a-ha założyłem jeszcze w 2011 roku, totalnie nie znając wtedy zasad kiedy taki Top danego atrysty w ogóle może się odbyć, ale w końcu się doczekałem :) dzięki Wam oczywiście !!! :mrgreen:
Chętnie powprowadziłbym też Top Roberta Planta czy grupy Yes, ale po ostatnich Plebiscytach Topowych niestety mogę długo czekać na Topy tych WIELKICH uważam artystów 8) .
kajman pisze:Sorry, ale texty mnie kompletnie nie interesują, szczególnie jeśli chodzi o takie, ktorych nie rozumiem (pewnie zresztą na szczęście). Piszę o muzyce, ktora brzmi koszmarnie.
Miło mi było czytać jak doszukałeś się też pozytywów w utworach a-ha.
Utwór "The Sun Always..." spodobał się np Bono, który umieścił fragment tego utworu (śpiewając "Touch Me" w tej samej linii melodycznej) w wielkim hicie U2 "Beatiful Day", co skrzętnie wychwycił wtedy brytyjski "Q Magazine". The Egde wypowiedział się wtedy w wywiadzie, że uważał kiedyś a-ha za boys band no ale mylił się bo potem okazalo się, że a-ha to jest całkiem kreatywna grupa.
Szkoda, że kawałek TSASOTV spodobał się Bono ale nie przypadł do gustu Kajmanowi. :wink:
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top a-ha

Post autor: kajman »

Akurat o U2 też najlepszej opinii nie mam.
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4561
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Top a-ha

Post autor: obserw99 »

Wrzucę tu jeszcze ciekawostkę... Z tego co wiem 2 polskich artystów coverowało uwtory a-ha..
Edyta Górniak "Hunting High and Low" (w poczekalni LP3 dotarł do miejsca #34), ta wersja jednak była uważam daleko, daleko od oryginału ale ciekawe co myślicie o coverze utworu a-ha "Minor Earth Major Sky" w wykonaniu zespołu Closterkeller?
https://www.youtube.com/watch?v=VGbpxjyKlTg
slimaked
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 27, 2016 11:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1986

Re: Top a-ha

Post autor: slimaked »

Closterkeller bardzo podobny do oryginału, a Górniak spłaszczyła zupełnie HHAL, wyrzuciła to co najlepsze
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Top a-ha

Post autor: Gary »

kajman pisze:Zaskoczyłeś mnie Gary. U kogo jak u kogo ale u Ciebie to Manhattan spodziewałem się zobaczyć.
z pamięci układałem, a powiem szczerze że nie kojarzę. Ale jak zaraz posłucham to pewnie też się zdziwię ;)
ED: no fakt, sam nie wiem dlaczego tego w topie nie umieściłem :o
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4561
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Top a-ha

Post autor: obserw99 »

Gary pisze:
kajman pisze:Zaskoczyłeś mnie Gary. U kogo jak u kogo ale u Ciebie to Manhattan spodziewałem się zobaczyć.
z pamięci układałem, a powiem szczerze że nie kojarzę. Ale jak zaraz posłucham to pewnie też się zdziwię ;)
ED: no fakt, sam nie wiem dlaczego tego w topie nie umieściłem :o
Kto wie, może Manhattan byłby wtedy o 1 oczko wyżej? No ale mleko już się rozlało.
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 665
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Re: Top a-ha

Post autor: drwycior »

Hodor pisze: Chyba nikomu z RO nie spadłaby korona z głowy gdyby sam zaoferował się do poprowadzenia takiej audycji zaraz po starcie TOPu. Raz, że to fajna sprawa, a dwa, to zawsze urozmaicenie anteny i ewentualne przyciągnięcie kolejnych słuchaczy.
Ale to tylko moje zdanie.
Dokładnie, masz rację. Problem w tym że mimo iż oferuję antenę//sprzęt//pieniądze// czyli sławę i fortunę :mrgreen: nikt nie chce prowadzić.
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top a-ha

Post autor: kajman »

Ja bym bardzo chciał, ale moja dykcja raczej to uniemożliwia.
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 665
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Re: Top a-ha

Post autor: drwycior »

Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4561
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Top a-ha

Post autor: obserw99 »

drwycior pisze:Dla tych co lubią audio.
https://www.mixcloud.com/RadioOrbit/top ... sz-malina/
Ciekawie prowadzony Top. Super brzmiały przerywniki z maxi singli. Zabrakło mi tylko Manhattan Skyline w wersji wydłużonej, albumowej. Polecam odsłuchać ten Top i wielkie dzięki, że to zrobiłeś!!! :D
slimaked
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 27, 2016 11:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1986

Re: Top a-ha

Post autor: slimaked »

obserw99 pisze:Ciekawie prowadzony Top. Super brzmiały przerywniki z maxi singli. Zabrakło mi tylko Manhattan Skyline w wersji wydłużonej, albumowej. Polecam odsłuchać ten Top i wielkie dzięki, że to zrobiłeś!!! :D
Słuchałam po kawałku od soboty do teraz - tak, te przerywniki z maxi singli super, szczególnie że mam je jeszcze nieosłuchane :D
...A u miłośników Stay On These Roads to mam przerąbane na wieki :wink:
Awatar użytkownika
drwycior
Posty: 665
Rejestracja: pt gru 08, 2006 9:57 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984
Lokalizacja: Cieszyn/Norymberga
Kontakt:

Re: Top a-ha

Post autor: drwycior »

:D THX.
No tak się zastanawiałem trochę czy czytać to ale... myśle że takie topy warto opierać na emocjach, bo co tu gadać mądrego jeśli się nie przeczytało kilka biografii, a tych emocji (= opini związanych stricte z a-ha) nie było za dużo w tym wątku forumowym więc każda opinia "na wagę audycji" że tak powiem ;)
Awatar użytkownika
obserw99
Posty: 4561
Rejestracja: pn lis 23, 2009 4:43 pm

Re: Top a-ha

Post autor: obserw99 »

drwycior pisze::D THX.
No tak się zastanawiałem trochę czy czytać to ale... myśle że takie topy warto opierać na emocjach, bo co tu gadać mądrego jeśli się nie przeczytało kilka biografii, a tych emocji (= opini związanych stricte z a-ha) nie było za dużo w tym wątku forumowym więc każda opinia "na wagę audycji" że tak powiem ;)
Top bez smaczków z remiksów czy dodatków z opini forumowiczów byłby nudny. Twój Top nie był nudny a Slimaked pewnie się nie obrazi... :wink:... Raz podałeś "Memorial Days" zamiast "Memorial Beach" ale wybaczam :lol:
slimaked
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 27, 2016 11:32 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1986

Re: Top a-ha

Post autor: slimaked »

obserw99 pisze:Top bez smaczków z remiksów czy dodatków z opini forumowiczów byłby nudny. Twój Top nie był nudny a Slimaked pewnie się nie obrazi... :wink:...
A w życiu! :) Teraz myślę, że każdy powinien był umotywować przynajmniej swój nr 1, byłoby jeszcze ciekawiej :idea:
ODPOWIEDZ