Top Sigur Rós

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Top Sigur Rós

Post autor: neon.ka »

Obrazek

Minęła północ... więc można zaczynać!

Zapraszam wszystkich do wyciągnięcia na wierzch z zakamarków samego siebie najbardziej nostalgicznej, rozjesiennionej części swojej osobowości i zainstalowania w niej dobrej jakości sprzętu grającego, wniesienia tam wygodnego fotela i zapadnięcia w niego na czas dłuższy... Potem już tylko 'play', i pozostaje zasłuchać się w muzyce Sigur Rós, którego top niniejszym chcę otworzyć.
Poprzedni top zamykałam w swoje urodziny, a ten ma w tym dniu swoje otwarcie. :-)
Sądzę, że trzeba by przeznaczyć miesiąc na słuchanie, bo pomimo, że może płyt nie ma aż tak dużo, to jednak są na nich w dużej mierze długie utwory. Wypadałoby do 22 grudnia. Ale czekam na sugestie, bo to czas około świąteczny, więc może lepiej to rozwiązać w inny sposób.

EDIT:
Głosujemy do 7 stycznia 2012 r. do godziny 22:00.

Zanim część właściwa, chciałabym zaznaczyć, że tym osobom, które lubią słuchać dyskografii zespołów w kolejności chronologicznej, sugeruję mimo wszystko rozpoczęcie odsłuchiwania od trzeciej płyty ['ágætis byrjun'], a dwie pierwsze zostawić sobie na koniec, ponieważ są trudniejsze w odbiorze, a nie chciałabym, żeby ktoś zrezygnował z poznawania dyskografii na samym początku ;-).

Głosujemy na 20 utworów.
Głosujemy na 5 płyt.
Głosujemy na 5 okładek [spośród podstawowej dyskografii].
Głosujemy na 5 teledysków.
[Sigur Rós ma w zwyczaju tworzenie obrazów z przesłaniem. A przynajmniej miał do czasu. ;-) Linki do teledysków w następnym poście, bo tu już podobno byłoby ich za dużo ;-) ]

Podstawowa dyskografia:

Obrazek
Von 1997
1. sigur rós [9:46 mins]
2. dögun [5:50 mins]
3. hún jörð [7:17 mins]
4. leit að lífi [2:33 mins]
5. myrkur [6:14 mins]
6. 18 sekúndur fyrir sólarupprás [0:18 mins]
7. hafssól [12:24 mins]
8. veröld ný óg óð [3:29 mins]
9. von [5:12 mins]
10. mistur [2:16]
11. syndir guðs (opinberun frelsarans) [7:40 mins]
12. rukrym [8:59 mins]

Tu należy zaznaczyć, że utwór nr 6 ma tytuł '18 sekund przed wschodem słońca', i jest to dokładnie 18 sekund ciszy, więc nie należy się doszukiwać jakichś błędów na płycie czy w plikach. :-)

odsłuch

***

Obrazek
von brigði 1998
1. syndir guðs (recycled by biogen) [6:55 mins]
2. syndir guðs (recycled by múm) [4:52 mins]
3. leit af lífi (recycled by plasmic) [5:26 mins]
4. myrkur (recycled by ilo) [5:29 mins]
5. myrkur (recycled by dirty-bix) [5:01 mins]
6. 180 sekúndur fyrir sólarupprás (recycled by curver) [3:00 mins]
7. hún jörð (recycled by hassbræður) [5:19 mins]
8. leit af lífi (recycled by thor) [5:32 mins]
9. von (recycled by gusgus) [7:24 mins]
10. leit af lífi (recycled by sigur rós) [5:02 mins]

Na stronie oficjalnej płyta ta jest umieszczona w podstawowej dyskografii zespołu, ale ja chyba byłabym za nie braniem jej pod uwagę w topie, ponieważ są to po prostu remixy utworów, które znalazły się na debiutanckiej płycie, wykonywane przez różnych islandzkich wykonawców - jedynie ostatni utwór jest zmiksowany przez sam Sigur Rós i miał się znaleźć na pierwszej płycie, ale się nie wyrobili. ;-) Co o tym sądzicie?

Ostateczna decyzja jest taka - na płytę nie można głosować, a w topie piosenek tylko na ostatni utwór.

odsłuch

***

Obrazek
ágætis byrjun 1999
1. intro [1:36 mins]
2. svefn-g-englar [10:04 mins]
3. starálfur [6:47 mins]
4. flugufrelsarinn [7:47 mins]
5. ný batterí [8:11 mins]
6. hjartað hamast (bamm bamm bamm) [7:11 mins]
7. viðrar vel til loftárása [10:18 mins]
8. olsen olsen [8:03 mins]
9. ágætis byrjun [7:56 mins]
10. avalon [4:00 mins]

odsłuch

***

Obrazek
( ) 2002
1. untitled 1 - vaka [6:38 mins]
2. untitled 2 - fyrsta [7:33 mins]
3. untitled 3 - samskeyti [6:33 mins]
4. untitled 4 - njósnavélin [6:56 mins]
5. untitled 5 - álafoss [9:57 mins]
6. untitled 6 - e-bow [8:48 mins]
7. untitled 7 - dauðalagið [13:00 mins]
8. untitled 8 - popplagið [11:45 mins]

Na tej płycie tytuły utworów, to 'bez tytułu' :-), ale żeby ułatwić, dodałam podtytuły, którymi można się jak najbardziej posługiwać.

odsłuch

***

Obrazek
takk... 2005
1. takk... [01:57 mins]
2. glósóli [06:15 mins]
3. hoppípolla [04:28 mins]
4. með blóðnasir [02:17 mins]
5. sé lest [08:40 mins]
6. sæglópur [07:38 mins]
7. mílanó [10:25 mins]
8. gong [5:33 mins]
9. andvari [06:40 mins]
10. svo hljótt [07:24 mins]
11. heysátan [04:09 mins]

odsłuch

***

Obrazek
með suð í eyrum við spilum endalaust 2008
1. gobbledigook [3:05 mins]
2. inní mér syngur vitleysingur [4:05 mins]
3. góðan daginn [5:15 mins]
4. við spilum endalaust [3:33 mins]
5. festival [9:24 mins]
6. með suð í eyrum [4:56 mins]
7. ára bátur [8:57 mins]
8. illgresi [4:13 mins]
9. fljótavík [3:49 mins]
10. straumnes [2:01 mins]
11. all alright [6:21 mins]

odsłuch

***

Obrazek
Inni 2011
cd 1
1. svefn-g-englar
2. glósóli
3. ný batterí
4. fljótavík
5. við spilum endalaust
6. hoppípolla
7. með blóðnasir
8. inní mér syngur vitleysingur
9. e-bow

cd 2
1. sæglópur
2. festival
3. hafsól
4. all alright
5. popplagið
6. lúppulagið

Pierwszy album live Sigur Rós, który został wydany dosłownie kilkanaście dni temu. Wszystkie utwory poza ostatnim znane są z innych płyt. Więc tylko 'lúppulagið' powinno być brane pod uwagę w topie jako jedyna dostępna wersja.

Jako że to jest płyta live - nie głosujemy na nią w topie płyt.

odsłuch


***
Ostatnio zmieniony ndz gru 04, 2011 3:48 pm przez neon.ka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Top Sigur Rós

Post autor: neon.ka »

Single i EPki:
Wymienię tylko te, na których są jakieś nowe utwory niepublikowane nigdzie wcześniej

Obrazek
ný batterí
1. rafmagnið búið [4:52 mins]
2. ný batterí [7:50 mins]
3. bíum bíum bambaló [6:52 mins]
4. dánarfregnir og jarðafarir [4:29 mins]

Utwór 1 można znaleźć tylko na tym singlu, a utwory 3 i 4 pojawiły się też na ścieżce dźwiękowej do filmu 'englar alheimsins' [angels of the universe] - były to jedyne 2 utwory Sigur Rós na niej, więc tylko zaznaczam, że Sigur pojawił się także na tego typu wydawnictwie.

odsłuch

***

Obrazek
untitled #1 (a.k.a. vaka)
1. untitled #1 (a.k.a vaka) [6:43 mins]
2. track 2 [4:38 mins]
3. track 3 [2:47 mins]
4. track 4 [4:22 mins]

Utwór 1 to powtórka z '( )', pozostałe 3 utwory [instrumentalne] nie są nigdzie indziej dostępne.

odsłuch

***

Obrazek
ba ba ti ki di do
1. ba ba [6:12 mins]
2. ti ki [8:49 mins]
3. di do [5:42 mins]

Utwory instrumentalne.

odsłuch

***

Obrazek
hoppípolla
1. hoppípolla [4:28 mins]
2. með blóðnasir [2:17 mins]
3. hafsól [9:52 mins]

Nowy jest utwór 3. I to też nie do końca. ;-) Ten sam tytuł pojawił się na debiutanckiej płycie [tam pisany przez dwa 's'], ale przez lata w czasie koncertów tak bardzo zmieniła się jego aranżacja, że został nagrany ponownie w wersji studyjnej, ale brzmiącej zupełnie inaczej niż oryginał. Proponuję traktować te dwa utwory oddzielnie i zaznaczać to w razie czego w swoim topie. Będzie jeszcze jeden taki przypadek.

do odsłuchu będzie przy okazji opisu następnej płyty.

***

ObrazekObrazek
hvarf-heim
CD1:
1. salka
2. hljómalind
3. í gær
4. von
5. hafsól

CD2:
1. samskeyti
2. starálfur
3. vaka
4. ágætis byrjun
5. heysátan
6. von

Na CD1 są wersje studyjne utworów, a na CD2 wersje unplugged.
CD1: pierwsze 3 utwory były znane wcześniej z koncertów, ale to jest pierwsza wersja nagrana w studio. Utwór 4 to drugi przypadek, o którym pisałam wcześniej - ten sam tytuł pojawił się na debiucie zespołu, ale przez lata na koncertach wersja została zupełnie zmieniona. Również proponuję, by traktować te dwie wersje jako dwa oddzielne utwory i zaznaczanie tego we własnych topach. Utwór 5 to ta sama wersja, co na singlu 'hoppípolla', o której pisałam wcześniej.
CD2: utwory znane wcześniej - w nowych wersjach.


CD1 odsłuch
CD2 odsłuch

***

Obrazek
sæglópur
1. sæglópur [7:39 mins]
2. refur [2:46 mins]
3. ófriður [4:48 mins]
4. kafari [6:06 mins]

Nowe są utwory 2-4.

odsłuch

Dodane 3 utwory dnia 11.12.2011 biorące udział w topie piosenek:
1. 'nýja lagið' z singla 'svefn-g-englar'
odsłuch
2. 'heima' i 'gitardjamm' z DVD 'Heima'
odsłuch

***

Do rozważenia jest EPka 'Rimur', na której w trzech utworach występuje Sigur Rós, ale tylko instrumentalnie, natomiast sama płyta jest sygnowana nazwiskiem Steindóra Andersena.
Te trzy utwory to:
1. mansöngur (with sigur rós) [6:18 mins]
2. fjöll í austri (with sigur rós) [6:00 mins]
3. á ferð til breiðafjarðar vorið 1922 (with sigur rós) [6:02 mins]
Proszę o opinię, chociaż moje zdanie jest takie, by tych utworów nie uznawać w topie.

odsłuch
[nie wiem z jakiego powodu ale wszędzie [również na wikipedii] są podane inne tytuły niż na stronie oficjalnej Sigur Rós, więc proszę uważać przy odsłuchu - chodzi o utwory z folderu, które mają numer 1, 3 i 5, tzn.:
01 - Kem Ég Enn Af Köldum Hei›Um
03 - Fjöll Í Austri Fagurblá
05 - Hugann Sei›A Svalli Frá


Decyzja ostateczna - można głosować na te utwory w topie piosenek.

Również do rozważenia utwór 'fljúgðu', który pochodzi z 1994 roku ze składanki 'smekkleysa í hálfa öld' - utwór został nagrany tylko przez trzech muzyków Sigur Rós, potem dołączył czwarty, a potem skład się jeszcze raz zmienił. [nie wiem, czy ten utwór jest do znalezienia w wersji studyjnej...]

Tak jak pisałam, nie ma chyba tego utworu w wersji studyjnej, a w wersji do odsłuchu znalazłam w miejscu, gdzie jest też od razu obraz. ;-)
odsłuch i odgląd


Decyzja ostateczna - można głosować na ten utwór w topie piosenek.

Reszta postu w kolejnym, bo było za dużo linków...
Ostatnio zmieniony ndz gru 11, 2011 5:04 pm przez neon.ka, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Top Sigur Rós

Post autor: neon.ka »

No i jeszcze soundtrack do filmu 'Hlemmur'. W całości skomponowany przez Sigur Rós, ale zawiera tylko wersje instrumentalne. Brać pod uwagę? :-)

odsłuch

Decyzja ostateczna - Można głosować w topie piosenek, nie można w topie płyt.

I jest jeszcze niepublikowany nigdzie utwór napisany z okazji urodzin Hansa Christiana Andersena w 2005 roku, do którego została stworzona choreografia. Tytuł 'Little Match Girl', dostępny jest tylko obraz na youtubie. Do utworu jest odnośnik na stronie oficjalnej zespołu, więc przyznaje się do niego. Ja bym uznała do topu.

Miłego słuchania. :-)


Teledyski. W kolejności tworzenia:
Svefn-G-Englar
Vidrar Vel Til Loftarasa
Untitled #1 (Vaka)
Glósóli
Hoppípolla
Sæglópur
Gobbledigook
Inní mér syngur vitleysingur
Við spilum endalaust
Ostatnio zmieniony ndz gru 11, 2011 5:03 pm przez neon.ka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mefiu
Posty: 856
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 10:55 am

Re: Top Sigur Rós

Post autor: mefiu »

Świetna robota :D
Ja przesłuchałem już pierwsze 3 albumy, ale von brigði nie uwzględniłem i raczej jestem (na pewno) za opcją nie brania go pod uwagę.
gżegoż

Re: Top Sigur Rós

Post autor: gżegoż »

neon.ka pisze:Poprzedni top zamykałam w swoje urodziny, a ten ma w tym dniu swoje otwarcie. :-)
No to wszystkiego najlepszego i spełnienia najskrytszych marzeń! :mrgreen: :)

Ten top to niewątpliwie będzie ciekawe doświadczenie i nie lada wyzwanie, a więc zrobię wszystko, co w mojej mocy, by móc wziąć w nim udział. Na chwilę obecną nie jestem pewien, czy czas mi pozwoli solidnie się do tego przyłożyć, ale będę się starał :) Tym bardziej, że tak się fajnie złożyło, iż... od dawna jestem zafascynowany krajem, z którego pochodzi ów zespół :)
mefiu pisze:Świetna robota :D
To prawda :D Dzięki za tak dobre wprowadzenie! :)
Awatar użytkownika
Julia
Posty: 1331
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Zamość/Kraków

Re: Top Sigur Rós

Post autor: Julia »

gżegoż pisze:Tym bardziej, że tak się fajnie złożyło, iż... od dawna jestem zafascynowany krajem, z którego pochodzi ów zespół :)
Więc witaj w klubie, chyba nawet dość licznym :wink: .
Mam nadzieję, że wyrobię się z czasem i uda mi się wziąć udział w tym topie. Chociaż teraz jakoś nie mogę sobie wyobrazić, jakim cudem ułożę utwory w kolejności... :D .

neon.ko, wszystkiego najsigurkowszego :wink: !
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Top Sigur Rós

Post autor: neon.ka »

Dzięki serdeczne. :-)

Liczę, że linki do odsłuchu pomogą tym, którzy twórczości Sigurów nie znają, aby podążyć w kierunku zmiany tego stanu rzeczy. :-)

Przypominam, że pod koniec drugiego postu wprowadzającego jest kilka rzeczy do rozstrzygnięcia. Prosiłabym o więcej głosów w tej sprawie.
I w kwestii terminu zakończenia też, żebym mogła ostateczne decyzje wprowadzić do danych o topie. :-)
kajman
Posty: 64168
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Top Sigur Rós

Post autor: kajman »

Moja opinia to że fljúgðu nie, a Hlemmur i ta trójka Rimura zdecydowanie tak.
Awatar użytkownika
macor70
Posty: 1572
Rejestracja: sob mar 20, 2010 8:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 0001
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Top Sigur Rós

Post autor: macor70 »

Czy wszystkie głosy trzeba oddać w jednym poście czy można sobie rozbić je na poszczególne kategorie?
Czyli obrazując czy jest możliwość zagłosować tak aby:
w jednym poście przedstawić ranking w kategorii: płyty
w drugim na przykład: utwory,
a w kolejnym: teledyski?
Oczywiście kolejność dowolna...
Być może przeoczyłem tę informację o formie głosowania, ale skoro mi się takie cos nasunęło to zapytałem...
bo płyty i teledyski to ja mogę "zrankingować" od ręki... A z utworami jest już gorzej :)
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Top Sigur Rós

Post autor: neon.ka »

Tak, oczywiście, że można.
Tego nikt we wprowadzeniach do topów nie pisze, bo taka możliwość rozbijania była chyba od zawsze i każdy w topach się czuje bardzo swobodnie. :-)

Podobnie jak można w głosowaniu na utwory podać mniej niż 20 propozycji i np. rozłożyć je dowolnie na te 20 miejsc.

Przy okazji Maćku - może masz też swoje zdanie na temat wątpliwości wyrażonych przeze mnie w drugim poście wprowadzającym? Tudzież odnośnie terminu zakończenia topu?
Awatar użytkownika
macor70
Posty: 1572
Rejestracja: sob mar 20, 2010 8:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 0001
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Top Sigur Rós

Post autor: macor70 »

neon.ka pisze:...
Przy okazji Maćku - może masz też swoje zdanie na temat wątpliwości wyrażonych przeze mnie w drugim poście wprowadzającym? Tudzież odnośnie terminu zakończenia topu?
Hmmm, sugerowałbym uwzględnić w topie soundtrack :)
co do zakończenia głosowania, to fajnie byłoby przed świętami poznać wyniki :)
słoik
Posty: 11402
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:04 pm
Lokalizacja: Świdnik

Re: Top Sigur Rós

Post autor: słoik »

Ja wiem, że to jest forum muzyczne i że to jest top Sigur Rós i że nieładnie jest offtopować w wyspecjalizowanym wątku, zwłaszcza gdy nie ma się nic do powiedzenia na zadany temat, ale, no ale, no ale, skoro Islandia to gdyby komuś przypadkiem wpadł w ręce "Dzwon Islandii" noblisty Halldora (podobno po islandzku "ll" czyta się"dl" czyli hadldora) Kiljana Laxnessa, to trzeba koniecznie zajrzeć, choćby tylko po to, by sprawdzić czym może się skończyć pisanie powieści historycznej w nierzeczywistej atmosferze Islandii. Powieść historyczna? nie, to zbyt szufladkowe, historyczna powieść surrealistyczna? studium uczucia niemożliwego? ironiczna tragedia?
Pewnie i tak nie do dotarcia, według katalogu Biblioteki Narodowej, ostatnie - drugie wydanie, w 1975 r. Ja jakimś cudem wywąchałem wydanie pierwsze z 1957 r. i to chyba moja najcenniejsza zdobycz.
Jakbym robił jakiś top powieści na pewno u mnie w top 10.
Awatar użytkownika
mefiu
Posty: 856
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 10:55 am

Re: Top Sigur Rós

Post autor: mefiu »

neon.ka pisze:Prosiłabym o więcej głosów w tej sprawie.
moja opinia w zasadzie jest taka sama jak kajmana, z tym, że nie wiem jak z tym soundtrackiem, jak ktoś chce to niech go uwzględni :?
płyty von brigði to w ogóle nie uwzględniam w topie płyt, ani w topie piosenek, gdyż w zasadzie utwory na niej są zremiksowane przez innych wykonawców :)
a co do terminu zakończenia topu to może tak do 3 króli, bez możliwości przedłużenia, teraz to głównie TWC większość się zajmuje.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Top Sigur Rós

Post autor: abd3mz »

to ja krótko w żołnierskich słowach. ;-)
Na stronie oficjalnej płyta ta jest umieszczona w podstawowej dyskografii zespołu, ale ja chyba byłabym za nie braniem jej pod uwagę w topie, ponieważ są to po prostu remixy utworów, które znalazły się na debiutanckiej płycie, wykonywane przez różnych islandzkich wykonawców - jedynie ostatni utwór jest zmiksowany przez sam Sigur Rós i miał się znaleźć na pierwszej płycie, ale się nie wyrobili. Co o tym sądzicie?
na płytę nie można głosować.
na utwór tak.
Do rozważenia jest EPka 'Rimur', na której w trzech utworach występuje Sigur Rós, ale tylko instrumentalnie, natomiast sama płyta jest sygnowana nazwiskiem Steindóra Andersena.
Te trzy utwory to:
1. mansöngur (with sigur rós) [6:18 mins]
2. fjöll í austri (with sigur rós) [6:00 mins]
3. á ferð til breiðafjarðar vorið 1922 (with sigur rós) [6:02 mins]
Proszę o opinię, chociaż moje zdanie jest takie, by tych utworów nie uznawać w topie.
/współ/wykonawca Sigur, więc głosować można.
Również do rozważenia utwór 'fljúgðu', który pochodzi z 1994 roku ze składanki 'smekkleysa í hálfa öld' - utwór został nagrany tylko przez trzech muzyków Sigur Rós, potem dołączył czwarty, a potem skład się jeszcze raz zmienił. [nie wiem, czy ten utwór jest do znalezienia w wersji studyjnej...]
jeżeli wykonawca to Sigur, więc można głosować.
No i jeszcze soundtrack do filmu 'Hlemmur'. W całości skomponowany przez Sigur Rós, ale zawiera tylko wersje instrumentalne. Brać pod uwagę?
poszczególne utwory tak.

termin? do stycznia.

taka jest moja opinia. :)
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Top Sigur Rós

Post autor: neon.ka »

Ok, zbiorę do kupy to, co do tej pory udało się zdobyć. ;-)

Płyta 'Von brigdi' - wszyscy sa przeciwni uwzględnianiu jej w topie płyt, więc jednogłośnie to przechodzi.
Również uważam, że na ten jeden mix zrobiony przez samych Sigurów można głosować w topie piosenek.

Utwór 'Fljugdu' - dwie osoby za uwzględnieniem [liczę też siebie], dwie przeciw. Dalej nie do końca jasne, chociaż żeby uniknąć dalszej długiej dyskusji, chciałabym jako prowadząca podjąć decyzję, że utwór MOŻNA uwzględniać w głosowaniu. Chyba że będą jakieś bardzo głośne protesty innych, to wrócimy do tego.

Soundtrack 'Hlemmur' - Wszyscy za braniem pod uwagę - tak więc na utwory można głosować, na płytę jako całość - nie.

EPka 'Rimur' - Trzy głosy na tak, jeden na nie - decyzja: można głosować w topie piosenek.

Ciągle nie wiem, co z 'Little Match Girl' - ja bym uwzględniła.

No i termin głosowania - faktycznie zapomniałam, że teraz jeszcze przeszkadza temat Topu Wszech Czasów... W takim razie byłabym za terminem przynajmniej do końca roku, a w sumie nawet do tych Trzech Króli...

I jeszcze proponuję top okładek dla chętnych - układamy w kolejności 5 okładek [Tylko LP].
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11814
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Top Sigur Rós

Post autor: adameria »

Będzie ciężko... Od dawna mi się nie zdarzyło, żebym układał piosenki w kolejności
nie znając ani słowa tekstu, który wyśpiewuje wokalista(-ści).
Co do topu okładek, pomysł uważam za genialny, ale o ile to możliwe to zachęcam do wizyty
do jakiegoś sklepu muzycznego i dosłownie dotknięcia tych okładek.
A łatwo nie będzie, bo tych płyt... raczej nie ma. Samo zdjęcie oddaje
tylko połowę klimatu jaki przebija się przez te okładki.
No i na dziś znam 1 (słownie: jedną) płytę i kilka singli, które były na LP3,
więc będzie ciekawie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Top Sigur Rós

Post autor: Miszon »

Ja znam 2 płyty, a kilku singli, które przewijały się przez LP3 raczej nie pamiętam ;-) .
Awatar użytkownika
TomaszBr
Posty: 2945
Rejestracja: sob gru 18, 2010 5:45 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Top Sigur Rós

Post autor: TomaszBr »

To jak z terminem? Proponuję przesunąć na Trzech Króli lub koniec roku, jednak termin świąteczny nie sprzyja.
Mogłabyś podać linki do odsłuchu trzech ostatnich EPek? :)
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Top Sigur Rós

Post autor: neon.ka »

Głosujemy więc do 7 stycznia do 22:00 [6 stycznia to piątek, jest dniem wolnym, więc dodałam jeszcze jeden dzień dla ociągających się ;-) ].

Linki do utworów, o które prosiłeś - dodałam w drugim poście.
bear
Posty: 2323
Rejestracja: sob maja 31, 2008 6:22 pm

Re: Top Sigur Rós

Post autor: bear »

skoro top okładek, to może jeszcze dodatkowo top ulubionych tytułów? :P
Grycek
Posty: 3701
Rejestracja: sob lis 12, 2005 1:49 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1111
Lokalizacja: Zurych/Santa Cruz/Saarbrücken/Myslovitze/KATowice/Wroclove

Re: Top Sigur Rós

Post autor: Grycek »

bear pisze:skoro top okładek, to może jeszcze dodatkowo top ulubionych tytułów? :P
Ja bym jeszcze proponował top ulubionych topów topu Sigur Rós.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Top Sigur Rós

Post autor: Yacy »

no to zaczynamy :-)

Top okładek:

1. Von 1997
2. ( ) 2002
3. ágætis byrjun 1999
4. Inni 2011
5. takk... 2005
_ _ _ _ _ _ _ _ _
von brigði 1998
með suð í eyrum við spilum endalaust 2008
gżegoż

Re: Top Sigur Rós

Post autor: gżegoż »

Grycek pisze:
bear pisze:skoro top okładek, to może jeszcze dodatkowo top ulubionych tytułów? :P
Ja bym jeszcze proponował top ulubionych topów topu Sigur Rós.
:lol: :lol: :lol:

Czemu nie? 8)
1. Top piosenek
2. Top teledysków
3. Top płyt
4. Top okładek
5. Top tytułów
:wink:
gżegoż

Re: Top Sigur Rós

Post autor: gżegoż »

A teraz poważniej :wink:

Mimo bardzo profesjonalnego wprowadzenia i wyjaśnień, wciąż nie jestem pewien, czy wszystko dobrze zrozumiałem, a więc lepiej się ostatecznie upewnić :)
Czy dobrze liczę, że w sumie można głosować na 98 utworów?

51 z podstawowych albumów:
11 z Von (bo tych 18 sekund ciszy chyba nie można traktować całkiem serio :wink: )
10 z ágætis byrjun
8 z ( )
11 z takk...
11 z með suð í eyrum við spilum endalaust

oraz 47 innych:
1 z von brigði (leit af lífi)
1 z Inni (lúppulagið)
4 z ný batterí
3 z untitled #1 (a.k.a. vaka)
3 z ba ba ti ki di do
11 z hvarf-heim (czy tylko CD1?)
3 z Rimur
19 z Hlemmur
2 "luźne" (Fljúgðu i Little Match Girl)

Jeżeli coś przeoczyłem lub źle odczytałem, to bardzo proszę o wskazanie błędu! :)

Rozumiem też, że nie musimy specjalnie analizować wszystkich zawiłości z Wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskografia_Sigur_R%C3%B3s, lecz kierować się tylko i wyłącznie tym, co zostało napisane w postach wprowadzających? :)

Jest jeszcze kwestia jednego z najbardziej znanych (jako że goszczących na LP3 :wink:) utworów Sigur Rós:
http://forum.lp3.pl/viewtopic.php?f=5&t=6019. Mi osobiście bardziej podoba się wersja instrumentalna, ale myślę, że utwór należy traktować jako jeden (ewentualnie w nawiasie zaznaczyć, którą wersję się preferuje). Ale oczywiście decyzja należy do szefowej topu :)
Awatar użytkownika
mefiu
Posty: 856
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 10:55 am

Re: Top Sigur Rós

Post autor: mefiu »

Top okładek:

1. takk...
2. inni
3. ( )
4. hoppípolla EP
5. hvarf EP

6. sæglópur EP
7. heim EP

uwzględniłem wszystkie okładki, a EP-kę Hvarf-Heim rozdzieliłem
ODPOWIEDZ