Plebiscyt topowy 7

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 7

Post autor: kajman »

A jest taka potrzeba? Nie pamiętam, żeby było zbyt dużo chętnych na takie rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 7

Post autor: Geephard »

Czasu jest sporo do następnego topu, wiec możnaby. Myśle, że najlepiej by było jakby każdy zaproponował od siebie jednego (ewentualnie dwóch) wykonawcę jawnie (tak zeby się nie powtarzali) a potem z tego co się uzbiera wybralibyśmy piątkę. Żeby uniknąć pytań typu: "czy mogę zmienić głosy bo zapomniałem zagłosować na..."
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11825
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 7

Post autor: adameria »

100% popieram, bo sam poniekąd zadawałem takie durne pytania.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 7

Post autor: kajman »

Moim zdaniem stara forma się sprawdziła, ale jeżeli będzie taka potrzeba i przewaga głosów za nią to możemy spróbować. Tylko jeżeli ktoś chce zgłosić trzech wykonawców o których nikt wcześniej nie pomyślał to będzie miał problem. I druga rzecz: mało kto będzie chciał swoją dwójkę zgłosić, bo będzie czekać, aż ktoś zgłosi część jego faworytów, bo on będzie mógł zgłosić kolejnych. Ja w każdym razie czekałbym do ostatniej chwili.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22019
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 7

Post autor: Yacy »

rozumiem, że czekasz na głosy?
ja jestem za starym sprawdzonym sposobem. :)
Geephard pisze:Żeby uniknąć pytań typu: "czy mogę zmienić głosy bo zapomniałem zagłosować na..."
zaznaczenie na początku, że zmieniać nie można wystarczy aby zapobiec takim pytaniom :-P jeśli nie uda się teraz to może w kolejnym lub kolejnym plebiscycie ...
gżegoż

Re: Plebiscyt topowy 7

Post autor: gżegoż »

Polecam wszystkim zainteresowanym przypomnienie sobie dyskusji na piątej stronie w tym temacie. Padły w niej dwie propozycje dwuetapowego głosowania:
gżegoż pisze:To może pomyśleć o dwóch turach głosowania? W pierwszej (najlepiej tajnej) każdy mógłby sobie wskazać 5 jakichkolwiek wykonawców (w kolejności lub bez - kwestia do ustalenia), a do drugiej zakwalifikowałoby się powiedzmy 20 z największą liczbą głosów/punktów i z tego grona każdy ustaliłby sobie (najlepiej też w tajnym głosowaniu) swoją czołową piątkę. I dopiero wyniki tej drugiej tury byłyby oficjalne i na ich podstawie odbywałyby się kolejne topy. Ale to oczywiście tylko propozycja, choć myślę, że godna rozważenia.
kajman pisze:Też myślałem o czymś podobnym, ale w nieco innej wersji. Tajne zgłaszanie jednej (góra dwóch propozycji) i wszystkie przechodzą do dalszej walki. W drugiej turze głosujemy jak do tej pory (może być tajnie, jeżeli ja będę liczył :wink: ). Wtedy nie będzie takiej sytuacji, że wśród propozycji nie znajdzie się nic szczególnie interesującego dla siebie.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5189
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 7

Post autor: konwicki1980 »

Ja jestem za jak najprostszym systemem. Dwie tury to tylko niepotrzebne komplikacje.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 7

Post autor: Miszon »

Nic nie zmieniać. Każdy daje 5. Zapomniał to jego problem. Niech sobie zanotuje i przy następnym głosowaniu zajrzy do notatek.
Awatar użytkownika
Geephard
Posty: 698
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 11:13 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 2003
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Re: Plebiscyt topowy 7

Post autor: Geephard »

kajman pisze:Moim zdaniem stara forma się sprawdziła, ale jeżeli będzie taka potrzeba i przewaga głosów za nią to możemy spróbować. Tylko jeżeli ktoś chce zgłosić trzech wykonawców o których nikt wcześniej nie pomyślał to będzie miał problem. I druga rzecz: mało kto będzie chciał swoją dwójkę zgłosić, bo będzie czekać, aż ktoś zgłosi część jego faworytów, bo on będzie mógł zgłosić kolejnych. Ja w każdym razie czekałbym do ostatniej chwili.
Ja się nie upieram przy tym. Mi szczerze mówiąc to wszystko jedno jak będzie przeprowadzone głosowanie, tyle że na logikę ten sposób wydał mi się lepszy. Nie mniej jednak Twoja wypowiedź trochę mnie zdziwiła bo przecież przepisałem praktycznie Twój pomysł sprzed kilku miesięcy, który zresztą jest zacytowany przez gżgoża wyżej, zmieniając tylko głosy tajne na jawne, aby uniknąc powtarzania się głosów bo to byłoby zupełnie bez sensu. :)
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Plebiscyt topowy 7

Post autor: ku3a »

Yacy pisze:ja jestem za starym sprawdzonym sposobem. :)
i ja
Miszon pisze:Nic nie zmieniać. Każdy daje 5. Zapomniał to jego problem. Niech sobie zanotuje i przy następnym głosowaniu zajrzy do notatek.
howgh!
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Plebiscyt topowy 7

Post autor: neon.ka »

Może by otworzyć wątek z kolejnym plebiscytem już?

[ja szczerze powiedziawszy chętnie bym sprawdziła tą drugą opcję głosowania, ale skoro jest tylu przeciwników, to chyba raczej piszę to tylko gwoli wyrażenia swojego zdania]
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10710
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt topowy 7

Post autor: Neo01 »

Też jestem za otworzeniem (otwarciem?) głosowania. Pomysł z dwoma etapami wydaje mi się wart rozważenia, choć wcale nie jetem pewien czy bardzo zmieniłby wyniki.
ODPOWIEDZ