Plebiscyt topowy 5

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: neon.ka »

No ja to bym chciała oczywiście topów 8, bo w pierwszych 6 nie ma żadnego na który głosowałam... No albo chociaż 7 topów... tego Sigura próbuję już włączyć do topów od 2007 roku, i zawsze jest niedaleczko za tymi, które przechodzą...
A za 8 topami przemawiać może fakt, że gdyby przyjąć na każdy po 1 miesiącu, to wszystkie skończyłyby się akurat na koniec roku, bo zostało nam 9 miesięcy, ale NL jeszcze trwa...
Zdaję sobie jednak sprawę, że marne są szanse na pozytywny dla mnie rozwój wypadków...
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: ku3a »

kajman pisze:Tylko to ile będzie topów trzeba było ustalić wcześniej. W momencie kiedy pisałem o sześciu, to wszyscy to olali, co jest dla mnie przyjęciem propozycji
"regulamin" mówi o pięciu topach i wydaje mi się, że żeby go zmienić trzeba przeforsować zmianę, a nie jedynie zauważyć, że nikt nie był przeciwny zmianie. Bo jednocześnie z wyjątkiem Ciebie chyba nikt nie był za. Po prostu nie uznaliśmy tego za oficjalne "głosowanie" za zmianą "regulaminu".
kajman pisze:a teraz nagle wszyscy chcą 5 topów, co dziwi szczególnie w kontekście tego, że poprzednio nikt nie miał nic przeciwko 7 (PT3) i 8 (PT4) topom.
fakty wyglądają inaczej. i w PT3, i w PT4 była mowa o zwyczajowych pięciu topach i w obydwu przypadkach dołożyliśmy kolejne z ważnych powodów:
- PT3 - szóste miejsce (Lady Pank) doszło dlatego, że straciło tylko 1 punkt, ale przede wszystkim jednocześnie dostało znacznie więcej głosów (nie punktów) niż piąte miejsce, a siódme miejsce (Mark Knopfler) doszło dlatego, że straciło tylko 1 punkt do szóstego, ale co ważniejsze, Mark właśnie wydał nową płytę i przyjeżdżał do Polski na koncert;
- PT4 - dołożyliśmy miejsca 6-8 z zupełnie niezrozumiałego powodu. no chyba że kogoś przekonuje to, że zdobyły tyle samo punktów co miejsce piąte.
kajman pisze:I jeszcze jedno. Ja uważam, że czekanie na koniec NL to marnotrawstwo czasu.
nie wiem jak inni, ale ja mam co robić w życiu poza forum :-).
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: Robinson »

ku3a pisze:
kajman pisze:Tylko to ile będzie topów trzeba było ustalić wcześniej. W momencie kiedy pisałem o sześciu, to wszyscy to olali, co jest dla mnie przyjęciem propozycji
"regulamin" mówi o pięciu topach i wydaje mi się, że żeby go zmienić trzeba przeforsować zmianę, a nie jedynie zauważyć, że nikt nie był przeciwny zmianie. Bo jednocześnie z wyjątkiem Ciebie chyba nikt nie był za. Po prostu nie uznaliśmy tego za oficjalne "głosowanie" za zmianą "regulaminu".
Ja nawet chyba tego nie zauważyłem. A jeśli nawet zauważyłem, to potraktowałem jako luźną sugestię kajmana, nie przywiązując do tego większej wagi.
ku3a pisze:dołożyliśmy miejsca 6-8 z zupełnie niezrozumiałego powodu. no chyba że kogoś przekonuje to, że zdobyły tyle samo punktów co miejsce piąte.
Uwielbiam takie teksty. :lol:
ku3a pisze:
kajman pisze:I jeszcze jedno. Ja uważam, że czekanie na koniec NL to marnotrawstwo czasu.
nie wiem jak inni, ale ja mam co robić w życiu poza forum :-).
Kajman nie wierzy w życie pozaforowe.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: Miszon »

ku3a pisze:1. Bo jednocześnie z wyjątkiem Ciebie chyba nikt nie był za. Po prostu nie uznaliśmy tego za oficjalne "głosowanie" za zmianą "regulaminu".
2. dołożyliśmy miejsca 6-8 z zupełnie niezrozumiałego powodu. no chyba że kogoś przekonuje to, że zdobyły tyle samo punktów co miejsce piąte.
3. nie wiem jak inni, ale ja mam co robić w życiu poza forum :-).
1. Mhm. Luźna uwaga i tyle.
2. :lol:
3. ja to nic nie mówię, bo i tak ostatnio wszystko opuszczam, nawet Top Grechuty :oops: (zapomniałem zwyczajnie, że zaraz koniec, a w dodatku wówczas wyjechałem do rodziny)
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3252
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: Arkano »

Nirvana moja :P

Co do liczby topów - to nie mam zdania.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: kajman »

Sorry, ale nie uważam, że takie stwierdzenie:
Zacznę od pewnej sprawy, ktorą trzeba rozważyć wstępnie już teraz
można traktować jako luźną sugestię.
I przy okazji proszę o namiar na regulamin, bo jakoś nie pamiętam, żeby było twardo i oficjalnie zapisane że na mocy plebiscytow topowych robimy dokładnie 5 pierwszych topów.
I pewnie czeka nas następny plebiscyt tak gdzieś we wrześniu.
I jeszcze jedno: gdyby to ode mnie miało zależeć to wszystko by się odbywało dwa razy szybciej. I nie podejrzewam, że ktoś przy każdej rundzie pucharowej będzie odsłuchiwał wszystkie pary.
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: kajman »

Yacy pisze:- i za tym, aby nie czekać do końca NL. Zresztą ja już nie czekam i przesłuchuję sobie Marillion2 ;-)
A Nirvanę to pewnie masz już gotową? :wink:
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22019
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: Yacy »

a nie mam ;-) Ale Nirvana to jak sam pisałeś 3 płyty plus ewentualnie jakieś EPki czy rarytasy, ale tego i tak niewiele. Generalnie mogę powiedzieć, że znam Nirvanę, więc problemu nie będzie. A Marillion znam z Fishem, ze Stevem większość słyszałem po razie rok temu przed koncertem ;-) Płyty z Fishem są w komplecie w półfinale, więc teraz tylko przesłuchuję pozostałe i wybieram co lepsze kąski :-) no i czekam na Pidżamę :-)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: Robinson »

abd3mz pisze:
kajman pisze:ale pewnie część by chciała, żeby przeszła pierwsza ósemka.
pewnie się narażę, ale myślę, że liczba topów nie powinna zależeć od tego ilu osobom jest na rękę przeprowadzenie jakiegoś topu, ale raczej od wcześniejszych zasad.
To ja dołączam się do "narażenia się".
Bo ja bym na przykład chciał w takim razie, żeby przeszło 19 topów. ;) W ten sposób przynajmniej miałbym pewność, że prędzej czy później doczekam się topu Ironów. Bo tak to raczej nie będzie na to szans.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: neon.ka »

Robinson pisze:(...) Bo ja bym na przykład chciał w takim razie, żeby przeszło 19 topów. ;) W ten sposób przynajmniej miałbym pewność, że prędzej czy później doczekam się topu Ironów. Bo tak to raczej nie będzie na to szans.
rozumiem, że ten tekst pije do mnie. ;-) Ale no przyznam, że naprawdę ciężko mi się pogodzić, że za każdym razem tak niewiele brakuje Sigurom, a jest to jedyny zespół, na którego topie tak bardzo mi zależy... [pewnie w końcu pozostanie mi zrobić sobie ten top prywatnie...]
No ale brak jakiejkolwiek reakcji na to, co napisałam wcześniej nie pozostawia mi ani cienia złudzeń... ;-)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: Robinson »

A nie, nawet o Twoim poście nie pomyślałem. Odniosłem się tylko do tego, co kajman pisze, że "niektórzy by chcieli ...".
A co do Sigurów, to jeśli tylko mi przypomnisz przy następnym plebiscycie, to chętnie na nich zagłosuję. :)
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: kajman »

Robinson pisze:A nie, nawet o Twoim poście nie pomyślałem. Odniosłem się tylko do tego, co kajman pisze, że "niektórzy by chcieli ...".
Pisałem to w kontekście, że ostatnie dyskutowaliśmy czy robimy 8 czy 12 topów. A swoją drogą zastanawiam się, ile razy muszę pytać, nim dowiem się, gdzie mogę znaleźć regulamin mówiący o tym, że na mocy plebiscytu topowego przeprowadzamy topy pierwszych pięciu wykonawców.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22019
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: Yacy »

to nie jest regulamin, ale:
kajman przy plebiscycie nr 1 pisze:A potem organizować je w kolejności miejsc, jakie zajęły w plebiscycie (przy czym powiedzmy wchodzi w rachubę 5-6 pierwszych miejsc i kiedy się ten zestaw wyczerpie, zrobimy nowy plebiscyt).
kajman przy plebiscycie nr 2 pisze:2. Pięć, ewentualnie 6 pierwszych miejsc w plebiscycie to będą kolejne topy.
ksch przy plebiscycie nr 4 pisze:2. Pięć, ewentualnie 6 pierwszych miejsc w plebiscycie to będą kolejne topy. /ale ta zasada nie jest sztywna ;-)/
kajman przy plebiscycie nr 5 nic nie pisze:-
Wątku z plebiscytem nr 3 znaleźć nie mogę...
I z konkretnym regulaminem też. Nie sądziłem, że taki regulamin jest konieczny... A może ankieta? To chyba najlepsze narzędzie w tym przypadku. Opcje 5-6-8, a może i 4... Do tego kilkudniowy termin ankiety i demokratyczny werdykt gotowy. I może w ten sposób powinny być rozstrzygane liczby Topów w przyszłości, bo jednak mogą się zdarzyć różne przypadki /np. taka sama liczba punktów w poprzednim plebiscycie na pozycjach 5-8/

przy 4 plebiscycie byłem za ośmioma topami, ale to chyba było jednak za długo. A miało być nawet 12!!! Szkoda mi SDM, które w przypadku 8 topów by się załapało, ale 5 wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem...
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: krzysiek83 »

kajman pisze:Zacznę od pewnej sprawy, ktorą trzeba rozważyć wstępnie już teraz, chociaż pewnie ulegnie to modyfikacji po ogłoszeniu wyników, jak to bywało. Jest nią odpowiedź na pytanie, ile topów zostanie przeprowadzonych na mocy wynikow tego plebiscytu. Mi osobiście wydaje się, że odpowiednią liczbą będzie 6 plus minus jeden w przypadkach kiedy akurat gdzieś będą wyjątkowo duże lub zbyt małe różnice.
Myślałem, że tak właśnie będzie i każdy milcząco przyjął i zaakceptował to jako oczywistość... Ja tak zrobiłem.
Nie wiem skąd te całe kontrowersje. Chyba tylko wynikają z sympatii do zespołów z poszczególnych miejsc.
6 topów wydaje się oczywistością i nie wiem nad czym się zastanawiać.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: Miszon »

Głosowałem na 5 kandydatur, więc naturalnym się wydaje 5 Topów.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: ku3a »

nie ma żadnego regulaminu i dobrze, bo nie wszystko musi być obwarowane ścisłymi zasadami. ja napisałem "regulamin" w cudzysłowie.
dzięki Yacy za wyciągnięcie cytatów z poprzednich plebiscytów.

i dzięki za wytłuszczenie "liczby", mi się już zwykle nie chce, bo ile razy można...
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: abd3mz »

Yacy pisze:Wątku z plebiscytem nr 3 znaleźć nie mogę...
Ponieważ to ja go otworzyłem to pozwolę sobie uzupełnić:
abd3mz pisze:Zasady takie same jak poprzednio:
(..)
2. Pięć, ewentualnie 6 pierwszych miejsc w plebiscycie to będą kolejne topy.
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5016
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: adr »

Jestem za tym, żeby przeprowadzić 5 topów, bo na tyle można było głosować. I tak powinno być zapisane w oficjalnym regulaminie. Wyjątek: gdyby więcej niż jeden artysta znalazł się na 5 miejscu, wtedy robimy więcej topów.
Głosowanie mogłoby być tajne, przynajmniej pod koniec, by nie dochodziło do manipulacji. I oczywiście zakaz zmiany głosów - o tym jak w brzydki sposób przepchnięto top M.Knopflera zawsze będę przypominać. :evil:
Toolowi zabrakło punktu - trudno, będzie szansa następnym razem.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22019
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: Yacy »

abd3mz - dzięki! już myślałem, że nr 3 nie było :-)
nie wiem czemu funkcja "znajdź" po wpisaniu "pleb", nie widzi Twojego postu ... dlatego nie znalazłem... nawet teraz jak stanę tuż nad nim to nie zaznacza :know:
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: kajman »

Czyli zawsze była mowa o pięciu lub sześciu topach z wyjątkiem mojej wypowiedzi z tego topu, kiedy pisałem o 6 (plus minus jeden). Wprawdzie w 60% pojawiło się słowo ewentualnie, ale właśnie po to, żeby uwzględniać sytuację, gdy między miejscem piątym a szóstym nie będzie różnicy lub będzie ona minimalna i mniejsza niż między 6 i 7. W tym przypadku między miejscem 4 a 5 różnica wynosiła 4 punkty, 5 i 6 - 1 oraz 6 i 7 - 2. Poza tym na miejsca od 4 do 7 głosowało po 6 osób, czyli to nie zmienia optyki. Może po prostu od następnego plebiscytu zaczniemy zgłaszać po 6 propozycji i wtedy pewnie różnice będą większe.
I jeszcze jedno. Kolejna rzecz, o ktorej pisałem i której nikt nie skomentował to propozycja tajności, ale uważam, że nie od początku lecz gdzieś od połowy głosowania. To zapobiegnie manipulacjom z jednej strony, a z drugiej strony obawiam się że wprowadzenie tajności od początku może spowodować jeszcze większe rozproszenie głosow.
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3252
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: Arkano »

kajman pisze:I jeszcze jedno. Kolejna rzecz, o ktorej pisałem i której nikt nie skomentował to propozycja tajności, ale uważam, że nie od początku lecz gdzieś od połowy głosowania. To zapobiegnie manipulacjom z jednej strony...
Dla mnie to trochę trąci przesadyzmem i jestem zdecydowanie za jawnym głosowaniem. Może o czymś nie wiem, ale czy naprawdę zdarzały się tu na forum jakieś przypadki, które można by podciagnąć pod manipulowanie wynikami?
Ja jakoś jestem spokojny o uczciwość głosowania.
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 4972
Rejestracja: sob sty 14, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Opole/Olesno

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: Artur »

kajman pisze:I jeszcze jedno. Kolejna rzecz, o ktorej pisałem i której nikt nie skomentował to propozycja tajności, ale uważam, że nie od początku lecz gdzieś od połowy głosowania. To zapobiegnie manipulacjom z jednej strony, a z drugiej strony obawiam się że wprowadzenie tajności od początku może spowodować jeszcze większe rozproszenie głosow.
Ja jestem za tajnością głosowania ale pod warunkiem że byłaby wprowadzona od początku, bo co oznacza od połowy głosowania? W każdym Topie liczba uczestników jest różna trudno przewidzieć kiedy jest już połowa a kiedy nie. O rozproszenie wyników bym sie nie martwił, bo właściwie mnie jako głosujacego z czystym sumieniem, nie obchodzi czy moje głosy rozproszą ogólne wyniki czy nie, ważne że są moje. Co do manipulowania, to nic takiego nie zauważyłem ale gdyby ktoś chciał to zrobić to jest to bardzo proste i praktycznie nie do wykrycia, a czasami bardzo niewiele decyduje o danej pozycji utworu.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: neon.ka »

ja, jak już pisałam wiele razy, też jestem za tajnością - już od samego początku plebiscytu.
Oprócz argumentów wcześniej tu przytaczanych w sumie fajnie byłoby wnieść taką atmosferę niespodzianki, bo wtedy w ogóle nie byłoby wiadomo między jakimi mniej więcej wykonawcami toczy się pojedynek. :-)
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: Aro »

neon.ka pisze:ja, jak już pisałam wiele razy, też jestem za tajnością - już od samego początku plebiscytu.
i nie tylko tu, dodatkowo jestem takze za tajnością w NL (Yacy i ku3a wiedzą o co chodzi ) , ale o tym następnym razem i w innym wątku :wink:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15297
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 5

Post autor: Miszon »

Tajniości mówimy gromkie nie!
:wink:
ODPOWIEDZ