Nasz Top Edyty Bartosiewicz

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasz Top Edyty Bartosiewicz

Post autor: Neo01 »

kajman pisze:Co mnie cieszy:
2. Tylko ósme miejsce Skłamałam, jednego z 6 utworów Edyty, które uważam za kompletną pomyłkę (drugi z nich jest na miejscu 15).
Tutaj pozwolę się nie zgodzić, dla mnie jest to jeden z najlepszych polskich tekstów, zaśpiewany w sposób bardzo osobisty i ujmujący (co do miejsca 15. w zupełności się zgadzam, a dodałbym jeszcze miejsce 40.).
A poza tym: cieszy miejsce 1 ("Sen" trochę mi się juz znudził), jak i cała pierwsza 5, choć to pewnie było do przewidzenia. Zaskakujące dość dla mnie są tak wysokie pozycje utw. na miejscach 6 i 7. Cieszy obecność w 20. "Czasu przypływu" - jednego z piękniejszych erotyków, jakie słyszałem oraz nie taka zła pozycja "Move Over", choć mogłoby być lepiej :P "Nie jak przyjaciel" ewidentnie za nisko, szkoda że ten ponadczasowy utwór nie zrobił kariery... "Dobrze nam" też chciałoby się wyżej, ale to bardzo mało znany utwór... Ogólnie miły Top :)
Rodzinnych i pełnych miłości Świąt! :)
kajman
Posty: 64226
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasz Top Edyty Bartosiewicz

Post autor: kajman »

Neo01 pisze:
kajman pisze:Co mnie cieszy:
2. Tylko ósme miejsce Skłamałam, jednego z 6 utworów Edyty, które uważam za kompletną pomyłkę (drugi z nich jest na miejscu 15).
Tutaj pozwolę się nie zgodzić, dla mnie jest to jeden z najlepszych polskich tekstów, zaśpiewany w sposób bardzo osobisty i ujmujący (co do miejsca 15. w zupełności się zgadzam, a dodałbym jeszcze miejsce 40.).
No dobrze, poprawię się, uważam numery 8, 15 i 42 za totalną muzyczną pomyłkę. Zresztą zwracałem uwagę tylko na muzykę i text nie miał dla mnie żadnego znaczenia (chociaż gdybym analizował texty to numery 1 i 2 też byłyby bardzo wysoko). Przy takiej muzyce, jaka jest w Skłamałam to zupełnie nie jestem w stanie zwrócić uwagi na text. Żart w zoo faktycznie textowo prezentuje się słabo, ale muzycznie jest ciekawy.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9277
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Nasz Top Edyty Bartosiewicz

Post autor: Martyr »

Miałam jeszcze zagłosowac na top płyt ale kompletnie zapomniałam!!! :(
Zastanawiałam sie której płycie dać ode mnie pozycje 1. Bardzo lubię i "Sen" i "Szok & Show". Któraś z nich zajęłaby mój szczyt. Bardziej chyba skłaniałam sie ku tej drugiej.
Jednak z tego co widze, nawet gdybym dała "Szok & Show" na miejscu 1 i tak nie wygrałby z "Dzieckiem" więc chyba nie ma czego żałować..

A wyniki topu jeśłi chodzi o czołówke to znakomite! Mój top3 to top3 na forum!!! :D
Troszkę szkoda że "Szał" ma słabsze powodzenie. Ja bardzo lubię taką żywiołowość i temperament w utworach Edyty :)
Zdziwiłam sie nieco, że "Koziorożec" tak wysoko. Ale rónież muzycznie mi sie podoba, więc jest OK.
W sumie 2, 3 i 4 miejsce to utwory z płyty "Sen". Ładna przewaga tego albumu w czołówce. Podoba mi sie :)
Tomekk pisze:4. 221 Koziorożec ( 15+16+10+9+5+16+1+16+8+20+20+7+20+8+20+14+16 ) 17 osób (4 * #1)
5. 208 Dziecko ( 17+20+15+5+16+18+18+14+8+9+9+14+16+19+10 ) 15 osób (1 * #1)
Z ciekawości zapytam - co oznacza ten symbol na końcu w nawiasie?
Jeśli chodzi o pierwsza cyfre - to domyśliłam sie że jest to ilość "dwudziestek" na koncie danej piosenki. a to co dalej w nawiasie? :P


Życzę wszystkim również zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia! :)
Awatar użytkownika
1981
Posty: 4205
Rejestracja: czw sty 26, 2006 11:27 pm
Lokalizacja: Hangzhou

Re: Nasz Top Edyty Bartosiewicz

Post autor: 1981 »

Martyr pisze:Z ciekawości zapytam - co oznacza ten symbol na końcu w nawiasie?
Jeśli chodzi o pierwsza cyfre - to domyśliłam sie że jest to ilość "dwudziestek" na koncie danej piosenki. a to co dalej w nawiasie? :P
#1 = numer 1

Wesołych świąt. :)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasz Top Edyty Bartosiewicz

Post autor: Gary »

Gary pisze:A co do samego topu to mam nadzieję, że sprawdzi się biblijna przypowieść, że Ostatni będą pierwszymi. :wink:
No i słowo ciałem się stało...itd, itp. :D

Szkoda, że "Dziecko" wygrało z szokiem. No i dość nisko wylądował mój nr 2 (przegrał nawet z "Jenny" :roll: ), bo nr 3 jest tam gdzie powinien. :wink:
Awatar użytkownika
krzysiek83
Posty: 7406
Rejestracja: sob paź 04, 2008 8:34 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1995-2014
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasz Top Edyty Bartosiewicz

Post autor: krzysiek83 »

Mimo wszystko in minus zaskakuje mnie wysoka pozycja "Skłamałam". Ale chyba zadecydowała o tym znajomość tej piosenki (niektórzy głosowali np. tylko na single ;) ).Mocno dziwi mnie też niska pozycja "Dziecka". W końcu kandydata do TOPu Wszechczasów ;)
Czekam na wydanie nowej płyty, która ponoć jest nagrana (w większej lub mniejszej części?). Ciekawe czy się doczekam :know:
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasz Top Edyty Bartosiewicz

Post autor: Neo01 »

krzysiek83 pisze:Mimo wszystko in minus zaskakuje mnie wysoka pozycja "Skłamałam". Ale chyba zadecydowała o tym znajomość tej piosenki (niektórzy głosowali np. tylko na single ;) )
Niektórzy głosowali na nią ze względu na to, że jest to ich jedna z ulubionych :wink:
krzysiek83 pisze:Mocno dziwi mnie też niska pozycja "Dziecka". W końcu kandydata do TOPu Wszechczasów ;)
Myślę, że jak na popularność tej pieśni i tak jest dobrze :) ("Miłość jak ogień" też jest w propozycjach do Topu :roll: )
krzysiek83 pisze:Czekam na wydanie nowej płyty, która ponoć jest nagrana (w większej lub mniejszej części?). Ciekawe czy się doczekam :know:
Nowa płyta już co najmniej od dwóch lat jest gotowa i jest podobno świetna, a premiera miała być zdaje się ze 2 miesiące temu :roll: :(
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nasz Top Edyty Bartosiewicz

Post autor: Tomekk »

krzysiek83 pisze:Czekam na wydanie nowej płyty, która ponoć jest nagrana (w większej lub mniejszej części?). Ciekawe czy się doczekam :know:
wszyscy czekamy :wink: już od 3 lat ponoć jest gotowa :mrgreen:
@ Martyr - te liczby to ile razy dany numer był na pierwszym miejscu w Waszych głosowaniach.
"Skłamałam" to bardzo dobry utwór, nie rozumiem czemu Wam się nie podoba, i jak dla mnie jest za nisko, podobnie jak "Szał". Edyta pięknie wykonuje ballady jak i rockowe kawałki. :wink:
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10711
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasz Top Edyty Bartosiewicz

Post autor: Neo01 »

Tomekk pisze: "Skłamałam" to bardzo dobry utwór, nie rozumiem czemu Wam się nie podoba, i jak dla mnie jest za nisko, podobnie jak "Szał". Edyta pięknie wykonuje ballady jak i rockowe kawałki. :wink:
wreszcie mam sojusznika :P
Awatar użytkownika
mateusz15
Posty: 5924
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:08 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003 roku
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasz Top Edyty Bartosiewicz

Post autor: mateusz15 »

Wygrało co miało wygrać. Szkoda, że 'Moja ulubiona pora roku' nie zaszła wyżej, najpiękniejszy utwór z 'Dziecko'. 'nie jak przyjaciel' powinien chociaż 10 oczek wyżej. 'Skłamała' i 'Niewinność' o 10 miejsc za wysoko. Ale nie spodziewałem się, aż 5. miejsca "Dziecka" :wink: Ogólnie łądnie, ale przetasowałbym kilka miejsc :P
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15299
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasz Top Edyty Bartosiewicz

Post autor: Miszon »

Spóźniony z powodu zapomnienia w świąteczno-Topowym zamieszaniu:

1. Koziorożec
(2. Egoiści)
2. Sen
3. Ostatni
4. Czas Przypływu
5. Tatuaż
6. Urodziny
7. Możesz
8. Zabij Swój Strach
9. Szał
10. Wonderful Tonight
11. Żart w Zoo
12. Podwodne Miasta
13. Na Nic Gniew
14. Jenny
15. Boogie, Czyli Zemsta Słodka Jest
16. Pomyśl o Mnie
17. Ty Rozumiesz
18. Angel
19. Wewnątrz
20. The Eye

Tylko to, co znam, czyli 2 płyty + single.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9277
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Nasz Top Edyty Bartosiewicz

Post autor: Martyr »

Również oczekuję nowej płyty i z niecierpliwością czekam na moment, gdy Edyta pokaże ją światu w całej okazałości :P
Tomekk pisze:"Skłamałam" to bardzo dobry utwór, nie rozumiem czemu Wam się nie podoba, i jak dla mnie jest za nisko, podobnie jak "Szał". Edyta pięknie wykonuje ballady jak i rockowe kawałki. :wink:
cieszę się, że też podzielasz moje zdanie co do rockowych numerów Edyty, w szczególności "Szału" :D
kajman
Posty: 64226
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasz Top Edyty Bartosiewicz

Post autor: kajman »

Martyr pisze:
Tomekk pisze:"Skłamałam" to bardzo dobry utwór, nie rozumiem czemu Wam się nie podoba, i jak dla mnie jest za nisko, podobnie jak "Szał". Edyta pięknie wykonuje ballady jak i rockowe kawałki. :wink:
cieszę się, że też podzielasz moje zdanie co do rockowych numerów Edyty, w szczególności "Szału" :D
Tak się zastanawiam czy według Was ballady Edyty nie są utworami rockowymi?
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nasz Top Edyty Bartosiewicz

Post autor: Tomekk »

kajman pisze:Tak się zastanawiam czy według Was ballady Edyty nie są utworami rockowymi?
no niby są, ale ballady podchodzą raczej pod pop, bo "Skłamałam" to rock :?:
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasz Top Edyty Bartosiewicz

Post autor: ku3a »

Tomekk, przydałoby się, żebyś dopisał, że chodzi o top Edyty Bartosiewicz:
http://www.forum.lp3.pl/viewtopic.php?p=169039#p169039 ;-)
Tomekk
Posty: 10729
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nasz Top Edyty Bartosiewicz

Post autor: Tomekk »

naprawione :wink:
ODPOWIEDZ