Nasz top Dżemu!!!

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Nasz top Dżemu!!!

Post autor: tadzio3 »

A więc tradycyjnie. Wybieramy 20 najlepszych Waszym zdaniem utworów oraz 5 płyt zespołu Dżem. Nie ma żadnych co do tego ograniczeń, tzn. Dżem w najrozmaitszych konfiguracjach, z różymi wokalistami (Riedlem, Dewódzkim, Balcarem, Nalepą, czy Wierzcholskim), bądź jeszcze innymi pojedyńczymi projektami. Można również głosować (jak ktoś chce) na wersje koncertowe np z "Listu do R na 12 głosów". Nie chcę stawiać żadnych organiczeń. Każdy indywidualnie sobie je ustali, a i tak wyjdzie jak chce wiekszość :)

Termin głosowania do 7 lutego włącznie!

DO DZIEŁA!!! 8)
Ostatnio zmieniony śr sty 28, 2009 3:05 am przez tadzio3, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: Gary »

Z różnymi wokalistami? Trochę to dziwne by było, gdyby np. top Dżemu wygrał Dżem z Kasią Kowalską na wokalu. Ja sam mam wątpliwości jak traktować płyty z Nalepą i Wierzcholskim. Traktuje je jednak jako "skoki w bok." :wink:
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: tadzio3 »

Gary pisze:Z różnymi wokalistami? Trochę to dziwne by było, gdyby np. top Dżemu wygrał Dżem z Kasią Kowalską na wokalu. Ja sam mam wątpliwości jak traktować płyty z Nalepą i Wierzcholskim. Traktuje je jednak jako "skoki w bok." :wink:
Ale Dżem to Dżem. Płyty te były desygnowane taką nazwą, w pełnym składzie. Czymże więc różniły się od płyt np z Dewódzkim?
Ale nie ma co się martwić, że wygrają tego typu piosenki. Jestem pewny, że niewiele osób zdecyduje się na głosowanie na nie. Nie chcę jednak niczego narzucać, blokować.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: Yacy »

ja przesłuchałem juz m.in. te dwie płyty. i dziwne ale z Nalepą kilka kawałkow przeszło dalej, a z Wierzcholskim ... żaden. I to nie dlatego, że nie lubie pana Sławka ;-) To po prostu nie jest TEN Dżem! I tak nawet mam opisane te płyty Dżem i Nalepa oraz Wierzcholski i Dżem :-) Pewnie to niekoniecznie prawidłowo, ale mi pasuje ;-)
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: kajman »

Yacy pisze:ja przesłuchałem juz m.in. te dwie płyty. i dziwne ale z Nalepą kilka kawałkow przeszło dalej, a z Wierzcholskim ... żaden. I to nie dlatego, że nie lubie pana Sławka ;-)
Oj, próbowałbyś nie lubić Sławka, to bym się z Tobą policzył. :lol: A zlot niedługo. :mrgreen: Zważ że jestem toruńczykiem, a ze Sławkiem pracowałem razem w redakcji muzycznej studenckiego Radia Centrum.
Żeby nie mnożyć bytów to proponuję termin minimum: 7 luty. Później też może być, ale wcześniej? Poprzedni weekend to zlot.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: Yacy »

alez ja przeciez napisałem - może za mało to podkreśliłem - że Go lubię :-) Byłem na kilku jego koncertach i nawet mam/miałem harmonijkę i próbowałem sie uczyć z kasety przez niego wydanej ;-)
Ale jeśli chodzi o Top Dżemu to nic się u mnie nie znajdzie z płyty Ciśnienie :-( i nawet Odlot tego nie zmieni - sorki ;-)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: Gary »

tadzio3 pisze:Ale Dżem to Dżem. Płyty te były desygnowane taką nazwą, w pełnym składzie. Czymże więc różniły się od płyt np z Dewódzkim?
Ale nie ma co się martwić, że wygrają tego typu piosenki. Jestem pewny, że niewiele osób zdecyduje się na głosowanie na nie. Nie chcę jednak niczego narzucać, blokować.
Ja napisałem o własnych rozterkach, a każdy zrobi jak uważa. :)
A czym się różni od płyt Dewódzkiego? Moim zdaniem to oczywiste. Dlatego pisałem o "skokach w bok". :)
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: ku3a »

a po co tyle wykrzykników w tytule wątku? :-)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:a po co tyle wykrzykników w tytule wątku? :-)
Hehehe :lol:
Bo w końcu jest upragniony top. I to, że właśnie ja mogłem zacząć ten właśnie wątek. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: Gary »

tadzio3 pisze:A więc tradycyjnie. Wybieramy 20 najlepszych Waszym zdaniem utworów zespołu Dżem.
Rozumiem, że top 5 ulubionych płyt również? :)



Właśnie słucham sobie "Do Kołyski" i o dziwo muszę stwierdzić, że wersja singlowa podoba mi się bardziej od albumowej, a z reguły u mnie jest odwrotnie.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: Miszon »

Ja akurat uwielbiam tą dłuższą, albumową, która np. NIE ZOSTAŁA zagrana w zeszłym roku w TWC :evil: .
Niby różnica jes niewielka, ale ta minimalna wokaliza i lekkie zmiany artykulacji bardzo mi się podobają. Nie bez kozery pan Piotr Kaczkowski zawsze grał tą dłuższą.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: tadzio3 »

Gary pisze:
tadzio3 pisze:A więc tradycyjnie. Wybieramy 20 najlepszych Waszym zdaniem utworów zespołu Dżem.
Rozumiem, że top 5 ulubionych płyt również? :)
A tak, tak. Oczywiście. Już dopisuję!
Awatar użytkownika
tsch
Posty: 2560
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 7:23 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: tsch »

Jako termin proponuję 27 I - rocznica śmierci Pawła Bergera, tuż przed Odlotem ;-)
kajman
Posty: 64170
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: kajman »

ksch pisze:Jako termin proponuję 27 I - rocznica śmierci Pawła Bergera, tuż przed Odlotem ;-)
Moim zdaniem to zdecydowanie za wcześnie.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: tadzio3 »

Moim zdaniem też za wcześnie. Tzn ja spokojnie zdążę, bo nie będe odsłuchiwał utworów i mogę po kilkuminutowym zastanowieniu ją ułożyć, ale pewnie nie wszyscy tak mają.
Poczekma na kolejne propozycje.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15288
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: Miszon »

A moim zdaniem termin OK.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: tadzio3 »

Jeżeli jeszcze kilka osób będzie chciało właśnie w tym terminie to ine ma problemu. Z tym, żeby potem nie było, że pod koniec terminu będą prośby o wydłużenie go.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: Yacy »

Dla osób, które są na bieżąco to wystarczy. Dla tych, którzy chcą lepiej poznać dyskografię, to zdecydowanie za mało. Przynajmniej 14 płyt to jak dla mnie - na dokładne poznanie - potrzeba razy dwa czyli 28 dni :-) [mam przerobione to w innych przypadkach ;-)]
Ale jeśli o mnie chodzi to akurat Dżem często u mnie gości, więc wystarczy taki okres! Ale z jeszcze innej strony - może nie ma się co tak spieszyć i dołożyć jeszcze ze 2 tygodnie...
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: Robinson »

tadzio3 pisze:Jeżeli jeszcze kilka osób będzie chciało właśnie w tym terminie to ine ma problemu. Z tym, żeby potem nie było, że pod koniec terminu będą prośby o wydłużenie go.
Takie prośby pojawiają się bez względu na to, czy to jest 3 tygodnie czy 3 miesiące.
Mnie podany termin odpowiada. W końcu to jest cały miesiąc.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: Gary »

Ja jestem za terminem, który wybierze większość.


Na początek mój top płyt Dżemu. Pierwsza dwójka zdecydowanie, ale różnica między nimi - minimalna. :)


1. Detox
2. Najemnik
3. Cegła
4. Zemsta Nietoperzy
5. Autsajder
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: tadzio3 »

To niech będzie ten 27 styczeń! Ewentualnie jeżeli będą prośby przedłuże o tydzień.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: abd3mz »

tadzio3 pisze:To niech będzie ten 27 styczeń! Ewentualnie jeżeli będą prośby przedłuże o tydzień.
Jeśli nikt nie ma nic naprzeciwko to ja już bym o to poprosił. :-)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22006
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: Yacy »

mój top płyt Dżemu:

1. Detox (1991)
2. Cegła (1985)
3. Najemnik (1989)
4. Zemsta nietoperzy (1987)
5. Autsajder (1993)

6. The Band Plays On... (1989, instrumentalna)

i to tyle jeśli chodzi o całe płyty... A jeśli chodzi o utwory, to mam w tej chwili 44 i nie wiem czy uda mi się dociągnąć do top50 ;-)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9771
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: tadzio3 »

abd3mz pisze:
tadzio3 pisze:To niech będzie ten 27 styczeń! Ewentualnie jeżeli będą prośby przedłuże o tydzień.
Jeśli nikt nie ma nic naprzeciwko to ja już bym o to poprosił. :-)
Poczekam na więcej próśb, a teraz prosiłbym jednak, żeby starać się zdążyć w ustalonym czasie.
Awatar użytkownika
Arkano
Posty: 3250
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 7:38 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: n. 283 - przełomowe
Lokalizacja: Śrem

Re: Nasz top Dżemu!!!

Post autor: Arkano »

tadzio3 pisze:
abd3mz pisze:
tadzio3 pisze:To niech będzie ten 27 styczeń! Ewentualnie jeżeli będą prośby przedłuże o tydzień.
Jeśli nikt nie ma nic naprzeciwko to ja już bym o to poprosił. :-)
Poczekam na więcej próśb, a teraz prosiłbym jednak, żeby starać się zdążyć w ustalonym czasie.
Też chciałbym późniejszy termin.
ODPOWIEDZ