Nasz Top Queen

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasz Top Queen

Post autor: Miszon »

ku3a pisze:jak dla mnie mimo wszystko niespodzianka, że nie Bohemian na pierwszym.
no a "You Don't Fool Me" to wielka niespodzianka.
Ja też jestem w szoku.
Od początku liczyła się tylko czołowa trójka, jednak rapsodia raczej pewnie prowadziła, aż do momentu, kiedy 6 osoba od końca "odważyła się" jako pierwsza dotąd nie zagłosować na któryś z kawałków czołowej trójki i to właśnie na rapsodię, dając jednocześnie 19 punktów "showowi". W samej końcówce już w czołówce się niewiele działo, bo więcej osób odważało się nie głosować na te 3 kawałki (poza "Innuendo", które tylko 1 osoba pominęła!).
"You Don't Fool Me" od początku było w czołówce razem z dwoma stadionowymi klasykami i "these are the days...", nawet finisz "We are the champions" (3 razy w pierwszej dwójce w krótkim czasie) mu nie zagroził. W końcówce ostro finiszowały z kolei kawałki ze środka peletonu, gdzie cały czas trwała ostra walka: "Who Wants To Live Forever" (jak dla mnie zaskok równy "you don't fool me"!), "I Want It All", "Radio Ga Ga", "Too Much Love Will Kill You" i "Bicycle Race" (szczególnie to).
kajman
Posty: 64210
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Nasz Top Queen

Post autor: kajman »

Jak dla mnie zaskoczeniem jest wielka klęska utworow z l. 70-tych. Wydawało mi się, że Bohemian rhapsody wygra, We are we champions i We will rock you będą w wielkiej piątce, a Bicycle race i Somebody to love załapią się do 10, a w kategorii płyt tylko Innuendo będzie w stanie walczyć z NAO i NOW.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22020
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Nasz Top Queen

Post autor: Yacy »

Miszon pisze:Od początku liczyła się tylko czołowa trójka, jednak rapsodia raczej pewnie prowadziła, aż do momentu, kiedy 6 osoba od końca "odważyła się" jako pierwsza dotąd nie zagłosować na któryś z kawałków czołowej trójki i to właśnie na rapsodię, dając jednocześnie 19 punktów "showowi".
:oops: przyznaję się - TO JA!!! :oops: :P
Rapsodia spadała z każdym przesłuchaniem innych utworów, aż zatrzymała się na 22 miejscu.
Wyniki misie podobają, chociaż nr 1 jest dla mnie zaskoczeniem. ale miłym :-)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasz Top Queen

Post autor: Miszon »

Teraz komentarz ogólny (później będzie jeszce osobisty :) ).

Queen było jak ich herb - jedność celu, myśli, wykonania, niczym czterogłowy lew, a swoją oryginalność zawdzięczało także to, że każdy z członków miał swój własny styl. To, że tak długo potrafili utrzymać skład i to raczej bez większych zawirowań było może także spowodowane tym, że każdy z nich mógł się "wyżyć" artystycznie i miał własne przeboje (a na pogłoski o tym, że zespół po trasie "Live Magic" spowodowane raczej problemami osobistymi członków zespołu Freddie odpowiada na płycie "Live at Wembley" dziś nieco inaczej brzmiącymi słowami: "there are some rumours that we gonna split. It's bullshit! We'll play together till we f*ckin die!"). No i aby sprawdzić, czy faktycznie ta moja teza ma uzasadnienie spojrzałem sobie, jak wygląda ta pierwsza 20 pod względem autorstwa:

The Show Must Go On - May, podpisane Queen (na ostatnich płytach, aby uniknąć sporów o tantiemy, zespół podpisywał się wspólnie - to też ciekawa decyzja!)
Bohemian Rhapsody - Mercury
Innuendo - Queen (tu faktycznie każdy coś dodał)
You Don't Fool Me - Queen
Who Wants To Live Forever - May
These Are The Days Of Our Lives - podpisane jako Queen (Mercury?)
We Are The Champions - Mercury
We Will Rock You - Mercury
I Want It All - Queen
Radio Ga Ga - Taylor
Too Much Love Will Kill You - May, Musker, Lammers
Bicycle Race - Mercury
Heaven for Everyone - Taylor
Love of My Life [głównie wersja koncertowa] - Mercury - tu uwaga: polecam wersję z VHS z Brazylii (bodajże 1982). Może dlatego, że nie stadion, lecz hala, ale śpiew ludzi brzmi tam najlepiej (mimo że pewnie nie znają angielskiego w dużej części!)
I Want To Break Free - Deacon
I'm Going Slightly Mad - Queen (prawdopobnie Mercury)
Friends Will Be Friends - Deacon
Don't Stop Me Now - Mercury
Another One Bites The Dust - Deacon (jakżeby inaczej :) )
Somebody To Love - Mercury - a to był ulubiony kawałek Freddiego

Czyli faktycznie, coś w tym jest.

Jeśli chodzi o płyty z pierwszej 20 to mamy tak:

Innuendo - 4
Made in Heaven - 3
A Kind of Magic - 2
News of the World - 2
The Works - 2
A Night at the Opera - 1,5 :)
The Miracle - 1
Jazz - 1
The Game - 1
A Day at the Races - 1
Live at Wembley '86 - 0,5 :)

Czyli w miarę przełożyło się to na top płyt.

(Jeśli ktoś chce, może przeliczyć np. pierwszą 50).


Co do topu teledysków:
Zaszła ciekawa sytuacja - wygrał teledysk, który był "queen killer", bo jak mówiono "zabił" karierę zespołu w Stanach. Może gdyby lała się tam krew, to nie byłby "nieobyczajny", bo przecież zabijanie nic strasznego, a "chore przebieranki" owszem... :roll:
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasz Top Queen

Post autor: Miszon »

Komu mało Queen, a chciałby mieć ich płyty tanio na półce, to informuje, że 24 listopada rusza kolekcja 24 płyt Queen w serii Kolekcje GW. DO każdej płyty texty, książeczka z historią zespołu itp. :)
Info tu:
http://kulturalnysklep.pl/QUEEN/prcl/ko ... queen.html
Minus, że nie po kolei te płyty (dziwne), ale cóż...
ODPOWIEDZ