Nasz Top Metalliki

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

to pierwszy jak do tej pory Top, a byc moze jedyny w ogole, przy ktorym wyniki traktuje jako ciekawostke. chodzi mi o to, ze jakie by nie byly, to bylbym zadowolony i choc mam swoich faworytow, to nie mialbym nic przeciwko, zeby wyzej znalazly sie utwory ktore mniej uwielbiam.

podziekowania dla IZY za poprowadzenie Topu. trzymam kciuki, zeby nastepnym razem juz udalo sie byc na koncercie!
Megalomaniac 3-owy pisze:...oprócz jednego kawałka wszystko opanowane od lat...więc albo ten kawałek z load - re load albo jaki nowy!??
"Devil's Dance" - "Reload". Na bisach poszly 2 krotkie kawalki z "Garage", a tak to DD bylo jedynym (!) kawalkiem zagranym z plyt pozniejszych niz "Metallica".

potwierdzam - na plycie naglosniecie znakomite!
Ostatnio zmieniony czw maja 29, 2008 12:53 pm przez ku3a, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9258
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

Megalomaniac 3-owy pisze:...oprócz jednego kawałka wszystko opanowane od lat...więc albo ten kawałek z load - re load albo jaki nowy!??
no ciekawam który to :)
EDIT: o! widze ze Kuba juz napisał :D
Megalomaniac 3-owy pisze:jak za kilka minut dotrę do domu to to sobie sprawdzę na spokojnie
co znaczy ze ten post wysłałes ... z komórki? :)
mały filmik wspomnieniowy: (bardzo byc moze ze to znacie :) )
http://pl.youtube.com/watch?v=wbABog7jD ... re=related
31 maj 2004
Ostatnio zmieniony czw maja 29, 2008 12:56 pm przez Martyr, łącznie zmieniany 1 raz.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

a wlasnie, jeszcze jedno - taki mały zawód to to, ze nie zagrali nic nowego...
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9258
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

Zabrakło czegoś z Waszych najbardziej uwielbianych pieśni Metalliki?
ku3a pisze: Na bisach poszly 2 krotkie kawalki z "Garage", a tak to DD bylo jedynym (!) kawalkiem zagranym z plyt pozniejszych niz "Metallica".
czy to znaczy ze nie było np. "Whiskey In The Jar"?
Awatar użytkownika
Megalomaniac 3-owy
Posty: 338
Rejestracja: pt mar 03, 2006 1:48 am
Lokalizacja: Działoszyn

Post autor: Megalomaniac 3-owy »

Whiskey nie zagrali bo pewnie przed koncertem wypili :lol:
tak samo jak nie grają Oriona a słuchacze się domagali na płycie!! bo na polskiej fladze był napis orion
...ale jakby nie patrzeć nasza flaga na koniec spoczeła na perkusji Urlicha

a to set lista jaką zagrali

The Ectasy Of Gold
Creeping Death
For Whom The Bell Tolls
Ride The Lightning
Harvester Of Sorrow
The Unforgiven
And Justice For All
???? Devil's Dance tak jak pisałem nie znałem tego kawałka jak reszty przebojów bo te dwie płyty LOAD & Re-LOAD może 2 razy miałem w odtwarzaczu
Disposable Heroes
Welcome Home
Master Of Puppets
Whiplash
Nothing Else Matters
Sad But True
One
Enter Sandman
Last Caress
So What
Seek And Destroy
Nivo
Posty: 888
Rejestracja: sob maja 19, 2007 10:20 pm
Lokalizacja: KATowice

Post autor: Nivo »

Martyr pisze:Zabrakło czegoś z Waszych najbardziej uwielbianych pieśni Metalliki?
ku3a pisze: Na bisach poszly 2 krotkie kawalki z "Garage", a tak to DD bylo jedynym (!) kawalkiem zagranym z plyt pozniejszych niz "Metallica".
czy to znaczy ze nie było np. "Whiskey In The Jar"?
:lol:
Zastanawiałem się czy zejdą tak nisko, jak już leciał "Green Hell" wkrótce potem "So what" - robiło się groźnie.
Po Metallice koncertowych jest zaledwie parę piosenek (przecież nie zagrają dobrego skąd inąd "Low man's lyrics" bo by publika siadła)
Widzę że całkiem spora ekipa z forum była :) Fajnie.

"One", to w sumie dziwne... pomimo że Justice to jeden z najlepszych albumów metallicy to "One" wg mnie jest lepszy z orkiestrą... ale to może ja taki dziwny jestem.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Martyr pisze:Zabrakło czegoś z Waszych najbardziej uwielbianych pieśni Metalliki?
tu moge napisac mniej wiecej to samo, co napisalem w komentarzu do topu:
"to pierwszy jak do tej pory Top, a byc moze jedyny w ogole, przy ktorym wyniki traktuje jako ciekawostke. chodzi mi o to, ze jakie by nie byly, to bylbym zadowolony". cokolwiek by nie zagrali, byloby dobrze :-).
Martyr pisze:czy to znaczy ze nie było np. "Whiskey In The Jar"?
w szczegolnosci to wlasnie to znaczy. ale na "Whiskey" akurat wcale nie liczylem, biorac pod uwage, ze nie zagrali tego na zadnym z dwoch wczesniejszych ich koncertow na ktorych bylem.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

A teraz u Kaczkowskiego "Brothers In Arms" w wersji Mettalicy :D
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

jeszcze a propos wynikow Topu - "Free Speach For The Dumb" ma 2 razy po jednym punkcie, a powinno byc chyba raz, bo zdaje sie, ze tylko kajman to dał (wtedy zmniejszylaby sie liczba utworow, na ktore oddalismy glosy).
kajman
Posty: 64026
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

A ja się cieszę z wyników, bo moja ulubiona trójka była na 13, 19 i 30 miejscu czyli jak na moje gusta to całkiem wysoko.
Poza tym podobnie jak ku3a, chociaż znacznie mniej intensywnie nie przeszkadzałby mi specjalnie żaden wynik, bo z utworów, które przesłuchałem nawet te, które nie zmieściły mi się do 50, takie jak One, brzmiały całkiem nieźle i nie raniły moich uszu, jak niektóre utwory w kilku z poprzednich topów.
Awatar użytkownika
jotem3
Posty: 3468
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:09 pm
Lokalizacja: Świeszyno

Post autor: jotem3 »

a ja cieszę się z wyników jeszcze bardziej - pierwsza moje ósemka znalazła się w wynikowej dyszce, w tym pierwsza trójka prawie na swoim miejscu (tylko z zamianą One i Nothing Else Matters). No i co najważniejsze - wspólny numer jeden :-) Dzięki za zabawę :-)
IZA
Posty: 595
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 12:08 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: IZA »

ku3a pisze:jeszcze a propos wynikow Topu - "Free Speach For The Dumb" ma 2 razy po jednym punkcie, a powinno byc chyba raz, bo zdaje sie, ze tylko kajman to dał (wtedy zmniejszylaby sie liczba utworow, na ktore oddalismy glosy).
Dzięki za czujność - błąd poprawiony.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

No szok! :D
Nie spodziewałem się, więc tym bardziej cieszy mnie zwycięstwo "The Unforgiven"! 8)
Awatar użytkownika
bobby-x
Posty: 9891
Rejestracja: pt lis 11, 2005 5:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: czerwiec 1983
Lokalizacja: Powiat Otwocki, Mazowiecki Park Krajobrazowy
Kontakt:

Post autor: bobby-x »

Megalomaniac 3-owy pisze:i 'jadymy' z kawałkami

1 !!!!. DYERS EVE gdy słucham zawsze dreszczyk.... no i tekst nawiązujący do minionego już dnia ;-))
dopiero teraz udało mi się zajrzeć w ten wątek, proszę bardzo Megalomaniac prawdziwy fan metalu zagłosował tak jak trzeba.

Wyniki utworów i płyt były do przewidzenia - dla mnie niestety kiepskie, jakoś zdecydowanie za bardzo balladowe a nie metalowe - Metallikowe. W pierwszej dyszce ponad połowa ballad, yaaaakk ale to jest forum trójki a nie metalu, no cóż wyniki trza uszanować.

Najlepszy album.... yaaaakkk od tego albumu metalowy charakter tej kapeli właściwie umarł a zaczął się komercyjny bieg po dolarki, yaaaakkk.
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

o wlasnie!
lepiej przez 25 lat robic to samo!
8)
Awatar użytkownika
Megalomaniac 3-owy
Posty: 338
Rejestracja: pt mar 03, 2006 1:48 am
Lokalizacja: Działoszyn

Post autor: Megalomaniac 3-owy »

Nivo pisze: Zastanawiałem się czy zejdą tak nisko, jak już leciał "Green Hell" wkrótce potem "So what" - robiło się groźnie.
...Metallica nie zagrała drugiej części Last Caress/ czyli Green Hell darłem się pod nosem przy tym kawałku...
... przy innych również choć przy jednym ni w ząb
Awatar użytkownika
Megalomaniac 3-owy
Posty: 338
Rejestracja: pt mar 03, 2006 1:48 am
Lokalizacja: Działoszyn

Post autor: Megalomaniac 3-owy »

Szkoda Bobby-x że nie głosowałeś...bo podniosło by się średnią tych czadowniejszych kawałków...a tak Top troszkę wygląda tak jakby Metallica nie grała Trash-metalu a obce kawałki i jeno ballady rockowe. I tak sobie myślę z mojego punktu/gustu słuchania jak można nie lubić albo się może nie podobać jakiś ostrzejszy kawałek Metaliki przecież to taka lekka i przyjemna dla ucha muzyka aż nie mogę uwierzyć że kogoś może zamęczyć taki dźwięk... a jednak...
...po spisie utworów z naszego topu widać że James & Lars tu nie zaglądali i jak dla mnie to dobrze... :lol: :lol: koncert był super bo przeważały lata '80
Awatar użytkownika
Megalomaniac 3-owy
Posty: 338
Rejestracja: pt mar 03, 2006 1:48 am
Lokalizacja: Działoszyn

Post autor: Megalomaniac 3-owy »

ku3a pisze:o wlasnie!
lepiej przez 25 lat robic to samo!
8)
Jak dobrze to czemu nie :wink:
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Grupa Metallica umieściła w sieci zapis koncertu, który 28 maja odbył się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Całość informacji tutaj:
http://muzyka.onet.pl/0,1760245,newsy.html
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

A w niedzielnym minimaxie fragment tego nagrania zapuścił Kaczkowski, zapowiadając, że tej samej nocy całość (chyba) puści Grzegorz Zembrowski :).
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Pan Grzegorz puścił fragmenty - przecież prawie dwie godziny. Chociaż z tego co mówił to w Mikrokosmosie pojawi sie całość. Chyba w następnej aydycji cd.
krzyś
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 5:23 pm

Re: Nasz Top Metalliki

Post autor: krzyś »

1.One
2.Master Of Puppets
3.Nothing Else Matters
4.Whiskey In The Jar
5.The Unforgiven
6.Frantic
7.Enter Sandman
8.The Memory Remains
9.Turn The Page
10.St.Anger
11.Shortest Straw
12.For Whom The Bell Tolls
13.Harvester Of Sorrow
14.Fade To Black
15.Seek & Destroy
16.Sad But True
17.Welcome Home[Sanitorium]
18.Fight Fire With Fire
19.Escape
20.Die,Die My Darling
ODPOWIEDZ