nasz Top Marka Knopflera

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Gary pisze:A ja się niedawno męczyłem przez 4 godziny z "Golden Heart". :twisted: :wink:
U mnie zrywało połączenie. Np. po godzinie udało mi się ściągnąć jakieś 30% pliku, a po następnej godzinie 50% i ... połączenie zostało przerwane.
Miałem tak kilka razy. Ale rapidshare jest zwykle OK. :)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Robinson pisze:OK, dzięki. Mam już kilka albumów dzięki tym różnym linkom do rapida.
Ja już mam wszystkie, które były na pebie i widzę, że brakuje mi 6 albumów. W takim razie reszta z chomika.
CRYWOLFF
Posty: 13
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:23 pm
Lokalizacja: ???

Post autor: CRYWOLFF »

czyżbym był tym razem pierwszy??? zaryzykujmy zatem....mój TOP 10 knopflera wygląda tak! 1. what it is. 2. true love will never fade. 3. cannibals. 4. sailing to philadelphia. 5. punish the monkey. 6. boom! like that. 7. silvertown blues. 8. why aye man. 9. he's the man. 10. golden heart. no i to na tyle. dzięki i pozdrawiam....Witek
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

z komorki piszesz?
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

Mój top w zasadzie gotowy, ale może jeszcze się powstrzymam z jego podawaniem, a może zrobię jakąś małą korektę, tym bardziej, że liczy on nietypową liczbę 17, ale akurat tyle piosenke doszło do takiego mojego finału po ostrej selekcji. być może dokoptuję jeszcze 3 przeboje.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

dokoptuj :-).

no dobra, zmieniam - glosujemy na 20 utworow :-). mozna rozszerzyc zapostowane juz zestawy.
CRYWOLFF
Posty: 13
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:23 pm
Lokalizacja: ???

Post autor: CRYWOLFF »

nieeee a ...dlaczego??
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

myslalem, ze nie uzywasz duzych liter i przejscia do nowej linii, bo tak latwiej z klawiatury telefonu
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

CRYWOLFF pisze:nieeee a ...dlaczego??
Łatwo przez pomyłkę nie zauważyć Twoich głosów, bo nie wyglądają jak głosy, tylko jak jakaś wypowiedź. Dużo czytelniej by było, gdyby każde miejsce było w osobnej linijce. :)
CRYWOLFF
Posty: 13
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:23 pm
Lokalizacja: ???

Post autor: CRYWOLFF »

nie używam dużych liter bo ktoś mnie tu za to kiedyś opierdolił...he he , ale oki postaram się na przyszłość być EXTRA WIDOCZNY......pozdrawiam
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9775
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

CRYWOLFF pisze:nie używam dużych liter bo ktoś mnie tu za to kiedyś op...lił.
:evil:
Po za tym tu nie chodzi o wielkie litery a listowy charakter wypisania piosenek.
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

ha, dobre. to ja wtedy zwrocilem uwage, bo wtedy WSZYSTKO bylo napisane wielkimi literami.
w obydwu przypadkach chodzi tylko i wylacznie o czytelnosc postów.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Ja w kwestii formalnej. :-)
wikipedia pisze:Screenplaying to album z muzyką filmową skomponowaną przez Marka Knopflera. Na składankowej płycie znajdują się wybrane utwory z poprzednich płyt artysty skomponowanych na potrzeby filmów "Biznesmen i gwiazdy", "Cal", Narzeczony księżniczki" i "Przeklęty Brooklyn".
Czy to znaczy, że nie ma tam żadnego utworu nigdzie niepublikowanego ani nowych wersji tych samych utworów? Nie przepadam za składankami, a jeśli by tak było to bym sobie tą płytę odpuścił.

EDIT: [mam nadzieję, że to zauważysz ;)]
The Princess Bride została wydana w 1987 roku, a nie tak jak jest opisana na chomiku ku3y w 1997. To taka informacja dla tych, którzy chcą przesłuchiwać chronologicznie. :-)
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

abd3mz pisze:Czy to znaczy, że nie ma tam żadnego utworu nigdzie niepublikowanego ani nowych wersji tych samych utworów? Nie przepadam za składankami, a jeśli by tak było to bym sobie tą płytę odpuścił.
ach, tak! przepraszam, zapomnialem o tym napisac.
w zwiazku z tym ja jestem za tym, aby tej plyty nie uwzgledniac w topie plyt, poniewaz jest to niejako skladanka.
abd3mz pisze:EDIT: [mam nadzieję, że to zauważysz ;)]
:lol:
abd3mz pisze:The Princess Bride została wydana w 1987 roku, a nie tak jak jest opisana na chomiku ku3y w 1997. To taka informacja dla tych, którzy chcą przesłuchiwać chronologicznie. :-)
oj, sorki, nie zauwazylem tego bledu. dzieki!
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Yacy, pozwolilem sobie pozyczyc z Twojego chomika wspominane wczesniej "Small Potatoes", zeby wszystko bylo w jednym miejscu. Dzieki! Gdybys mogl jeszcze wrzucic pozostale utwory ktore wymieniles.

Dodalem do chomika kilka utworow:
- Atlantis
- Lily Of The West
- Newport Mount Rag
- No Wonder He's Confused
- On Reglan Road
- Tall Over Baby
- Two Skinny Kids
- What Have I Got To Do
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

ku3a pisze:Dodalem do chomika kilka utworow:
Od razu się zapytam, żeby potem nie wprowadzać zamieszania. :-) Można na nie głosować?
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

mozna.

natomiast gdyby ktos wiedzial skad te nagrania pochodza, to poprosze o informacje. mam te pliki od kilku lat na dysku, ale nie wiem z jakiej okazji i kiedy zostaly nagrane.

znalazlem tylko takie informacje:

"RARE MK TRACK FROM 1974: An instrumental track featuring Mark playing with Rod Clements at Rod's flat in Finchley, London, in the spring of 1974 is featured on the current Lindisfarne archive CD "BT3". Rod had just left Lindisfarne off-shoot Jack the Lad and was between bands when Mark knocked on the door of his flat. The track, Newport Mount Rag, after the place Steve Phillips once lived in Leeds, had no title until Mark was approached for his permission to use this track on the album in August last year and in agreeing he suggested the title which has been used. To obtain this rare gem contact sales@siren-music.com and check the Siren Music web site at www.siren-music.com. There is also an official illustrated history of Lindisfarne called Fog On The Tyne now available from Siren at £12 (inc P&P) which has some fascinating insights into the interplay of various musicians in the mid-1970s. (01/01/2001)"

"No Wonder He's Confused and Secondary Waltz are great songs, but probably did not fit on the "Golden Heart" album. Also this bootleg contains the beautiful Irish song, Lily of the West, which is placed actually on the Chieftains' album."

i jeszcze jedna sprawa do rozstrzygniecia.
moj plik jest podpisany "Tall Over Baby", a Yacy pisal o "Tall Order Baby" i rzeczywiscie jak sie założy gogle to tych drugich jest wiecej. ale dobrze by bylo miec pewnosc jak jest poprawnie.
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9276
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

ku3a pisze:moj plik jest podpisany "Tall Over Baby", a Yacy pisal o "Tall Order Baby" i rzeczywiscie jak sie założy gogle to tych drugich jest wiecej. ale dobrze by bylo miec pewnosc jak jest poprawnie.
"Tall Order Baby" wyszedł na singlu razem z "Cannibals" i moge Cie zapewnic, ze tak własnie pisze sie ten tytuł :)

EDIT: Info dla wszystkich, którzy tak jak ja troche zaspali:
w kwietniowym numerze "Teraz Rocka" jest 12 stron poświęconych Dire Straits!!! :D
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9276
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

"Atlantis" jest coverem The Shadows, pochodzi z płyty "Twang - A Tribute To Hank Marvin & The Shadows - 1995".
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Martyr pisze:"Tall Order Baby" wyszedł na singlu razem z "Cannibals" i moge Cie zapewnic, ze tak własnie pisze sie ten tytuł :)
To ja pozwolę sobie uzupełnić:
na singlu jest jeszcze jeden utwór - What Have I Got To Do.
A na singlu Darling Pretty ukazały się jeszcze Gravy Train i My Claim to Fame.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

wrzuciłem na chomika:
Mark Knopfler, Emmylou Harris & Paul Franklin - Lost On The River (Live STP Tour)
Mark Knopfler & Emmylou Harris - Lost On The River
Mark Knopfler & Emmylou Harris - Alone And Forsaken
Mark Knopfler - What Have I Got To Do
Mark Knopfler - Two Brothers And A Stranger
Mark Knopfler - Tall Order Baby
Mark Knopfler - My Claim To Fame
Mark Knopfler - Gravy Train

http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=Yacy

Słucham teraz Sailing to Philadelphia i zauważyłem że w mp3 mam o 3 utwory więcej niż na CD:
The Long Highway
Let's See You
17 Camerado
Ku3a, dodać je czy Twój chomik zawiera taką samą wersję?
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

tak, mam ta wersje z tymi trzema. a wlasciwie czterema, bo prawdopodobnie "Do America" rowniez nie masz na CD, prawda?

i jeszcze druga sprawa. zastanawiam sie czy w piosenkach mozna glosowac na "Storybook Love" (z "Princess Bride"), ktore skomponowal i zaspiewal Willy DeVille. co myslicie?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

ku3a pisze: "Do America" rowniez nie masz na CD, prawda?
na CD nie ale w mp3 tak ;-)
ku3a pisze: czy w piosenkach mozna glosowac na "Storybook Love" (z "Princess Bride"), ktore skomponowal i zaspiewal Willy DeVille. co myslicie?
ja mam wydruki ze wszystkimi utworami i z krótkimi charakterystykami płyt. I lista z tej płyty wygląda tak, że wszystkie są normalnie po lewej i po prawej miejsce na oceny. A przy Storybook Love, które jest po lewej, brak jest miejsca na ocenę. Czyli któtko - wg mnie nie! ;-)
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Yacy pisze:
ku3a pisze: "Do America" rowniez nie masz na CD, prawda?
na CD nie ale w mp3 tak ;-)
a ja sie wlasnie zorientowalem, ze mam to tez na cd. a dokladnie to na singlu ;-).

3 ktore wymieniles sa z singla "What It Is", a "Do America" jest z "Silvertown Blues".
btw - ma ktos juz w mp3 "Summer Of Love" (z singla "Boom, Like That")?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 22022
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

ku3a pisze:ma ktos juz w mp3 "Summer Of Love" (z singla "Boom, Like That")?
mówisz i masz :-)
Summer Of Love
Może jeszcze coś? ;-)
ODPOWIEDZ