nasz Top U2

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
adr
Posty: 5005
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

nasz Top U2

Post autor: adr »

TOP U2

Cieszę się, że mam zaszczyt poprowadzić ten top, bo U2 to jeden z moich dwóch ulubionych zespołów wszech czasów. O miejscu tej kapeli w historii muzyki świadczy choćby sprzedaż 170 milionów płyt i niesłabnąca od ponad 20 lat popularność. Żadna inna grupa nie zdobyła tylu nagród Grammy co U2 (22 nagrody!). Jak ważni są dla słuchaczy LP3 można się przekonać przegladając wykaz piosenek, które znalazły się na liście - http://power2.uci.agh.edu.pl/~jk/lp3/lp ... 181&show=1 . Krótko mówiąc - U2 jest wielkie!

Dobra, wystarczy tych ochów i achów, przejdźmy do konkretów:

- wybieramy 20 najlepszych piosenek i 5 płyt studyjnych U2, ustawiając je w odpowiedniej kolejności.
- można głosować na mniej pozycji, można też zaprezentować kolejność na dalszych miejscach.
- mile widziane są komentarze.
- głosowanie trwa do 20.02 do godz. 20:02. :)
- końcowa kolejność ustalana będzie zgodnie z zasadami forumowych list.

Płyty można ściągnąć z tego oto chomika. Co bardziej znane piosenki, które nie znalazły się na płytach studyjnych można znaleźć w podfolderach "single, b-side'y, bonusy" oraz "inne płytki".

[dodatkowo i pozakonkursowo wrzuciłem też parę nagrań solowych i różnych kolaboracji członków U2 (podfolder "solo"), polecam szczególnie kapitalną wersję "If You Wear That Velvet Dress"]

TOP U2 czas zaczynać. Zapraszam do głosowania.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

adr pisze:Jak ważni są dla słuchaczy LP3 można się przekonać przegladając wykaz piosenek, które znalazły się na liście - http://power2.uci.agh.edu.pl/~jk/lp3/lp ... 181&show=1 .
Jestem w szoku ! Oprócz pierwszej setki nie ma już takiej w której nie umieściliby chociaż jednego nagrania ! Można wnioskować, że niedługo coś trafi na LP3. :)
adr pisze:Dobra, wystarczy tych ochów i achów, przejdźmy do konkretów:
- głosowanie trwa do 20.02 do godz. 20:02. :)
Bardzo dobrze, że nie standardowo. :D
adr pisze:TOP U2 czas zaczynać. Zapraszam do głosowania.
Zaproszenie przyjęte. :) Top U2 będzie pierwszym do którego przygotuję się na 99%. Przesłucham wszystkie płyty, ustalę ich kolejność, wskażę 20 najlepszych nagrań (a może więcej ?) Poczytam też tłumaczenia tekstów: http://www.u2-site.com/lyrics/pl/Liryki. Już mam pobranych 11 albumów, ale jeszcze muszę sprawdzić które to studyjne. :) Po prostu czekają mnie piękne dwa tygodnie. :D

Czy wikipedia dobrze podaje albumy studyjne ? http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskografi ... y_studyjne
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15265
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Niewiele myśląc zapuszczam listę płyt:

1. Joshua tree - zdziwię się, jak nie wygra ;)
2. Achtung baby
3. War
4. Zooropa
5. The unforgettable fire

Co niestety oznacza, że ostatnie kilkanaście lat (no, powiedzmy 10), to już zmierzch zespołu :( .
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

1:36 od rozpoczęcia głosowania ! Ktoś zagłosował w topie szybciej ? :)
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Adr, na pierwszy rzut oka wśród tej ogromnej ilości utworów brakuje mi U Jam czyli Bono & The Edge & Pearl Jam i Rockin' in the free world. Ja niestety w tej chwili nie mogę służyć tym utworem z powodu przeprowadzki nie mam dostępu do wszystkich płyt. Ale myślę że np. Gary może służyć tym kawałkiem.

Ja jakiś czas temu układałem Top U2 (czy to nie było przypadkiem na pierwszej wersji mycharts? ) ale bez zaglądania tam ułoże raz jeszcze zobaczę co z tego wyniknie ;-)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Yacy pisze:Ja jakiś czas temu układałem Top U2 (czy to nie było przypadkiem na pierwszej wersji mycharts? )
tak mi sie wydaje. szkoda, ze nie mozna tego sprawdzic :? .
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5005
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Yacy pisze:brakuje mi U Jam czyli Bono & The Edge & Pearl Jam i Rockin' in the free world.
Znalazłem, dodałem.

Jeśli są inne utwory warte wstawienia (o których zapomniałem albo ich nie znam) to bardzo wskazane jest o tym napisać, tak jak to zrobił Yacy. :) Może coś jeszcze chomik pożre.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Re: nasz Top U2

Post autor: Gary »

adr pisze:- głosowanie trwa do 20.02 do godz. 20:02. :)
Tak się zastanawiam, czy to nie za mało czasu, bo materiał jest jeszcze obszerniejszy od Led Zeppelin. I to sporo więcej. :)


Na razie top płyt:

1. War
2. Achtung Baby
3. Joshua Tree
4. The Unforgettable Fire
5. Pop
kajman
Posty: 64025
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Yacy pisze:Adr, na pierwszy rzut oka wśród tej ogromnej ilości utworów brakuje mi U Jam czyli Bono & The Edge & Pearl Jam i Rockin' in the free world.
Nie zaglądałem jeszcze do utworów, ale patrząc na ten tytuł zastanawiam się czy ma być to top U2 czy U2 + Bono + Edge + ktoś jeszcze? Ani w nazwie nie występuje U2, ani nawet nie występują tam ich wszyscy muzycy (no chyba, że U2 ostatnio stało się duetem).
A z innej beczki, to w topie wezmę udział, bo uwielbiam topy jako takie, nawet jeżeli muzyka wykonawcy mnie nie zachwyca. Ale przyznam, że z dotychczasowych topów tylko do Depeche Mode podchodziłem z porównywalnymi emocjami. U2 nigdy mnie jeszcze niczym nie zachwyciło, ot jest kilka kawałków, które lubię, ale na tym koniec.Tak więc poczekam na głosowania i przesłucham pewnie tylko piosenki, które będą się liczyć plus może dwie-trzy extra.
W rankingu płyt raczej nie będę miał szans wziąć udziału, bo do tego, to trzeba jednak chociaż z pół płyty poznać, a to mi pewnie nie grozi.
Pewny jestem także, że co najmniej 2 utworów nie przesłucham, bo budzą we mnie złe skojarzenia. To Sweetest thing i Unchained melody.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

kajman pisze:Pewny jestem także, że co najmniej 2 utworów nie przesłucham, bo budzą we mnie złe skojarzenia. To Sweetest thing i Unchained melody.
To może przy okazji lista koszmarków U2? ;)
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

kajman pisze:
Yacy pisze:Adr, na pierwszy rzut oka wśród tej ogromnej ilości utworów brakuje mi U Jam czyli Bono & The Edge & Pearl Jam i Rockin' in the free world.
Nie zaglądałem jeszcze do utworów, ale patrząc na ten tytuł zastanawiam się czy ma być to top U2 czy U2 + Bono + Edge + ktoś jeszcze? Ani w nazwie nie występuje U2, ani nawet nie występują tam ich wszyscy muzycy (no chyba, że U2 ostatnio stało się duetem).
Wydaje misie, że adr to wyjaśnił. :)
adr pisze:[dodatkowo i pozakonkursowo wrzuciłem też parę nagrań solowych i różnych kolaboracji członków U2 (podfolder "solo"), polecam szczególnie kapitalną wersję "If You Wear That Velvet Dress"]
A Yacemu chodziło chyba też "tylko" o dostępność utworu.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Adr, czy mógłbyś wypisać tu tytuły wszystkich płyt, które bierzemy pod uwagę w Topie płyt? Czy to jest te 11 płyt, które są w głównym folderze U2 w chomiku?
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5005
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Dokładnie tak jest jak wyżej cytował i pisał abd3mz. To jest Top U2 więc tylko nagrania U2 się liczą, ale przy okazji można zapoznać się też z innymi piosenkami.
Gary pisze:
adr pisze:- głosowanie trwa do 20.02 do godz. 20:02.
Tak się zastanawiam, czy to nie za mało czasu, bo materiał jest jeszcze obszerniejszy od Led Zeppelin.
Za kilka dni NL5 się zaczyna, niedługo kończy się kolejny plebiscyt topowy. Zobaczymy jak to będzie, ale wolałbym nie przedłużać głosowania. Dlatego też taki termin wybrałem, łatwiej może zapamiętać. :)
Robinson pisze:To może przy okazji lista koszmarków U2? ;)
Gdybym był złośliwy, to napisałbym, że trzeba też Top Pink Floyd uzupełnić. ;)
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5005
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Robinson pisze:Adr, czy mógłbyś wypisać tu tytuły wszystkich płyt, które bierzemy pod uwagę w Topie płyt? Czy to jest te 11 płyt, które są w głównym folderze U2 w chomiku?
Tak, to te płyty w głównym katalogu:
1980 - Boy
1981 - October
1983 - War
1984 - The Unforgettable Fire
1987 - The Joshua Tree
1988 - Rattle And Hum
1991 - Achtung Baby
1993 - Zooropa
1997 - Pop
2000 - All That You Can't Leave Behind
2004 - How To Dismantle An Atomic Bomb
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Yacy »

Kajman, to co napisałeś o U Jam, świadczy, o tym że faktycznie nie przepadasz za U2 i zapoznanie lub przypomnienie lub po prostu posłuchanie featuringów to już dla Ciebie ponad siły ;-) A ja się bardzo cieszę, że Adr wrzucił okołotopowe kawałki, z których sporo nie pamiętam lub wręcz nie znam i chętnie posłucham. Tak więc to jest top u2, ale to nie przeszkadza posłuchać innych utworów.
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Post autor: Aro »

Wyjątkowo zacząłem przesłuchiwać nie chronologicznie... Wrzuciłem AB . Juz dawno nie słuchałem tej akurat płyty, ale dalej wywiera na mnie ogromne wrażenie :)
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

jeśli można na raty, to podam już płyty - jeśli nie można, to później zedytuję posta i po krzyku :)

podam całą 11:

1 - The Joshua Tree
2 - Achtung Baby
3 - The Unforgettable Fire
4 - All That You Can't Leave Behind
5 - Zooropa

6 - War
7 - Pop
8 - Rattle And Hum
9 - October
10 - Boy
11 - How To Dismantle An Atomic Bomb

pozdrawiam
Emil
Tomekk
Posty: 10726
Rejestracja: pt lip 28, 2006 1:06 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Tomekk »

to i ja podam płyty bo już ułożyłem je w kolejności :)
1.The Joshua Tree
2.Achtung Baby
3.How To Dismantle An Atomic Bomb
4.The Unforgettable Fire
5.Pop
6.War
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

emilencja pisze:jeśli można na raty, to podam już płyty - jeśli nie można, to później zedytuję posta i po krzyku :)
Można. Patrz wyżej. Czy tylko ja muszę nadrabiać kilkudziesięcioletnie zaległości w kilkanaście dni ? ;)
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

abd3mz pisze:[...]Czy tylko ja muszę nadrabiać kilkudziesięcioletnie zaległości w kilkanaście dni ? ;)
W zasadzie większość ich utworów znam na pamięć i pierwszą trójkę mam od dawna, ale reszta to ciężki wybór :)
Awatar użytkownika
Jopkolog
Posty: 741
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 2:05 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1992
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: nasz Top U2

Post autor: Jopkolog »

adr pisze:Płyty można ściągnąć z tego oto chomika. Co bardziej znane piosenki, które nie znalazły się na płytach studyjnych można znaleźć w podfolderach "single, b-side'y, bonusy" oraz "inne płytki".
Muszę przyznać, że fantastycznie "wykarmiłeś" swojego chomika! Zauważyłem, że brakuje tam jeszcze kilku utworów (chyba, że przeoczyłem):
"When The Stars Go Blue" - THE CORRS & BONO (to było nawet wysoko na LP3)
"Don't Come Knocking" - BONO & ANDREA CORR
"Don't Give Up (Africa)" - BONO & ALICIA KEYS


Dorzucisz jeszcze te kawałki, czy też ja mógłbym je wgrać na chomika?
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21971
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: nasz Top U2

Post autor: Yacy »

Jopkolog pisze: "When The Stars Go Blue" - THE CORRS & BONO (to było nawet wysoko na LP3)
"Don't Come Knocking" - BONO & ANDREA CORR
"Don't Give Up (Africa)" - BONO & ALICIA KEYS
dzięki za przypomnienie, ja już sobie uzupełniłem.
Przy okazji znalazłem jeszcze coś takiego i wrzuciłem do swego Chomika:
Kylie Minogue - Kids (feat. Bono)
Nie wiem czy jest szansa wyłapać wszystko co nagrał Bono, ale to ciekawe zajęcie ;-)
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5005
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

Jopkolog - pliki właśnie wgrywam.
Yacy - zaraz obadam Kylie. :)
EDIT: pozwolisz Yacy, że wstawię na chomika, tylko wcześniej trochę przytnę

Tylko żeby nikt nie zapomniał, że temat tego wątku to "nasz Top U2". ;)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

adr pisze:Jeśli są inne utwory warte wstawienia (o których zapomniałem albo ich nie znam) to bardzo wskazane jest o tym napisać, tak jak to zrobił Yacy. :) Może coś jeszcze chomik pożre.
W moim chomiku znajdziesz 2 covery: "Creep" Radiohead i "Redemption song" Marleya. :)
Mogę też wrzucić kilkanaście piosenek nie wydanych nigdzie. :wink:


PS. Projektu "Passengers" nie liczymy do topu U2? :)
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5005
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

No właśnie z tym Passengers (projekt U2 i Briana Eno) to ja naprawdę nie wiem jak powinno być. Na oficjalnej stronie U2 nie ma Passengers w wykazie płyt i singli. Z drugiej strony Miss Sarajevo znalazło się na składaku U2 z hitami, a płyta Passengers była wydana w iTunes wśród innych płyt U2 na cyfrowym boxie "The Complete U2".

Więc niech będzie, że można też głosować na Passengers. (Wydaje mi się, że to i tak ograniczy się tylko do "Miss Sarajevo", bo płyta Passengers nie jest zbyt dobrze oceniana przez krytyków, słuchaczy, a nawet samych muzyków U2).


Co do tych dodatkowych plików na chomiku - wstawiłem to co wydawało mi się wartościowe (moim zdaniem Creep tak sobie wyszedł, może złą kopię mam). Sporo różnych innych empetrójek można w sieci znaleźć, ale szczerze mówiąc to mam już dość chomika, bo fatalny transfer ostatnio i się często wiesza przy wgrywaniu. Ale chętnie popatrzę co tam Gary na swojego chomika wrzuci. :)
ODPOWIEDZ