Nasz top Hey'a

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Ulubiona płyta studyjna Hey'a?

Czas głosowania minął wt wrz 25, 2007 12:31 am

Fire
3
15%
Ho!
5
25%
?
2
10%
Karma
3
15%
Hey
0
Brak głosów
[sic!]
4
20%
Music, Music
1
5%
Echosystem
2
10%
 
Liczba głosów: 20

ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Moja czolowka wyglada tak. Podaje tylko dwudziestke, choc moglbym znacznie wiecej, ale pomyslalem, ze wiecej nikogo nie zainteresuje, a ta dwudziestka to taki absolutny top.

1. Bylabym!
2. Dreams
3. Moja i twoja nadzieja
4. Ho
5. Muka
6. Mimo wszystko
7. Ja sowa
8. Teksanski
9. Ty, ty, ty
10. Chyba

11. Is It Strange
12. List
13. Cisza, ja i czas
14. Hanging On The Telephone
15. 4 pory
16. Niekoniecznie o mezczyznie
17. Mehehe
18. Czas spelnienia
19. Dolly
20. Leze tu
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

nastoletni_duch pisze:
Miszon pisze:
1. Teksański (Fire)
2. Ja sowa (Ho!)
3. Dreams (Fire)

6. Moja i Twoja nadzieja(acoustic) (Fire)
Faktycznie balladowo...sentymentalnie rzekłbym nawet ;) i teraz pytanie. przy podliczaniu 'Moją i Twoja nadzieję' rozdzielać z wersją akustyczną? ja byłbym za połączeniem.
No "Teksański" to już niekoniecznie balladowo. Wiem, może 1 miejsce to wysoko bardzo, ale cóż pocznę, że zawsze największą mam radochę na koncertach właśnie z tego kawałka? W dodatku poza tym cięzko go gdzieś usłyszeć, a ja miałem go dawniej jedynie nagranego z Listy w 666 notowaniu .
"Nadzieję" myślę, że można razem liczyć. To tylko taka moja fanaberia - po prostu tamta wersja totalnie mi się przejadła, zestarzała się brzmieniowo, i w dodatku nie lubię takiego brzmienia gitary, jakie tam jest (typowe wtedy w "metalowych balladach").

ku3a - czyli widzę, że pierwsza 8 singlowa totalnie, generalnie same hity :). Za to ostatnie 2 miejsca niespodzanki chyba. Jedną z tych dwóch uwielbiam, drugiej nie lubię raczej.
3. Z listy Miszona znam 5, 3 lubię, ale...
Zakładam, że chodzi ci o pierwszą 10, nie całą 22? To pewnie znasz 1,2,3,5,6, a nie lubisz z tego 1 i 5 8) .
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Miszon pisze:ku3a - czyli widzę, że pierwsza 8 singlowa totalnie, generalnie same hity :).
ano tak wyszlo, ale na przyklad w "Bylabym" ja sie zakochalem juz na dlugo przed tym jak pojawilo sie na Liscie.
Miszon pisze:Za to ostatnie 2 miejsca niespodzanki chyba. Jedną z tych dwóch uwielbiam, drugiej nie lubię raczej.
ale chodzi Ci o dziesiatke czy dwudziestke? Zreszta wszystko jedno ktore to miejsce - 9, 10, 19 czy 20, nie wyobrazam sobie, ze czegos z tego zestawu mozna nie lubic :-).
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Post autor: Aro »

No to przedstawiam mój TOP :
Jak zwykle bardzo bardzo trudno wybrać:

1. MISIE
2. TEKSAŃSKI
3. DREAMS
4. ANIOŁ
5. JA SOWA
6. HELEDORE BABE
7. LIST
8. EKSPERYMENT
9. MOJA I TWOJA NADZIEJA
10. BYŁABYM



11. ONE OF THEM
12. SCHISOPHRENIC FAMILY
13. IS IT STRANGE
14. THAT’S A LIE
15. CUDZOZIEMKA W RAJU KOBIET
16. HO!
17. AS RAINDROPS FELL
18. ŻE
19. CISZA JA I CZAS
20. CZAS SPEŁNIENIA


Płyta : Rzuciłem monetą :D i wyszło : HO !, druga oczywiście FIRE
prz_rulez
Posty: 7363
Rejestracja: pt cze 16, 2006 3:48 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: *1999 - †2020
Lokalizacja: Dziura
Kontakt:

Post autor: prz_rulez »

W dodatku poza tym cięzko go gdzieś usłyszeć
Nie zgodzę się. No chyba, że chodzi a jakąś inną wersję.

A gdy juz mówimy o dostępności Heya - pamiętacie może który utwór Heya był ostatnio promowany w komercyjnych mediach? Ja pamiętam "Romans z petitem" w RMF-ie, ale czy było coś później?
kajman
Posty: 64221
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Miszon pisze:
3. Z listy Miszona znam 5, 3 lubię, ale...
Zakładam, że chodzi ci o pierwszą 10, nie całą 22? To pewnie znasz 1,2,3,5,6, a nie lubisz z tego 1 i 5 8) .
Co do znania to trafiłeś, co do nielubienia to trafiłeś połowicznie. W takiej sytuacji jak podałeś nie napisałbym ale.
kajman
Posty: 64221
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

ku3a pisze:Zreszta wszystko jedno ktore to miejsce - 9, 10, 19 czy 20, nie wyobrazam sobie, ze czegos z tego zestawu mozna nie lubic :-).
No więc ja z 10 (a znam 9) nie libię 3, a jeszcze jednej nie pamiętam zbyt dokładnie, ale raczej będzie w pozytywach. Czyli można sporo z tego nie lubić.
kajman
Posty: 64221
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

W zestawie Aro w 10 same trójkowe przeboje, więc znam wszystkie, przy czym jeden słabo mi się kojarzy, a te, które lubię wygrywają 5:4. Ale z tych 4 to 2 wybitnie nie lubię i które spowodowały, że zespół był u mnie przez pewien czas pod kreską. Ale jest na tej liście utwór z mojej chyba pierwszej trójki.
Vinyl84
Posty: 815
Rejestracja: pn maja 22, 2006 8:58 pm

Post autor: Vinyl84 »

1. List
2. Antiba
3. Misie
4. Ja Sowa
5. Moja i Twoja nadzieja
6. 4 pory
7. Dreams
8. Romans z petitem
9. Teksański
10. Muka
kajman
Posty: 64221
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Nie znam tylko jednego, ale chyba trzeba będzie poznać, bo widzę, że sporo miesza w plebiscycie. A z tego co znam to 5:4 tylko w tych 4 jeden, który słabo pamiętam, więc może będzie jeszcze lepiej. I ponownie piosenka z mojej (chyba) trójki. Ale mój numer 1 nadal pojawia się tylko w dalszych 10.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

prz_rulez pisze:
W dodatku poza tym cięzko go gdzieś usłyszeć
Nie zgodzę się. No chyba, że chodzi a jakąś inną wersję.

A gdy juz mówimy o dostępności Heya - pamiętacie może który utwór Heya był ostatnio promowany w komercyjnych mediach? Ja pamiętam "Romans z petitem" w RMF-ie, ale czy było coś później?
Ja tam jakoś nie za często słyszę "Teksańskiego". Natomiast "Romans petitem" nie słyszałem chyba nigdy w radio (nawet w Trójce), za to wiele razy 'Mimo wszystko" w Zetce (a chyba też w RMF-ie), a z kolei "A ty?" w 4Fun TV.

Aro - - to jest dopiero senstymentalny zestaw, tylko 4 kawałki nie są z pierwszych 3 płyt!
na przyklad w "Bylabym" ja sie zakochalem juz na dlugo przed tym jak pojawilo sie na Liscie.
Ba - ja sma to typowałem na jesiennego singla na forum Heya. Natomiast żałuję, że drugim było średnie "A ty?", a nie jak zapowiadano wcześniej "To tu" albo faworyzowane przez kilku dziennikarzy z Trójki "Leżę tu, leżeć chcę".
le chodzi Ci o dziesiatke czy dwudziestke? Zreszta wszystko jedno ktore to miejsce - 9, 10, 19 czy 20, nie wyobrazam sobie, ze czegos z tego zestawu mozna nie lubic .
Chodziło mi o 9-10. Nie przepadam za "Ty, ty, ty". Z kolei 19-20 są bardzo dobre :).

PS. Jak na razie spokojnie można by liczyć punkty do 20 miejsca, bo każdy przynajmniej tyle piosenek typuje :).
ku3a
Posty: 20948
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Miszon pisze:Natomiast żałuję, że drugim było średnie "A ty?", a nie jak zapowiadano wcześniej "To tu" albo faworyzowane przez kilku dziennikarzy z Trójki "Leżę tu, leżeć chcę".
jak dla mnie "A ty?" jest baaardzo srednie. Nigdy nie zalapalo sie do dwudziestki na mojej prywatnej liscie przebojow. A "Leze tu, lezec chce" jest genialne :-).
Miszon pisze:Chodziło mi o 9-10. Nie przepadam za "Ty, ty, ty". Z kolei 19-20 są bardzo dobre :).
"Ty, ty, ty" jest dla mnie bardzo osobiste, wiec w sumie nawet lepiej, ze innym sie tak nie podoba :-P.
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: nastoletni_duch »

ku3a pisze:
Miszon pisze:Natomiast żałuję, że drugim było średnie "A ty?", a nie jak zapowiadano wcześniej "To tu" albo faworyzowane przez kilku dziennikarzy z Trójki "Leżę tu, leżeć chcę".
jak dla mnie "A ty?" jest baaardzo srednie. Nigdy nie zalapalo sie do dwudziestki na mojej prywatnej liscie przebojow. A "Leze tu, lezec chce" jest genialne :-).
a mi najbardziej było żal braku 'w imieniu dam' w postaci singla ;]
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

ku3a pisze:
Miszon pisze:Natomiast żałuję, że drugim było średnie "A ty?", a nie jak zapowiadano wcześniej "To tu" albo faworyzowane przez kilku dziennikarzy z Trójki "Leżę tu, leżeć chcę".
jak dla mnie "A ty?" jest baaardzo srednie. Nigdy nie zalapalo sie do dwudziestki na mojej prywatnej liscie przebojow. A "Leze tu, lezec chce" jest genialne :-).
Zgadzam się. Zresztą chyba nie tylko ja, bo na Liście "A ty?" jak na Heya radziło sobie raczej średnio, a "Leżę tu, leżeć chcę" na mur byłoby ze 3 razy na 1-szym :).

Mnie najbardziej na liście singli ogólnie w historii całego Heya brakuje "Kataszy". Nie rozumiem za bardzo w ogóle, czemu takie słabe były single z "Karmy" :? . "Że" było chyba jedynym utworem w historii Heya który jako pierwszy promujący płytę nie doszedł do 1 miejsca na LPP3 i wcale siętemu nie dziwię... Później było bardzo mało "heyowe" i zaskakujące potencjalnych fanów (ten transowy loop) "Dosyć poważnie", a spokojne "Sio" już się nie przebiło. A były przecież oprócz "Kataszy" np. "Zakochani", "Wodolanki", "O podglądaniu", "O suszeniu"...

"W imieniu dam" raczej nie przebiłoby się. Nie mówię, że jest złe, ale raczej mało radiowe że tak powiem(chyba). Ale i tak lepszy wybór dużo niż "A ty?".

A za chwilę na Chomika wskoczy skrót "music music" ;).
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

1. Dreams
2. Ho
3. To co czujesz
4. List
5. Moja i twoja nadzieja
6. Mru-mru
7. Mimo wszystko
8. Misie
9. Byłabym
10. One of them

11. Zazdrość
12. Teksański
13. Ja Sowa
14. Heledore babe
15. Katasza
16. Niekoniecznie o mężczyźnie
17. Chyba
18. Is it strange
19. Fate
20. Eksperyment


Najlepsza płyta to "Ho!" minimalnie przed "Fire".
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

Przyznaję się bez bicia, że wolę Kasię solo, ale razem z zespołem udało się jej nagrać parę dobrych, bardzo dobrych czy wręcz rewelacyjnych kawałków:

1.Byłabym
2.Mimo wszystko
3.Mru-mru
4.Czas spełnienia
5.Muka!
6.Cudzoziemka w raju kobiet
7.A ty?
8.Cisza, ja i czas
9.List
10.Dosyć poważnie

Z czego jasno wynika, że im Hey dojrzalszy, tym lepszy :)
Awatar użytkownika
adr
Posty: 5019
Rejestracja: sob sie 19, 2006 6:59 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: adr »

prz_rulez pisze:A gdy juz mówimy o dostępności Heya - pamiętacie może który utwór Heya był ostatnio promowany w komercyjnych mediach? Ja pamiętam "Romans z petitem" w RMF-ie, ale czy było coś później?
"Mimo wszystko" było krótko na liście RMF-u, później już nic. Rzeczywiście Heya jest za mało.


Mój top będzie później - wygra pewnie "Dreams" albo "... nadzieja". Co do najlepszej płyty to pierwsza, druga albo ostatnia.
Aro
Posty: 6086
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Post autor: Aro »

Tak Miszon :
Stary dobry HEY u mnie zawsze będzie wysoko
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Miszon pisze:A za chwilę na Chomika wskoczy skrót "music music" ;).
Jeszcze nie doskoczył ten skrót?
W każdym razie dzięki za wstawienie na chomika fragmentów utworów.
Bardzo mi to pomoże w wyborze 10-tki.
http://www.chomikuj.pl/Miszon/HEY
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

No jeszcze nie doskoczył, bo niestety mam problemy z kompem i musiałem restarta zrobić, co znaczy że w ostatniej chwili całe chomikowanie diabli wzięli...

Ale, cytuję: "Plik został zachomikowany pomyślnie ;)" także już możesz brać :).
kajman
Posty: 64221
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

U jackala znam wszystko a wynik 5,5:4,5, przy czym te dwa słabe jakoś mi wywietrzały z głowy, więc może i trochę lepiej.
U Gary'ego wreszcie zestaw zupełnie jak dla mnie bardzo dobry. 7:1 przy dwóch utworach nieznanych.
Ale nadal u nikogo nie ma mojego zdecydowanie numeru 1.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15298
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

kajman - pewnie z Gary'ego nie znasz "One of them". To drugie w postaci teledysku możesz ściągnąć z mojego chomika (chomik nazywa się Miszon :) ) i sobie nie tylko posłuchać, ale takżę obejrzeć. Zresztą - to był pierwszy kawałek, jaki w ogóle Hey wydał (na pierwszym singlu promo, jeszcze przed Jarocinem '92).
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

kajman pisze:U Gary'ego wreszcie zestaw zupełnie jak dla mnie bardzo dobry. 7:1 przy dwóch utworach nieznanych.
A czego nie znasz? Domyślam się, że "One of them" i "To co czujesz", bo to jedyne, które nie były na LP3. Ten drugi to cover Brygady Kryzys. :)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Rzuciłem okiem na dotychczasowe dziesiątki i jestem w totalnym szoku. W żadnej dotychczasowej dziesiątce nie ma utworu, który prawdopodobnie znajdzie się u mnie na miejscu nr 1.
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: nastoletni_duch »

Robinson pisze:Rzuciłem okiem na dotychczasowe dziesiątki i jestem w totalnym szoku. W żadnej dotychczasowej dziesiątce nie ma utworu, który prawdopodobnie znajdzie się u mnie na miejscu nr 1.
Mojego numeru jeden też nigdzie nie ma, ale to akurat nie jest dla mnie zaskoczeniem ;)
ODPOWIEDZ