Plebiscyt topowy.

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Myślę, że czas do 31 lipca jest wystarczający do przeprowadzenia topu Red Hotów. Ja bym optował nawet za 2 tygodniowym terminem, jeśli nie teraz to przy następnych topach. Zwłaszcza, że wiemy jakie one będą.
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Ja bym jednak był za 3 tygodniami, no minimum 18 dniami, bo 2 tygodnie to standardowy czas wypoczynku zorganizowanego, a takowy może mocno utrudnić wtbór piosenek.
Awatar użytkownika
iqh
Posty: 781
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 5:55 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 2003
Lokalizacja: Tychovia/Cracovia

Post autor: iqh »

ha, a mnie akurat nie było i nie mogłem wystawić swoich faworytów do topowania...;[ uważam że było za mało czasu (4dni?), ale dostosuje się...
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

kajman pisze:Ja bym jednak był za 3 tygodniami, no minimum 18 dniami
no to akurat, zaczynamy dzisiaj/jutro i konczymy ostatniego dnia lipca :-)
iqh pisze:ha, a mnie akurat nie było i nie mogłem wystawić swoich faworytów do topowania...;[ uważam że było za mało czasu (4dni?), ale dostosuje się...
no tak, ale przeciez nie bedziemy teraz poswiecac 3 tygodni na wybor co mamy wybierac. I tak dobrze, ze nie poswiecilismy tygodnia na to jaka metoda wybierzemy metode glosowania ;-).
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Jako że megaznawcą RHCP nie jestem, chętnie oddam prowadzenie ich Topu komuś innemu, w zamian za Hey lub Beatlesów :).
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Beatlesow to chyba Kajman z rak nie wypusci ;-).
czyli wyglada na to, ze Red Hoci dla Garego :-). To kiedy zaczynamy? :-)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

ku3a pisze:To kiedy zaczynamy? :-)
Jak wrócę do domu to założę odpowiedni wątek, chyba że i ja będę musiał zrezygnować. 30 lipca rozpoczynam urlop i choć nie zanosi się na to, abym wyjechał już pierwszego dnia, to jednak muszę to jeszcze skonsultować. ;-) około 16tej dam ostateczną odpowiedź.
A co do szczegółów to rozumiem, że głosujemy na 20 utworów?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Gary pisze:A co do szczegółów to rozumiem, że głosujemy na 20 utworów?
Ja na część z tych topów nie dam więcej niż 10, a nawet mniej.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Robinson pisze:
Gary pisze:A co do szczegółów to rozumiem, że głosujemy na 20 utworów?
Ja na część z tych topów nie dam więcej niż 10, a nawet mniej.
ja chyba też (Bjork, Stonesi) , ale chodziło mi o ustalenie liczby maksymalnej. :-)
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Gary pisze:ja chyba też (Bjork, Stonesi) , ale chodziło mi o ustalenie liczby maksymalnej. :-)
No tak, tylko że jeśli np. 3 osoby dają 20 utworów, 3 osoby - 10 i 3 osoby - 5, to zwłaszcza te ostatnie osoby są trochę pokrzywdzone, bo w sumie punkty, które oni dają stanowią tylko drobną część całości, a wynika to najczęściej ze słabszej znajmości danego wykonawcy w porównaniu z najbardziej zagorzałymi fanami.
Osoba oddająca 20 głosów przyznaje aż 210 punktów.
Osoba oddająca 10 głosów przyznaje 155 punktów.
Osoba oddająca 5 głosów przyznaje tylko 90 punktów.
Ja np. na Stonesów spokojnie mogę dać 20 głosów, ale zdaję sobie sprawę, że kilka osób nie da pewnie więcej niż 5 i w ten sposób moje głosy spoza dziesiątki "zabiją" wiele głosów osób, które zagłosują np. na 10 utworów.
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

To może w ramach consensusu ustalić żelazną regułę top10? Wiem, że w wielu przypadkach to może być trudne, ale zawsze można ułożyć sobie dwudziestkę czy trzydziestkę ulubionych utworów danego wykonawcy i opublikować ją w całości - odrywając tylko punktowaną pierwszą dychę od reszty.
ku3a
Posty: 20945
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

Robinson pisze:No tak, tylko że jeśli np. 3 osoby dają 20 utworów, 3 osoby - 10 i 3 osoby - 5, to zwłaszcza te ostatnie osoby są trochę pokrzywdzone, bo w sumie punkty, które oni dają stanowią tylko drobną część całości, a wynika to najczęściej ze słabszej znajmości danego wykonawcy w porównaniu z najbardziej zagorzałymi fanami.
ale jesli ktos nie jest jakims wielkim fanem jakiegos wykonawcy, to chyba nie bedzie narzekac, ze jego zestaw mial mniejszy wplyw. Jak bedzie Bjork, to ja moze cudem znajde 5 piosenek, ktore lubie i zupelnie naturalne jest dla mnie, ze moj glos bedzie mniej "wazny" niz innych osob. Ale tak ogolnie to mysle, ze niech zadecyduje osoba zakladajaca watek. Mysle tez, ze trzeba brac pod uwage nie tylko to jak sie lubi danego wykonawce, ale tez jak wazny jest dla polskiej czy swiatowej muzyki, czyli Stonesi czy Beatlesi to na pewno wiecej niz dziesiatka, a innemu wykonawcy te 10 moze w zupelnosci wystarczyc.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

No tak, ale może to trochę zniechęcać tych "mniejszych" fanów do udziału, jeśli wiedzą, że te ich 5 głosików zostanie przytłoczone 20-oma głosami dwóch fanów, którzy spokojnie mogą stworzyć nawet 50-tkę i powiedzieć, że głosujemy na 50 kawałków. :lol:
Mnie np. zniechęciło to trochę do udziału w Depeche Mode.
jackal pisze:To może w ramach consensusu ustalić żelazną regułę top10? Wiem, że w wielu przypadkach to może być trudne, ale zawsze można ułożyć sobie dwudziestkę czy trzydziestkę ulubionych utworów danego wykonawcy i opublikować ją w całości - odrywając tylko punktowaną pierwszą dychę od reszty.
Ja byłbym właśnie za takim kompromisem.
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Robinson pisze:No tak, ale może to trochę zniechęcać tych "mniejszych" fanów do udziału, jeśli wiedzą, że te ich 5 głosików zostanie przytłoczone 20-oma głosami dwóch fanów, którzy spokojnie mogą stworzyć nawet 50-tkę i powiedzieć, że głosujemy na 50 kawałków. :lol:
Mnie np. zniechęciło to trochę do udziału w Depeche Mode.
Ten argument mnie przekonuje, bo ten o wartości poszczególnych głosów już nie do końca. :) W takim razie jeśli większa liczba utworów do wytypowania miałaby kogoś zniechęcić to jestem za tym, abyśmy przedstawiali swoje Top 10, podobnie jak to było przy Republice, Placebo, Pearl Jam i Kulcie. Natomast nikt nikomu nie zabroni przedstawienia swoich dalszych pozycji.

Jeszcze jedna kwestia w sprawie terminu. Czy moglibyśmy zakończyć top RHCP dzień wcześniej niż było podawane, czyli 30 lipca o godz. 21.00? Wtedy na głosowanie byłoby 20 dni. :)
Awatar użytkownika
Martyr
Posty: 9271
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 7:38 pm
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Martyr »

Robinson pisze:Mnie np. zniechęciło to trochę do udziału w Depeche Mode.
co mnie zasmuciło :cry:
jackal pisze:To może w ramach consensusu ustalić żelazną regułę top10? Wiem, że w wielu przypadkach to może być trudne, ale zawsze można ułożyć sobie dwudziestkę czy trzydziestkę ulubionych utworów danego wykonawcy i opublikować ją w całości - odrywając tylko punktowaną pierwszą dychę od reszty.
Ten pomysł wydaje mi się dobry. Na podstawie tego co zaobserwowałam przy podliczaniu Topu DM, lepiej byłoby gdyby wszyscy głosowali na tę samą liczbę piosenek, bo tak jak jedni głosują na 20 a inni na 5 utworów, to głosy układają się mniej sprawiedliwie...
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

hmm... ja bym akurat wolał liczyc tak jak u Kaczkowskiego, czyli TOP 20, przy czym każdy może głosować na tyle ile chce utworów, ale i tak liczą się tylko pierwsze 20. Nie przeszkadza mi to, że przy Stonesach/Bjork niektórzy podadzą 20, a ja może z 5, bo po prostu tyle znam/lubię, ale przeszkadza mi, że nie będę mógł zagłosować na 20 przy Beatlesach (bo i 50 pewnie bym ułożył :D ). Uważam, że każdy fan danego zespołu ma podobnie, a zespoły które mniej lubi/kojarzy aż tak chyba nie jest zaangażowany w głosowanie.
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

Miszon pisze:hmm... ja bym akurat wolał liczyc tak jak u Kaczkowskiego, czyli TOP 20, przy czym każdy może głosować na tyle ile chce utworów, ale i tak liczą się tylko pierwsze 20. Nie przeszkadza mi to, że przy Stonesach/Bjork niektórzy podadzą 20, a ja może z 5, bo po prostu tyle znam/lubię, ale przeszkadza mi, że nie będę mógł zagłosować na 20 przy Beatlesach (bo i 50 pewnie bym ułożył :D ). Uważam, że każdy fan danego zespołu ma podobnie, a zespoły które mniej lubi/kojarzy aż tak chyba nie jest zaangażowany w głosowanie.
Jeżeli chcesz głosować TAK SAMO jak u Kaczkowskiego to znaczy. że chcesz, aby każdy zgłoszony utwór dostawał 1 punkt?
Natomiast jeżeli chcesz zachować punktację 1-20, 20-1, to znaczy, że NIE CHCESZ głosować tak jak u Kaczkowskiego.
Zresztą ja nie pamiętam, czy rzeczywiście głosuje się u niego aż na 20 utworów.
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

No dobra, nie czepiajmy się, może być że 20-1, a nie po 1 punkcie :wink: . Ale to tylko ze względu na małą ilość głosujących jestem w stanie przyjąć tą zasadę. 8)
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

Robinson pisze:Zresztą ja nie pamiętam, czy rzeczywiście głosuje się u niego aż na 20 utworów.
Gdy był Top Gilmoura to na 20. Nawet nie wiedziałem, że są liczone po 1 punkcie. :)
Awatar użytkownika
Miszon
Posty: 15290
Rejestracja: pn lis 13, 2006 12:18 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 640
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Miszon »

Gary pisze:
Robinson pisze:Zresztą ja nie pamiętam, czy rzeczywiście głosuje się u niego aż na 20 utworów.
Gdy był Top Gilmoura to na 20. Nawet nie wiedziałem, że są liczone po 1 punkcie. :)
Zawsze na 20.
Ale możńa też na 1 :).
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

iqh pisze:ha, a mnie akurat nie było i nie mogłem wystawić swoich faworytów do topowania...;[ uważam że było za mało czasu (4dni?), ale dostosuje się...
Do tej pory była wolna amerykanka, więc trzeba było to uporządkować, a że zrobił się wolny termin, to nie było sensu przeciągać głosowania. Ale myślę, że na początku września zrobimy kolejny plebiscyt i tam już będzie więcej czasu.
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Miszon pisze:Jako że megaznawcą RHCP nie jestem, chętnie oddam prowadzenie ich Topu komuś innemu, w zamian za Hey lub Beatlesów :).
Wygląda na to, że ani na Heya ani na Beatlesów szans nie masz, ale jesteś pierwszy w kolejce do Rolling Stonesów.
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

ku3a pisze:Beatlesow to chyba Kajman z rak nie wypusci ;-).
Dlaczego ja? To 1981 ma pierwszeństwo, chociaż żałuję, że to jednak nie na mnie trafi. Ale trzeba mi się było nie ociągać.
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Gary pisze:
Robinson pisze:
Gary pisze:A co do szczegółów to rozumiem, że głosujemy na 20 utworów?
Ja na część z tych topów nie dam więcej niż 10, a nawet mniej.
ja chyba też (Bjork, Stonesi) , ale chodziło mi o ustalenie liczby maksymalnej. :-)
Przyznam się, że na Beatlesów to ja widziałbym nawet 30. To kopalnia przebojów i myślę, że większość z nas zna lekką ręką ponad 50 utworów, a sporo ponad 100.
kajman
Posty: 64172
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Post autor: kajman »

Robinson pisze:No tak, ale może to trochę zniechęcać tych "mniejszych" fanów do udziału, jeśli wiedzą, że te ich 5 głosików zostanie przytłoczone 20-oma głosami dwóch fanów, którzy spokojnie mogą stworzyć nawet 50-tkę i powiedzieć, że głosujemy na 50 kawałków. :lol:
A ja odbieram to wprost odwrotnie. Przecież te utwory zdobędą 20, 19... punktów to i tak będą znaczyły więcej niż dalsze miejsca tych, którzy podadzą większe zestawy. Ja w praktyce oddałem tylko głosy na 1 i 20 miejsce w topie Depechów i bardzo się cieszyłem, że moje pierwsze miejsce weszło do 20. A gdybym obstawiał 20 piosenek, to swojemu zwycięzcy mógłbym nabrużdzić.
ODPOWIEDZ