Nasz top Myslovitz

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

Robinson pisze:No właśnie, czy utwory polskie i ich angielskie odpowiedniki traktować osobno? Czy może umieszczać na jednej pozycji, np. tak:
Długość dźwięku ... // Sound of solitude
jak na mój gust oddzielnie. co poniektórzy bardzo lubią np. polskie wykonania, a nie trawią angielskich (lub na odwrót), więc skoro wzbudzają tak odmienne odczucia, to to z pewnością nie są te same utwory :wink: .
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

neon.ka pisze:
Gary pisze:W razie czego przedstawiam mój:

1. Korova Milky Bar (zwłaszcza wersja angielska)
to jak mam zaliczyć - na 1 miejscu angielską, a polskiej w ogóle? czy angielską na pierwszym, na drugim polską, a reszta płyt o jedno w dół? czy jeszcze inaczej?
Jeśli są liczone oddzielnie to już poprawiam. :)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

20. Nocnym pociagiem az do konca swiata
19. Myslovitz
18. Alexander
17. Sei taing kya
16. Polowanie na wielblada
15. Kraina milosci (+ J.Stuhr)
14. Margaret
13. Ksiazka z droga w tytule
12. Maj
11. Z twarza Marylin Monroe
10. Miec czy byc
9. Sprzedawcy marzen
8. Krakow (+M. Grachuta & Anawa)
7. Chlopcy
6. Peggy Brown
5. Acidland
4. Dla ciebie
3. Good Day My Angel
2. Chciałbym umrzeć z miłości
1. Dlugosc dzwieku samotnosci
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

tadzio3 pisze: 15. Kraina milosci (+ J.Stuhr)
hm, nie wiem jak to traktować. wyszedł rzeczywiście soundtrack 'pogody na jutro' z tym utworem ale nie jest to wydawnictwo stricte myslovitzowe...
co myślicie?
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

neon.ka pisze:
tadzio3 pisze: 15. Kraina milosci (+ J.Stuhr)
hm, nie wiem jak to traktować. wyszedł rzeczywiście soundtrack 'pogody na jutro' z tym utworem ale nie jest to wydawnictwo stricte myslovitzowe...
co myślicie?
Ja nie widzę problemu. Może nie jest stricte myslovitzowe wydanie, ale przecież gra zespół Myslovitz, a to jest top tego zespołu!
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Mam pytanie odnośnie Money Money Money, czy można na to głosować ? Co prawda nie przewiduję wysokiego miejsca w moim topie, no ale...
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

tadzio3 pisze:Ja nie widzę problemu. Może nie jest stricte myslovitzowe wydanie, ale przecież gra zespół Myslovitz, a to jest top tego zespołu!
zadałam tylko pytanie. 'kraina miłości' nie jest dla mnie do końca jasna odnośnie zasad, które zaproponowałam, a którym chwilowo nikt się nie sprzeciwił :wink: . jest bowiem wydana na płycie (zgodne z zasadami) ale nie jest to płyta Myslovitz (niezgodne). więc chciałam się dowiedzieć, jak patrzą inni.
zresztą i 'money money money', a także 'money' też są do uzgodnienia - owszem znajdziesz je w sieci (były zagrane na koncercie), ale na płycie już nie. utworów live jest całe krocie... (chociażby 'czerwony notes, błękitny prochowiec', których znam 3 wersje i najmniej podoba mi się akurat ta nagrana na 'skalarach...'. na te z koncertu trójkowego i z Panelu Trójki nie będę jednak mogła zagłosować - chyba że mnie przekonacie :wink: ).
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

co prawda nie znam tej "Krainy milosci", ale czy dobrze rozumiem, ze to podobna sytuacja jakby sie zastanawiac czy do Topu Pearl Jamu zaliczyc "Crazy Mary", bo tego nie bylo na zadnej ICH plycie?
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

No to obyło się u mnie bez większych niespodzianek. O ile dobrze pamiętam ostatni mój top to ostro do góry poszło "Życie to Surfing", ale to dzięki długiej wersji albumowej. Poza tym chyba bez większych przesunięć. :)


1 My
2 Szklany człowiek
3 Wieża melancholii
4 Zamiana
5 Nocnym pociągiem aż do końca świata
6 Polowanie na wielbłąda
7 Chciałbym umrzeć z miłości
8 Życie to surfing
9 Et si tu n'existais pas
10 To nie był film

11 Czerwony notes, błękitny prochowiec
12 Historia jednej znajomości
13 Za zamkniętymi oczami
14 Good day my angel (feat. Ian Harris) - (z płyty "Sun Machine)
15 Kraków (z Markiem Grechutą)
16 Zgon
17 Man on the machine
18 Kraków
19 Długość dźwięku samotności
20 James, radiogłowi i żuk z rewolwerem jadą do nikąd
21 Z twarzą Marylin Monroe
22 Nienawiść
23 Sprzedawcy marzeń
24 Noc
25 Pierwszy raz (z Michelle J.)
26 Gadające głowy 80-06
27 Chłopcy
28 Good day my angel (z płyty "Myslovitz")
29 Ściąć wysokie drzewa
30 Uciekinier
Awatar użytkownika
emilencja
Posty: 456
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:41 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 219

Post autor: emilencja »

pozwolę sobie podać moją 15

1 Polowanie na wielbłąda
2 Kraków
3 Chciałbym umrzeć z miłości
4 Kraków (& Marek Grechuta)
5 Życie to surfing
6 To nie był film
7 W deszczu maleńkich żółtych kwiatów (& Maria Peszek)
8 Zgon
9 Zwykły dzień
10 Amfetaminowa siostra

11 Z twarzą Marylin Monroe
12 Alexander
13 Zamiana
14 Peggy Brown
15 Scenariusz dla moich sąsiadów

pozdrawiam
Emil
nastoletni_duch
Posty: 2345
Rejestracja: pt lip 21, 2006 7:04 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: nastoletni_duch »

No proszę, jak na razie Długość dźwięku samotności słabo punktuje. Jestem zaskoczony, ale pozytywnie ;)
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

ku3a pisze:co prawda nie znam tej "Krainy milosci", ale czy dobrze rozumiem, ze to podobna sytuacja jakby sie zastanawiac czy do Topu Pearl Jamu zaliczyc "Crazy Mary", bo tego nie bylo na zadnej ICH plycie?
Dokładnie. Piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Pogoda na jutro". Na marginesie- bardzo uroczy utówr jak i film. Nawet przez chwilę nie przemknęło mi przez myśl, że ta piosenka mogłaby nie być zgoda z "regulaminem".

PS. "Crazy Mary" pojawiło się w końcu na jednej ze składanek.
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

neon.ka pisze:
tadzio3 pisze:Ja nie widzę problemu. Może nie jest stricte myslovitzowe wydanie, ale przecież gra zespół Myslovitz, a to jest top tego zespołu!
zadałam tylko pytanie. 'kraina miłości' nie jest dla mnie do końca jasna odnośnie zasad, które zaproponowałam, a którym chwilowo nikt się nie sprzeciwił :wink: . jest bowiem wydana na płycie (zgodne z zasadami) ale nie jest to płyta Myslovitz (niezgodne). więc chciałam się dowiedzieć, jak patrzą inni.
zresztą i 'money money money', a także 'money' też są do uzgodnienia - owszem znajdziesz je w sieci (były zagrane na koncercie), ale na płycie już nie. utworów live jest całe krocie... (chociażby 'czerwony notes, błękitny prochowiec', których znam 3 wersje i najmniej podoba mi się akurat ta nagrana na 'skalarach...'. na te z koncertu trójkowego i z Panelu Trójki nie będę jednak mogła zagłosować - chyba że mnie przekonacie :wink: ).
Jeśli Money... nie ma na płycie to trudno. Słyszałem kiedyś u Owczarka i ... na mojej twarzy pojawił się uśmiech :).
A czy mamy wskazywać, która wersja nam się podoba ? (np. Czerwony Notes, Błękitny Prochowiec)
Aro
Posty: 6081
Rejestracja: pt lip 13, 2007 11:08 am
Listy Przebojów Trójki słucham od: 25.08.1984

Post autor: Aro »

Ja właściwie słabo znam Myslovitz , choć mieli masę hitów na liście . Na winampie mam killka utworów , Poza tym nie mam żadnej ich płyty. I chyba sobie daruję ten top. :( tym bardziej że chciałbym podejść uczciwie. Na te kilka utworów też nie będę głosował , bo byłoby to w pewnym sensie jakies przekłamanie . Prawdopodobnie znalazłoby się parę "perełek" na płytach
Awatar użytkownika
abd3mz
Posty: 7751
Rejestracja: wt mar 20, 2007 1:56 pm
Lokalizacja: Kraków nieaktualny ;-)

Post autor: abd3mz »

Aro pisze:Ja właściwie słabo znam Myslovitz , choć mieli masę hitów na liście . Na winampie mam killka utworów , Poza tym nie mam żadnej ich płyty. I chyba sobie daruję ten top. :( tym bardziej że chciałbym podejść uczciwie. Na te kilka utworów też nie będę głosował , bo byłoby to w pewnym sensie jakies przekłamanie . Prawdopodobnie znalazłoby się parę "perełek" na płytach
To może zagłosuj podobnie jak ku3a i Martyrka w Topie Pink Floyd ?
Robinson
Posty: 8049
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 10:58 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1984 r.
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Robinson »

abd3mz pisze:
Aro pisze:Ja właściwie słabo znam Myslovitz , choć mieli masę hitów na liście . Na winampie mam killka utworów , Poza tym nie mam żadnej ich płyty. I chyba sobie daruję ten top. :( tym bardziej że chciałbym podejść uczciwie. Na te kilka utworów też nie będę głosował , bo byłoby to w pewnym sensie jakies przekłamanie . Prawdopodobnie znalazłoby się parę "perełek" na płytach
To może zagłosuj podobnie jak ku3a i Martyrka w Topie Pink Floyd ?
Albo zapoznaj się z utworami, które Neon.ka wrzuciła na chomika.
Jest jeszcze 2 tygodnie czasu.
Awatar użytkownika
stavanger
Posty: 3398
Rejestracja: wt cze 06, 2006 5:36 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 683
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stavanger »

nastoletni_duch pisze:No proszę, jak na razie Długość dźwięku samotności słabo punktuje. Jestem zaskoczony, ale pozytywnie ;)
Powiem tak, jeszcze 5 lat temu, to byłby mój numer jeden, ale teraz to może załapie się do drugiej dziesiątki.
Awatar użytkownika
tadzio3
Posty: 9758
Rejestracja: czw sie 12, 2004 2:17 am
Lokalizacja: Tykocin / Białystok
Kontakt:

Post autor: tadzio3 »

stavanger pisze:
nastoletni_duch pisze:No proszę, jak na razie Długość dźwięku samotności słabo punktuje. Jestem zaskoczony, ale pozytywnie ;)
Powiem tak, jeszcze 5 lat temu, to byłby mój numer jeden, ale teraz to może załapie się do drugiej dziesiątki.
A ja z samego sentymentu, wielkości i tego, że jest to (jak na razie) jedyny utwór Myslovitz, kóry znajduje sie na moim topie wszech czasów wstawiam go na pierwsze miejsce.
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

powiem tak - to naprawdę bardzo miłe z Waszej strony, że nie napisaliście - 'kobieto, wyluzuj' :wink: . sama to sobie więc mówię :) .
jakoś tak chciałam, żeby to było poukładane i żeby nie było żadnych dwuznaczności i stąd to wszystko. no ale nadgorliwość gorsza od faszyzmu, więc...
po prostu się bawmy [tu wstawiam wykrzyknik, tyle że klawiaturę mam tu popsutą, więc muszę to opisać :wink: ]. co kto chce, to niech wrzuca, jeśli tylko wykonuje to Myslovitz. jedynie pozostaje ta reguła, że określamy czy chodzi o polską wersję, czy o angielską [albo francuską :) ].

a to mój top płyt na razie:

1. Z rozmyślań przy śniadaniu
2. Miłość w czasach popkultury
3. Korova Milky Bar
4. Happiness Is Easy
5. Myslovitz
6. Korova Milky Bar (angielska)
7. Skalary mieczyki neonki (bardzo lubię Myslovitz, które improwizuje. ale chyba tylko na koncertach :)...)
8. Sun Machine
Awatar użytkownika
Gary
Posty: 12486
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 5:42 pm
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Gary »

stavanger pisze:
nastoletni_duch pisze:No proszę, jak na razie Długość dźwięku samotności słabo punktuje. Jestem zaskoczony, ale pozytywnie ;)
Powiem tak, jeszcze 5 lat temu, to byłby mój numer jeden, ale teraz to może załapie się do drugiej dziesiątki.
U mnie podobnie, ale wszystkie rozgłośnie radiowe ostro zapracowały na ten zjazd w dół. :)
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

dodałam parę rzeczy do chomika.
w tej chwili są tam wszystkie albumy oprócz 'korova milky bar' (obydwie wersje) - dodam potem [z tym, że 'miłość w czasach popkultury' jest w głównym katalogu bo miałam kłopot ze stworzeniem nowego, a 'skalary...' póki co mają tylko te utwory, które nie są instrumentalne]. są tam też dwa utwory z EP 'the lenght of the solitude sound' i utwory z 'the best of' których nie ma na innych płytach.
dodam jeszcze na pewno 'Et si tu n'existais pas'.
*
no to chyba powinnam dostać bęcki od Myslovitz, co? :wink:
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

neon.ka pisze:7. Skalary mieczyki neonki (bardzo lubię Myslovitz, które improwizuje. ale chyba tylko na koncertach :)...)
a nie "Skalary mieczyki neon.ki" ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
jackal
Posty: 617
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 1:14 am
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jackal »

Twórczość Myslovitz znam dość pobieżnie, przyznam się że o wiele bardziej lubię muzykę Lenny Valentino. Tym niemniej pierwsza 10 wygląda tak:

1.CHCIAŁBYM UMRZEĆ Z MIŁOŚCI
2.KSIĄŻE ŻYCIA UMIERA
3.BEHIND CLOSED EYES
4.FIKCJA JEST MODNA
5.CHŁOPCY
6.SPRZEDAWCY MARZEŃ
7.DLA CIEBIE
8.PEGGY BROWN
9.ŻYCIE TO SURFING
10.THE IRIS SLEEPS UNDER THE SNOW
Awatar użytkownika
neon.ka
Posty: 4312
Rejestracja: pt sie 03, 2007 8:00 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 436, 30.06.1990
Lokalizacja: warszawa

Post autor: neon.ka »

ku3a pisze:
neon.ka pisze:7. Skalary mieczyki neonki (bardzo lubię Myslovitz, które improwizuje. ale chyba tylko na koncertach :)...)
a nie "Skalary mieczyki neon.ki" ? :mrgreen:
ja najbardziej się czuję 'neo' - taki był początek, ale to po 'matrixie' już jednoznacznie się kojarzy z mężczyzną, więc trochę rozszerzyłam;). a potem dopiero pojawiły się 'skalary' :).
ale cały tytuł brzmi nieźle :D
*
dodałam na chomiku nowy folder 'różne' - jest w nim:
'wonderful life' (wersja z koncertu w Trójce - tylko taką posiadam a nie jestem pewna czy taka się pojawiła na singlu),
'et si tu n'existais pas',
osławiona już 'kraina miłości'
oraz jako ciekawostka
dwie koncertowe wersje 'czerwony notes, błękitny prochowiec'
i wersja po francusku 'scenariusza dla moich sąsiadów' (nie należy jej brać na poważnie :wink: ).
polecam! :)
ku3a
Posty: 20933
Rejestracja: czw lis 10, 2005 8:32 pm
Lokalizacja: 872, 1186

Post autor: ku3a »

1. Chciałbym umrzeć z miłości
2. Polowanie na wielbłąda
3. Kraków (& Marek Grechuta)
4. Sprzedawcy marzeń
5. Peggy Brown
6. My
7. Dla Ciebie
8. Mieć czy być
9. Długość dźwięku samotności
10. Postcard From An Airport

11. Z twarzą Marilyn Monroe
12. Chłopcy
13. Behind Closed Eyes
14. Scenariusz dla moich sąsiadów
15. To nie był film
Ostatnio zmieniony ndz lis 11, 2007 5:40 pm przez ku3a, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ