Plebiscyt topowy 15

Moderatorzy: Yacy, Grycek, jollyroger72, Yacy, Grycek, jollyroger72

Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: Yacy »

ok. ruszę najszybciej jak będę mógł. najpóźniej 11.11.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: Neo01 »

temik3 pisze: czw paź 28, 2021 10:16 am Uwielbiamy rozliczać innych, gdy sami nic nie robimy, jakie to polskie.
Proponuję, żeby każdy pilnował swoich spraw, OK?
temik3
Posty: 17311
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: temik3 »

Neo01 pisze: czw paź 28, 2021 4:55 pm
Proponuję, żeby każdy pilnował swoich spraw, OK?
Proponuję nie wtrącać się tam gdzie nie jest się proszonym.Tym bardziej jeśli nie ma się pojęcia, o co chodzi, dlaczego itd.
A jeśli uwielbia się jątrzyć to żeby tego nie robić proponuję zająć się czymś na forum i coś zrobić dla innych a nie ciągle ich utawiać wedle swego widzimisie. Dziękuję.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: Neo01 »

Przepraszam bardzo, czy ten wątek, jak i wszystkie tu inne, nie jest naszym "wspólnym dobrem"? Czy mam zakaz pisania w nim? Naprawdę, nie musisz brać tak wszystkiego do siebie. Jakbyś napisał wcześniej tu co i jak, nie byłoby w ogóle tematu, więc to unoszenie się jest zupełnie nie na miejscu :roll:
temik3
Posty: 17311
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: temik3 »

Unoszenie się? Przecież to nie ja zacząłem bzdurne pisanie lecz Ty. Dlatego dałem ci do zrozumienia w bardzo prosty sposób ale widocznie nie zrozumiałeś. Sorry, ale mam straszną alergię jak ktoś mi będzie wytykał coś o czym nie ma bladego pojęcia. Czy Twoj wpis to było Nasze dobro? Raczej kolejna próba i to skuteczna sprowokowania mnie do napisania. Masz takie pole do popisu przy tym dobrze wspólnym, ale jakoś ciągle wysługujesz się innymi.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: jollyroger72 »

temik3 pisze: czw paź 28, 2021 7:07 pm Masz takie pole do popisu przy tym dobrze wspólnym, ale jakoś ciągle wysługujesz się innymi.
Cóż, to wszystko prawda...
Neo, nie obrażaj się, ale:
1. Kiedykolwiek ja napisałem (a w zasadzie odpowiadałem) podobnie jak temik, to zawsze się oburzałeś.
2. Jakikolwiek konkurs (Nasza Lista, konkurs piłkarski MŚ etc., że o topach nie wspomnę) to jesteś jednym z pierwszych do wzięcia udziału, poganiasz innych, ale do liczenia to nie bardzo się kwapisz.
3. Do ForaListy zaglądasz tylko po to, żeby wykazać swoją wyższość nad bawiącymi się "w piaskownicy".
Przykłady mógłbym mnożyć, gdybym głębiej sięgnął pamięcią. Ale nie o to chodzi.
Skoro Forum to NASZE wspólne dobro, to daj coś od siebie, a nie krytykuj i nie poganiaj innych.
Dziękuję za uwagę.

PS: żeby nie było tak całkiem offtopowo - dlaczego nie można poszczególnych topów zazębiać? Nim skończy się jeden, to 2-3 tygodnie przed końcem mógłby być otwierany kolejny.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: Neo01 »

Nie chodzi o obrażanie się, ale mam pewne deja vu...
I na pewno nie mam zamiaru tego ciągnąć, ale po raz kolejny czuję się zaatakowany przez was obu. Nie będę pisał co zrobiłem dla tego forum, bo to bez sensu. A zapytać o coś czy nawet uszczypliwie skomentować uważam, że mam prawo, bo akurat to mnie interesuje. Natomiast obecnie to forum nie ma za wiele wspólnego z tym, co było kiedyś, więc sorry, ale nie będę głosował na Foraliście, ale podglądam ją czasem z głupią pewnie nadzieją, czy może choć odrobinę coś się tam zmieniło i jakoś tam śledzę te wyniki - na pewno nie zaglądam tylko po to, żeby złośliwie komentować.
Tak że po raz kolejny ten sam zestaw zarzutów, cokolwiek napiszę krytycznego, to przeczytam, że jestem nierób, szkodnik i wichrzyciel. Spoko. Tylko błagam, nie ciągnijcie tego znów, bo żal mi innych, którzy będą musieli to czytać.
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: jollyroger72 »

Neo01 pisze: czw paź 28, 2021 7:51 pm ale po raz kolejny czuję się zaatakowany przez was obu.
Skoro twierdzisz, że zostałeś ZAATAKOWANY, to sorry, ale rzeczywiście nie mamy o czym dyskutować.
temik3
Posty: 17311
Rejestracja: śr gru 31, 2008 6:02 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1982
Lokalizacja: DYNÓW

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: temik3 »

Neo01 pisze: czw paź 28, 2021 7:51 pm
I na pewno nie mam zamiaru tego ciągnąć, ale po raz kolejny czuję się zaatakowany przez was obu....
bo żal mi innych, którzy będą musieli to czytać.
Czujesz się zaatakowany przez obu? Poważnie? Ktoś kto ciągle zaczyna prowokacyjnym wpisem teraz czuje się zaatakowany?
Żal Ci innych, którzy muszą to czytać? To może czasem zastanów się jak coś napiszesz, bo to może ktoś czuć się zaatakowany.
Myślę, że moja dyskusja zakończyła się tym wpisem.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: Neo01 »

Krótko: nie było moją intencją atakowanie kogokolwiek, co najwyżej sprowokowanie do wypowiedzenia się w rzeczonej kwestii. Naprawdę. To też tyle ode mnie.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: konwicki1980 »

jollyroger72 pisze: czw paź 28, 2021 7:24 pm PS: żeby nie było tak całkiem offtopowo - dlaczego nie można poszczególnych topów zazębiać? Nim skończy się jeden, to 2-3 tygodnie przed końcem mógłby być otwierany kolejny.
Ja zawsze powtarzam, że to topy są dla ludzi, a nie ludzie dla topów. Przerwy mi zupełnie nie przeszkadzają, gdyby ktoś się nagle rozmyślił, to mogę zastąpić, ale tutaj nie ma takiej sytuacji, więc nie rozumiem w ogóle sensu tej ożywionej dyskusji.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: Yacy »

Mam pytanie do topu Phila Collinsa.

Zastanawiałem się czy coś poza solową twórczością powinno znaleźć się w tym topie.
Dokonania Brand X odrzuciłem, ale przy The Phil Collins Big Band mam wątpliwości.
Niewielkie ale jednak. Ta płyta stoi u nas razem z pozostałymi krążkami PC ;-)

Co robimy?
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: Neo01 »

Chyba nikt nie zna tutaj tak dobrze twórczości Phila jak Ty, Jacku. Wygląda więc na to, że będziesz chyba musiał sam zdecydować :)
santosz
Posty: 4798
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 7:33 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1994
Lokalizacja: Czech Republic

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: santosz »

Dodajemy rzecz jasna. Big Band wydał tylko jedną płytę, ale za to jaką. Nie może się zmarnować.
Awatar użytkownika
Yacy
Posty: 21947
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:14 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 67 30.07.1983
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: Yacy »

Dodam ale w sumie jako ciekawostkę, bo na koncertowe płyty nie głosujemy.
W momencie gdy pytałem co robić, to jakoś mi uciekło, że liczą się tylko płyty studyjne... ;-)
W dodatku tam nie ma żadnego nowego utworu. Są kawałki Phila i Genesis.
Jeśli ktoś zagłosuje na utwór z tej płyty to w przypadku utworu Phila punkty doliczę do podstawowej wersji.
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: Neo01 »

Z racji tego, że 15 kwietnia ma ukazać się nowa płyta Luxtorpedy, proponuję wstrzymać się z rozpoczęciem ich topu przynajmniej do tego czasu.
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: adameria »

Płyta oficjalnie ukaże się w maju, choć ja już mam egzemplarz na półce (przedsprzedaż).

Ale sprawa się dodatkowo komplikuje, bo ukazała się książka "Historia de Lux",
a do niej dołączona płyta pod tytułem "Stare demo".
W większości są to melodie znane już potem jako oficjalne wersje na płytach (przede wszystkim na debiucie),
ale są inne tytuły, jest utwór z innym tekstem, jest wreszcie utwór "Mądre dzieci".

Spróbuje odsłuchać kilka razy i wstępnie ustalić - co należałoby ująć jako utwory do sklasyfikowania,
a co uznać tylko za wersje. Ponadto trzeba będzie jakoś udostępnić ten materiał osobom chętnym do odsłuchu.
Najlepiej byłoby zakluczyć klatkę na jakieś hasełko do futrzaka, jeśli takie coś jeszcze żyje.
Jeśli tak, to spróbuję najpierw wykopać z nory, ze stanu wieloletniego uśpienia - swojego własnego gryzonia,
a jak mi się nie uda... to od razu, zapytuję - czy jest ktoś chętny do współpracy z aktywnym futrzakiem, jakby co?
Generalnie, może macie jakieś inne propozycje?

Poza tym - na szczęście prawie wszystko jest na spotifajach. Choć takich "Kombojów" z "Robaków" nie znajdziecie...
kajman
Posty: 63972
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 9:00 pm
Lokalizacja: toruń

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: kajman »

Mój nowy chomik chętnie przygarnie trochę dobrego ziarna.
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: konwicki1980 »

No ja też mam już i Omegę i książkę. Płyty z demami jeszcze nie słuchałem, ale rozumiem, że na nią głosować nie będzie można.
Jest w przypadku tego zespołu trochę rozsianych rzeczy po różnych wydawnictwach, np. angielska wersja Siódme, ale to jest nawet na YT.
https://www.youtube.com/watch?v=0ZS3XU_ccgc
Czekam z niecierpliwością na ten top. Po Arce i Luxach to już tylko Louane i można zamykać ten wątek. :lol:
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: Neo01 »

Nie przestaje mnie zadziwiać, że taką atencją darzysz Luxów :)
Awatar użytkownika
konwicki1980
Posty: 5161
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 7:55 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: konwicki1980 »

Ja nie widzę w tym nic dziwnego absolutnie. Były czasy, gdy co piątek ubierałem na czad party koszulkę Sepultury "Roots". :lol: Jedna z dłużej używanych przeze mnie koszulek (bardzo dobra jakość wykonania), no i sam wzór też zacny. Aczkolwiek dziś płytę słuchałbym na 20 proc. głośności, by nie powiększać ubytku słuchu. :lol:
Awatar użytkownika
Neo01
Posty: 10688
Rejestracja: wt sty 01, 2008 5:16 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 1997
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: Neo01 »

Dla mnie ta rozbieżność gustów muzycznych jest jednak dość zaskakująca. Z jednej strony uwielbienie dla Luane, z drugiej Arka i Luxy - ciekawe :)
gioconda2
Posty: 5686
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 10:27 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: świadomie od 1986
Lokalizacja: Poznań

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: gioconda2 »

U mnie podobnie. Papa Dance i Luxy się nie wykluczają :cwany: Arka też :P Eklektyzm muzyczny w mojej głowie i uszach :lol:
konwicki1980 pisze: wt kwie 19, 2022 5:50 pm Czekam z niecierpliwością na ten top.
Ja również :D choć mam mniejszą znajomość tematu od kolegów zapewne 8)
Awatar użytkownika
jollyroger72
Posty: 19401
Rejestracja: czw lut 02, 2012 12:26 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: not. 176
Lokalizacja: Port Royal!

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: jollyroger72 »

No i nic się nie dzieje...
adameria pisze: wt kwie 19, 2022 3:31 pm Płyta oficjalnie ukaże się w maju, choć ja już mam egzemplarz na półce (przedsprzedaż).
Czy się ukazała, czy ukaże w maju, to wątek z topem należałoby otworzyć. Bo czas biegnie i naprawdę nie dzieje się nic...

Kto prowadzi top Luxtorpedy?

I druga kwestia. Ponieważ to ostatni top z tej tury, to proponuję nie czekać, tylko dokonać wyboru kolejnej topowej piątki. Niech to jakoś po ludzku się zazębia, bo w tej chwili to cała maszynka zawodzi.
Panie konwicki, proszę do dzieła! :wink:
Awatar użytkownika
adameria
Posty: 11781
Rejestracja: sob maja 03, 2008 5:12 pm
Listy Przebojów Trójki słucham od: 36/37/38, 1.R.-B.F.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plebiscyt topowy 15

Post autor: adameria »

jollyroger72 pisze: sob kwie 30, 2022 11:15 am 1. Czy się ukazała, czy ukaże w maju, to wątek z topem należałoby otworzyć. Bo czas biegnie i naprawdę nie dzieje się nic...
2. Kto prowadzi top Luxtorpedy?
@1. U mnie ciągle dzieje się bardzo dużo.
@2. Ja miałem poprowadzić, ale jak chcesz, to chętnie Ci odstąpię, bo widzę, że chyba masz dużo czasu. Także - do dzieła! :wink:
Gdybym ja miał zaczynać, to z pewnością nie będzie to wcześniej niż 16.05.2022.
ODPOWIEDZ